شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مهر 1386)

30
چکیده: "جليل جباري" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) تصريح کرد: در اين نمايشگاه که به مدت پنج روز در سالن ورزشي شهداي هفت تير خلخال داير است، توانمندي‌هاي هنرمندان و صنعتگران استان‌هاي اردبيل ، آذربايجان شرقي ، آذربايجان غربي، قزوين ، تهران ، کرمانشاه، زنجان ،همدان، گيلان، مازندرا... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، آثار ارائه شده در اين نمايشگاه شامل سراميک، شيشه، سنگ، چوب، پارچه و ... با موضوع معماري داخلي و هنرهاي کاربردي تا 3 آبان ماه 86 باري بازديد علاقه‌مندان داير مي‌باشد. براساس اين گزارش، "حميد غبرانژاد" متولد 1338 تهران بوده و تحصيلات خود را در رشته معماري داخلي در دانشکده هنرهاي تزييني به اتمام رسانده‌اند. وي کار کلاژ را... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "حميد عمراني" باستان‌شناس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گلستان از گمانه‌زني تپه پوگردوال در آينده نزديک خبر داد و افزود: باستان‌شناسان اين سازمان گمانه‌زني اين تپه را با هدف تعيين حريم و نجات از ساخت و سازها و کشت و زرع آغاز مي‌کنند. به گفته وي اين تپه متعلق به هزاره هفتم پيش از ميلاد است که در نتيجه جاده س... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، از زمان کشف آرامگاه توت انخ آمون در سال 1922 توسط هاوارد کارتر باستان‌شناس فرضيات بسياري در رابط با مرگ اين فرعون وجود داشت. عکسبرداري‌هاي انجام شده با اشعه X در سال 1968 حاکي از آن بود که پايه جمجمه وي متورم شده بوده است و به اين ترتيب باستان‌شناسان فرض را بر اين گذاشتند که وي بر اثر ضربه‌اي که به سرش خورده از بين رفت... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "محمدشاهي پودينه" مدير موزه گرگان با اعلام اين مطلب گفت: در عمليات اين موزه، گنجينه و انبار حفاظت مخزن و محوطه موزه شامل موزه سنگ‌نوشته‌ها و سيستم‌ حفاظتي با هزينه 400 ميليون ريال ترميم و بازسازي شد. وي تصريح کرد: اين موزه پس از مرمت در دو نوبت در روزهاي زوج براي برادران و روزهاي فرد براي خواهران گشوده مي شود. بنا ب... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با توجه به تصميمات گردهمايي مديران واحدهاي صنايع‌دستي شهرستان در روز جهاني صنايع‌دستي که با حضور فرماندار شهريار و معاونت صنايع‌دستي استان در مجموعه استاد شهريار برگزار شد، به منظور حمايت از صنعتگران صنايع‌دستي مقرر شد شرکت تعاوني با عضويت همه هنرمندان هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي شهرستان تشکيل شود که مراحل ثبت شرکت و عضوگيري... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، مشاور تدوين سند ملي طبيعت‌گردي امروز در هم انديشي مديران ارشد سازما‌ن‌هاي عضو کميته ملي طبيعت‌گردي در کاخ سعدآباد با بيان اين مطلب افزود: مناطق جانمايي شده در آينده به 4 هزار منطقه خواهد رسيد. "امير بهمني" تصريح کرد: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده سهم طبيعت‌گردي از گردشگران خارجي 13 درصد از گردشگران داخلي 47 درصد است. ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) « نورالدين پورموسي قلي» معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: اين همايش سومين همايش ملي است که با محوريت توسعه گردشگري در استان آذربايجان شرقي برگزار مي‌شود. وي افزود: همايش ملي نقش آموزش و فرهنگ سازي در توسعه گردشگري از سوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و با مشارکت شر... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) "رحمت عباس نژاد" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران گفت: کميته‌هاي 9 گانه گردشگري با عناوين جوان، روستايي و عشايري، جنگ، زيارتي، دانشجويي، بازاريابي و تبليغات و کميته سلامت بر اساس طرح معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي کشور در استان شکل گرفت. وي اضافه کرد: اين 9 کميته به منظور ترويج ف... ادامه »
30
چکیده: «علي خدابنده لو» سرپرست دفتر ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نظر آباد به ميراث آريا(chtn) گفت: در اين فرودگاه پرواز هواپيماهاي سبک و فوق سبک انجام مي‌شود و روزهاي پنجشنبه و جمعه هر هفته علاقه‌مندان بسياري از نقاط مختلف استان براي پرواز به اين منطقه مي‌آيند. وي بابيان اينکه در اين فرودگاه خريد، فروش و اجاره هواپيماهاي سبک انحام مي‌شود، تاکيد ک... ادامه »
30
چکیده: "مسعود اسکندري" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام در گفتگو با ميراث آريا(CHTN) تصريح کرد: صدور بيش از 522 فقره کارت شناسايي صنعتگر، صدور بيش از 8 فقره جواز تأسيس کارگاه صنايع‌دستي، صدور بيش از 14 فقره پروانه توليد کارگاهي صنايع‌دستي، بازديد از واحدهاي توليدي صنايع‌دستي بيش از 800 مورد، آموزش بيش از 1342 نفر هنرج... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي استان کردستان در شش ماهه اول سال جاري از بيش از دو هزار و 923 سايت و محوطه تاريخي بازديد کرده و مراقبين آثار حضور مستمري در اين محوطه‌ها دارند. تشکيل جلساتي با مشارکت فرماندهي نيروي انتظامي استان و همچنين سازمان‌هاي دولتي، ايجاد طرح حفاظتي براي جلوگيري از شيوه و شگرده حفاران غير مجاز، متل... ادامه »
30
چکیده: "احمد اديب" معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اصفهان با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: "رسول معتمدي" به‌عنوان صادرکننده "نمونه" و "اکبر پورحيدر" به‌عنوان صادرکننده "برجسته" استان اصفهان معرفي شدند. اديب اظهار داشت: همچنين دفتر خدمات مسافرتي "اسپادانا" و "راه اصفهان" به‌عنوان شرکت برجسته در زمينه جذب توريست و شرکت سپاهان طلا به‌عنوان ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)در اين همايش راهکار‌هاي تسريع واگذاري سفر کارت ملي به کارکنان دولت، همچنين برنامه‌هاي آتي جهت توسعه و گسترش خدمات اين کارت مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفت. در اين نشست "جمشيد حمزه زاده" مدير کل دفتر برنامه ريزي و توسعه گردشگري داخلي، هدف از برگزاري همايش را بررسي فرآيند پيشرفت سفر کارت ملي ، موانع، مشکلات و راهکار هاي ت... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين مراسم بزرگ و مهم در پايان جشنواره فيلم هاي فوکت در جانگيسون برپا شد. "خسيري سري‌ارون"، وزير فرهنگ تايلند مدال نقره را از نماينده يونسکو به‌دليل برپايي جشنواره آرشيو فيلم‌هاي ملي دريافت کرد. فيلم تاريخي"پادشاه فيل‌هاي سفيد" که توسط پريدي بانوميانگ در سال 1941 نوشته و توليد شد يکي از بهترين فيلم‌هاي اين جشنواره بو... ادامه »
30
چکیده: "راهب ماهاندا" رئيس معبد کلني در کشور سريلانکا در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn) تصريح کرد: در تمام اديان بر سفر و گردشگري تاکيد شده است. دين بودا هم از اين امر مسثني نيست در يکي از اصول پنجگانه بودا است که بر آموزش ، دانش و سفر تاکيد شده است . بودا به 61 نفر از پيروان خود دستور مي‌دهد که سفر کنند و در اين سفر به تجربه بپردازند چرا که با يکجا ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، فردا با گشايش نمايشگاه پژوهشي هنر ايران در دهه‌هاي 50-40 بخش مهمي از گنجينه هنر معاصر ايران پس از سال‌ها در يک فضاي علمي و پژوهشي در معرض مشاهده تمامي علاقمندان، دانشجويان و پژوهشگران قرار خواهد گرفت. اين نمايشگاه که از فردا، اول آبان ماه، ساعت 17 در مؤسسه فرهنگي هنري صبا گشايش مي‌يابد، نگاه دوباره و جدي‌تري به يکي از ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در راستاي برگزاري اين مراسم نمايشگاهي از اسناد و مدارکي که کليدي‌ترين دست‌آوردها و کشفيات صورت گرفته توسط تيم‌هاي بحريني و فرانسوي است برپا مي شود. کار ساخت اين نمايشگاه که حدود 5 ماه به طول انجاميد توسط گروه شرکت طراحي‌هاي داخلي بحرين انجام شده است. در اين نمايشگاه مجموعه‌هاي ارزشمندي از عکس‌ها، حفاري‌ها و کارهاي... ادامه »
30
چکیده: "مهدي کريمي" مديرکتابخانه ملي ملک با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت: در اين نمايشگاه که با هدف معرفي بيشتر اين دانشمند گرانقدر برگزار مي‌شود، تعداد 25 نسخه خطي و چاب سنگي که توسط شيخ بهايي تأليف شده در معرض ديد محققان و مراجعان قرار خواهد گرفت. وي تصريح کرد: اربعين شيخ بهايي که در سال 1006 هجري قمري توسط ملاصدرا در قزوين به خط شکسته نستعل... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از واحد خبر روابط عمومي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري،"محمدرضا کارگر" رئيس موزه ملي ايران با اشاره به برگزاري اين سمينار گفت: سمينار مذکورکه جنبه آموزشي دارد با هدف اطلاع از آخرين دستاوردهاي مديريت در موزه‌هاي جهان، همگام نمودن موزه‌داري کشور با رشد روز افزون بين‌المللي، ارتقاي کمي و کيفي دانش در جامعه... ادامه »
صفحه 1 از 62ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری