جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مهر 1390)

30
اعلام نتيجه بررسي پرونده‌هاي ثبت آثار ابتکاري صنايع‌دستي به وزارت ارشاد
چکیده: «ويدا توحدي» در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، افزود: معاونت صنايع‌دستي کشور با همکاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي آثار ابتکاري هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي را ثبت ملي مي‌کند. او تصريح کرد: طبق بند 9 ماده 12 قانون حمايت از حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان مصوب سال 1384 مجلس شوراي اسلامي، ابتکارات موجود در آثار هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي با نظر وزارت فرهنگ و... ادامه »
30
صدور 699 فقره کارت شناسايي صنعتگري صنايع‌دستي در مازندران
چکیده: «رحمت عليزاده» در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب گفت: 571 هنرمند صنايع‌دستي مازندران موفق به دريافت کارت شناسايي صنعتگري در نيمه نخست امسال شدند. او با اشاره به اينکه 128 فقره کارت شناسايي صنعتگري نيز در شش ماه نخست سال 90 تمديد شد، ادامه داد: 22 فقره پروانه توليد کارگاهي توسط اين معاونت صادر شده و در اختيار هنرمندان قرار گرفته اس... ادامه »
30
مديرعامل شرکت توسعه گردشگري منصوب شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، شرکت توسعه گردشگري که چندي پيش نيز سهام آن در فرابورس عرضه شد، شامل مجموعه گروه هتل‏هاي لاله در تهران، سرعين اردبيل، چابهار، کندوان و مجتمع آبدرماني سبلان سرعين است. 73 درصد اين مجموعه متعلق به سازمان ميراث‏فرهنگي، صنايع‏دستي و گردشگري بوده و ساخت مجموعه‏هاي بين‌راهي از مهم‏ترين ماموريت‏هاي آن محسوب مي‏شود. /120
30
توسعه گردشگري گيلان با فرهنگ‌سازي در روستاها
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، «اميد عزيزي» در ششمين جشنواره خرمن گيلان اظهار داشت: ايجاد زيرساخت‌هاي جاده‌اي و امکانات گردشگري مانند مسافرکاشانه‌ها که مي‌تواند موجب بازگشت مستقيم سرمايه به روستاها شود، از جمله رويکرد اجرايي ميراث‌فرهنگي گيلان در سال جاري است. او، احياي جشنواره‌هاي آييني و بومي را از مهم‌ترين اولويت‌هاي برنامه‌هاي اداره‌کل ميراث‌فر... ادامه »
30
ميزباني 79 نمايشگاه صنايع‌دستي از هنرمندان کرمانشاه
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان کرمانشاه در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب گفت: تا پايان شهريور ماه سال 90 هنرمندان اين استان در 21 نمايشگاه صنايع‌دستي سراسري و 46 نمايشگاه استاني شرکت کرده‌اند. «نصرت‌اله سپهر» با اشاره به اينکه در اين مدت استان کرمانشاه ميزباني يک نمايشگاه سراسري را با حضور هنرمندان تمامي استان‌هاي کشور بر عهده داشته، افز... ادامه »
30
جاذبه‌هاي خوزستان در هفته فرهنگي معرفي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان؛ در جشنواره هفته فرهنگي استان، آداب و رسوم، فرهنگ، جاذبه هاي تاريخي، فرهنگي، گردشگري، معنوي و صنايع دستي به بازديدکنندگان عرضه شد. اين گزارش مي‌افزايد، نمايش گروه‌هاي هنري عرب و بختياري ، غذاهاي سنتي، نمايشگاه عکس ، برگزاري مسابقه و عرضه صنايع... ادامه »
30
هفته‏‏هاي فرهنگي استان‏ها، بهترين فرصت براي جذب جوانان به فرهنگ اسلامي
چکیده: «عليرضا ارجمندي» با بيان اين مطلب در گفتگو با خبرنگار ميراث‌آريا(chtn)، فرهنگ ايراني – اسلامي را مبتني بر اخلاق و عدالت خواند و تصريح کرد: استان‏هاي مختلف کشور مي‏توانند با داشتن فرهنگ‏هاي غني جاذبه‏هاي زيادي را به جوانان و نوجوانان که امروزه از فرهنگ غرب خسته و ملول هستند، ارائه دهند. او با اشاره به برپايي موفق هفته فرهنگي استان قم در کاخ گلست... ادامه »
30
نخستين دانشکده گردشگري مازندران راه‌اندازي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، استاندار مازندران در پنجمين جلسه کارگروه ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مازندران اظهار داشت: اين دانشکده از سال تحصيلي آينده نسبت به جذب دانشجو از طريق دانشگاه مازندران اقدام خواهد کرد. «سيد علي‌اکبر طاهايي» با اشاره به تحصيل 200 هزار دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي استان، تاکيد کرد: بايد آسيب‌شناسي... ادامه »
30
تفاهم‌نامه خواهرخواندگي شهرهاي دليجان ايران و ارمنستان به امضا رسيد
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: اين تفاهم‌نامه به دليل وجود نقاط مشترک فراوان ميان 2 شهر تاريخي دليجان در استان مرکزي و شهر دليجان در استان تاوش ارمنستان که مي‌تواند منجر به ارتباطات فرهنگي شود ميان استاندار استان مرکزي و استاندار استان تاوش در کشور ارمنستان به امضا رسيد... ادامه »
30
افزايش تعرفه واردات کالاهاي صنايع‌دستي خارجي
چکیده: «احمد بالان» مديرکل امور بازرگاني معاونت صنايع‌دستي کشور در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر گفت: به دليل ارزان تمام شدن قيمت نهايي برخي از محصولات صنايع‌دستي وارداتي، به دنبال افزايش تعرفه کالاها هستيم. او با اشاره به اينکه کالاهاي صنايع‌دستي به ويژه توليدات چيني نسبت به محصولات داخلي بسيار ارزان‌تر در داخل به فروش مي‌رسند،... ادامه »
30
ارمنستان ميزبان اجلاس سازمان جهاني جهانگردي 2012
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ »آرا پتروسيان» گفت: در نشست هفت روزه (هشتم تا چهاردهم اکتبر) اخير سازمان جهاني جهانگردي که به ميزباني کره جنوبي برگزار شد، جزييات مربوط به برگزاري اجلاس سال‌ آينده در ارمنستان مطرح و در خصوص آن تصميم‌گيري شد. معاون وزير اقتصاد ارمنستان برگزاري چنين اجلاس بزرگي در اين کشور را در افزايش سطح اعتبار ارمنستان در بين جوامع... ادامه »
30
گردشگري تايلند در بحران
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ به رغم گزارش‌هاي وزارت گردشگري تايلند مبني بر امن بودن بيشتر مقصدهاي گردشگري اين کشور، سيل منجر به خروج گروه عمده‌اي از گردشگران از اين کشور شد. کارشناسان معتقدند، با نزديک شدن تبعات سيل به شهر بانکوک، ترس و واهمه ميان گردشگران شدت بيشتري گرفت و اين امر منجر به کاهش 70 درصدي ثبت نام گردشگران براي مسافرت به تايلند شد.... ادامه »
30
نمايشگاه 7هزار سال تاريخ و تمدن فارس در موزه ملي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، نمايشگاه 7 هزار سال تاريخ و تمدن فارس با 300 اسلايد از «اميد آقايي» در موزه ملي گشايش يافت. بنا بر اين گزارش،نمايشگاه 7 هزار سال تاريخ و تمدن فارس از 25 مهرافتتاح و تا 10 آبان به کار خود ادامه خواهد داد. اين گزارش مي افزايد،اسلايدهاي به نمايش درآمده در اين نمايشگاه،تاريخ تمدن ايران در دوره قبل و بعد از اسلام را به ت... ادامه »
30
مرگ يک گردشگر چيني در تايلند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ به گفته يکي از ديپلمات‌هاي چيني در تايلند،‌ اين تصادف روز شنبه بيست و يکم اکتبر در شهر فوکت در جنوب تايلند رخ داد که به کشته و زخمي شدن بيش از 21 تن انجاميد. اين مقام مسوول در کنسولگري چين در فوکت خاطرنشان کرد:‌ خارج شدن کنترل اتوبوس توسط راننده و واژگون شدن آن به روي جاده موجب به وجود آمدن اين حادثه شد. «وو ژيونگ... ادامه »
30
جام جهاني راگبي گردشگري نيوزلند را توسعه داد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اين ميزان گردشگر در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته رشدي 26 درصدي بوده که به اعتقاد کارشناسان گردشگري نيوزلند، آغازي براي بهار گردشگري در اين کشور بوده است. به رغم اين جهش چشمگير برخي اقتصاددانان هشدار دادند، آينده صنعت گردشگري با توجه به افزايش نگراني‌ها در خصوص اقتصاد جهاني و گران‌شدن نرخ دلار روندي ابهام آميز داشته ... ادامه »
30
تسريع در روند اجرايي شدن تفاهم‌نامه‏هاي فرهنگي ايران و ونزوئلا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در اين ديدار با اشاره به انعقاد دو تفاهمنامه ميان ايران و ونزوئلا در سال‏هاي 2006 و 2007 ميلادي اظهار داشت: در سال 2009 کميته اجرايي اين تفاهم‌نامه‏ها در ونزوئلا تشکيل شد و ما انتظار داريم اين کميته در تهران نيز تشکيل شود. رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع... ادامه »
30
کشف ابزار 9 هزار ساله در مکزيک
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اين اشيا در منطقه‌اي به نام «ال کويوت» کشف شده و اين فرضيه را به وجود آوردند که نخستين ساکنان اين منطقه از طريق مسيرهاي آبي و از خطوط ساحلي شمال شرق آسيا به نواحي جنوبي آمريکا مهاجرت کرده بودند. در کاوش‌هاي صورت گرفته آثاري همجون صدف‌هاي دريايي بريده و صيقل داده شده، لوزام ماهيگيري، ابزارآلات سنگي مخصوص براي برش اجسا... ادامه »
30
قديمي‌ترين مدرسه علوم‌ديني آذربايجان‌شرقي مرمت مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)«تراب محمدي» افزود: هيچ مدرسه‌اي به جز مدرسه حسن پادشاه، از زمان قبل از دوره قاجار و پس از زلزله و جنگ در استان باقي نمانده‌‌است. او يادآور شد: احداث مسجد جامع و مدرسه حسن پادشاه از دوره "حسن پادشاه"حکمران آذربايجان، آغاز شده و طي هفت سال در زمان حکومت آق قويولون‌ها، توسط سلطان يعقوب‌ آق‌قويولون ساخته‌شده است. اين مقا... ادامه »
30
نمايش هنرهاي معاصر ژاپن در رم
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اين نمايشگاه که «نمايش هنرهاي سنتي معاصر» نام دارد در يکي از بازارچه‌هاي باستاني شهر رم برپا شده که در آن مجموعه آثاري از سه هنرمند ژاپني به نمايش درآمده است. به گفته «جونژي ايتو» استاد تاريخ و رييس افتخاري موسسه غيردولتي قلب هنر توکيو، اين نمايشگاه مکاني براي معرفي زيبايي‌هاي هنر سنتي معاصر ژاپني براي ايتاليايي‌ها خ... ادامه »
30
دومين جشنواره انگور هزاوه برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، در اين جشنواره روش‌هاي تهيه فرآورده‌هاي خوراکي از انگور به نمايش درآمد و برنامه‌هاي موسيقي محلي، بازي‌هاي بومي استان مرکزي، تجليل از توليدکنندگان برتر انگور و نمايشگاهي از محصولات کشاورزي و لبني از ديگر برنامه‌هاي آن بود. روستاي هزاوه در فاصله ‎ 18کيلومتري شمال غربي شهرستان اراک واقع شده و قدمت آن به قرن پنجم هجري مي... ادامه »
صفحه 1 از 32ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها