دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مهر 1394)

29
هتل کویر بیرجند تکمیل می شود
چکیده: ابراهیم بای سلامی نماینده ویژه رئیس جمهور در شورای عالی میراث فرهنگی گردشگری کشور و مدیر عامل شرکت هلدینگ رفاه و گردشگری تامین اجتماعی در بازدید از پروژه نیمه تمام هتل کویر بیرجند، قول مساعد برای تکمیل و بهره برداری این هتل را داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ ابراهيم باي سلامي، گفت: با توجه به ساختا... ادامه »
29
در همایش بین المللی میراث زبانی مطرح شد ؛

بررسی زبان های ایرانی توسط نظریه پردازان روس

 بررسی زبان های ایرانی توسط نظریه پردازان روس
چکیده: میهمانان خارجی همایش بین المللی میراث زبانی در نشست های تخصصی این همایش مقاله هایی ارایه دادند.به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، پرفسور ولادیمیر ایوانف از کشور روسیه با بیان این مطلب در نشست تخصصی" همایش بین المللی میراث زبانی "به ارایه گوشه ای از مقاله خود با عنوان "زیر نحو فارسی " به بررسی خاندان زبان های ایرانی توسط نظریه پرد... ادامه »
29
چکیده: مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان و كارشناس طبيعت گردي اين اداره كل از روستاي دولاو بازديد کردند. به گزارش اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان؛ كارشناس طبيعت گردي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گفت: با توجه به قابليت هاي گردشگري كردستان به ويژه توريسم روستايي و طبيعت گردي و همچنين نظر به اهميت توس... ادامه »
29
میهمانان خارجی همایش بین المللی میراث زبانی؛

همایش میراث زبانی فرصتی برای بررسی وضعیت کنونی زبان در جهان است

همایش میراث زبانی فرصتی برای بررسی وضعیت کنونی زبان در جهان است
چکیده: شرکت کنندگان خارجی در همایش بین المللی میراث زبانی از کشورهای مختلف، این همایش را فرصتی برای بازیابی و بررسی وضعیت کنونی زبان های مختلف سراسر جهان عنوان کردند.به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی؛ ابوموسی محمد عارف بالله، استاد دانشگاه از بنگلادش تصریح کرد: همایش میراث زبانی فرصت مناسبی برای شناخت زبان از دیدگاه اساتید مختلف زبان شناس از سراس... ادامه »
29
با هدف برنامه ریزی وهمکاری برای ثبت جهانی بیابات لوت در فهرست یونسکو ؛

تعامل بین سازمانی ادارات ونهادهای دولتی زاهدان صورت می گیرد

چکیده: به گزارش روابط عمومي و امور فرهنگي ميراث فرهنگي ، صنایع دستي وگردشگري سيستان و بلوچستان؛ 28 مهر ماه جلسه اي با حضور مشتاق گوهری مدیرکل ميراث فرهنگي این اداره کل، شهنوازی معاون فرماندار ،مدیران ونمایندگان ادارات وفعالین حوزه میراث فرهنگی استان در خصوص ثبت جهانی بیابان لوت در سالن اجتماعات فرمانداری زاهدان برگزار شد.مشتاق گوهری ضمن اشاره به اهمیت ب... ادامه »
29
چکیده: نشستی با حضورمشتاق گوهری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان وکالوندی مشاور جوان استاندار به همراه مشاورین جوان فرمانداران استان ونیزمعاونین این اداره کل 27 مهرماه در موزه منطقه ای جنوب شرق کشور برگزار شد.به گزارش روابط عمومي و امور فرهنگي ميراث فرهنگي ، صنایع دستي وگردشگري سيستان وبلوچستان؛ مشتاق گوهری مدیرکل میراث فرهنگ... ادامه »
29
کاوش‌های باستان‌شناسی برای دستیابی به ناشناخته های تاریخ کرمانشاه ضروری است
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تاریخ کرمانشاه زوایای ناشناخته بسیاری دارد که ادامه کاوش‌های باستان‌شناسی برای دستیابی به این ناشناخته ها را در کرمانشاه ضروری کرده است.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه؛ علی فعله گری مدیرکل میراث فرهنگی این اداره کل نشست علمی باستان شناسی منطقه ز... ادامه »
29
تجهيز واحدهاي بين راهي روستاي ايران خواه  مسير ديواندره_ سقز
چکیده: كارشناس نظارت و بازرسي ميراث فرهنگي كردستان گفت: در راستاي نظارت و بازرسي كارشناسان نظارت و بازرسي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان واحد هاي بين راهي روستاي ايران خواه مسير ديواندره_سقز تجهيز و ساماندهي مي شوند.به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان؛ علي ابراهيمي كارشناس نظارت و بازرسي مير... ادامه »
29
در نشست علمی باستان شناسی مطرح شد؛

ساماندهی تاق‌بستان ضرورت ها و دست آورد

چکیده: مدیر پایگاه میراث فرهنگی تاق بستان در نشست علمی باستان شناسی درباره منطقه زاگرس در گزارشی ضروت ها و دست آورد های ساماندهی مجموعه تاریخی و فرهنگی تاق بستان ساماندهی را عنوان کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه؛ علیرضا مرادی بیستونی مدیر پایگاه میراث فرهنگی تاق بستان در این نشست علمی باستان شناسی به چ... ادامه »
29
کارگاه آموزشی مستند نگاری آثار تاریخی برگزار شد
چکیده: کارگاه آموزشی مستند نگاری آثار تاریخی فرهنگی باحضور فردریش اشتیفت سفیر اتریش، محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان، مدیران کل این معاونت و نیز کارشناسان و متخصصان این حوزه از کشور اتریش و برخی از کارشناسان معاونت میراث فرهنگی در سالن فجر سازمان برگزار شد. به گزارش میراث آریا(chtn)؛ محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان در ابتدای این نشس... ادامه »
29
قلب ها باید برای میراث فرهنگی بتپد

میراث فرهنگی، ثروت هر ایرانی

چکیده: غلامرضا بنی اسدی- برای اینکه همه شهروندان را برای تمیز نگهداشتن شهر بسیج کنیم شعاری ساختیم که با باور و ذهن مردمان شهر ارتباط بر قرار کرد. گفتیم "شهر ما ،خانه ما" و به فرهنگ سازی کوشیدیم این باور را جابیندازیم که به واقع نیز شهر ما ، خانه ماست و همان طور که برای تمیزی و زیبایی و عمران و آبادی و سلامت خانه خود می کوشیم باید نسبت به این امور در شهر خ... ادامه »
28
قنات بلده منظومه کامل استحصال آب از زمین است
چکیده: قنات بلده فردوس از قنات های مطرح شده در پرونده زنجیره ای ثبت جهانی قنات های ایران است. این قنات از دوره ساسانی در دل کوه‌های شرقی منطقه فردوس حفر شده است. قنات بلده با دانش سنتی مدیریت می‌شود و آب استحصال شده از آن سبب آبادانی منطقه فرودس و سیراب شدن بیش از دو هزار و 382 هکتار از مزارع و باغات کشاورزی شده است. این قنات، به گفته معاون میرا... ادامه »
28
راه اندازی 3 کارگاه جدید در خانه صنایع دستی بیرجند
چکیده: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی از ایجاد کارگاه نمد مالی، جاجیم بافی و نگارگری در مجموعه خانه صنایع دستی شهرستان بیرجند خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ حسین عباس زاده معاون صنایع دستی این اداره کل افزود: خانه صنایع دستی شهرستان بیرجند گلچینی از کارگاههای صنایع دستی و هنرها... ادامه »
28
با برنامه ریزی صندوق احیاء؛

عمارت «شترگلو» ماهان واگذار شد

چکیده: عمارت «شترگلو» در ماهان کرمان با برگزاری مزایده‌ای از سوی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی به بخش خصوصی واگذار شد. به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)، عمارت شترگلو ماهان کرمان در قالب مزایده‌ای ۱۳ ساله به شرکت خصوصی «طرح و آفرینش» واگذار شد. مبلغ اختصاص داده شده برای مرمت این بنای تاری... ادامه »
28
تجلیل از صادرکننده برتر صنایع دستی در روز ملی صادرات
چکیده: پس از ۱۰ سال و همزمان با روز ملی صادرات یکی از فعالان صنایع دستی کشور، به عنوان صادرکننده نمونه در روز ملی صادرات معرفی و تجلیل شد.به گزارش مرکزروابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ در این مراسم که پیش از ظهر امروز در سالن اجلاس سران و با حضور مقامات رسمی کشور و فعالان عرصه صادرات و اقتصاد کشور برگزار شد؛ عادل بشیری ج... ادامه »
28
چکیده: حمام «محله حاجی» همدان توسط صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با قراردادی پنج ساله به شرکت جریان گسترغرب واگذار شد.به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی(صابتا)، «حمام محله حاجی» استان همدان را با برگزاری مزایده به مدت پنج سال با مبلغ اجاره ماهیانه 26 میلیون و200 هزار ریال به شرکت جریان گستر غرب واگ... ادامه »
28
به منظور احیاء، مرمت و بهره برداری:

«کاروانسرای دودهک» به مدت 25 سال واگذار شد

چکیده: «کاروانسرای دودهک» استان مرکزی برای احیاء، مرمت و بهره برداری در قالب قراردادی 25 ساله به شرکت تعاونی توسعه و عمران دهیاری های روستای دودهک واگذار شد.به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی(صابتا)، «کاروانسرای دودهک» استان مرکزی برای مرمت و بهره برداری در قالب قراردادی 25 ساله از سوی صندوق احیاء به شرکت تعاونی توسعه ... ادامه »
28
با سرمایه گذاری بخش خصوصی؛

«عمارت شهرستانک» احیاء می شود

چکیده: «عمارت شهرستانک» استان البرز با قراردادی بیست ساله برای نخستین بار وارد چرخه اقتصادی احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی شد.به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)، عمارت شهرستانک از جمله بناهای تاریخی استان البرز در قالب قراردادی 20 ساله برای احیاء، مرمت و بهره برداری به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار... ادامه »
28
عضو هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی

خصوصی سازی واقعی، راهبرد اثربخش صندوق احیاء است

چکیده: به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)؛ محمدمهدی تندگویان عضو هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: یکی از راهبردهای اثربخش صندوق احیاء، استفاده از بخش خصوصی واقعی در بحث مرمت و بهره برداری از اماکن تاریخی است. وی افزود: خصوصی سازی یک اصل قانونی است که تاکنون به صورت عملی به آن ... ادامه »
28
یاری رسان صندوق احیاء با استفاده از ظرفیتهای موجود هستیم
چکیده: مدیرکل حراست سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: در صورت لزوم برای ایفای وظایف قانونی صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی از ظرفیت های موجود و تعامل حراست سازمان با نهاد های مختلف استفاده و صندوق احیاء را یاری می کنیم.به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی(صابتا)؛ محمدجواد عباباف مدیر... ادامه »
صفحه 1 از 39ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها