ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آبان 1387)

01
ويرانه‌هاي بزرگترين کاخ کره جنوبي کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ اين ويرانه که بخشي از ديوار دروازه اصلي اين کاخ را تشکيل مي‌دهد به گفته باستان‌شناسان در فاصله دو برج بزرگ اين کاخ قرار داشته که در زمان حمله ارتش ژاپن در اواخر قرن شانزدهم ويران شده بود. به عقيده باستان شناسان دو قسمت از سه بناي سنگي ديوار که نزديک به 170 متر طول و سه متر عرض داشته اند در قرن چهاردهم و در زمان سلسله... ادامه »
01
پنجمين نمايشگاه بين المللي بازار گردشگري خاورميانه افتتاح مي شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، پنجمين نمايشگاه بين المللي بازار گردشگري خاورميانه از يکم تا چهارم آذرماه 87 برابر با 21 تا 24 نوامبر 2008 با حضور حضور هشت کشور خارجي در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي استان فارس در شيراز برگزار مي‌شود . شرکت‌هاي تجهيز هتلداري، دفاتر خدمات مسافرت هوايي و جهانگردي، هتل‌ها، مجموعه‌هاي تفريحي و رفاهي، سازمان ميراث فرهنگي... ادامه »
01
بافت قاليچه صلح و دوستي افتتاح شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي و تاريخي سعدآباد حسين جعفري معاون فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در حاشيه افتتاحيه رسمي قاليچه صلح دوستي جهاني در سعدآباد به اين قاليچه گره‌اي نمادين زد. جعفري با تأکيد بر نقش هنر در ايجاد فضاي محبت و دوستي و پيوندهاي انساني گفت: گره‌هاي زده شده توسط هنرمندان، نخبگا... ادامه »
01
رشد 13 درصدي گردشگران ورودي به خاورميانه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، محمد شريف ملک‌زاده در مراسم گشايش پنجمين نمايشگاه بين‌المللي بازار گردشگري خاورميانه با بيان اين مطلب گفت : براساس آمارهاي موجود تعداد گردشگران ورودي به خاورميانه 13 درصد رشد داشته که بيشترين ميزان رشد در صنعت گردشگري است. وي حضور در ميان خانواده بزرگ گردشگري را مغتنم شمرد وگفت: در اين محل اداي احترام مردم ايران به ک... ادامه »
01
صلح و دوستي آرزوي همه فرزندان براي نسل‌ها و عصرهاست
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي و تاريخي سعدآباد يوسف صفرزاده عضو هيأت علمي دانشگاه و مدير گروه موزه‌داري مرکز آموزش عالي ميراث فرهنگي در حاشيه افتتاحيه رسمي قاليچه صلح و دوستي جهاني در سعداباد به اين قاليچه گره‌اي نمادين زد. وي ضمن اعلام هر گونه همکاري علمي و فرهنگي در اين امر مهم گفت: اميد است اين قاليچه بتواند ه... ادامه »
01
برگزاري مراسم ويژه افتتاحيه پنجمين نمايشگاه بازار گردشگري خاورميانه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين مراسم محمد شريف ملک‌زاده معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري ، استاندار فارس و رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان حضور داشتند . محمد رضا بذرگر،رئيس سازمان ميراث فرهنگي فارس در اين مراسم با اشاره به شرکت‌ کشورهاي خارجي در اين نمايشگاه گفت : 9 کشور در قالب 12 غرفه از کشورهاي سور... ادامه »
01
آغازمرمت آسياب جوجه ابرکوه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان يزد : مرمت اين آسياب دوماه به طول مي انجامد و شامل سبک سازي و اندود کاهگل پشت بام، احياي بخشي از سقفهاي فرو ريخته ، استحکام بخشي از ديواره ها و احياي قسمتهاي تخريب شده ي بنا است. قدمت آسياب جوجه ابرکوه به دوران قاجار بر مي گردد و از ويژگي هاي آن مي ... ادامه »
01
آموزش سه رشته صنايع دستي در دانشگاه‌ آزاد استان گلستان
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:در راستاي حمايت و ترويج صنايع دستي استان، سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري استان گلستان با دانشگاه آزاد گرگان وارد تعامل شد. انوشيروان گرايلي با اشاره به رشته‌هاي بومي استان گلستان افزود: طي بررسي‌هاي صورت گرفته بر... ادامه »
01
بر پايي نمايشگاه گردشگري ديار خورشيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري خراسان رضوي ،نمايشگاه ديار خورشيد با حضور هنرمندان شهرستان مشهد و با همکاري شهرداري و سازمان ميراث فرهنگي در محل ميدان جانباز مشهد برگزار شد. اين نمايشگاه توسط اعضاي انجمن هاي ميراث فرهنگي به شکل دو کاروانسرا طراحي واجرا شدکه در آن آثاري از رشته هاي صنا يع... ادامه »
01
درجه‌بندي واحد‌هاي اقامتي استان گلستان
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: از اواسط آذرماه سال‌جاري تمامي واحد‌هاي اقامتي استان گلستان با پيگيري‌هاي صورت گرفته توسط سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان درجه‌بندي مي‌شود . حميد منوچهري افزود: درجه‌بندي واحدهاي اقامتي استان گلستان يکي از اقدامات مهم ساز... ادامه »
01
آموزش پرسنل دفاتر خدمات مسافرتي کردستان در نحوه برخورد با مسافران
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين کلاس‌هاي آموزشي توسط کارشناسان سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان برگزار شد . فرشيد چچاني افزود: در استان کردستان دفتر خدمات مسافرتي و جهانگردي فعال است که در اين کلاس‌ها مديران عامل ، پرسنل و مديران فني دفاتر خدمات مساف... ادامه »
01
ايتاليا، آثار باستاني مسروقه ديگري را بازپس مي‌گيرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين اشيا که شامل يک جام باستاني متعلق به سال 330 قبل از ميلاد و يک صليب 600 ساله است به همراه 14 شي ديگر تا سه ماه آينده به ايتاليا برگردانده خواهند شد. اگرچه کارشانسان آثار باستاني، موزه هاي بزرگ امريکايي را نسبت به موزه هاي ايتاليايي مناسب‌تر و ايمن‌تر مي‌دانند اما مقامات اين کشور اروپايي نمايش آنها را در موطن اصلي... ادامه »
01
بررسي آثار نابغه ترجمه در کانون ادبيات ايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) علي عبداللهي دبير بخش شعر جهان در کانون ادبيات گفت: نشست هفته آينده گروه شعر جهان در کانون ادبيات ايران به بررسي آثار اين شاعر آلماني اختصاص دارد که سعيد فيروز آبادي در اين نشست درباره اين شاعر آلماني سخنراني مي‌کند. وي افزود: فردريش روکرت شاعر رومانتيک آلماني و مترجم، از شاعران برجسته جهان اشعاري را به آلماني ترجمه کر... ادامه »
01
علت انقراض ماموت‌ها مشخص شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، دانشمندان معتقدند کاهش مواد معدني در خاک و گياهان و به وجود آمدن بيماريهاي استخواني همچون، نرمي و پوکي استخوان در ماموت ها و تغيير خاصيت قليايي خاک به حالت اسيدي در تنظيم باروري اين موجودات،‌از دلايل اصلي انقراض آنها بوده است. تغييرات زمين شناسي و کاسته شدن خاصيت غذايي گياهان باعث به وجود آمدن صدماتي به استخوان مامو... ادامه »
01
کاهش سن ابتلا به ام‌اس در ايران
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn) تاکنون افرادي که در کشور به بيماري ام‌اس مبتلا شده‌اند بين 20 تا 40 سال سن داشته‌اند و اگرچه شيوع اين بيماري در جهان رو به افزايش است اما شيب افزايش اين بيماري در ايران نگران کننده است. براساس آمارهاي موجود 30 تا 40 هزار نفر در ايران به اين بيماري مبتلا هستند که به دليل نبود مرکز ثبت اين آمار دقيق نيست. بيماري مولي... ادامه »
01
نشست تخصصي دولت و صنعت گردشگري برگزار مي شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) اسفند يار رحيم مشايي،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري در اردبيل گفت:دولت در نظر دارد که در موضوعات تخصصي نشست هايي را برگزار کند و ما پيشنهاد داده ايم که اولين نشست دولت با گردشگري برگزار شود. وي گفت: در اين نشست قوانين و مسائل مورد نياز بررسي مي شود و بخش هايي که نياز به قانون جديد داشته باشد در قالب ل... ادامه »
01
4 موزه در استان گلستان افتتاح مي‌شود
چکیده: معاون فرهنگ و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: موزه‌هايي که براي افتتاح پيگيري ‌مي‌شوند عبارتند از کاخ موزه گرگان ، موزه مردم‌شناسي علي آباد ، موزه صنايع دستي گنبد و موزه محيط زيست در پارک جنگلي کبودوال علي آباد است . حميد منوچهري افزود: در سفر اول و دوم رئيس‌جمهور به استان ... ادامه »
01
پايان مرمت مسجد جامع اردبيل همزمان با دهه فجر
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)بهروز ندايي گفت:مرمت مسجد جامع اردبيل و ساماندهي مدرسه صلاحيه از مجموعه بازار اردبيل از جمله اقداماتي است که توسط سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري انجام شده است. وي تصريح کرد:فاز نخست بازسازي مدرسه صلاحيه با زيربناي هزار متر در هفته دولت افتتاح شده است. ندايي تصريح کرد:براي مرمت مسجد جامع اردبيل و مدرسه صلاحيه... ادامه »
01
اجرايي شدن مصوبات دور اول سفر استاني هيات دولت به زنجان
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)با بيان اين مطلب افزود:درباره مناطق نمونه گردشگري قسمت عمده کار مطالعات انجام شده و اين مناطق آماده واگذاري به بخش خصوصي است. فرهنگ فرخي تصريح کرد:يکي از اين مناطق منطقه نمونه بين المللي گردشگري سطانيه است که مطالعات آن اجام شده است. وي افزود:تامين بخشي از ... ادامه »
01
اختصاص 200 ميليون تومان اعتبار براي بازارچه صنايع دستي سرعين
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) علي نيکزاد استاندار اردبيل گفت:اتمام پروژه بازارچه صنايع دستي در سرعين ضرورت دارد و اميدواريم سازمان ميراث فرهنگي مرکزي نيز مبلغ 300 ميليون تومان براي اين پرو‍ژه اختصاص دهد تا در تابستان سال آينده از اين پروژه بهره برداري شود. وي با اشاره به اينکه مناطق نمونه گردشگري متعددي در سطح کشور به تصويب رسيده است ،گفـت:بر اساس ... ادامه »
صفحه 1 از 59ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...