شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مهر 1392)

30
در ادامه بحث قلیان و محدودیت هایش

محدودیت‌های غیرضرور

چکیده: محمد علي نجفي-هم چنان که پیش بینی می‌کردم، سخنانم در برنامه پایش شبكه اول سيما بازتاب گسترده‌ای یافت و مخالفان و موافقان درباره‌اش به بحث‌ پرداختند. مثل هر موضوع دیگری، گروهی هم، این موضوع را بهانه‌ای کردند تا دعواهای سیاسی را زنده کنند و نسبت‌های ناروا بدهند، اما بیشتر، هم مخالفان و هم موافقان، کمک کردند تا زوایای تاز... ادامه »
30
برگزاری نمايشگاه آثار صنايع دستي و نمايشگاه كتاب در قزوین
چکیده: به مناسبت هفته ولايت نمايشگاه آثار صنايع دستي به همراه نمايشگاه كتاب در شهرستان آوج استان قزوين برگزار شد. اين نمايشگاه با همكاري ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري واداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان آوج با هدف گسترش و ترويج هنرهاي سنتي و آموزش رشته هاي صنايع دستي و ترويج كتاب خواني در اين شهرستان برگزار شده است. نمايشگاه صنايع دستي و كتاب با حض... ادامه »
30
معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری شهرستان داراب در جشنواره خرما
چکیده: در دومین جشنواره خرما که همزمان با شروع دهه ولایت در بخش فورگ شهرستان داراب برگزار شد ، جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری و تاریخی و صنایع دستی داراب معرفی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس، در این جشنواره ،  15 غرفه صنایع دستی شامل تولید و عرضه محصولات بومی و سنتی برپا شد . همچنین در این جشنواره ، پخت غذا... ادامه »
30
رئیس انجمن گردشگری ورزشی:

حمایت از گردشگری یک وظیفه همگانی است

حمایت از گردشگری یک وظیفه همگانی است
چکیده:   رییس انجمن گردشگری ورزشی با اشاره به اهمیت و نقش گردشگری در توسعه و پیشبرد مسائل اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و اجتماعی در جامعه گفت: حمایت از موضوع گردشگری باید به یک وظیفه همگانی تبدیل شود. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، رضا خوش‌سرور با بیان این مطلب در دومین گردهمائی مسئولان گردشگ... ادامه »
30
میزبانی مسابقات بین المللی با هدف جذب گردشگر ورزشی
چکیده: معاون گردشگری کشورگفت: در صورت توسعه گردشگری ورزشی و نیز تامین زیر ساخت های مورد نیاز می توان برای میزبانی از مسابقات ورزشی در سطح منطقه ای و حتی بین المللی در ایران برنامه ریزی کرد تا از طریق برگزاری این مسابقات شاهد ورود گردشگران مختلف از کشورهای گوناگون به عنوان گردشگر ورزشی باشیم. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صن... ادامه »
30
احیاء 13 رشته صنایع دستی منسوخ شده کهگیلویه وبویراحمد
چکیده: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویر احمد گفت: 13 رشته صنایع دستی منسوخ شده و یا درحال منسوخ این استان احیا می شوند.  رحیم دادی نژاد در گفتگو با میراث آریا(chtn) با بیان این مطلب افزود: سیاه چادر، سبدبافی، سفالگری، گچمه بافی، سفره بافی، جاجیم بافی،گلیم نقش برجسته، مفرش بافی، نمد مالی، توبره بافی، جاقرآنی، هور و خ... ادامه »
30
در دیدار گروهی از اساتید هنرهای سنتی با معاون صنایع دستی پیشنهاد شد

برگزاری نخستین گردهمایی پیشکسوتان هنرهای سنتی

برگزاری نخستین گردهمایی پیشکسوتان هنرهای سنتی
چکیده: در دیدار گروهی از اساتید هنرهای سنتی با معاون صنایع دستی کشور، برگزاری نخستین گردهمایی پیشکسوتان هنرهای سنتی پیشنهاد شد. به گزارش میراث آریا(chtn) گروهی از اساتید هنرهای سنتی متشکل از  حسن بلخاری قهی، محمدعلی رجبی، سید عبدالمجید شریف زاده، مهدی مکی نژاد و محمدمهدی هراتی با معاون صنایع دستی دیدار کردند. گفتنی است، هنرمندان در جلسه‌ای... ادامه »
30
با همکاری باستان‌شناسان ایتالیایی

کاوش در محوطه باستاني چلو آغاز شد

کاوش در محوطه باستاني چلو آغاز شد
چکیده: فصل دوم کاوش در محوطه باستاني چلو با همکاري باستان شناسان ايتاليايي و اداره کل ميراث فرهنگي صنايع دستي وگردشگري خراسان شمالي آغاز شد. به گزارش میراث آریا(chtn)،علي اکبر وحدتي معاون ميراث فرهنگي با اعلام اين خبر گفت: فصل اول کاوش ها از 2 سال پيش در قالب تفاهم نامه اي که با پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي کشور و مؤسسه باستان شناسي ايچئو منعقد شد، آغاز ... ادامه »
29
در نشست استاندار و سرپرست میراث فرهنگی گیلان مطرح شد

لزوم ارائه آمارهای واقعی برای برنامه‌ریزی اصولی

لزوم ارائه آمارهای واقعی برای برنامه‌ریزی اصولی
چکیده: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اهمیت ارائه آمار دقیق در پیشبرد اهداف گفت: تأکید این اداره کل بر این است که آمارها  واقعی باشد تا برنامه ریزی ها با دقت و اصولی انجام شود. به گزارش میراث آریا(chtn) رضا علیزاده افزود: در حوزه میراث فرهنگی بناهایی داریم که باید به طور اوژانسی مورد مرمت  قرار گیرند اما ا... ادامه »
29
معاون صنایع‌دستی کشور

جفای به هنرمندان را جبران می‌کنیم

جفای به هنرمندان را جبران می‌کنیم
چکیده: معاون صنایع دستی کشور از ایجاد رابطه منسجم و دوجانبه با هنرمندان خبر داد و گفت: جفایی که در این مدت به هنرمندان روا شده است را جبران می کنیم. بهمن نامور مطلق در گفتگو با میراث آریا(chtn) گفت: دیدار با هنرمندان یک اتفاق معمول است، چراکه برای خدمتگزاری به هنرمندان باید بیشتر با آنها آشنا شویم و مشکلات و نظراتشان را برای پیشبرد اهداف و توسعه صنای... ادامه »
29
رئیس و اعضای شورای برنامه‌ریزی امور کودک و نوجوان منصوب شدند
چکیده: طی احکام جداگانه‌ای از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس و اعضای شورای برنامه‌ریزی امور کودک و نوجوان منصوب شدند. به گزارش میراث آریا(chtn) با حکم محمدعلی نجفی، امین عارف‌نیا به عنوان رئیس شورای برنامه‌ریزی امور کودک و نوجوان،  فریدون عموزاده خلیلی، علی اصغر سیدآبادی،... ادامه »
29
آغاز فاز دوم مرمت حمام تاریخی شهر گندمان
چکیده: فاز دوم عملیات  تعمیر و مرمت حمام تاریخی شهرگندمان در استان چهارمحال و بختیاری با 55 درصد پیشرفت فیزیکی آغاز ادامه دارد. به گزارش دفتر امور فرهنگي و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری، کارشناس حفظ و احیاء بناهای تاریخی این اداره کل از فاز دوم مرمت حمام تاریخی شهر گندمان در سال  جاری خبر داد . ... ادامه »
29
ثبت نام از علاقه مندان رشته های صنایع دستی در نی ریز
چکیده: ثبت نام از علاقمندان به رشته های صنایع دستی در نمایشگاه و بازارچه موقت صنایع دستی شهرستان نی ریزدر استان فارس انجام می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس  ، به مناسبت بزرگداشت هفته ولایت ، نمایشگاهی از آثار هنرجویان صنایع دستی شهرستان نی ریز برپا شد . بنا بر این گزارش ، نمایشگاه مورد نظر در روز پنج شن... ادامه »
29
دستگيري حفاران غير مجاز در روستاي ككجين دره
چکیده:   تعدادی از حفاران غیر مجاز و معترضین ميراث فرهنگي در روستاي ككجين دره از توابع بخش كوهين قزوین دستگير شدند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین،  سرهنگ ملكي فرماندهي يگان حفاظت ميراث فرهنگي استان قزوين با اعلام اين خبر گفت: با توجه به همراهي خوب مردم روستاي ككجين دره در حفاظت از ميراث فرهنگ... ادامه »
29
اجرای پروژه استقرار سیستم مدیریت کیفیت مجموعه سعدآباد
چکیده: طبق برنامه زمانبندی ، فاز طراحی و مستند سازی سیستم مدیریت کیفیت مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد بر مبنای استاندارد   ISO 9001:2008با ورود به ماه دوم پاییز، پایان یافت. به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد، بهاره دادیار با اعلام این خبر گفت: در فاز طراحی و مستندسازی، خط مشی کیفیت و اهداف کیفیت مجموعه تعیین و چارچوب و مدل فرآیندی سیستم مدیریت ... ادامه »
29
کشف و ضبط کتیبه تاریخی 900 ساله در تهران؛

قاچاقچیان تایلند و عمان ناکام ماندند

قاچاقچیان تایلند و عمان ناکام ماندند
چکیده: فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کشف و ضبط یک قطعه کتیبه خطی تاریخی 900 ساله و دستگیری سردسته و اعضای باند خرید و فروش عتیقه در تهران خبر داد. سرهنگ محمد کربلائی حریری در گفتگو با میراث آریا(chtn) ضمن اعلام این خبر گفت: بر اساس گزارشی که به واحد معاونت منابع و مخبرین یگان حفاظت استان تهران مبنی بر  فعالیت افرا... ادامه »
29
هنرمندان صنایع دستی کاشان در انتظار نشان ملی مرغوبیت
چکیده: سرپرست اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان گفت: نشان ملي مرغوبيت  صنايع دستي هر سال يك بار جهت اعتلاي اين هنر در ايران به آثار برگزيده هنرمندان صنايع دستي طي داوري مستحكم اعطا مي گردد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، حسین یزدانمهر،اين نشان را به عنوان مقدمه ای براي دري... ادامه »
29
دومين جشنواره پنير البرز مركزي برگزار مي شود
چکیده: سرپرست اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برگزاري دومين جشنواره پنير البرز مركزي در محل روستاي افتر شهرستان سرخه خبر داد.   به گزارش میراث آریا(chtn)،«محمد طاهريان» اظهار داشت: اين جشنواره با هدف معرفي قابليت‌هاي گردشگري شهرستان سرخه و روستاي افتر، معرفي محصولات لبني به خصوص پنير اين منطقه و همچنين ... ادامه »
29
کشف 300 قلم شئ تاریخی و فرهنگی در ایلام
چکیده: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از کشف 300 قلم شئ فرهنگی و تاریخی شامل سکه،سرپیکان،مهره،پیکرک و کاسه از قاچاقچیان اشیاء خبر داد. به گزارش میراث آریا(chtn) عبدالملک شنبه زاده افزود: این اشیاء در بازرسی پل سیمره توسط یگان نیروی انتظامی و پلیس آگاهی شهرستان شیروان چرداول کشف و ضبط شد. وی افزود : اشیاء مذکور... ادامه »
29
اعلام  فراخوان 33 منطقه نمونه گردشگري کردستان برای جذب سرمايه گذار
چکیده: معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان از آمادگي تعداد 33 منطقه نمونه گردشگري براي اعلام فراخوان جهت جذب سرمايه گذار خبرداد. به گزارش میراث آریا(chtn) آرمان وطن دوست افزود: اعلام فراخوان اين مناطق از طريق سايت سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان و روزنامه هاي كثير الانتشار استان جهت جذب سرمايه گذار براي ... ادامه »
صفحه 1 از 23ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری