دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مهر 1388)

30
غرفه يگان حفاظت ميراث گيلان در نمايشگاه ناجا برتر شد
چکیده: سرپرست فرماندهي يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گيلان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:در پي دعوت فرماندهي انتظامي استان گيلان از سازمان ميراث فرهنگي مبني بر شرکت در اين نمايشگاه ،فرماندهي يگان از سوي رئيس سازمان مامور به شرکت در اين نمايشگاه شد. حميدرضا آذرپور افزود:از مهمترين فعاليت ها براي اين نمايشگاه مي توا... ادامه »
30
سي و پنجمين جلسه باشگاه هنر و طبيعت برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) سي‌ و پنجمين جلسه باشگاه هنر و طبيعت پروژه مشترک تسهيلات محيط‌‌ ‌زيست جهاني، برنامه کمک‌هاي کوچک عمران سازمان ملل (UNDP,GEF,SGP) است که عصر يکشنبه سوم آبان‌ماه در تالار ناصري خانه هنرمندان و از ساعت ۱۸ تا ۲۰ برگزار مي‌شود. نمايش مستند "پائيز جنگل" اثر آرش اينانلو، نمايش مستند "پارک ملي سالوک" اثر فرامرز اسفندياري و نما... ادامه »
30
پيش‌نويس «توافق اتمي» آماده شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به موجب اين پيش‌نويس 75‌درصد از اورانيوم غني شده ايران به منظور غني‌سازي بيشتر تا 20‌درصد به روسيه انتقال خواهد يافت. روسيه مسوول اجراي اين (پيش‌نويس) قرارداد است؛ اما در عين حال با انعقاد قراردادي جداگانه در اين زمينه، با فرانسه همکاري خواهد کرد. بنا بر اين گزارش، پيش‌نويس توافقنامه تامين سوخت رآکتور تحقيقاتي تهران د... ادامه »
30
دانش آموزان گيلاني از گنجينه صنايع‌دستي ديدن کردند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي گيلان با بيان اين مطلب گفت: به منظور آشناي اقشار مختلف آحاد مردم با رشته هاي مختلف صنايع‌دستي ايناقدام صورت گرفته است. محمد علي يوسفي تصريح کرد:‌اين اقدام توسط سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گيلان براي اولين بار همزمان با زاد روز ولادت حضرت فاطمه معصومه و روز دختر انجام شد. ... ادامه »
30
شهرداران قوانين دست‌و‌پاگير را تغيير دهند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) مصطفي محمد نجار طي سخناني در جمع شهرداران کلان شهرهاي کشور نسبت به پيشرفت پروژه‌هاي عمراني در استان‌ها ابزار خرسندي کرد و اظهار داشت: پروژه‌هاي عمراني صورت گرفته در شهر و روستا نشان دهنده کارآمدي نظام ديني است. وي افزود: دولت و شهرداري‌ها همه براي مردم کار مي‌کنند و بايد به کمک هم مشکلات مردم را حل کنند. وزير کشور ... ادامه »
30
اجراي طرح تغيير ساعات کار يکماه به تعويق افتاد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) بر اساس اعلام دبيرخانه شوراي عالي ترافيک، تعويق اجراي طرح ساعات کار در تهران بنا به درخواست برخي دستگاه‌ها و نهادها جهت هماهنگي بيشتر با آن دستگاه‌ها و نهادها صورت مي‌گيرد. در اين مدت علاوه بر دستگاه‌ها و نهادهاي مختلف که بايد شروع کار خود را با ساعاتي که اعلام شده است تنظيم کنند اميد مي‌رود که شهروندان تهراني نيز خود ... ادامه »
30
همدان ميزبان 28 نمايشگاه گردشگري بود
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) از مجموع نمايشگاه‌هاي برگزار شده تعداد پنج نمايشگاه در سال 85، هشت نمايشگاه در سال 86 و تعداد 15 نمايشگاه در سال 87 در اين استان برگزار شد. تعداد اقلام تبليغاتي توليد شده استان همدان طي چهار سال گذشته نيز يک ميليون و 220هزار قلم عنوان شده است که در سال 84 تعداد 175 هزار قلم، در سال 85 تعداد 300 هزار قلم، در سال 86 تعداد... ادامه »
30
پايگاه ميراث روستايي گيلان يک گام جلوتر رفت
چکیده: مدير پايگاه ميراث روستايي گيلان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)ضمن بيان اين مطلب افزود: در اين راستا گزارش مطالعات روستاها وبناهاي روستايي کوهپايه غرب و کوهستان غرب نيز تهيه شد. محمود طالقاني در ادامه خاطرنشان کرد: مطالعه و مستندسازي شامل برداشت معماري (رولوه)،ترسيم جزئيات اجرايي، کروکي و تهيه عکس و فيلم از بناها است. به گفته وي؛ ازبناهاي مطالعه... ادامه »
30
رضايت ستاد راهيان نور ايلام از طرح هاي سازمان ميراث فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين برنامه رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام ضمن تشريح فعاليت هاي سازمان در حوزه راهيان نور اظهار داشت : با توجه به اينکه يادمان دفاع مقدس بانروشان از جاذبه هاي گردشگري جنگ در استان ايلام محسوب شده و مورد بازديد کاروان هاي راهيان نور نيز قرار مي‌گيرد در برنامه هاي ويژه توسعه زيرساخت هاي گردشگري... ادامه »
30
تونل توحيد 34درصد آلودگي هواي اطراف آن را کاهش مي‌دهد؟
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) محمد علي نجفي افزود: با بررسي‌ انجام شده توسط شرکت کنترل کيفيت هوا با راه‌اندازي تونل توحيد ميزان توليد آلاينده‌هاي هوا 34 درصد و مصرف بنزين 26 درصد در محدوده تونل توحيد کاهش مي‌يابد. مدير بخش پايش و مدل سازي آلودگي هوا ادامه داد: اين محاسبات بر اساس مدل‌سازي‌هاي ترافيکي و با توجه به افزايش سرعت تردد خودروها در اين مح... ادامه »
30
آموزش صنايع‌دستي بايد از دبستان نهادينه شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، نماينده گچساران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين مطلب گفت: اغلب جوانان وقتي به دانشگاه مي‌روند به دنبال مشاغل اداري هستند و فرهنگ صنايع‌دستي به فراموشي سپرده شده است. قدرت الله حسيني پور با اشاره به لزوم فرآهم آوردن شرايط براي جذب جوانان به هنرهاي سنتي، تصريح کرد: بايد براي جوانان علاقه مند شرايط را فراهم کرد تا به کار... ادامه »
30
توزيع کارت‌هاي جديد  سوخت خودروهاي شهرداري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) علي پناهي با اعلام اين خبر، يادآور شد: در اين چند روز جلسات مشترکي را با مسوولان شرکت ملي نفت داشتيم و آن‌ها قول دادند که کارت‌هاي جديد سوخت خودروها را ظرف چند روز آينده تحويل شهرداري دهند. وي با بيان اين که در جريان اشکال نرم‌افزاري در سامانه هوشمند سوخت کارت، سوخت خودروهاي شخصي پلاک سفيد تعدادي از دستگاه‌هاي عمومي ا... ادامه »
30
تنبيه 3هزار مامور متخلف
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) سرهنگ عبدالرضا ساويز گفت: اين مرکز جلب نظرات مردم را از راه‌هاي مختلف ارتباطي که 197 آسان‌ترين آنها است، انجام مي‌دهد که در کشور روزانه سه هزار تماس دارد که در آناليز ما به سه بخش تقسيم مي‌شود. بخش غيرقابل بهره‌برداري که شامل تماس‌هاي اشتباه و مزاحمت‌ها مي‌شود که 30 درصد از تماس‌ها از بخش ديگر تماس‌هاي قابل رسيدگي است که ... ادامه »
30
تلاش براي تعيين بودجه 4 هزارميليارد توماني
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) لطفي زاده افزود: در تلاش هستيم که در بودجه سال 89 براي توسعه حمل و نقل عمومي ،‌4 هزار ميليارد تومان در نظر گرفته شود تا بتوانيم به اهداف قانون توسعه حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت دست يابيم. وي اظهار داشت :‌اميدواريم در بودجه سال آينده با کمک شهرداري‌ها ، استانداري‌ها و نمايندگان مجلس بتوانيم رقم قابل توجهي براي ... ادامه »
30
نيمي از کارت‌ سوخت‌هاي ارائه شده به آژانس‌ها فعال نيست
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) حسين هاشمي درباره وضعيت تبديل خودروي آژانس‌ها به تاکسي، اظهار داشت: در حال حاضر مديريت آ‌ژانس‌ها و مؤسسات اتومبيل کرايه، نامناسب و لجام گسيخته‌اي است. وي ادامه داد: 200 هزار کارت سوخت به خودروهاي آژانس‌ها ارائه شده است ولي مي‌توان گفت به نوعي نيمي از آ‌ن‌ها فعال نيستند و عملاً از کارت سوختي که آژانس‌ها دريافت مي‌کنند ا... ادامه »
30
آنفلوانزا و اظهارات متناقض مسئولان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) علي سليماني با رد خبر تعطيلي 3 مدرسه در شهر ري به دليل آنفلوآنزا گفت: تنها يک کلاس درس واقع در مدرسه غيردولتي راهنمايي حکمت در شهر ري به دليل آنفلوانزاي فصلي تعطيل شده است که علت تعطيلي اين کلاس ابتلاي 15 درصد از دانش آموزان آن به آنفلوانزاي فصلي بوده است. اين اظهارات در حالي از سوي سليماني مطرح مي شود که برخي رسانه ه... ادامه »
30
تور دوچرخه‌سواري در استان مرکزي برگزار شد
چکیده: رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در اين رابطه به ميراث‌‌آريا(chtn)گفت: سازمان ميراث‌فرهنگي استان مرکزي برنامه‌هاي متعددي را براي هفته گردشگري استان در نظر گرفته بود که از آن جمله مي‌توان به برگزاري تور دوچرخه‌سواري اشاره کرد. محمدحسين فرمهيني فراهاني تصريح کرد: اين تور دوچرخه‌سواري به مناسبت پاسداشت ياد و خاطره شهداي اس... ادامه »
30
ظرف 1000 ساله در اوراق فروشي پيدا شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، باستان شناسان قدمت اين شي سفالين را 1000 سال تخمين زده و آنرا متعلق به ساکنان اوليه شهر آبوکرک مکزيک عنوان کرده اند. ري شولتز، رئيس پليس موزه شهر آبوکرک مکزيک گفت: هنوز مشخص نشده اين ظرف قديمي از کجا آمده و چگونه به دست سارقان افتاده است. وي افزود: به منظور به دست آوردن اطلاعات از مکان اوليه و تاريخچه اين اثر هنري ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي استانداري تهران، مرتضي تمدن و ويکتور ريباک سفير جمهوري بلاروس در تهران راه‌هاي گسترش همکاري و مبادلات تجاري، اقتصادي، صنعتي و بازرگاني ميان استان تهران و استان مينسک بلاروس را مورد بررسي و تبادل نظر قرار دادند. مرتضي تمدن، استاندار تهران در اين ديدار که در محل استانداري تهران و با حضور معاونان بر... ادامه »
30
مردم لباس‌هاي محلي گذشته را بيشتر مي پسندند
چکیده: عصمت رضايي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: علاقه مردم به لباس‌هاي محلي نسبت به گذشته افزايش يافته است. وي افزود: امروزه نه تنها استفاده از لباس‌هاي محلي در ميان بوميان منطقه رواج دارد، بلکه علاقه‌مندان به هنر در سراسر کشور به استفاده از لباس‌هاي محلي روي آورده‌اند. اين هنرمند مشهدي با بيان اينکه لباس محلي هر منطقه بيانگر ف... ادامه »
صفحه 1 از 66ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها