شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آذر 1386)

29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري با بيان اين مطلب افزود: اين تعداد هواپيما به تدريج وارد ناوگان هوايي کشور مي‌شود. "رضا جعفرزاده" تصريح کرد: بر اساس اعلام سازمان هواپيمايي کشوري همه خطوط هوايي مي‌توانند به شرطي که مقررات و استانداردهاي اين سازمان را رعايت کنند ،هواپيما بخرند و خدمات جانبي و پس از فروش را نيز فراهم کنند. ... ادامه »
29
چکیده: "حسن انصاري" دبير همايش شناخت مهارت‌هاي تورگرداني به ميراث آريا chtn)) گفت: سرنوشت قطعي صنعت گردشگري، توسعه، پيشرفت و بالندگي است و در اينکه اين مهم به زودي به وقوع خواهد پيوست، شک نيست. کلام مديران کشور چه در ارتباط مستقيم با مقوله گردشگري باشند مانند رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و معاون گردشگري و چه ارتباط غير مستقيم داشته باشند... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "راجتا چاترجي" مديرکل يکي از آژانس‌هاي فعال در اين حوزه اعلام کرد بسته‌هاي پيشنهادي جديد و بسيار جذابي براي زوج‌هاي جواني که قصد ازدواج در اين جزيره را دارند اختصاص داده شده است . وي گفت براي زوج‌هاي جوان اتاق‌هاي خصوصي مناسب با فرهنگ و سنن کشورشان تدارک ديده‌ايم و شرايط مناسب براي پذيرايي از مهمانان آنها تا حدود يکصد... ادامه »
29
چکیده: دبير کميته ملي طبيعت‌گردي در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با بيان اين مطلب تصريح کرد: برخي از اين نقشه‌ها در نشست مديران عضو سازمان‌هاي کميته ملي طبيعت‌گردي شرق و شمال شرق ارائه شد در حالي که جزئيات اين نقشه‌ها در اختيار هيچ يک از اين سازمان‌ها نبود و براي نخستين بار بود که مطرح مي‌شد. "آرش کوشا" تصريح کرد: اين نقشه‌ها به همراه اطلاعات ديگر در نها... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به گفته مسئولان موزه پکن، اين 9 سماور باستاني که متعلق به سال‌هاي 1600 تا 2070 پيش از ميلاد است شامل 8 سماور چهار پايه‌اي و يک نمونه سه پايه‌ايي است که بلندترين آنها حدود 9/99 سانتيمتر ارتفاع دارد. خاطرنشان مي‌شود کار بازسازي و مرمت دوباره اين سماورهاي تاريخي با همکاري مورخان و باستان‌شناسان محلي و در راستاي حفظ آثار ب... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "اپي‌اسلوجس"، باستان‌شناسان دانشگاه آترچت هلند گفت: واکنش‌هاي زنجيره اي رويدادهايي نظير گازهاي گلخانه‌اي در سيستم اقيانوس‌ها و جو تأثير مي‌گذارد. وي و همکارانش شواهدي مبني بر واکنش هاي زنجيره‌اي در 2 بخش رسوبات اقيانوس‌ها يافتند. فراواني و توزيع جلبک‌هاي دريايي نشان مي‌دهد که محيط زيست در حال تغيير است و سطح اقيانوس... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين شهر تاريخي که سال گذشته در فهرست ميراث جهاني يونسکو ثبت شده است توانسته در کنار بنا‌هاي بزرگي همچون آکروپوليس يونان و ديوار چين خودنمايي کند و به عنوان چهارمين شهر مقدس دنياي اسلام بعد از مکه، مدينه و اورشليم توجه گردشگران بسياري را به خود جلب کند. حراره که در 250 مايلي "آديس آبابا" قرار گرفته به دليل کمبود امکانا... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با اين برنامه جديد بيماران اروپايي مي‌توانند هزينه معالجات خود را در هر يک از کشورهاي عضو اتحاديه اروپا بپردازند و از سرويس بهداشت ملي پول خود را طلب کنند. سخنگوي کميسيون اروپا، اعلام کرد: وزراي گردشگري اتحاديه اروپا نشست‌هاي مختلفي براي جلوگيري از گسيل کربن و انتشار گازهاي گلخانه‌اي تشکيل دارند. اين کمسيون سعي دارد... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) مديرکل راه و ترابري استان قم با بيان اين مطلب افزود: تلاش‌هاي اين اداره کل در زمينه نصب علائم راهنمايي و رانندگي، خط کشي راه‌ها، بهسازي محورهاي مواصلاتي و اصلاح برخي از نقاط پرحادثه و اقدامات مثبت و همکاري با ساير دستگاه‌هاي ذي‌ربط به ويژه پليس راه موجب کاهش 21 درصدي تلفات تصادفات رانندگي در 8 ماهه سال جاري نسبت به مدت مشا... ادامه »
29
چکیده: کشور مابه لحاظ موفقيت‌هاي طبيعي و تنوع زيستي از مقامي ممتاز در جهان برخوردار است انتظار مي‌رود که دستگاه‌هاي متولي حيات وحش با اجراي برنامه‌هاي علمي و کارشناسي کوتاه مدت و بلندمدت و صدور دستورالعمل‌هاي منطقي و منطبق با شرايط اجتماعي و اقتصادي و فرهنگي جامعه ، نقش خود را ايفا کنند. "محمد نجم الدين" کارشناس گردشگري و برگزار کننده تور‌هاي شکار به م... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،محققان طي بررسي‌هاي صورت گرفته اعلام کردند، قوانين و مقرراتي که حدود يک قرن پيش براي تحت فشار گذاشتن افراد و جوامع براي ممانعت از مصرف مشروبات الکلي استفاده مي‌شده بسيار کارآمدتر از قوانين دنياي امروز بوده است. کارشناسان جنوب شرق انگليس با مقايسه قوانين و رفتارهاي اجتماعي امروزي به اين نتيجه رسيدند که قوانين و رفتارهاي ... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، "سيد رضا موسوي" در مراسم افتتاح طرح بهسازي گردنه قسطين لار در جاده الموت تصريح کرد: 5 کيلومتر از اين مسير هم با اعتباري افزون بر يک ميليارد و 150 ميليون ريال روکش آسفالت شده است. براي اجراي طرح بهسازي گردنه قسطين لار در جاده الموت سه ميليارد و 400 ميليون ريال و براي راه اندازي سيستم سيستم نصب روشنايي گردنه قسطين لار... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، تريلوبيت‌ها پيش از عصر دايناسورها مي‌زيسته‌اند و براي مدتي محدود در دره چيپوا آمريکا شمار انبوهي از اين موجودات ديده شدند. در اين نمايشگاه اطلاعات بسيار مفيدي از نحوه زندگي اين جانوران نرم‌تن به دست آمده است بنابراين دانشجويان مشتاقانه از اين موزه بازديد مي‌کنند. تريلوبيت ها دومين فسيل‌ هاي مشهور پس از گروه دايناسور... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، " آمبيکا سوني" با اشاره به ضرورت احيا گردشگري ماجراجويانه گفت: تنوع زيستي در اين بخش از گردشگري حائز اهميت است بنابراين بايد به توسعه اکوتوريسم و حيات‌وحش بپردازيم. وي افزود: حفاظت از محيط زيست و طبيعت يکي از برنامه‌هاي توسعه گردشگري هند محسوب مي‌شود. هندوستان به عنوان يکي از قطب‌هاي مهم گردشگري به تقويت زيرساخت‌ها ... ادامه »
29
چکیده: "اسفنديار رحيم مشايي" معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: با توجه به ثبت‌ جهاني پاسارگاد و بازديد گردشگران داخلي و خارجي از اين منطقه جهاني، حفاظت و صيانت از حريم آن يکي از ضروريات است. وي با بيان اين موضوع که پاسارگاد منطقه شناخته‌شده در سطح جهان است، خاطرنشان کرد: در فاصله... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، فرهنگسراهاي خاوران، بهمن، پايداري، دختران و طبيعت عيد سعيد قربان و شب يلدا را جشن مي‌گيرند. بنا بر اين گزارش ، در فرهنگسراي خاوران جشن ويژه شب يلدا، تهيه و توليد تابلوهايي از آثار استاد فرشچيان در تيراژ 1000 نسخه جهت هديه به مساجد و تکريم سادات برگزار مي‌شود. همچنين فرهنگسراي بهمن دعاي عرفه، افتتاحيه جشنواره موسيقي فجر... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي ستاد گردشگري جنگ، در اين جلسه که در دفتر معاونت ميراث فرهنگي تشکيل شد؛"عليرضا مقيمي" دبير ستاد گردشگري جنگ ضمن تشريح فعاليت‌هاي اين ستاد براي ثبت دفاع مقدس در سطح ملي و يونسکو گفت: اين ستاد براي مستندسازي پرونده‌هاي مربوط به شاخصه‌هاي فرهنگي دفاع مقدس، آمادگي کامل دارد. البته ثبت مناطق عملياتي و يا... ادامه »
29
چکیده: "مهدي مکي‌نژاد"دبير نخستين همايش"گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران" با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) گفت: برگزاري گردهمايي "گنجينه هاي از ياد رفته هنر ايران" شروعي براي احيا و اجرايي شدن دوباره هنرهاي فراموشي شده است. وي افزود: دبيرخانه اين گردهمايي به صورت دائمي به فعاليت خود ادامه مي دهد و تا به حال 131 اصل مقاله به دبيرخانه ارسال شده که از ... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا chtn))،دکتر "مهدي مصطفوي "رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مراسم رونمايي کتاب " آموزش زبان و فرهنگ ايران به غير فارسي زبانان" با بيان اين مطلب گفت: استقبال از فراگيري زبان فارسي در جهان براي شناخت گفتمان انقلاب اسلامي است. وي افزود : وقوع انقلاب اسلامي و تحرکات دشمنان در برخورد با اسلام موجب افزايش توجه جهانيان به اسلا... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين نمايشگاه توانمندي‌هاي 30 استان کشور و آثار صنعتگران به نمايش گذاشته مي‌شود. اين گزارش مي‌افزايد؛ در اين نمايشگاه تخصصي تنها صنايع‌دستي بومي و سنتي استان‌ها ارائه مي‌شود و نمايش هرگونه توليدات تلفيقي و خارجي ممنوع است نمايشگاه ياد شده شامل 160 غرفه است که سهم هر استان 5 غرفه به همراه يک غرفه workshop در نظر گرفته... ادامه »
صفحه 1 از 49ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...