دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مهر 1389)

30
کشف سکونتگاه‌هايي از چند دوره باستاني در روسيه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)، باستان‌شناسان در کاوش‌هاي خود در شهر تاريخي تور روسيه، موفق به کشف سکونتگهايي روستايي شدند که متعلق به قرن‌هاي دوازدهم و سيزدهم ميلادي بوده است. به گفته باستان‌شناسان، اين سکونتگاه که در اعماق پايين‌تر اشيا و آثاري جديد از آن خارج مي‌شد، به در حدود 800 سال گذشته، از شهرها و مراکز تجاري روسيه تزاري به شمار مي رفته است. ... ادامه »
30
پيشنهاد 33 مکان مستعد به عنوان منطقه نمونه گردشگري
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در اين باره به ميراث‌آريا(chtn) گفت: در جلسه کارگروه گردشگري استان 33 مکان مستعد با وسعت تقريبي يک‌هزار و 700 هکتار براي تبديل به منطقه نمونه گردشگري و تصويب در دور سوم سفر هيأت دولت به اين استان پيشنهاد شده است. محمدحسين فرمهيني فراهاني تصريح کرد: اولويت انتخاب اين مناطق داشتن ظرفيت بالاي ... ادامه »
30
برگزاري پنجمين کنفرانس "تاريخ طب اسلامي" در استانبول
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، پنجمين کنفرانس بين‌المللي "تاريخ طب اسلامي" با هدف تبادل اطلاعات و نظرات درباره‌ي تحولات تاريخي طب اسلامي و ارتباط آن با دنياي پزشکي برگزار خواهد شد. اين کنفرانس «رابطه ميان طب اسلامي و طب غربي»، «پيشرفت آموزه‌هاي طبي و مؤسسات بهداشتي و مجامع پزشکي در جوامع اسلامي»، «تشخيص و درمان بيماري‌ها در طب اسلامي»، «اخلاق پزشک... ادامه »
30
بزرگراه، مدفن شاهزاده شش هزار ساله
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ به گفته يکي از اعضاي تيم، کاوش‌هاي باستان‌شناسي در اين منطقه در ابتدا براي يافتن نشانه‌ها و يافته‌هايي از سکونتگاه‌هاي دوره ميانسنگي صورت گرفت، اما کشف اين مقبره‌، فرضيات جديدي مبني بر وجود آثار متعلق به دوره‌هايي بسيار دورتر از انتظار را نيز به وجود آورد. طبق گزارشات به دست آمده، باستان‌شناسان در ابتدا تبري مسي متعلق... ادامه »
30
حمام حيدرآباد کرج به پيشواز مرمتگران مي‌رود
چکیده: معاون حفظ، احيا و ثبت آثار اداره ميراث فرهنگي شهرستان کرج در گفتگو با ميراث آريا(chtn) اجراي ديوار حفاظتي و برداشتن اندود سيماني داخل بنا را از مهمترين اقدامات مرمتي حمام حيدرآباد عنوان کرد. علي‌رضا دهقان مهرجردي پاکسازي، نخاله برداري و سبک سازي پشت بام را از ديگر اقدامات مرمتي اين حمام قجري برشمرد و اضافه کرد: کاربري پيشنهاد شده براي اين بنا م... ادامه »
30
در پنج هزار ساله در سوئيس کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ اين در که از چوب درخت صنوبر درست شده است علي رغم گذشت پنج هزار سال ظاهري مقاوم و بسيار زيبا داشته و لولاها و طراحي برجسته آن براي نگهداري تخته‌ها روي يکديگر همچنان سالم باقي مانده بوده است. باستان‌شناسان پس از بررسي‌ها و آزمايشات کربني اعلام کردند، زمان دقيق ساخت اين در سال 3036 پيش از ميلاد بوده است. دوره‌اي همزمان ب... ادامه »
30
تعيين حريم 7 بنا و محوطه تاريخي ورامين
چکیده: مجيد ژاله نيا در گفتگو با ميراث آريا (chtn) اين هفت بنا و محوطه تاريخي را تپه‌هاي يک، دو و سه روستاي هفت جويه، تپه پرديس قرچک، قلعه باجک، تپه کوچک خيرآباد معروف به روستاي خورين و تپه سعدآباد برشمرد. وي با اشاره به بازديد ميداني مشاور منتخب و تهيه گزارش تعيين عرصه و حريم اين هفت اثر افزود: از تپه شماره يک تعدادي سفال دوره اسلامي مربوط به قرنهاي ... ادامه »
30
اسپانيا ديگر جاي گردشگران سيگاري نيست
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ کارشناسان گردشگري اسپانيان معتقدند،‌اجرا شدن قوانين جديد، نه تنها مانع از کشيدن سيگار در رستوران‌هاي اين کشور مي‌شود بلکه اسپانيا را به يکي از سخت‌گيرترين کشورهاي اروپايي در مبارزه با سيگار تبديل خواهد کرد. اين فرضيه باعث شده است تا بسياري از فعالان عرصه گردشگري اسپانيا،‌ نگران کاهش حجم مسافران و گردشگراني باشد که اين... ادامه »
30
آموزگار سنندجي پروانه زرين بهترين فيلم جشنواره کودک را گرفت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل ازروابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، "زمين فوتبال " دربخش پاياني جشنواره بين المللي کودک ونوجوان همدان که ۱۶تا۲۰ مهرماه سال جاري برگزار شد ، جايزه بهترين فيلم بخش بين الملل فيلم‌هاي کوتاه جشنواره را گرفت. اين فيلم را حوزه ي هنري استان کردستان توليد کرده است./122
30
ارسال محموله 26 جمعيت هلال احمر براي سيل زدگان پاکستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)‌ به نقل از روابط عمومي جمعيت هلال احمر، اين محموله با وزن 280 تن و با ارزش ريالي حدود 7ميليارد ريال عصر پنج شنبه _ 29 مهر _ با يک فروند کشتي از راه دريايي از بندر چابهار به سوي بندر کراچي در پاکستان حرکت کرد. بيست و ششمين محموله امدادي ايران آب معدني، چادر امدادي، پتو، البسه، کفش، برنج، کنسروجات، آرد، خرما، تن ماهي ... ادامه »
30
مرمت بخش داخلي بقعه شيخ صفي آغاز مي‌شود
چکیده: رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در گفتگو با ميراث آريا(chtn) افزود: در حال حاضر اقدامات مرمتي بسياري در بخشهاي بيروني مجموعه بقعه شيخ صفي الدين اردبيلي اجرا شده است. حميد بقايي در توضيح اين مطلب افزود: بر اساس مذاکرات صورت گرفته با مديريت ميراث فرهنگي استان قرار شد با اختصاص اعتباري از سوي سازمان ميراث فرهنگي عمليات مرمت بخش داخلي... ادامه »
30
سفال و سراميک خراسان رضوي درخشيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مشهد از کسب مقام برگزيده کشوري توسط مليحه سلطاني در بخش سفال و سراميک خبر داد. حسن خانزايي با اعلام اين خبر اظهار داشت: مليحه سلطاني کارشناس صنايع دستي است که توانسته است براي دومين سال پياپي نفر برگزيده کشوري در بخش سفال و سراميک در جشنواره جلوه‌هاي رضوي در هنرهاي سنتي که ... ادامه »
30
سرقت در پايتخت 13 درصد کاهش داشته است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، سرهنگ قادر کريمي معاون عمليات پليس پايتخت با اشاره به وقوع 5 هزار و 153 مورد سرقت از 27 شهريور ماه تا 9 مهر امسال اظهار داشت :در اين مدت پليس موفق به کشف يکهزار و 439 مورد سرقت و دستگيري يکهزار و 773 نفر در اين رابطه شده است. معاون عمليات پليس پايتخت گفت: اين تعداد به ترتيب شامل 345 مورد سرقت از خانه و 49 فقره کشف، 6... ادامه »
30
بازديد اعضاي انجمن‌هاي فرهنگي شيراز از منشور کوروش
چکیده: دبير خانه فرهنگ جاودان در گفتگو با ميراث آريا(chtn) افزود: براساس هماهنگي هاي صورت گرفته قرار است در اواخر آبان ماه سال جاري نزديک به 50 نفر از اعضاي تشکل‌ها، انجمن‌ها و سازمانهاي مردم نهاد (NGO) فعال در حوزه ميراث فرهنگي شهر شيراز از موزه ملي ايران و نمايشگاه منشور کوروش بازديد کنند. يادآور مي‌شود؛ خانه فرهنگ جاودان سازماني غيردولتي، غيرسياسي ... ادامه »
30
توجه به ظرفيت‌هاي استاني در پژوهش‌هاي ميراث فرهنگي گلستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، فريدون فعالي گفت: فعال بودن حوزه پژوهش و رونق امور مطالعاتي و تحقيقاتي اين اداره کل و ساماندهي آن ها از ضروريات بوده و بايد شرايط مطلوب جهت تعامل و همکاري اعضاء، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشي با اين شورا ايجاد شود. مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با اشاره به اختصاص يافتن يک درصد از اعتبارات اين اس... ادامه »
30
فعاليت کميته‌هاي 5 گانه در شوراي پژوهشي ميراث فرهنگي گلستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، دبير شوراي پژوهشي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان در جلسه اين شورا در راستاي فعاليت هاي اين شورا به برپايي اولين نشست تخصصي بررسي تاريخي حضور نيروهاي متفقين دراستان گلستان اشاره داشت و گفت: تفاهم نامه ايجاد و توسعه کتابخانه مشارکتي و تخصصي با همکاري اداره کل کتابخانه هاي عمومي استان با موضوعات تار... ادامه »
30
روستاي سنگ تراشان لرستان صاحب کارگاه گليم بافي شد
چکیده: علي مرزبان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: اين کارگاه به تازگي در روستاي سنگ تراشان راه اندازي شده است. وي هدف از راه اندازي اين کارگاه را ساماندهي شرايط صنعتگران عشاير و روستايي در اين منطقه دانست و افزود: به محض تجهيز و راه اندازي اين کارگاه آموزش صنايع‌دستي آغاز شد. معاون صنايع‌دستي استان لرستان اضافه کرد: با وجو... ادامه »
30
سند ملي توسعه تعاوني‌هاي صنايع‌دستي کشور تدوين شد
چکیده: احمد بالان مدير کل امور بازرگامي معاونت صنايع‌دستي در اين زمينه به ميراث آريا(chtn)، اظهار داشت: سند ملي توسعه تعاوني‌هاي صنايع‌دستي کشور توسط وزارت تعاون تدوين شده است. وي افزود:‌ درخواست معاونت صنايع‌دستي کشور براي تدوين اين سند زمينه ساز همکاري وزارت تعاون در اين بخش شد. مدير کل امور بازرگاني ادامه داد: وضعيت فعلي تعاوني‌هاي صنايع‌دستي کشو... ادامه »
30
عرضه صنايع‌دستي فارس در اصفهان آغاز شد
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان فارس در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: هفت هنرمند از استان فارس در اين نمايشگاه حاضر شده‌اند. حبيب شهبازي با اشاره به اينکه صنايع‌دستي سراسر استان فارس در اين نمايشگاه عرضه مي‌شود، اضافه کرد: خاتم شيراز توسط غلام زارع پور در اين نمايشگاه به فروش مي‌رسد. وي با تأکيد بر کيفيت و زيبايي قالي فيروزآب... ادامه »
30
کارگاه آموزشي قانون تجارت و بازرگاني براي صنعتگران سراسر کشور
چکیده: احمد اديب در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي و گردشگري اصفهان از 28 آبان ماه به مدت 5 روز برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: اين نمايشگاه در فضايي به وسعت 3 هزار و 500 متر مربع و در قالب 300 غرفه به نمايش توانمندي‌ها و جاذبه‌هاي دو بخش گردشگري و صنايع‌دستي استان‌هاي مختلف کشور مي‌پردازد. معاون صنا... ادامه »
صفحه 1 از 78ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها