شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آذر 1388)

30
اردبيل صاحب 38 مجموعه سرويس بهداشتي ‌شد
چکیده: سرپرست سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين اقدامات از مصوبات دور دوم سفر هيات دولت به استان اردبيل بوده است که پيگيري شده است . بهروز ندايي افزود: از اين ميزان 16 مجموعه سرويس بهداشتي در سطح استان آماه افتتاح شده است . وي تصريح کرد: 15 مجموعه سرويس بهداشتي مکان‌يابي و پيشرفت فيزي... ادامه »
30
شناسايي هنرمندان رشته‌هاي در حال منسوخ در گلستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب گفت: با توجه به اهميت شناسايي هنرمندان رشته هاي در حال منسوخ شدن و در راستاي احيا و حفظ اين رشته ها و با نظر به اجراي طرح شناسايي رشته هاي بومي ، طي بازديد از محل کارگاه هاي چلنگري، اين هنرمندان شناسايي شدند. انوشي... ادامه »
30
بازديد معاون صنايع‌دستي از آموزشگاه تراش سنگ چابهار
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، تهمينه دانيالي با حضور در منطقه آزاد چابهار از يکي از آموزشگاه‌هاي صنايع‌دستي اين منطقه و وضعيت آموزش رشته‌هاي صنايع‌دستي در آن ديدار کرد. بنابراين گزارش اين آموزشگاه در زمينه تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي و صنايع‌دستي دريايي فعال است. صنايع‌دستي دريايي به عنوان يکي از رشته‌هاي بومي و شاخص منطقه آزاد چابهار در اين... ادامه »
30
طريق الرضا در هفته پژوهش به نمايش گذاشته شد
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn)) و به نقل از روابط عمومي پژوهشگاه ميراث فرهنگي؛ مدير اجرائي پايگاه منطقه‌اي شمال شرق کشور با اعلام اين خبر گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي به کوشش پايگاه پژوهشي منطقه شمال شرق کشور در معرض ديد علاقمندان قرار گرفته است. به گفته سيد جواد ... ادامه »
30
نظام آموزشي و پژوهشي کشور مغفول مانده است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رئيس پژوهشکده هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري صبح امروز در جريان سومين روز از هفته پژوهش با بيان اين مطلب گفت: در بودجه عمومي کشورهاي مختلف جهان سال‌هاي مديدي است که اختصاص شاخصي به پژوهش به عنوان يکي از معيارهاي توسعه مد نظر قرار گرفته است. سعيد زاويه با اشاره به اينکه در کشور ما چند دهه‌اي است ک... ادامه »
30
پيشرفت در ايجاد موزه بزرگ استان خراسان جنوبي
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان جنوبي با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:در حال حاضر طرح مطالعه مرحله نخست زمين مذکور توسط مشاور ذيصلاح به پايان رسيد و گزارش آن ارائه شده است. اسدالله محمدپور افزود:مبلغ 30 ميليون تومان جهت ارائه طرح مرحله اول از محل اعتبارات ملي هزينه شده است. رئيس سازمان ميراث فرهنگي استان خر... ادامه »
30
همايش هم‌انديشي نخبگان و ميراث فرهنگي در زنجان برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،اين همايش با همکاري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري،استانداري،مجمع جوانان زنجان و مجتمع تفريحي تجاري نور در سالن پيامبر اعظم استانداري زنجان برگزار شد. در اين همايش مسئولان سازمان ميراث فرهنگي استان،معاون سياسي امنيتي استانداري زنجان،پروفسور ثبوتي،رئيس مرکز تحصيلات تکميلي علوم پايه زنجان و جمعي ديگر از مدعوين ح... ادامه »
30
درخشش هنر کرمانشاه در ياسوج
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:وحيد مرادي يکي از هنرمندان فعال استان در اين نمايشگاه به عرضه توليدات خود پرداخت. نصرت‌الله سپهر افزود: اين هنرمندان توليدات خود را در زمينه جاجيم،گيوه و کوسن بافي در غرفه اختصاص يافته به استان کرمانشاه به معرض نمايش گذ... ادامه »
30
کاخ هخامنشي بردک سياه در امان است
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn))به نقل از داره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري؛ کاخ بردک سياه يکي از آثار هخامنشي شهرستان دشتستان است که به منظور حفاظت در سال هاي اخير مورد مطالعه و بررسي قرار گرفت و بر اساس اقدامات انجام شده از سوي سازمان ميراث فرهنگي هيچ گزندي اين اثر ارزشمند را تهديد نمي‌کند. در اين راستا ايجاد پايگاه حفاظت... ادامه »
30
گيلان صاحب 56 مجموعه خدمات بهداشتي مي‌شود
چکیده: سرپرست سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گيلان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:علاوه بر ايجاد اين تعداد مجموعه خدمات بهداشتي در استان، بازسازي 70 مجموعه سرويس بهداشتي نيز توسط سازمان ميراث فرهنگي استان در حال انجام است. اميد عزيزي افزود:ايجاد 56 مجموعه خدمات بهداشتي و بازسازي 70 مجموعه سرويس بهداشتي در گيلان از جمله مصوبات ... ادامه »
30
ايجاد کمپينگ در محورهاي پرتردد خراسان رضوي
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: مبلغ 8 ميليارد ريال جهت توسعه و ايجاد کمپينگ و اقامتگاه گردشگران در محورهاي پرتردد ورودي استان در سال 87 با مشارکت استان به نسبت مساوي اختصاص يافت . محسن لشگري افزود: احداث اين کمپينگ‌ها از مصوبات دور دوم سفر هيات دولت به استان است که در حال... ادامه »
30
احداث کمپينگ‌هاي اقامتي در کهگيلويه و بويراحمد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کهگيلويه و بويراحمد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: احداث اين کمپينگ‌ها از مصوبات دور اول سفر هيات دولت به استان کهگيلويه و بويراحمد است که به نتيجه رسيده است . يدالله مرادي افزود: اين کمپينگ‌ها از اعتبارات استاني و ملي در سطح اين استان احداث شده اند . وي تصريح کرد: ساخت اين کمپينگ... ادامه »
30
دولت کمک کند تا واگن‌هاي مترو را ترخيص کنيم
چکیده: حسين پورزرندي در حاشيه جلسه «مرکز نظارت همگاني 1888» در رابطه با پيشبرد اصلاح الگوي مصرف در شهرداري، افزود: با توجه به شرايط مالي امسال اگر بتوان 10 درصد در هزينه‌هاي جاري و نگهداشت شهرداري همچون يارانه بليت اتوبوس، مترو، فضاي سبز و غيره صرفه‌جويي کرد، رقم حاصل از اين محل قابل توجه خواهد بود. وي بودجه جاري امسال شهرداري را يکهزار و 300 ميليارد ... ادامه »
30
برگزاري دوره‌هاي آموزشي گردشگري و هتلداري در کاشان
چکیده: معاون گردشگري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کاشان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين دوره‌ها در فضايي خانه گردشگري کاشان واقع در چهار راه آيت‌الله کاشاني برگزار مي‌شود . عباس سلمانيان بادي افزود:اين دوره‌ها بر اساس استاندارد‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بوده و مدرک مورد تأييد اين سازمان (کارت بين‌المللي) اه... ادامه »
30
سهميه بنزين تاکسي‌هاي دوگانه‌سوز ماهانه شد
چکیده: ميراث آريا(chtn) محمد رويانيان با اشاره به اينکه تاکسي‌هاي دوگانه سوز 70 درصد تاکسي‌هاي کشور را تشکيل مي‌دهند افزود: سهميه بنزين اين تاکسي‌ها هم اکنون روزانه تخصيص مي‌يابد که در راستاي تقويت حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت و در پي تقاضاهاي مکرر خود دارندگان اين تاکسي‌ها مقرر شد سهميه سوخت اين دسته از تاکسي‌ها به صورت ماهانه اختصاص يابد. وي ... ادامه »
30
حريم تهران تا پايان سال افزايش مي‌يابد
چکیده: ميراث آريا(chtn) متقي به افزايش حريم شهر تهران اشاره کرد و گفت: در طرح جامع برنامه‌هاي لازم پيش‌بيني شده است. وي در پاسخ به اين پرسش که با افزايش حريم تهران تعداد حاشيه‌نشيني افزايش پيدا نمي‌کند؟ گفت: اين طور نيست چرا که حريم به بخش گردشگري و تفرجگاهي تبديل مي‌شود. مدير کل حريم شهرداري تهران ادامه داد: حريم يک فيلتر هواي تنفسي براي محدوده ش... ادامه »
30
کشف قبر 1800 ساله در انگليس
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به گفته باستان‌شناسان، اين قبرها متعلق به اشراف‌زادگان رومي ساکن در اين منطقه در زمان حکومت هادريان بوده اند. کشف مقاديري از بقاياي استخوان انسان و يک سنجاق موي سر، در درون يکي از تابوت‌ها حاکي از متعلق بودن آن به زني اشراف زاده و عضو خاندان درباري منطقه بوده است. ريچارد آنين، استاد باستان‌شناسي دانشگاه دورهام گفت:... ادامه »
30
سهل انگاري، ميراث تاريخي مالزي را تهديد مي کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، بهره‌برداري مالي بيش از حد توسط صاحبان اماکن قديمي، بزرگترين عامل تخريب کننده ميراث فرهنگي مالزي شده است. تان يو وو، رئيس سازمان ميراث فرهنگي مالزي با بيان مطالب فوق گفت: تبديل شدن خانه‌هاي قديمي به لانه پرندگان و خريد و فروش آنها در چنين اماکني لطمه بزرگي به ميراث باستاني کشور وارد کرده است. وي خواستار دخالت مستقي... ادامه »
30
سنگ‌هاي قيمتي ايتاليا بازار ايران را اشباع کرد
چکیده: هاله حنيفه پور هنرمند تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي استان آذربايجان شرقي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: مقداري از سنگ‌ها را معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي استان در اختيار هنرمندان اين صنعت مي‌گذارد. وي افزود: بعضي از گونه‌هاي سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي در بازار به راحتي يافت نمي‌شود و يا بسيار کمياب است. اين هنرمند... ادامه »
30
آلمان با هتل سازي به ارتقا گردشگري مي انديشد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، طبق آمار ارائه شده از سوي سازمان‌هاي مسئول بيش از 66 هزار اتاق- هتل تا پنج سال آينده در شهرهاي مختلف آلمان به بهره‌برداري خواهند رسيد. رولف اشميت، مدير موسسه هتل‌داري CHD آلمان گفت: برخلاف بحران‌هاي اقتصادي موجود، روند هتل سازي در شهرهاي مختلف کشور در حال پيشرفت بوده و تاکنون بيش از نيمي از پروژه‌هاي ساخت تکميل شده ان... ادامه »
صفحه 1 از 73ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری