ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آبان 1394)

01
ایران عضو شورای اجرایی ایکروم شد
چکیده: محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور به نمایندگی از ایران به عضویت شورای اجرایی سازمان بین المللی مطالعه، حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی (ایکروم) در آمد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ نمایندگان کشورهای عضو ایکروم در نشستی که در رم برگزار شد، محمدحسن طالبیان معاون سازمان میراث فرهنگی، صنا... ادامه »
01
سند همکاری جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل متحد امضا شد
چکیده: سند کمک های توسعه ای امروز با حضور عراقچی، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه در محل آن وزارت به امضا رسید. به گزارش روابط عمومی دفتر امور بین الملل سازمان؛ لادن جعفری تهرانی مدیر کل دفتر امور بین الملل با اعلام این خبر افزود: این سند که پیشنویس آن پیش تر طی نشست دو روزه ای در هتل نگارستان کاشان با حضور نمایندگان کلیه دستگاه های کشور تنظیم ش... ادامه »
01
عضو هیئت مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی؛

واگذاری بناهای تاریخی با چندجانبه نگری انجام شود

واگذاری بناهای تاریخی با چندجانبه نگری انجام شود
چکیده: یک عضو هیئت مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، گفت: واگذاری بناهای تاریخی و فرهنگی برای بهره برداری مطلوب باید با چندجانبه نگری انجام شود.به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی(صابتا)؛ غلامعلی دهقان، عضو هیئت مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی افزود: در بحث واگذاری ها و بهره بردار... ادامه »
01
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور در نشست شورای معاونان صنایع دستی استان ها؛

نگاه زنجیره‌ای به مراحل تولید تا عرضه صنایع دستی صورت می‌گیرد

نگاه زنجیره‌ای به مراحل تولید تا عرضه صنایع دستی صورت می‌گیرد
چکیده: رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: برای توسعه و رونق صنایع دستی سه مرحله پیش از تولید، تولید و پس از تولید به صورت زنجیره ای نگاه می شود. به گزارش میراث آریا(chtn)؛ کوروش پرند رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور و معاون وزیر کار در ادامه این نشست با اشاره بر لزوم توجه بر سه حوزه پیش از تولید، تولید و پس از تولید در صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: پس از ... ادامه »
01
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: طبق برآوردهای بعمل آمده و نظریه کارشناسان برای روشن نمودن زوایای پیدا و پنهان کشتی روسی و دستیابی به پیشینه تاریخی آن را به اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال نیازمندیم. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان  رضا علیزاده در خصوص وضعیت کشتی روسی که بقایای آن در ... ادامه »
01
معاون گردشگری در دیدار با معاون وزیر بازرگانی تایلند تاکید کرد؛

انتقال تجربیات گردشگری میان ایران و تایلند با تمرکز بر آموزش

انتقال تجربیات گردشگری میان ایران و تایلند با تمرکز بر آموزش
چکیده: معاون گردشگری بهره مندی از ظرفیت های آموزشی و تجربیات خدمات میان ایران و تایلند مبتنی بر ایجاد توازن میان تبادل گردشگر را راهی به سوی اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری های مشترک گردشگری میان دو کشور خواند.  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در دیدار با «سوویت ماسینسه» مع... ادامه »
01
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: کاخ فلاحتی شهر ایلام بدلیل ساخت و سازهای اداری در مجاورت این کاخ، هویت خود را از دست داده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، عبدالمالک شنبه زاده افزود: متاسفانه، ساخت و سازهای دهه های اخیر در مجاورت این بنای تاریخی باعث آسیب و تخریب بنای کاخ فلاحتی... ادامه »
01
یک استاد دانشگاه تأکید کرد

گردشگری زمینه ساز ایجاد اشتغال

گردشگری زمینه ساز ایجاد اشتغال
چکیده: گردشگری با بکار گیری نیروهای آزاد شده در صنعت و کشاورزی می تواند فرصت های زمانی از دست رفته را به بهترین شکل احیا و زمینه اشتغال را فراهم آورد .  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، این مطلب را محمد تقی رهنمایی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در کارگاه آموزشی" فرصت های کارآفرینی و اشتغال برای جوانان" که به همت گروه گردشگری پژوهش... ادامه »
01
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از تشکیل ستاد اربعین در این اداره کل خبر داد. به گزارش روابط عمومی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام، عبدالمالک شنبه زاده افزود: این ستاد به ریاست مدیرکل و عضویت معاونان و تعدادی از کارکنان با هدف برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های ایام اربعین حسینی تشکیل شده است. وی ادامه داد: تا ... ادامه »
01
مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی؛

55 اثر منقول و تاریخی ثبت و ابلاغ شد

55 اثر منقول و تاریخی ثبت و ابلاغ شد
چکیده: 23 اثر تاریخی به همراه 32 اثر منقول از جمله شاهنامه بایسنقری، خمسه نظامی، جام های شوش، حسنلو، مارلیک و  ...در فهرست آثار ملی کشور ثبت و ابلاغ شد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ 32 اثر منقول درحالی به فهرست آثار ملی ثبت و طی نامه ای به تمامی ارگان های مرتبط ابلاغ شد که پیش از این 10 اثر منقو... ادامه »
01
نماینده ولی فقیه در قفقازدر دیدار با کارکنان اداره کل میراث فرهنگی اردبیل عنوان کرد؛

نقش کلیدی گردشگری در معرفی چهره نورانی اسلام

نقش کلیدی گردشگری در معرفی چهره نورانی اسلام
چکیده: نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و قفقاز در دیدار با مدیر و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، صنعت گردشگری را کلیدی ترین نقش در معرفی چهره واقعی و نورانی اسلام عنوان کرد.    به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نماینده ولی فقیه در قفقاز و جمهوری آ... ادامه »
01
چکیده:  به منظور آشنایی دانشجویان ارشد رشته جغرافیایی شهری  و  استفاده بهینه و بهره گیری متقابل از ظرفیت ها، امکانات و خدمات علمی، پژوهشی و مرکز پژوهشی علوم جغرافیایی و مطالعات اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری، تعدادي از دانشجويان و اساتيد دانشگاه حكيم سبزواري از بافت تاریخی، تپه باستانی سبزوار، آرامگاه اسرار و کوی گلستان سبزوار بازديد كردند. ... ادامه »
01
چکیده: جلسات انجمن های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با همکاری استاندار، فرمانداران، بخشداران و با پی گیری های معاونت میراث فرهنگی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، در جلسه انجمن شهرستان دیر ، حمزه اعتماد فرماندار دیر گفت: تشکیل انجمن ها در شهرستان دیر بسیار ضروری است زیرا که باید با... ادامه »
01
كتاب نفيس "پيدايش باغ آسماني ايران" منتشر شد
چکیده: كتاب نفيس پيدايش باغ آسماني ايران به همت يعقوب دانش دوست  تاليف و منتشر شد. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، اين كتاب در 200 صفحه و در تيرا‍ژ يك هزار نسخه تاليف ومنتشر شده است. پژوهش ونگارش كتاب باغ آسماني ايران را يعقوب دانش دوست داراي مدرك دكتراي شهرسازي و از پيشكسوتان معماري ايران انجام داد... ادامه »
01
 اصفهان زیبا بزرگترین مرکز تمدنی ایران است
چکیده: قائم مقام وزیر بازرسی و نظارت کشور چین و هیئت همراه در سفری یکروزه از آثار تاریخی اصفهان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، "لیو جیان شائو" قائم مقام وزیر بازرسی و نظارت کشور چین و هیئت همراه در سفری یکروزه به اصفهان از بناهای تاریخی اصفهان دیدار کردند. وی در این دیدار ضمن ابراز شگفتی از عظمت بناهای تاریخی ... ادامه »
01
در دیدار معاون گردشگری و مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس تاکید شد؛

برگزاری دوره آشنایی با دفاع مقدس برای راهنمایان تور

برگزاری دوره آشنایی با دفاع مقدس برای راهنمایان تور
چکیده: برگزاری دوره های کوتاه مدت آشنایی راهنمایان تور  با دفاع مقدس در دیدار معاون گردشگری و مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس مورد تاکید قرار گرفت. به گزارش میراث آریا(chtn) در دیدار مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری و سردار جواد خضرایی مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس بر توسعه همکاری‌ها در راستای معرفی، ترویج و انتقال ارزشهای 8 سال دفاع مقدس تاکید شد. ... ادامه »
01
پير علمدار ، برج هزار ساله دامغان مرمت شد
چکیده: رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان دامغان گفت: برج تاريخي پير علمدار دامغان كه بيش از يك هزار سال قدمت دارد، مرمت شد. به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «معصومه داوديان» اظهار داشت: این اثر که یکی از نمونه‌های ارزشمند معماری قرن چهارم است، در م... ادامه »
01
راهکارهای توسعه صادرات صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد به روسیه بررسی شد
چکیده: گروه تجاری و اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد متشکل از استاندار ،رئیس سازمان برنامه وبودجه استان مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری ،رئیس اتاق بازرگانی یاسوج وچند تن دیگر از مسئولین استان  با سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو دیدار کرد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد، در این دیدار که در محل سفارت ... ادامه »
01
کشفیات جدید پارینه سنگی در ایلام
چکیده: بررسی های باستان شناختی اخیر منجر به کشف شمار زیادی از مکان های مربوط به ادوار پارینه سنگی قدیم،میانه ،جدید و فراپارینه سنگی در ناحیه هلیلان در حاشیه رودخانه سیمره درشمال شرق ایلام شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،داود داودی  سرپرست هیات کاوش منطقه هلیلان با اعلام این خبر گفت : مهمترین اهداف این بررسی شناسایی محوطه ها... ادامه »
01
برگزاری دوره آموزشی مبانی حقوق گردشگری آغاز شد
چکیده: دوره آموزشی مبانی حقوق گردشگری از امروز در موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی سازمان در حال برگزاری است. به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی سازمان؛ یک دوره آموزشی با عنوان" مبانی حقوق گردشگری" از صبح امروز-30 آبان- شروع و بمدت 3 روز ادامه دارد. بر اساس این گزارش؛ این دوره با حضور 60 تن از کارشناسان حقوقی ستادی و استانی سازمان میراث ف... ادامه »
صفحه 1 از 32ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...