شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مهر 1387)

30
نخستين کشاورزان زمين، قبايل روس بودند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chrtn)، کشف ابزار آلاتي همچون تبر، چاقو، سرنيزه و وسيله اي رنده مانند در منطقه‌اي مسکوني با قدمت 15 هزار سال باعث پيدايش نظريه باستان شناسان در مورد آغاز کشاورزي و دامداري در اين منطقه شد. آندري مالاوين، يکي از اعضاي تيم باستانشناسي منطقه خاباروفسک گفت: وسايل شکار به دست آمده در اين منطقه همانند چاقو و سرنيزه هنوز تيز هستند و... ادامه »
30
فرش ايراني در انزواي محض بوده است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رييس پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر با مثبت ارزيابي کردن برپايي چنين اقدامي، اظهار داشت: توجه به هنرهاي سنتي از مدتي پيش در فرهنگستان هنر، با راه اندازي گروه هنرهاي سنتي در ميان گروه‌هاي هشت گانه، آغاز شده است. حسن بلخاري ادامه داد: با توجه به نقش فرش در زندگي ايرانيان از روزگاران گذشته، توجه به ساحت فرش و هنرمندان و استاد... ادامه »
30
کشف گورستاني متعلق به عصر حجر در هند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، باستان‌شناسان معتقدند کشف گورستان‌هاي سنگي در اين منطقه، نشان دهنده وجود آثار باستاني متنوع از دوره‌هاي مختلف زندگي بشري بوده و اهميت فراواني براي ساکنان اوليه هند داشته است. تاکنون در نقاط مختلف هند، گورستان‌هاي مشابه با يافته‌هاي اخير به دست آمده که تعداد کل آنها به 107 قطعه مي‌رسد. به عقيده باستان‌شناسان يافته‌ه... ادامه »
30
کميسيون گردشگري در اتاق بازرگاني تبريز تشکيل شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي،تراب محمدي رئيس اين سازمان گفت:به دليل اهميت موضوع گردشگري و سرمايه گذاري‌هايي که از سوي بخش خصوصي در استان آذربايجان شرقي انجام مي گيرد،تشکيل کميسيون گردشگري در اتاق تبريز بسيار ضروري بود. محمدي افزود: خوشبختانه در حاشيه برگزاري چهاردهيمن همايش توسعه صادرات غير ن... ادامه »
30
طرح جديد پاکسازي منازل مجردي در تهران به اجرا درآمد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) سرهنگ مهدي احمدي رييس مرکز اطلاع‌رساني فرماندهي تهران بزرگ با بيان اين مطلب افزود: در راستاي ارتقاء طرح امنيت اجتماعي با اطلاعات بدست آمده از سطح شهر در مورد شرارت، اوباشگري و فروش مواد مخدر در مناطق جنوبي شهر تهران ماموران پليس پايتخت اخيرا با عمليات اطلاعاتي مناطق جرم خيز شهر را شناسايي کردند. وي ادامه داد: يکي ا... ادامه »
30
صادر کنندگان نمونه گردشگري معرفي شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) در مراسمي که روز گذشته با حضور رئيس جمهور در سالن اجلاس سران به مناسبت روز ملي صادرات برگزار شد، 44 شرکت خصوصي در راستاي پاسداشت سياست‌هاي اصل 44 به عنوان صادرکنندگان نمونه سال معرفي شدند. صنعت گردشگري هم امسال دو صادر کننده برتر داشت و دو آژانس مسافرتي ايران دوستان به مديريت محمد علي اشرف واقفي و پاسارگارد به مديريتي... ادامه »
30
1885 هنرجوي صنايع دستي در تهران آموزش ديده اند
چکیده: سعيد اميني در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: اين تعداد از هنرجويان صنايع دستي در شش ماهه نخست سال جاري موفق به گذراندن دوره‌هاي آموزشي شده اند. وي ادامه داد: اين تعداد از هنرجويان در 19 رشته صنايع دستي چون گليم بافي، سفالگري، مينياتور، معرق منبت، شيشه دست ساز، بافته‌هاي داري، معرق و البسه سنتي دوره‌هاي اموزشي خود را پشت سر گذاش... ادامه »
30
فرانسه براي 52 عضو ايکوموس کارت بين‌المللي صادر مي‌کند
چکیده: ريئس کميته ملي ايکوموس ايران (شوراي بين المللي بناها و محوطه هاي تاريخي) در گفت و گو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: ‌در روزهاي نخست تاسيس کميته ملي ايکوموس تعداد اعضا 900 نفر بود که به بنا به دلائل مختلف مانند عدم پرداخت حق عضويت هم اکنون اين تعداد به 440 نفر رسيده است. اکبر زرگر در ادامه خاطرنشان کرد: هم اکنون اعضاي پيوسته هيات م... ادامه »
30
بازديد از بناهاي تاريخي استان قزوين رايگان اعلام شد
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان قزوين با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در حال رايزني هستيم تا مراکز اقامتي و هتل‌هاي قزوين نيز در اين هفته به گردشگران ورودي به استان تخفيف ارايه دهند . نادر محمدي افزود: همچنين در اين روز براي اعضاي کارگروه گردشگري استان تور يک روزه براي بازديد از جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي است... ادامه »
30
رانندگان تاکسي‌هاي شرکتي بايد ديپلم داشته باشند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) حمزه شکيب در جلسه امروز صبح شوراي اسلامي شهر تهران در تشريح برخي از ضوابط تاسيس و فعاليت شرکت‌هاي تاکسيراني گفت: بر اساس ماده 9 اين دستورالعمل متقاضي ثبت شرکت موظف است ضمن سپردن تعهد مذکور در يکي از دفاتر اسناد رسمي نسبت به سپردن وثيقه به منظور تضمين حسن انجام تعهدات خود در قبال سازمان تاکسيراني اقدام کند. وي در ادام... ادامه »
30
تملک اراضي مجاور سرو ابرکوه براي حفاظت اين اثر ملي
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: همکاري با کميته تخصصي سرو ابرکوه سومين اثر ثبت طبيعي ملي در کشور براي رفع مشکلات و ساماندهي سرو کهنسال ابرکوه و تملک اراضي مجاور آن براي حفاظت بيشتر اين سرو در دستور کار کميته طبيعت‌گردي استان يزد قرار گرفت . علي اکبر کاظمي افزود: اين درخت... ادامه »
30
ثبت 7 محوطه تاريخي شهرستان ميانه در فهرست آثار ملي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي ، تراب محمدي با اعلام اين مطلب افزود: قدمت اين آثار مربوط به هزاره اول قبل از ميلاد و قرون اوليه اسلامي و اشکاني و ساساني است . محمدي گفت : اين آثار از تاريخ ثبت تحت حمايت اين سازمان بوده و هر گونه اقدام و عملياتي که منجر به تخريب و يا ت... ادامه »
30
پيشنهاد تشکيل شوراي هماهنگي نظارت بر سايت‌هاي اينترنتي در زمينه همسريابي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ملي جوانان، سيد رضا نقيب‌السادات عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي در اين ميزگرد که از سوي معاونت مطالعات و تحقيقات سازمان ملي جوانان برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون قريب به 39 سايت اينترنتي در زمينه همسريابي فعاليت مي‌کنند که در واقع هدف آنها تنها دوست‌يابي است و در اين راستا سياستگذاري دقي... ادامه »
30
افتتاح نخستين دو سالانه مجسمه‌هاي فضاي شهري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از سازمان زيباسازي شهرداري تهران حجت اله ملاصالحي رييس دوسالانه مجسمه‌هاي فضاي شهري با بيان اينکه در اين دو سالانه 254 هنرمند ، 830 اثر به دبيرخانه دوسالانه ارسال کرده بودند گفت: پس از بررسي آثار ارسالي توسط شوراي انتخاب آثار نخستين دوسالانه مجسمه سازي فضاهاي شهري، 111 اثر از 87 هنرمند برگزيده شده در نمايشگاه دوس... ادامه »
30
نمايش 300 طرح و نقش فرش اصيل ايراني در موزه هنرهاي معاصر
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، امروز و در جريان نشست مطبوعاتي همايش بزرگداشت استاد و محقق فرزانه محسن محسني و نمايشگاه بزرگ طرح و نقش ايران، دبير اين همايش با اعلام اين خبر گفت: از موزه‌ها و سازمان‌هاي مرتبط با فرش چون موزه فرش، مرکز ملي فرش ايران و شرکت سهامي فرش کشور در خصوص همکاري براي نمايش طرح و نقوش برجسته فرش ايراني در اين نمايشگاه دعوت به عمل آ... ادامه »
30
ترفند جديد مالديو در جذب بازارهاي گردشگري جنوب شرق آسيا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين نمايشگاه‌ها که به ترتيب در شهرهاي کوالالامپور، بانکوک و سنگاپور در زماني پنج روزه بر پا مي‌شود، اولين تجربه سازمان ارتقا گردشگري مالديو در جذب بازارهاي مسافرتي جنوب شرق آسيا خواهد بود. هدف اصلي سازمان MTPB نمايش تنوع جاذبه‌هاي گردشگري مالديو براي کشورهاي جنوب شرق آسيا و ايجاد راه‌هاي جديد براي ارتقا گردشگري اين کش... ادامه »
30
بافت تاريخي سمنان بررسي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي، کارشناس دفتر حفظ و احياء بافت‎هاي تاريخي ضمن اعلام اين مطلب گفت: محدوده بافت تاريخي سمنان از بافت‎هاي ارزشمندي است که با تلاش‌هاي صورت گرفته و پس از ماه‌ها کارشناسي، طرح مستندسازي و ساماندهي آن آماده شده است. محمدعلي کبيري افزود: در اين طرح همچنين کار مطالعات و شناسايي پلاک‎هاي... ادامه »
30
ساماندهي يادمان شهداي گمنام زاهدان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) و به نقل از روابط عمومي ستاد گردشگري جنگ عليرضا مقيمي دبير ستاد گردشگري جنگ که در جلسه‌اي به همين منظور در زاهدان سخن مي‌گفت، افزود: بايد علاوه بر انجام اقداماتي در شأن شهدا، ساختماني نيز براي انجام کارهاي فرهنگي در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در اين يادمان ساخته شود. رسيدگي به وضعيت مزار شهيد ميرحسيني (جانشين فرم... ادامه »
30
تاثير منفي اقتصاد جهاني بر صنعت هتلداري آسيا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به عقيده کارشناسان اين تاثير در آينده‌اي نزديک سقوطي سريع در روند گردشگري منطقه‌اي و فرا منطقه‌اي به وجود آورده و تا يک سال آينده بار ديگر به وضعيت واقعي خود برخواهد گشت. رابرت برودفوت، مشاور و کارشناس امور اقتصادي گردشگري گفت: وضعيت واقعي به زماني گفته مي‌شود که طرح ساخت هتل‌هاي آسيايي متوقف شود. آينده‌اي که با اوج ه... ادامه »
30
تاکنون يک هزار و 410 بسته سرمايه‌گذاري گردشگري آماده شده
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به نقل از روابط عمومي معاونت سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان، رئيس کميته محتوايي همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در جلسه هماهنگي همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در صنعت گردشگري با بيان اين مطلب گفت: يک هزار و 28 مورد از اين بسته‌ها متعلق به استانه‌است و بقيه به پروژه‌هاي ملي تعلق دارد. 16 پروژه هم از سوي شهرداري‌ها ارائه شده است ... ادامه »
صفحه 1 از 64ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری