جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آبان 1390)

01
جزيره کيش صاحب هتل شناور مي‏شود
چکیده: به گزارش ميراث‏آريا(chtn) سرمايه گذار اين هتل گفت:اين هتل شناور در خرمشهر در دست ساخت بوده و تمام امکانات يک هتل چهار ستاره را داراست. «حميد سليماني مقام»، با بيان اينکه براي ساخت اين هتل شناور تاکنون 9 ميليارد تومان هزينه شده است خاطرنشان کرد: براي اتمام اين پروژه ، سه ميليارد تومان ديگر اعتبار نياز است که در صورت تامين آن ،پيش بيني مي شود اين ... ادامه »
01
برندسازى يکى از چالش‏هاى پيش‌رو در صنعت گردشگرى است
چکیده: به گزارش ميراث‏آريا(chtn)، «سيدرضا موسوى» مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به برگزارى جشنواره و سمينار برند در گردشگرى گفت: برندسازى بهترين راه براى معرفى جاذبه‏ها و توانمندي‏هاى گردشگرى جزيره و منطقه آزاد قشم است. وى با اشاره به آمار گردشگران جزيره و منطقه آزاد قشم در سال‏هاي اخير ادامه داد: با نگاهى به آمارهاى ارائه شده از مبادى ورودى ... ادامه »
01
آيين‏هاي عاشورايي معرفي مي‏شود
چکیده: به گزارش ميراث‏آريا(chtn)، تهيه‌کننده مستند «عاشورا ضيافت الهي» با اعلام اين مطلب افزود: در اين مجموعه مستند ـ گزارشي که درباره اشکالات عزاداري‌هاي محرم ساخته شده است، مسائلي چون قمه‌زني، گل‌مالي، تيغ‌زني و ... با حضور عالمان ديني و مورخان بررسي مي‌شود. فرج الله سلحشور گفت: پيش‌توليد اين کار در سال 1389 انجام شد و تصويربرداري نيز از اول سال جار... ادامه »
01
نگهداري بيش از 2800 نسخه قرآن کريم در کتابخانه آستان قدس رضوي
چکیده: به گزارش ميراث‏آريا(chtn)،اين قرآن‏هاي اهدايي به بيش از 30 زبان زنده دنيا از جمله انگليسي، فرانسه، روسي، ايتاليايي، فيليپيني و آلماني است. رئيس اداره کتابخانه عمومي سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوي در اين رابطه گفت: در آخرين مجموعه قرآن‏هاي اهدايي، بيش از 400 نسخه از قرآن کريم به زبان‏هاي مختلف دنيا با کمک دکتر حبيب لباف ... ادامه »
01
موزه «موتر» مغز انيشتين را رونمايي مي‏کند
چکیده: به گزارش ميراث‏آريا(chtn)، به نوشته روزنامه «فيلادلفيا اينکوينر»، «توماس اشتولتز هاروي»، پزشک بيمارستان پرينستون، ساعاتي پس از مرگ انيشتين در سال 1955، بر روي پيکر وي کالبد شکافي انجام داده بود. وي که البته بدون اجازه خانواده اين دانشمند مشهور به حفظ مغز او پرداخته و سپس آن را براي مطالعه به صدها نمونه بر روي اسلايدهاي ميکروسکوپي تقسيم کرد. ... ادامه »
01
سرپرست معاونت صنايع دستي سازمان ميراث‌فرهنگي منصوب شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از اداره‌کل روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري؛ در حکم «دکتر احمدزاده» خطاب به «کردستاني» آمده است: " نظر به دانش ، تعهد و تجربه مفيد جنابعالي، به موجب اين ابلاغ با حفظ سمت به عنوان «سرپرست معاونت صنايع دستي» سازمان منصوب مي‌شويد. توفيق روزافزون شما را در انجام وظايف مح... ادامه »
01
نقش مديران داخلي در هتل‌ها کليدي است
چکیده: به گزارش ميراث‏آريا(chtn) «احمد مولوي» که در نشست با مديران داخلي هتل پارسيان استقلال ضمن بررسي مشکلات آن‌ها و تبادل‌نظر در راستاي اداره بهتر هتل و ارتقا کيفيت خدمات به ميهمانان تصريح کرد: با توجه به گستردگي فعاليت‌هاي اين هتل و حدود 550 پرسنل، يکي از بخش‌هاي اصلي و کاربردي مديران داخلي هستند. وي افزود: از آن جا که مديران داخلي به طور مستقيم با ... ادامه »
01
بقاع متبرکه اصفهان بازسازي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رئيس اداره بقاع متبرکه اداره کل اوقاف و امور خيريه اصفهان گفت: از 8 هزار امامزاده کشور بيش از 702 امامزاده در اين استان قرار دارند. «حجت الاسلام قدوسي پور» بابيان اينکه مردم اصفهان بيشترين کمک را براي توسعه امامزادگان کرده اند، گفت: سهم امسال دولت نيز 33 ميليارد ريال بود. او افزود: بيش از 2 هزار خادم افتخاري و 3 هزا... ادامه »
01
پيشرفت‌هاي اقتصادي ايران بهترين ضمانت سودآوري سرمايه‌گذاران خارجي است
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، به نقل از روابط عمومي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان‌شرقي «محمدي» در نشست مشترک با شرکت سرمايه‌گذار ترکيه‌اي «زفيرا» افزود: طي سال‌هاي اخير با حمايت‌هاي ويژه دولت و اعطاي تسهيلات، سرمايه‌گذاران خارجي بسياري به ويژه از کشور ترکيه در ايران سرمايه‌گذاري کرده‌اند که نشان از رشد اقتصادي و افزايش اعتماد نسبت به س... ادامه »
01
همايش بزرگ بين‌المللي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري با حضور چهار وزير
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين همايش با هدف معرفي و اطلاع رساني فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري و اقتصادي کشور در روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه دوم و سوم آذر در مرکز همايش‌هاي بين المللي برج ميلاد برگزار مي‌شود. قرار است در مراسم افتتاحيه اين همايش ، معاون اول رئيس جمهور و وزراي نفت ،صنعت ،معدن و تجارت ،جهاد کشاورزي و امور اقتصادي و دارايي سخنراني کنند . ... ادامه »
01
بهره‌برداري از ظرفيت گردشگري ساحلي در تمامي فصول
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، معاون عمراني استانداري مازندران ضمن معرفي ساحل و دريا به عنوان يک ظرفيت منحصر به فرد و موثر در توسعه گردشگري اظهار داشت: دريا فرصتي براي استفاده در تمامي فصول است. وي با تاکيد بر فراهم ‌آوردن شرايط لازم به منظور ايجاد ورزش‌هاي مختلف آبي خاطرنشان کرد: با توجه به اين که توسعه استان در راستاي توسعه گردشگري است بنابراين فر... ادامه »
01
ترکيه تريبون ايران در منطقه است
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، به نقل از روابط عمومي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان‌شرقي «شريفه زينب اوزال» ظهر سه‌شنبه در نشست مشترک با مديرکل ميراث‌فرهنگي آذربايجان‌شرقي افزود: ما و ديگر شرکت‌هاي ترک با توجه به سابقه موفق مبادلات دو جانبه با ايران همواره مدافع اين کشور در سطح بين‌المللي بوده‌ايم. وي خاطرنشان کرد: اين شرکت از سال‌ها ... ادامه »
01
آغاز آموزش استاد شاگردي هنر حکاکي روي مس در زنجان
چکیده: «سعيد حسني» در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، افزود: استاد اژدر محمودي صنعتگر سالخورده زنجان، وظيفه آموزش اين هنر را به تعدادي از هنرجويان مرد بر عهده دارد. وي با اشاره به اين که دوره‌ آموزشي مذکور از 26 آبان ماه امسال آغاز شده، گفت: اين کلاس آموزشي به شيوه استاد شاگردي و با حضور 7 هنرجو در حال برگزاري است. معاون صنايع‌دستي استان زنجان محل برگ... ادامه »
01
تسهيل سفر گردشگران به مهران
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، ساخت فرودگاه مهران، از جمله مصوبات سومين سفر استاني هيات‌دولت و رئيس‌جمهور به استان ايلام، طي ماه‌هاي اخير از سوي مسوولان استاني پيگيري شد. با توجه به پيگيري‌هاي به عمل آمده احداث فرودگاه در مرز بين‌المللي مهران قطعي شده است و به‌ زودي عمليات اجرايي آن آغاز مي‌شود. فرودگاه مهران مانند فرودگاه ايلام در منطقه کوهستاني ا... ادامه »
01
شرکت‌هاي ترکيه‌اي وارد تحريم عليه ايران نمي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، به نقل از روابط عمومي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان‌شرقي «فرهان ادهان» ظهر سه‌شنبه در نشست مشترک با مديرکل ميراث‌فرهنگي استان افزود: زفيرا شرکتي متشکل از چند شرکت قدرتمند سرمايه‌گذاري ترکيه‌اي است که مانند بسياري از گروه‌هاي ديگر ترکيه تاکنون تحريم عليه ايران را نپذيرفته است. وي با تاکيد بر اينکه رويکرد... ادامه »
01
بازگشت تابلوي 600 ساله آلماني از امريکا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌‌ اين نقاشي که «شکنجه مسيح» نام دارد يکي از ده‌ها تابلوي نقاشي موزه «گرون والد» برلين است که در تابستان 1945 و در آشوب پس از جنگ جهاني دوم سربازان روسي و بريتانيايي به سرقت بردند. اين تابلو که در اصل براي قرار گرفتن در بالاي محراب کليسا نقاشي شده بود پس از سرقت فروخته و به موزه دانشگاه بلومينگتن اينديانا اهدا شد. ب... ادامه »
01
تعريف کد رشته سراجي سنتي در سازمان آموزش فني و حرفه‌اي
چکیده: «مينا جوان» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا (chtn)، افزود: کفش چرمي که سال گذشته مهر اصالت گرفت، از بازار فروش داخلي خوبي برخوردار است و اميدواريم در ساير کشورها نيز پرفروش باشد. وي تصريح کرد: صادرات اين توليدات به ساير کشورها از طريق يک شرکت خصوصي انجام خواهد شد. اين هنرمند با بيان اين که آثار صادر شده داراي شناسنامه‌اند، گفت: تاريخچه‌اي مختصر از ... ادامه »
01
کالاهاي چيني چالشي در مسير رشد و توسعه صنايع‌دستي کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، «محمد حسين شيخ‌زاده» با حضور در نخستين همايش ملي توسعه اشتغال و کارآفريني در صنايع‌دستي با ارائه مقاله‌اي با عنوان استانداردسازي، گامي در جهت معرفي، حفظ و تثبيت صنايع‌دستي با بيان اين مطلب گفت: واقعيت آن است که استانداردسازي حلقه مفقوده صنايع‌دستي است. وي افزود: با بهره‌مندي از استاندارد مي‌توان شيوه و عملکرد م... ادامه »
01
ميراث فرهنگي مردم ترکيه و ايران را به هم نزديک‌تر مي‌کند
چکیده: «اوميت يارديم» در گفت و گو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: در گذر تاريخ رويدادهاي دو کشور همسايه با يکديگر درآميخته شده است به طوري که امروز اشتراکات فرهنگي بسياري ميان دو ملت وجود دارد. وي تصريح کرد: از منظر اقتصادي تبادلات گسترده بين دو کشور وجود دارد که البته دولت ترکيه تلاش مي کند تا در زمينه هاي فرهنگي نيز ارتباطات و تعامل... ادامه »
01
عروسک‌هاي خيمه‌شب‌بازي  ميهمان موزه تبريز مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» با بيان اين مطلب افزود: در اين نمايشگاه مجموعه کاملي از عروسک‌هاي خيمه‌شب‌بازي که متعلق به اواخر دوره قاجار تا دوره معاصر است نمايش داده مي‌شود. وي اظهار داشت: اين عروسک‌ها متعلق به يکي از خيمه‌شب‌بازان معروف و بنام ايران است... ادامه »
صفحه 1 از 46ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها