دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مهر 1393)

30
در دیدار معاون گردشگری با قائم مقام انجمن دوستی ایران و چین مطرح شد:

تقویت روابط گردشگری ایران و چین با برگزاری تورهای تلفیقی

تقویت روابط گردشگری ایران و چین با برگزاری تورهای تلفیقی
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دیدار با قائم مقام و اعضای انجمن دوستی ایران و چین از اجرای طرح توسعه گردشگری میان دو کشور با تکیه بر برگزاری تورهای تلفیقی و رویدادهای فرهنگی، ورزشی خبر داد.  به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد صبح امروز در دیدار با قائم... ادامه »
30
دیدار مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر فیرورق
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی  با شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر فیرورق از توابع شهرستان خوی دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری در  این جلسه که در محل ساخت هتل پنج ستاره امام رضا(ع) این شهر برگزار گردید، ضمن قدرانی از حضور شهردار، رئ... ادامه »
30
رئیس سازمان میراث فرهنگی در سلطانیه

تلاش دولت، ایجاد آرامش در عرصه اقتصادی کشور است

تلاش دولت، ایجاد آرامش در عرصه اقتصادی کشور است
چکیده: مسعود سلطانی‌فر در جریان نهمین سفر استانی هیات دولت به استان زنجان در جمع مردم سلطانیه گفت: دولت تدبیر و امید در روز 24 خرداد‌ سال گذشته با حضور گسترده مردم در پای صندوقهای رای و با اعتماد، با یک تفکر جدید کشور را تحویل گرفت. به گزارش میراث آریا(chtn) وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در شرایطی کشور را تحویل گرفت که با یک بی‌ثب... ادامه »
30
تدفین های عصر مفرغ در خراسان شمالی کشف شد
چکیده: از آغاز فصل سوم کاوش در محوطه باستان شناسی تپه چلو در حوزه رود کالشور شهرستان جاجرم خراسان شمالی تدفین های عصر مفرغ در هفت ترانشه ی محدوده گورستان این تپه کشف شد. علی اکبر وحدتی سرپرست ایرانی گروه باستان شناسی امروز با اعلام این خبر به سایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری "RICHT.IR " خاطر نشان ساخت که تیم مشترک ایران و ایتالیا از نیمه مهر ماه فصل ... ادامه »
30
روند همکاری های  اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی و سازمان منطقه آزاد تجاری ماکو تسهیل می‌شود
چکیده: در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی  و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو بر گسترش همکاری ها  در راستای حفظ و مرمت آثار تاریخی این شهر تاکید شد . به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، جلیل جباری در سفر به شهرستان ماکو، با حسین فروزان  مدیر عامل سازم... ادامه »
30
مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش معاونت گردشگری

توسعه فناوری اطلاعات کاهش فقر و رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت

توسعه فناوری اطلاعات کاهش فقر و رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت
چکیده: مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش معاونت گردشگری گفت: توسعه فناوری اطلاعات با کاهش فقر و بهبود استانداردهای زندگی به روش‌های مختلف، افزایش بهره‌وری و در نتیجه رشد اقتصادی را در پی خواهد داشت.  به گزارش میراث آریا(chtn) محسن رنجبر در مراسم اختتامیه دومین همایش  گردشگری الکترونیکی گفت: فناوری اطلاعات نقش اساسی در پیش... ادامه »
30
معاون رئیس‌جمهور در جمع مردم سلطانیه

توسعه حوزه گردشگری در دستور کار دولت است

توسعه حوزه گردشگری در دستور کار دولت است
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع مردم شهر تاریخی سلطانیه گفت: توسعه ظرفیت‌های جدید اقتصادی، مانند حوزه گردشگری در دستور کار دولت است. به گزارش میراث آریا(chtn) مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع مردم شهر سلطانیه در مسجد جامع این شهر گفت: توسعه ظ... ادامه »
30
دستگيري 4 حفار غير مجاز در حين حفاري در نيشابور
چکیده: رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان نيشابور از دستگيري 4 حفار غير مجاز در حين حفاري در يك منزل مسكوني خالي از سكنه در اين شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، محمد اسماعيل اعتمادي با اعلام اين خبر گفت: در پي گزارش هاي مردمي مبني بر فعاليت حفاران غير مجاز در يك منزل قديمي و خال... ادامه »
30
سمینار کشوری "سیمای مطلوب شهری" در مدرسه تقوی گرگان آغاز به کار کرد
چکیده: سمینار کشوري 'سیماي مطلوب شهري، هویت دیروز، نیاز امروز، حقوق فرداي شهروندان' با حضور برخی مدیران وزارت راه و شهرسازي و سازمان میراث فرهنگی به میزبانی گرگان در مدرسه تقوی واقع دربافت قدیم گرگان آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی وامورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، هدف ازبرگزاري این سمینار بررسی چالش ها و مشکلات ... ادامه »
30
معاون رئیس‌جمهور وارد شهر تاریخی سلطانیه شد
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که صبح امروز همراه با رئیس جمهور و هیات دولت به استان زنجان سفر کرده است با استقبال مردم و مسئولین وارد شهر تاریخی سلطانیه شد. به گزارش میراث آریا(chtn) مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از شرکت در مراسم دیدار مردمی رئیس جمهور ... ادامه »
30
حضور گردشگران فرانسوي در كاروانسراي قصر بهرام گرمسار
چکیده: مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان از حضور گردشگران فرانسوي در مجموعه قصر بهرام گرمسار خبر داد. به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» اظهار داشت: 13 گردشگر فرانسوي به قصد بازديد از مجموعه كاروانسراهاي قصر بهرام، عين الرشيد و جاد... ادامه »
30
مسوول میراث فرهنگی کازرون خبرداد:

نقشه باستان شناسی شهرستان کازرون در دست تهیه است

نقشه باستان شناسی شهرستان کازرون در دست تهیه است
چکیده: مسوول میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری شهرستان کازرون با اعلام این خبر گفت:تهیه نقشه باستان شناسی از جمله مهمترین عوامل و ابزارهای شناخت آثار باستانی می باشد و شناخت آثار ،موقعیت جغرافیایی ،دوره بندی تاریخی ، نحوه دسترسی ،عکس و فیلم و بسیاری دیگر از این قبیل دسته بندی ها اهمیت تهیه نقشه باستان شناسی را دو چندان کرده است . به گزارش روابط عمومی ادا... ادامه »
30
كاروانسراي دامغان در انتظار سرمايه گذار بخش خصوصي
چکیده: مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: شرايط واگذاري كاروانسراي شاه عباسي دامغان  به سرمايه گذار بخش خصوصي تعيين و اين  كاروانسرا آماده واگذاري است. به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» اظهار داشت: كاروانسراي دامغان... ادامه »
30
همایش بین‌المللی بزرگداشت هفتصدمین سال تولد میرسید علی همدانی برگزار می‌شود
چکیده: همایش بین المللی بزرگداشت هفتصدمین سال تولد میرسید علی همدانی با مشارکت دفتر امور مجامع و تشکل‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری 3 آبان ماه برگزار می‌شود. به گزارش میراث آریا(chtn) این همایش با حضور میهمانان داخلی و خارجی روز 3 آبان ماه در موزه ملی ایران برپا خواهد شد. یادآور می‌شود، نمایش فیلم کوتاه از زندگی میرسیدعلی ... ادامه »
30
حمایت انجمن‌های فرهنگی از ثبت شوش در فهرست میراث جهانی
چکیده: کانون‌ها و انجمن‌های فرهنگی، هنری و ادبی شوش و سایر شهرهای خوزستان در بیانیه‌های جداگانه‌ای حمایت خود را از ثبت محوطه باستانی این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو اعلام کردند. به گزارش میراث آریا(chtn) در این بیانیه‌ها با تاکید بر شایستگی محوطه باستانی شوش به عنوان نخستین سکونت‌گاه بشر با 7000 سال سابقه زیست انسانی ب... ادامه »
30
ضوابط جدیدی برای فعالیت آژانس ها در حوزه گردشگری سلامت اعلام نشده است
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: هنوزشرایط و ضوابط جدیدی برای فعالیت آژانس ها در حوزه گردشگری سلامت اعلام نشده است. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد ضمن رد شایعات مربوط به توافق این سازمان با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص احراز صلاحی... ادامه »
30
سلطانی‌فر همراه رئیس‌جمهور وارد استان زنجان شد
چکیده: مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همراه دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت با استقبال مسئولین استانی و نمایندگان مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی وارد این استان شد. به گزارش میراث آریا(chtn) در ادامه سفرهای استانی رئیس جمهور و اعضای هیات دولت، صبح امروز دکتر حسن روحانی به ه... ادامه »
30
آغاز ورود تورها و گردشگران خارجی به خراسان جنوبی
چکیده: طی برنامه‌ریزی‌های مکرر سازمان میراث فرهنگی و فعالان حوزه گردشگری خراسان جنوبی ورود تورها و گردشگران خارجی به خراسان جنوبی کلید خورد و این استان میزبان سفر چند روزه "ادیتا موروشکایته" بود. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان، خراسان جنوبی این روزها سخت درگیر جذب توریست و گردشگر است چراکه دارای ظرفیت‌ها و ق... ادامه »
30
آغاز دومین فصل کاوش باستان‌شناسی دره شمی
چکیده: دومین فصل کاوش باستان شناسی در منطقه کل چندار دره شمی ایذه با هدف جستجوی میراث باستانی بختیاری ها آغاز شد. جعفر مهرکیان سرپرست ایرانی گروه باستان شناسی امروز با اعلام گفت: برای ما این نکته مهم است که بختیاری ها به عنوان کوچ گران فصلی بین سرزمین های زاگرس جنوبی و میانی چه میراثی از گذشته های دور به یادگار گذاشته اند. او این منطقه را خاستگاه پیکره ... ادامه »
30
مدیر پایگاه سازه‌های آبی تاریخی شوشتر خبر داد

رهاسازی 2 هزار اردک در سازه‌های آبی شوشتر

رهاسازی 2 هزار اردک در سازه‌های آبی شوشتر
چکیده: مدیر پایگاه سازه‌های آبی تاریخی شوشتر از رهاسازی 2 هزار اردک در آبشارهای این منطقه خبر داد.   به گزارش میراث آریا(chtn) حسین عیدانی اظهار داشت: 2 هزار غازی که از سوی دوستدار میراث فرهنگی برای رهاسازی در سازه‌های آبی شوشتر اهداء شده بود قرار است یکم آبان‌ ماه سال جاری در آبشارهای تاریخی این شهرستان رهاسازی شوند.   وی افز... ادامه »
صفحه 1 از 23ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها