جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آذر 1387)

30
گودال مرده سوزاني 1000 ساله سرخپوستان آمريکا کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، باستان‌شناسان طي بررسي هاي خود موفق به کشف بقايايي از استخوان انساني شده و اعلام کردند که به احتمال زياد بيشتر بقايايي اسکلت جسد پس از سوزانده شدن به مکاني ديگر منتقل شده‌اند. ديو کراس، مدير مرکز باستان‌شناسي ايالت جورجيا گفت: وجود چنين گودال‌ مخصوص سوزاندن مرده‌ها در اين منطقه امري نادر است. زيرا قبايل سرخپوست نشين ا... ادامه »
30
ساخت بيش از 500 هتل در سرتاسر جهان طي چند ماه آينده
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، بنابر آمار منتشره از سوي اين موسسه، 28 درصد هتل‌ها در اروپا، 27 درصد در آمريکاي شمالي و 41 درصد در آسياي شرقي افتتاح خواهند شد. رولف دابليو اشميت مدير موسسه اطلاع‌رساني Tophotelprojects.com گفت: البته پس از اوج گيري بحران مالي روند بازاريابي در بخش هتل‌سازي فشرده‌تر شده و تا امروز تاخير و يا انصراف کمي در پروژه‌هاي س... ادامه »
30
از هنرمندان برتر صنايع دستي و هنرهاي سنتي تقدير مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، آيين اختتاميه نمايشگاه بين‌ المللي گردشگري گيلان و نمايشگاه سراسري صنايع دستي عصر امروز در شهرستان لنگرود برگزار مي‌شود. استاندار گيلان، فرماندار و شهردار، نماينده مردم لنگرود در مجلس شوراي اسلامي و امام جمعه اين شهرستان در کنار رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان به همراه مديرکل حفظ و احياء معاونت هنر... ادامه »
30
جشن بزرگ يلدا در اراک برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي استان مرکزي، سيد محمد حسيني رئيس اين سازمان در اين جشن گفت: شب يلدا از کهن‌ترين ميراث ايرانيان است. حسيني با بيان اينکه آيين‌هاي سنتي بخشي از هويت‌ ملي و قومي ما است اظهار داشت: حفظ و اشاعه آداب و رسوم کهن و پاسداشت آن وظيفه همگان است. وي با تاکيد بر ثبت شب يلدا گفت: اقدام... ادامه »
30
سرمايه‌هاي فرهنگي عامل وحدت کشورها
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، محمد جواد محمدي زاده در نشست رسانه اي نخستين همايش بين المللي رودکي گفت: اساسا فلات ايران از دير باز مرکز تربيت بزرگان و مفاخر بوده که جزء سرمايه ها و دارايي هاي بشري تلقي مي شود. وي گفت: اين سرمايه ها در جهت وحدت ملي و بين المللي کشورها و توسعه... ادامه »
30
ميراث جهاني آلمان در پاکستان به نمايش در آمد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، در اين نمايشگاه که مشتمل بر عکس‌هاي از 32 منطقه باستاني و فرهنگي آلمان است، سعي شده تا مناظري زيبا از ميراث جهاني آلمان با انعکاس زيبايي‌هاي آن به تصوير کشيده شود. عکس‌هاي مناطقي همچون مرزهاي امپراتوري روم، شهر باستاني رگنسبورگ، پارک موسکوئر، معادن رامسلبرگ، شهرک تاريخي گوسلار، مجموعه قلعه‌هاي آگوستوسبرگ، مجموعه صنعتي... ادامه »
30
ارائه گزارش کامل مکاتبات با شهرداري در خصوص تئاتر شهر
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) تئاتر شهر به دليل نوع معماري خاص و برگرفته از الگوي ايراني – اسلامي و برخورداري از ويژگي‌هاي هويت بخشي به شهر تهران در دوران معاصر، با تلاش کارشناسان اين سازمان آماده و در 14/4/84 به شماره 12276 در فهرست آثار ملي ثبت شد. همچنين اين سازمان با تأکيد بر لزوم رعايت قوانين و مقررات مربوط به آثار فرهنگي و تاريخي، در راستاي هم... ادامه »
30
زيبايي منحصربفرد بازار تبريز غير قابل انکار است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، هيات ويژه اعزامي از سوي رئيس جمهور کره جنوبي متشکل از کارشناسان و مديران کشور کره جنوبي به سرپرستي سفير کره جنوبي در ايران در بازديد از بازار تاريخي تبريز، اين مجموعه تاريخي - تجاري را داراي ارزش هاي بسياري از جمله معماري منحصر به فرد دانستند... ادامه »
30
برنامه‌هاي شب يلداي راديوفرهنگ اعلام شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) روابط عمومي گروه موسيقي پيمان خازني، در اين برنامه که عنوان «يلداي ايراني» را دارد پيمان خازني نوازنده تار به همراه شايان يزدي زاده نوازنده تنبک به دونوازي به صورت بداهه خواهند پرداخت. بنابر اين گزارش، در ويژه برنامه يلداي ايراني علاوه بر اجراي موسيقي توسط خازني و يزدي زاده ، رشيد کاکاوند به حافظ خواني و ساقي عقيلي به ش... ادامه »
30
اتمام بررسي باستان‌شناختي دهستان‌هاي بوغداکندي و قلتوق در زنجان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري زنجان مهرداد عسگريان، مدير دفتر پژوهش‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان اعلام کرد: با اجراي اين برنامه پژوهشي 52 اثر تاريخي فرهنگي شامل تپه ها، محوطه ها و بناهاي مربوط به دوره هاي مس و سنگ، مفرغ، آهن، هخامنشي، اشکاني، ساساني و قرون اسلا... ادامه »
30
حريم منظري زيباترين کلوت هاي شهداد آسيب ديد
چکیده: محمد جهانشاهي، دبير کميته طبيعت گردي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: بر هم زدن منظر طبيعي کلوت ها پذيرفته شده نيست، هرچند که امکانات و توسعه زير ساخت ها در کوير شهداد و ساير نقاط گردشگري لازم است اما اين نکته نبايد فراموش شود که در راستاي ثبات مناطق بکري که داراي هويت و شرايط خاصي است ا... ادامه »
30
جاذبه‌هاي فرهنگي و تاريخي پايتخت به تصوير کشيده مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)فيلمبرداري فيلم تهران در جستجوي زيبايي با مجوز ساخت شماره 99644/154 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از اوايل دي ماه شروع مي‌شود. بر اين اساس سه تن از کارگردانان بر جسته سينما داريوش مهرجويي، سيف‌الله داد و مهدي کرم‌پور به عنوان نمايندگان سه نسل فيلمسازان ايراني به صورت مشترک کارگرداني اين اثر فاخر سينمايي را به عهده گرفته... ادامه »
30
مسابقات اتومبيلراني،‌تهديد کننده ميراث باستاني آرژانتين
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، نورما راتو، رئيس سازمان باستان‌شناسي آرژانتين گفت: تغيير مسير مسابقات از داکار به آرژانتين همانند سرازير شدن بهمني از فلزات دود و سرو صداي موتورها است. وي افزود: سرزمين آرژانتين منبع عظيم آثار باستاني است که از 10 هزار سال پيش آغاز و تا پايان شکوفايي تمدن اينکاها ادامه دارد و اين مسابقات که مسير خود را از ميان گورستان... ادامه »
30
بارش برف، تهران را بهم ريخت
چکیده: چند روزي بود که آلودگي در هواي تهران بيداد مي‌کرد و تنفس را با مشکل مواجه کرده بود. چند روزي بود که بارش برف و باران براي تهراني‌ها زمزمه شده بود. چه کسي فکرش را مي‌کرد که همين نعمتي که ظرف چند روز گذشته به آرزو تبديل شده بود شب عيد را جهنم کند. بارش شديد برف در شب عيد سعيد غدير خم، باعث ايجاد ترافيکي بي سابقه در خيابان‌ها و اتوبان‌هاي شهرمان شد... ادامه »
30
هزار و 47 هنرمند صنايع دستي اصفهان سفرکارت دريافت کردند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان احمد اديب افزود: صنعتگران و هنرمندان مي‌توانند با مراجعه به معاونت صنايع دستي نسبت به دريافت سفر کارت خود اقدام کنند. وي تصريح کرد: صنعتگران و هنرمندان مي‌توانند با دريافت سفر کارت در هنگام سفر از مزاياي سفر کارت بهره مند شوند. وي يادآور ... ادامه »
30
واحد فروش بليط موزه‌هاي کردستان به رايانه تجهيز شد
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: با تجهيز واحدهاي فروش بليط موزه‌ها و اماکن بازديدي استان به رايانه، بررسي دقيق تعداد بازديدکنندگان و درآمد حاصله از اين اماکن فراهم شده است . اقبال عزيزي افزود: اين نرم افزار با امکان ايجاد نمودار و مقايسه تعداد بازديدکنندگان در ف... ادامه »
30
طرح ساماندهي روستاي کندوان به اتمام رسيد
چکیده: سيدحسن قريشي در اين باره به ميراث آريا(chtn)،گفت: طرح ساماندهي روستاي تاريخي کندوان توسط مشاور مطالعه شده و به اتمام رسيده است و عمليات اجرايي آن در حال انجام است . وي تصريح کرد : براي طرح ساماندهي اين روستا عمليات استحکام‌بخشي و حفاظت کرانه‌هاي ترک خورده ، مستندسازي تمامي کرانه‌ها ، مرمت حمام و مسجد قديمي روستا انجام شده است . قريشي اضافه کر... ادامه »
30
شب يلدا از دايره فرهنگ مردم خارج نمي شود
چکیده: به گزارش خبرنگار ميراث آريا( chtn) کارشناس مردم‌شناسي در مراسم ثبت ملي آيين‌هاي شب يلدا با بيان اين مطلب افزود: در تاريخ و فرهنگ هيچ ملتي به اندازه فرهنگ ايراني جشن و شادي وجود ندارد. محمد ميرشکرايي در ادامه خاطرنشان کرد: به مناسبت تقارن روز با ماه ،شش جشن آفرينش ،‌آفرينش شش‌گانه جهان، چهار جشن فصلي به مناسبت سرآغاز هر فصل و جشن‌هاي سده و نيز ج... ادامه »
30
آيين‌‌نامه ارزيابي هنرمندان صنايع‌دستي به استان‌ها ارسال شد
چکیده: مدير کل حفظ و احياء معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: ‌اين آيين‌نامه توسط گروه هماهنگي و نظارت اين اداره کل تنظيم و در اختيار استان‌هاي کشور قرار گرفت. يحيي رحمتي با بيان اينکه طبق اين دستورالعمل از استان‌ها خواسته شده است که هنرمندان پيشکسوت و شاخص استان خود را طبق ضوابط موجود شناسايي کرده و به ... ادامه »
30
بازديد مسئولان يزد از پروژه هاي سازمان ميراث فرهنگي استان کرمان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمان مسئولان استان يزد ضمن سفر به کرمان و ديدار با مسئولان کرماني از پروژه هاي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري کرمان بازديد کردند. در اين سفر که به دعوت سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان برگزار شده بود مسئولان استان ي... ادامه »
صفحه 1 از 57ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها