جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آبان 1389)

01
ساماندهي حريم بقعه شيخ حيدر مشکين شهر
چکیده: مسئول کارگاه ساماندهي حريم بقعه شيخ حيدر شهرستان مشکين شهر در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب افزود: طرح ساماندهي حريم بقعه شيخ حيدر به منظور رفع نيازهاي فرهنگي، مذهبي و خدماتي مشکين شهر طراحي شد. ابراهيم شاه نظر، با اشاره به آغاز مطالعات ساماندهي حريم اين بقعه از سال 1379، گفت: طرح هاي اوليه زيادي توسط مشاور ارائه شد. وي اضافه ک... ادامه »
01
تکميل مجلات قديمي کتابخانه ملک
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي کتابخانه و موزه ملي ملک؛ بخش مطبوعات کتابخانه و موزه ملي ملک داراي 794 عنوان نشريه است که برخي از آنها در زمره قديمي‌ترين نشريات ادواري کشور محسوب مي‌شوند. اين موسسه در هفدهمين نمايشگاه بين‌المللي مطبوعات با خريد و تهيه نواقص مجلات و روزنامه‌هاي قديمي و جاري خود مجموعه خود را غني تر کرد. نمونه... ادامه »
01
سفرا از برج گنبد قابوس بازديد کردند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، بناي گنبد قابوس از آثار معماري با ارزشي است که در سال 397 ه.ق به دست قابوس‌بن وشمگير چهارمين پادشاه آل زيار با ارتفاع 55 متر احداث شده است. ارتفاع اين بنا از کف تپه تا زير گنبد مخروطي 37 متر و ارتفاع گنبد مخروطي 18 متر است همچنين 10 تره که به صورت 90 درجه است در نماي خارجي بنا ديده مي‌شود. محيط داخلي اين بنا 30 ... ادامه »
01
مسجد "آقا رحيم آل آقا" در تيررس نگاه مرمتکاران کرمانشاهي
چکیده: معاون حفظ، احيا و ثبت آثار اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه در گفتگو با ميراث آرياchtn) ) بازسازي و مرمت مساجد قديمي و تاريخي استان کرمانشاه را يکي از برنامه‌هاي اصلي معاونت ميراث فرهنگي استان دانست و افزود: امسال برنامه مرمت و بازسازي مسجد تاريخي آقارحيم آل آقا را در دستور کار اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ا... ادامه »
01
انتشار مجموعه مقاله‌هاي تمدن‌هاي دشت سولدوز
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn) ) به نقل از روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان غربي؛ در اين کتاب که ترجمه صمد عليون (خواجه ديزج) و علي صدرائي است، مقالاتي از رابرت هنري دايسون، اسکاروايت ماسکارلا، کايلريانگ، کارول هاملين، مائوريتس فان لون و اشتغان کرول، از سوي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و ... ادامه »
01
تالاب شيرين سو نيازمند نگاه ويژه اصحاب رسانه است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، کارشناس مسئول طبيعي اداره کل محيط زيست همدان با حضور در تور پرنده نگري اصحاب رسانه و فعالان گردشگري اظهار داشت: مساحت اين تالاب به تناسب ميزان بارندگي در سال هاي مختلف متغير است. وحيد نوري افزود: اصحاب رسانه و فعالان گردشگري بايد براي شناساندن هر چه بيشتر اين تالاب تمامي تلاش خود را بکنند. کارشناس مسئول طبيعي اداره... ادامه »
01
چشم‌اندازي روشن در حوزه گردشگري آذربايجان غربي و ترکيه
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn) ) به نقل از روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي اداره کل ميراث فرهنگي استان آذربايجان غربي؛ اسداله‌ عليزاده در ديدار با اردوغان اوداباش در اروميه با اشاره به وجود 488 کيلومتر مرز خاکي بين آذربايجان غربي و ترکيه افزود: مرز مشترک ايران و ترکيه در آذربايجان غربي از ديرباز، مرز صلح و دوستي بوده و مشترکات ديني، فرهنگي و تاريخي مو... ادامه »
01
ورود بيش از 15 ميليون گردشگر به مصر
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ مجدي رادي، سخنگوي دولت مصر اعلام کرد،‌ شمار گردشگراني که سالايانه به مصر مسافرت مي‌کنند، در 10 ماه نخست سال به بيش از 15 ميليون نفر افزايش يافت. وي افزود: گردشگري يکي از مهم‌ترين بخش‌هاي اقتصاد کشور محسوب مي‌شود که دولت تمايل فراوني به توسعه آن داشته و از اين رو درصدد جذب سرمايه‌گذاري‌هاي عمده در اين بخش است. براس... ادامه »
01
بازديد 90 هزار نفر از ششمين نمايشگاه سراسري يزد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي يزد، ششمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي در اين استان پايان يافت و 90 هزار نفر از آن بازديد کردند. بهرام رضايي سرپرست اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب گفت: استقبال مردم از ششمين نمايشگاه سراسري تخصصي سفال، سراميک، کاشي، آبگينه، چاپ، پوشاک و... ادامه »
01
طرح مرمت و احياي باغ 30 هکتاري رامسر
چکیده: معاون حفظ، احيا و ثبت آثار تاريخي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مازندران در گفتگو با ميراث آريا(chtn) با بيان اين مطلب افزود: باغ سي هکتاري در دوره پهلوي اول، مقابل هتل قديم رامسر ساخته شده که به وسيله يک بلوار، مستقيم به دريا وصل مي شود. مهدي ايزدي با اشاره به خارج کردن خاک هاي مرده و جايگزيني آن با کودها و خاک هاي که احياي ... ادامه »
01
فراخوان عمومي براي ساخت و نصب ويترين‌هاي موزه دوران اسلامي
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn) ) معاونت ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور در نظر دارد ساخت و نصب ويترين‌هاي مورد نياز در موزه دوران اسلامي را به شرکت‌ها، اشخاص حقيقي و حقوقي واجد شرايط داراي صلاحيت و سابقه کار در زمينه ساخت ويترين‌هاي موزه‌اي واگذار کند. در اين راستا، متقاضيان مي‌توانند براي دريافت نقشه‌ها و اسناد فراخوان از ... ادامه »
01
مشکلات متقاضيان تسهيلات مهر رضا در شهرکرد مرتفع مي شود
چکیده: معاون صنايع دستي چهار محال و بختياري در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، با اعلام اين خبر گفت: عصر امروز نشستي با حضور نمايندگان اداره کل کار و امور اجتماعي و صندوق مهر امام رضا در سالن جلسات اداره کل ميراث فرهنگي اين استان برگزار مي شود. فيروزه هيبتيان افزود: رؤساي شرکت هاي تعاوني اين استان و ساير متقاضيان دريافت تسهيلات صندوق مهر امام رضا با نمايندگ... ادامه »
01
ثبت 51 نام جديد در فهرست ميراث ناملموس يونسکو
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ در اجلاس اخير که در روز جمعه، 28 آبان ماه(19 نوامبر)‌ به پايان رسيد،‌ چهار نام در فهرست ميراث فرهنگي ناملموس نيازمند به حمايت فوري قرار گرفته و 47 اثر ديگر نيز در فهرست ميراث ناملموس بشري قرار گرفتند. نمايندگاني از 25 کشور در اين اجلاس شرکت کرده و به ارائه پرونده‌هاي مربوط به ميراث فرهنگي کشور خود پرداختند که در اين م... ادامه »
01
ساده سفران،تور 4 روزه به مقصد قشم برگزار مي‌کند
چکیده: مدير گروه طبيعت‌گردي ساده سفران با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين تور چهار روزه بيست و سوم آذرماه به مقصد جزيره قشم برگزار مي‌شود و برنامه‌هايي همچون قايق سواري تا جزيره هنگام،بازديد از لاکپشت‌هاي پوزه عقابي و دسته دلفين‌هاي جزيره هنگام،صرف ناهار در خانه محلي روستاي شيب دراز،بازديد از غارهاي تاريخي خربس، جزاير ناز، روستاي نمونه گردشگري ب... ادامه »
01
آموزش صنايع دستي به يک هزار و 745 هنرآموز کردستاني
چکیده: فرهاد حامدي در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: اين تعداد تا پايان مهر ماه سال جاري دوره آموزشي خود را با موفقيت پشت سر گذاشته اند. وي افزود: آموزش هنرجويان و هنر آموزان صنايع دستي در 19 رشته صنايع دستي از ابتداي امسال پيگيري شده است. معاون صنايع دستي اين استان تأکيد کرد: هنرجويان صنايع دستي آموزش خود را در سه... ادامه »
01
"ثانيه‌هاي طلايي" در کاخ سبز  سعدآباد به کار افتاد
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn) ) به نقل از روابط عمومي مجموعه سعدآباد؛ مسئول موزه سبز در باره اين نمايشگاه گفت : اين آثار شامل ساعت‌هاي برنزي مطلا همراه با تزئيناتي چون سنگ مرمر، يشم، ميناکاري و مجسمه‌هاي برنزي زيبا ساخت کارخانه‌هاي معروف نظير کمپاني پتک فيليپ سوئيس، بوردلي فرانسه، باگت فرانسه، داوال انگلستان و ... است. ليلي رئوف به آثار شاخص اين ... ادامه »
01
فضاسازي در اماکن تاريخي و گردشگري کرمان
چکیده: سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمان در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با اشاره به گراميداشت دهه ولايت و هفته بسيج گفت:بسيج بر اساس ارزش‌هاي انساني و فرهنگ عميق اسلامي شکل گرفته است. هادي ايرانمنش افزود:بسيج يک ذهنيت برجسته است و بسياري از پيشرفت‌ها و موفقيت‌هاي نظام اسلامي در عرصه‌هاي مختلف مرهون تفکر بسيجي است. وي اظهار... ادامه »
01
استقبال از غرفه ايلام در جشنواره فرهنگ اقوام ايران زمين
چکیده: مدير روابط عمومي،امور فرهنگي و اجتماعي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:هنرمندان و صنعتگران صنايع دستي استان در دو غرفه 9 متري به عرضه محصولات خود مي‌پردازند. محمد نورالهي افزود:همچنين گليم نقش برجسته استان ايلام توسط هنرمند اين رشته به صورت زنده توليد مي‌شود و در معرض ديد بازديد کنن... ادامه »
01
گردشگران چيني يک ماه زودتر به تايوان مي‌آيند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ تايوان در نظر دارد در اولين ماه سال جديد ميلادي که يک ماه زودتر از طرح موافقت شده اين کشور با چين بوده است، مرزهاي خود را براي گردشگران انفرادي چين باز کند. براساس طرح جديد دولت تايوان،‌ اين مجوز در ابتدا مخصوص مسافران تجاري شانگهاي و پکن به صادر خواهد شد که طبق آن تعداد محدودي از اين تسهيلات برخوردار مي‌شوند. به گ... ادامه »
01
مذاکره براي برگزاري نمايشگاه مشترک از آثار تاريخي ايران و يونان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از اداره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، شهباز يزداني با اشاره به برگزاري اجلاس وزراي گردشگري کشورهاي حاشيه درياي سياه و حضور ايران در اين اجلاس گفت: در اين اجلاس، ظرفيت‌هاي گردشگري، برنامه ها، اهداف و چشم انداز آينده بخش گردشگري ايران با توجه به غناي فرهنگي و تاريخي ايران ارايه شد . يز... ادامه »
صفحه 1 از 75ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها