جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آذر 1389)

30
تشکيل نخستين نشست انجمن صنفي دفاتر خدماتي مازندران
چکیده: رييس انجمن صنفي دفاتر خدمات، مسافرتي، هوايي و جهانگردي استان مازندران در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب به دستور رياست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور براي ايجاد يک تشکل قوي به عنوان بازوي سازمان در عمليات اجرايي بخش‌هاي مختلف چون حوزه گردشگري و توصيه به شکل گيري انجمن صنفي با حمايت مديريت اداره کل ميراث فرهنگي استان اشا... ادامه »
30
آيين تعزيه خواني امام حسين(ع) در خراسان رضوي برگزار شد
چکیده: به گزاش ميراث آريا(chtn)، محسن لشکري مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان رضوي با بيان اين مطلب اظهار داشت: از ديگر برنامه‌هاي اين اداره کل نصب چادر و خيمه به شيوه سنتي در محل اين نمايشگاه بود. وي تصريح کرد: حضور اين اداره کل در نمايشگاه هفته پژوهش با توجه به تحقيقات ميداني صورت گرفته در موضوع جاده ولايت ( مسير تاريخي حرکت امام رضا(... ادامه »
30
کتاب راهنماي گردشگري کشورهاي عضو اکو انتشار يافت
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، عليرضا عامري معاون گردشگري کشور با بيان اين خبر گفت: معاونت گردشگري در سال گذشته مسئوليت چاپ و نشر "کتاب راهنماي گردشگري کشورهاي عضو اکو" را بعنوان يکي از مصوبات اجلاس اخير وزراي گردشگري کشورهاي عضو اکو در سال گذشته، پذيرا شد که نتيجه اين اقدام... ادامه »
30
اشتغالزايي تعاوني‌هاي صنايع‌دستي براي 3هزار هنرمند زاهداني
چکیده: مهدي اوکاتي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر اظهار داشت: 80 درصد از شرکتهاي تعاوني فعال اين استان در اختيار هنرمندان رشته سوزن دوزي است. وي افزود: در ساير شرکت‌هاي تعاوني فعال استان سيستان و بلوچستان هنرمندان رشته‌هاي سکه دوزي، البسه محلي و سفال کلپورگان به توليد محصولات مي‌پردازند. معاون صنايع‌دستي استان سيستان و بلوچستان تصريح... ادامه »
30
پوينده سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي البرز شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، محمد رضا پوينده که پيش از اين مديرکل دفتر توسعه گردشگري معاونت گردشگري بود از سوي رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در تاريخ 29آذر ماه به سمت سرپرستي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان البرز منصوب شد. همچنين وي از سوي عليرضا عامري سرپرست معاونت گردشگري و رييس ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي کشور د... ادامه »
30
صنايع دستي دهياران گهواره را گرد هم آورد
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان کرمانشاه در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر اظهار داشت: 150 نفر از دهياران و ساير مسوولان گهواره در گردهمايي توسعه صنايع‌دستي شرکت کردند. نصرت الله سپهر ادامه داد: در اين نشست ظرفيت‌هاي صنايع‌دستي در ايجاد اشتغال به شرکت کنندگان توضيح داده شد. وي با بيان اينکه اشتغال در يکي از رشته‌هاي صنايع دستي نقش عمده‌اي... ادامه »
30
مراکش شمار گردشگران خود را دو برابر مي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ براساس آمارهاي ارائه شده از سوي سازمان گردشگري مراکش، اين کشور در سال 2001 ميزبان 4.4 ميليون گردشگر بوده و در سال جديد نيز بيش از 9 ميليون گردشگر از آن بازديد کرده اند که پي بيني مي‌شود اين روند در سال‌هاي آتي نيز ادامه يابد. اگرچه در سال‌هاي اخير هجوم بحران‌هاي مختلف از جمله بحران مالي و شدت گرفت نابساماني‌هاي امنيتي... ادامه »
30
هنر ايران در نمايشگاه بزرگ مونيخ به رخ جهانيان کشيده شد
چکیده: تهمينه دانيالي معاون صنايع‌دستي کشور در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا(CHTN) با اعلام اين خبر اظهار داشت:‌ نمايشگاه صد سال هنر اسلامي مونيخ از 27 آذرماه (18 دسامبر) به مدت دو ماه گشايش يافته است. وي که در آيين گشايش نمايشگاه صد سال هنر اسلامي مونيخ حاضر شده است، اظهار داشت: اين نمايشگاه هر صد سال يکبار در شهر مونيخ برگزار مي‌شود و ميزبان هنرمندان و... ادامه »
30
نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي در بوشهر برپا مي‌شود
چکیده: معاون هنرهاي‌‌سنتي و صنايع‌دستي استان بوشهر در گفتگو با ميراث‌آريا(chtn) با اعلام اين خبر افزود: اين نمايشگاه با حضور استان‌هاي مختلف کشور در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي بوشهر برپا مي‌شود. احمد دهاز ادامه داد: در اين نمايشگاه 140غرفه به 140 هنرمند از سراسر کشور اختصاص داده شده است که از اين تعداد 35 هنرمند از استان بوشهر در اين نمايشگاه حض... ادامه »
30
سرمايه‌گذاري 100 ميليارد ريالي براي احداث شهرک توريستي در قشم
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، سيد رضا موسوي مدير عامل سازمان منطقه آزاد قشم در اين خصوص اظهار داشت : اين شهرک که در قالب 150 واحد ويلايي ساخته خواهد شد تمام امکانات و تجهيزات لازم تفريحي، ورزش هاي دريايي و ساير تفريحات گردشگري دريايي در آن طراحي شده است تا ضمن‌ ايجاد محلي براي جذب گردشگران داخلي و خارجي، زمينه‌ استفاده بهينه ‌از اين‌ منطقه ‌نيز فراهم ... ادامه »
30
يمن يکي از کشورهاي مهم خاورميانه و مورد توجه ايران است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) معاون رئيس جمهور که روز گذشته به عنوان فرستاده ويژه احمدي نژاد وارد صنعا شد پس از ورود به فرودگاه صنعا به خبرنگاران گفت : ايران و يمن از زمان هاي دور در همه زمينه ها روابط خوبي داشته اند . حميد بقايي تاکيد کرد: سياست ايران براساس توسعه روابط با کشورهاي اسلامي، عربي و منطقه اي به ويژه يمن است. وي همچنين اظهار ام... ادامه »
30
کشف آثار هنري سرقتي در کاميون
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ به گفته پليس اسپانيا، در بين آثار به دست آمده در کاميون که مجموعا ارزشي سه ونيم ميليون دلاري داشته اند مجسمه‌اي ساخت ادواردو چيليدا به ارزش يک ميليون دلار و آثاري از ديگر هنرمندان همچون جوليو گنزالس و پيکاسو نيز قرار داشت. اين اشيا هنري روز بيست و هفتم نوامبر توسط سه مرد نقاب دار از انباري در حومه شهر مادريد به سرقت ر... ادامه »
30
اشتياق شيعيان آلمان براي بازديد از جاذبه هاي گردشگري ايران
چکیده: فرزان فيروزي ، با بيان اين مطلب در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn) گفت : روز عاشورا طي مراسمي که براي عزاداري سالار شهيدان در لانگن فلد آلمان ، که با همکاري دفتر اطلاع رساني گردشگري ايران برگزار شد سفير جمهوري اسلامي ايران به ايراد سخنراني پرداخت که مورد استقبال حضار قرار گرفت. وي افزود : در اين جلسه مشاور وزير دين و سرکنسولگري ترکيه در دوسلد... ادامه »
30
بازارچه صنايع دستي در گرگان افتتاح مي‌شود
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين بازارچه در اختيار هنرمنداني که اعضاي شرکت تعاوني فراگير در استان هستند قرار داده مي‌شود . رضا پورمهدي افزود: اين بازارچه در واقع بازارچه صنايع دستي و بانوان است که در آن بانوان دخيل هستند و شامل کل صنايع دستي استان... ادامه »
30
گردشگران نوروزي رشد 2 برابري داشتند
چکیده: سيدجلال يحيي‌زاده فيروزآباد در گفتگو با ميراث‌آريا(chtn) با اشاره به فعاليت‌هاي ستاد تسهيلات سفرهاي کشور ضمن بيان اين مطلب افزود: با توجه به آماري که ديديم و طبق آنچه که مشاهده کردم در شهرستان‌هاي استان يزد از جمله تفت و ميبد شاهد رشد 2 برابري در آمار مسافران نوروزي بوديم. وي با اشاره به افزايش مسافران نوروزي به ويژه در 2 سال اخير تصريح کرد: نکت... ادامه »
30
سرگرداني گردشگران در فرودگاه هيثرو لندن ادامه دارد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ در واپسين روزهاي مانده به آغاز کريسمس،‌فرودگاه هيثرو لندن با تداوم لغو پروازهاي خود صدها گردشگر را در پشت سالن ترانزيت سرگردان نگاه داشت. بارش سنگين برف در لندن،‌ آثار منفي سنگيني بر عملکرد فرودگاه هيثرو به وجود آورد به نحوي که رئيس اين فرودگاه از احتمال ادامه نابساماني‌ها و لغو پروازها تا بعد از کريسمس سخن گفت. در... ادامه »
30
مصر به جذب 25 ميليون گردشگر مي‌انديشد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ زهير قرانه، وزير گردشگري مصر گفت: سهم اين کشور در جذب گردشگر در طول سال 15 ميليون نفر است که هريک به صورت ميانگيت 10روز در مصر اقامت مي‌کنند. وي افزود: اميداوريم با توسعه زيرساخت‌ها و بهبود امکانات رفاهي براي گردشگران اين ميزان را تا پنج سال آينده به 25 ميليون گردشگر افزايش دهيم. به گفته اين مقام مسوول، هم اکنون سه... ادامه »
30
کميته اجرايي ماده 88 تشکيل مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران اين کميته به منظور منطقي کردن حجم و اندازه ساختار دولتي، کاهش اعتبارات هزينه‌اي، بهبود ارائه خدمات به مردم، جلب مشارکت غيردولتي، کاهش تصدي‌گري و توسعه اشتغال در راستاي اجرايي کردن ماده 88 (قانون تنظيم، بخشي از مقررات مالي) تشکيل مي‌شود. مديرکل ميراث‌ف... ادامه »
30
روستاهاي هدف گردشگري ايلام مطالعه شدند
چکیده: معاون گردشگري،سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:2 روستاي هدف گردشگري استان شامل پشت قلعه و سنگ سفيد توسط استان مطالعه شده است. علي قاسم پور درباره ميزان اعتبار هزينه شده براي مطالعه اين 2 روستاي هدف گردشگري گفت:300 ميليون ريال اعتبار براي مطالعه روستاهاي پشت قلع... ادامه »
30
توسعه سفر گروهي با ارائه بسته‌هاي ارزان قيمت
چکیده: معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مازندران در گفتگو با ميراث آريا(chtn) با بيان اين مطلب افزود: نشستي با مجمع عمومي انجمن صنفي دفاتر خدمات، مسافرتي، هوايي و جهانگردي استان مازندران برگزار شد. حسين باقري دفاتر خدمات، مسافرتي و جهانگردي را دفاتري معرفي کرد که در بحث تورهاي ورودي و خروجي، صدور بليط هواپيما، اخذ رواديد،... ادامه »
صفحه 1 از 64ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها