شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آبان 1388)

01
بزرگترين درياچه آب گرم جهان در مجارستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين درياچه که در اوايل سال جاري ميلادي کشف شده است در بستري به طول 86 متر، عرض 27 متر و ارتفاع 15 متر گسترده شده و از غار جانوس مونلار يکي از قديمي ترين غارهاي اين کشور سرچشمه مي گيرد. شهر بوداپست روي غارهايي با دخمه‌هاي پر پيچ وخم بنا شده است که مملو از چشمه‌هاي آب معدني هستند. ايمره زابو، وزير محيط زيست مجارستان ب... ادامه »
01
روزهاي پاياني مرمت در حمام تاريخي امامزاده يحيي
چکیده: مدير اجرايي پروژه مرمت حمام نواب در گفتگو با ميراث آريا (chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود:در حال حاضر عمليات مرمت اين حمام تاريخي با پيشرفت فيزيکي70 درصد در حال انجام است. محمدرضا خوش‌فکاري با اشاره به اين‌که پيش بيني مي‌شود اين حمام تاريخي در دهه فجر افتتاح شود در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به وضعيت نامناسب بنا طرح و اجراي طرح مرمت به صورت هم‌ز... ادامه »
01
مبالغ جوايز صنايع‌دستي بانک‌ها 30 درصد افزايش مي‌يابد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، سرپرست معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي با حضور در نشست خيري معاونت صنايع‌دستي تصريح کرد: معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي تعامل با رأس سازمان‌ها و ارگان‌هاي مختلف را به منظور پيشبرد اهداف خود مدنظر قرار داده است. تهمينه دانيالي ادامه داد: بر همين اساس در نشستي با رئيس شوراي عالي بانک‌ها در خصوص جوايز غير نقدي بانک‌ها ب... ادامه »
01
عربستاني‌ها،‌ ولخرج‌ترين گردشگران در لبنان شناخته شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ حضور چشمگير گردشگران عربستاني در لبنان طي 10 ماه سپري شده از سال و تامين بيش از 20 درصد از درآمدهاي صنعت گردشگري اين کشور، شهروندان اين شبه جزيره را به ولخرج‌ترين گردشگران حاضر در لبنان معرفي کرد. براساس آمار ارائه شده گردشگران اماراتي و کويتي با تامين 12 درصد، مصري با هفت درصد و سوري با شش درصد رتبه‌هاي دوم تا چهارم ... ادامه »
01
سازمان ملي جوانان زنجان به ياري صنايع‌دستي آمد
چکیده: شاپور سليمان پور در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، اظهارداشت: ايجاد ارتباطي تنگاتنگ ميان معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اين استان و همچنين سازمان ملي جوانان مي‌تواند کمک بسياري به جوانان فعال در عرصه ‌صنايع‌دستي کند. وي با اشاره به اينکه تا کنون 15 تشکل مردم نهاد(NGO)، در اين استان شناسايي شده، افزود: اين معاونت قصد دارد حضور صنايع‌دستي اين استان ... ادامه »
01
مجموعه بهداشتي روستاي چمن بيد تکميل شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،روستاي چمن بيد در 40 کيلومتري شهر آشخانه مرکز شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالي واقع در 45 کيلومتري غرب بجنورد،قرار گرفته است. با توجه به اينکه اين روستا در مسير عبور مسافران و زائران امام رضا(ع) قرار دارد و مسافران در اين مکان توقف دارند بنابراين احداث سرويس هاي بهداشتي در مسير جاده براي رفاه حال مسافران امري ضر... ادامه »
01
"رازوجرگلان" صاحب مجتمع بهداشتي شد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان شمالي با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:مجتمع خدمات عمومي و بهداشتي ميان راهي پارک گوئينيک در منطقه رازوجرگلان در بجنورد با 90 درصد پيشرفت فيزيکي در حال احداث است. علي کاظمي افزود: قرارداد پروژه احداث مجتمع خدمات عمومي و بهداشتي ارديبهشت ماه سال جاري با شرکت هاور منعقد شده است. ... ادامه »
01
بيش از هزار پرونده ثبتي در خوزستان تدوين شد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: حدود هزار و 131 پرونده ثبتي بنا، محوطه، آثار معنوي و طبيعي در سطح استان تهيه شده است. صادق محمدي افزود: بررسي کارشناسي آثار، طرح در شوراي ثبت استان و پس از آن پيگيري جهت ثبت آثار در فهرست آثار ملي در دستور کار شش ماهه دوم قرار گرفته است. وي ا... ادامه »
01
قيزقلعه هم براي جذب گردشگر آماده مي‌شود
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در اين رابطه به ميراث‌آريا(chtn) گفت: از پروژه‌هاي گردشگري که از سوي سازمان ميراث‌فرهنگي استان در دست انجام است مي‌توان به ساماندهي فضاي تفرجگاهي قيزقلعه اشاره کرد. مجتبي رضواني ادامه داد: قيزقلعه در 23 کيلومتري جنوب غربي ساوه و در کنار روستاي قيزقلعه قرار دارد. قسمتي از بنا در ... ادامه »
01
برگزاري اردوي آشنايي دانشجويان با جاذبه‌هاي سبزوار
چکیده: سرپرست اداره ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري سبزوار با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين اردو دانشجويان از جاذبه‌هاي گردشگري ، تاريخي و فرهنگي شهرستان بازديد کردند . حشمت الله متين فر افزود: از ابتداي مهر تاکنون نزديک به چهار دوره را براي دانشجويان دانشگاه پيام نور ، تربيت معلم ، دانشگاه آزاد ، دانشکده فني و ساير مراکز آموزشي برگ... ادامه »
01
گردشگري در خوزستان رونق مي‌گيرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،احداث مجموعه سياحتي مال آقا، احداث مجموعه سياحتي رباط، اجراي زير ساخت هاي گردشگري روستاي تنگ تکاب ، احداث سرويس هاي بهداشتي بين راهي در شهرستان هايي نظير دزفول، مسجد سليمان ، شوشتر، خرمشهر ، ايذه ، شادگان ، رامهرمز و هفتگل، احداث مجتمع گردشگري تالاب شادگان ، احداث مجتمع گردشگري امامزاده عبدالله باغملک،احداث مجتمع گردشگري و... ادامه »
01
مقبره شهنشاه لرستان مرمت شد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان لرستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين مقبره با اعتبار 400 ميليون ريال استحکام بخشي ديوارهاي پيرامون بنا ، اندودکاري و مرمت ساير بخش‌هاي بنا صورت گرفته است . محمد رحمدل افزود: مرمت امامزاده قاسم ازنا نيز با اعتبار 600 ميليون ريال توسط سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري اس... ادامه »
01
جلسه کارگروه استان مرکزي برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين جلسه محمدحسين فرمهيني فراهاني رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي و دبير کارگروه به قرائت اولين دستور کار جلسه پرداخت. وي اظهار داشت: با توجه به پتانسيل‌هاي منحصر به فرد منطقه معرفي تالاب ميقان و حفظ منطقه ضروري است و بهتر است در اين رابطه همايشي يک روزه برگزار شود. فراهاني تصريح کرد: با... ادامه »
01
هنرمندان خراساني در نمايشگاه صنايع دستي از قربان تا غدير
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين نمايشگاه که از 10 تا 15 آذرماه جاري در محل نمايشگاه‌هاي بين المللي زاهدان برگزار مي‌شود هنرمندان خراسان رضوي حضور دارند . سيد جواد عابدي افزود: در اين نمايشگاه 5 هنرمند از اين استان در رشته‌هاي پوستين دوزي ، ... ادامه »
01
خانه قاجاري گوهري ميعادگاه بعدي مرمتگران
چکیده: مشاور پروژه تهيه طرح مرمت خانه گوهري در گفتگو با ميراث آريا(chtn)ضمن بيان اين مطلب افزود: درحال حاضر اين خانه قاجاري در تملک سازمان ميراث فرهنگي استان خراسان رضوي قرار دارد. احسان زهره‌وندي در ادامه خاطرنشان کرد:خانه گوهري به عمليات مرمت بدنه، بخش فرسوده بام و بازسازي تزئينات بنا نياز دارد. وي با اشاره به لزوم اجراي محوطه سازي، بام سازي و کف... ادامه »
01
قرآن تاريخي کاني مشکان کردستان به خانه باز گشت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين قرآن به گفته‌ مطلعين محلي مربوط به قرن هشتم است. ساکنان روستا خود را بازماندگان سفر اهالي قصيران شامات مي‌دانند و بر اين نظرند که اين قرآن از آن ديار به ارث رسيده است. قطع اين قران 30 در 40 سانتي متر و هر صفحه آن 15 سطر است. سطرهاي اول،‌ وسط و آخر اين قرآن با آب طلا نوشته شده است و جوهر به کار رفته در نگارش آن بر... ادامه »
01
شرايط حضور سرمايه گذارفراهم شود
چکیده: ميراث آريا(chtn) - سيد علي موسوي جرف در همين خصوص معتقد است که تکيه بر سپرده‌هاي مردم براي نوسازي بافت‌هاي فرسوده بي‌فايده است و فروش اوراق مشارکت به عنوان تنها منبع مالي براي نوسازي بافت‌هاي فرسوده در کلانشهر تهران، يکي از راه‌هاي رفع اين معضل فروش اوراق مشارکت است ولي به نظر مي‌رسد مشارکت مردم براي اين اوراق زماني قابل تحقق است که تضميني براي سو... ادامه »
01
دامن پائيزي ميانکاله فرش پاي طبيعت‌گردان مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) فخرالسادات غني، مديرعامل موسسه طبيعت‌گردان در رابطه با برگزاري اين تور دو روزه گفت: اين تور در ادامه برگزاري تورهاي طبيعت‌گردي فصل پائيز موسسه طبيعت برگزار مي‌شود. وي با بيان اينکه اين تور در روزهاي پنجشنبه و جمعه 26 و 27 آذرماه برگزار مي‌شود، متذکر شد: اين سفر براي بيشتر افراد تندرست مناسب است و شامل حدود دو ساعت پياده... ادامه »
01
قانون فصل الخطاب است
چکیده: ميراث آريا(chtn) -‌ شهردار تهران با تاکيد بر اينکه همه بايد در کشور قانون را فصل الخطاب بدانند گفت: مجلس در سال 85 قانوني را تصويب کرده که براساس ماده 3 اين قانون مسئوليت ساخت و ساز و بهره برداري و اداره متروها و هرگونه حمل ونقل ريلي بر عهده شهرداري ها گذاشته شده است. به گزارش خبرگزاري مهر، محمد باقر قاليباف در مراسم افتتاح 70 کتابخانه منطقه 7 و ... ادامه »
01
پيشنهاد لايحه اخذ جرايم به مجلس
چکیده: ميراث آريا(chtn) - چندي پيش وپس از انتشار نصويب لايحه اخذ جرايم رانندگي که با واکنش سردار اسکندر مومني رييس پليس راهنمائي ورانندگي همراه شد ،فرهاد تجري ،عضو هيات رئيسه کميسيون حقوقي وقضائي مجلس از احتمال اصل هشتاد وپنجمي شدن اين لايحه به مجلس خبر داد که باز هم با واکنش راهنمائي ورانندگي مواجه شد. به عقيده راهنمائي ورانندگي سقف تعيين شده جرايم با... ادامه »
صفحه 1 از 82ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری