دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آذر 1390)

30
توسعه و تجهيز موزه‌هاي کشور در دستور کار سازمان ميراث‌فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، دکتر «روح‌اله احمدزاده» با بيان اين مطلب در حاشيه ديدار با تعدادي از شهروندان وراميني در جريان چهارمين دور سفر استاني هيات دولت به استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود:‌ در صورت واگذاري فضاي مناسب در هر شهر يا استان سازمان ميراث‌فرهنگي نسبت به احداث و تجهيز موزه اقدام خواهد کرد و اين سازمان به صورت جدي از تجهيز و تو... ادامه »
30
تعاوني‌هاي کارآفرين صنايع‌دستي کشور حمايت مي‌شوند
چکیده: «احمد بالان» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا (chtn)، افزود: وزارت تعاون در صدد تدوين سند جامع توسعه تعاون است که در همين راستا معاونت سند توسعه تعاوني‌هاي صنايع‌دستي را ارائه کرده است. وي با اشاره به اين که سند توسعه تعاوني‌هاي صنايع‌دستي به وزارت تعاون، کار و رفاه ارسال شده است، اظهار داشت: بخش‌هايي از اين سند در سند جامع توسعه تعاون کشور با هدف حماي... ادامه »
30
جزيره کيش ميزبان پرندگان سردسيري شد
چکیده: به گزارش ميراث‏آريا(chtn)، به نقل از روابط‌عمومي و امور بين‏الملل سازمان منطقه آزاد کيش، بازگشت برخي گونه‏هاي پيشقراول همچون «گاوچرانک» از تالاب انزلي در شمال کشور آغاز شده که اين روند مهاجرت تا 4 ماه آينده ادامه خواهد داشت. مهاجرت اين گونه پرندگان که جلوه زيبايي به جزيره کيش بخشيده است هر ساله از نيمه دوم آبان‌ماه آغاز مي‏شود و مجددا از 15فرورد... ادامه »
30
پروازهاي مسير تهران - کيش افزايش يافت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «قاسم‌زاده» مديرکل فرودگاه بين‏المللي سازمان منطقه آزاد کيش در اين رابطه گفت: با ورود يک خط هوايي جديد در اين مسير از 28 آذرماه ظرفيت سفرهاي هوايي به کيش از شهر تهران افزايش پيدا کرد. وي افزود: اين شرکت جديد با استفاده از هواپيماهاي A300-600 و با ايجاد تسهيلات و رفاه بيشتر براي گردشگران و شهروندان کيش، ظرفيت جابه‌جايي ... ادامه »
30
آغاز انقلاب زمستاني در ميل تاريخي رادکان
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، رييس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري شهرستان چناران گفت: همه ساله تعدادي از علاقه‌مندان علم نجوم در برج تاريخي رادکان گردهم مي‌آيند تا پديده انقلاب زمستاني را مشاهده کنند. «علي روحاني» افزود: برج تاريخي رادکان در نزديکي شهر چناران و 75 کيلومتري غرب مشهد قرار دارد که تاريخ ساخت آن به سال 607 هجري قمري باز مي‌گر... ادامه »
30
توليدات کلاه‌‌مالي شهرکرد جوابگوي بازار فروش داخلي نيست
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان چهارمحال و بختياري در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، افزود: کلاه‌مالي که بيشتر در شهرستان‌هاي شهرکرد و بروجن انجام مي‌شود از صنايع‌دستي بومي اين استان است. «مهرداد رئيسي» با اشاره به اين که تنها 10 کارگاه کلاه‌مالي در چهارمحال و بختياري فعال است، تصريح کرد: بيشتر صنعتگران اين کارگاه‌ها از پيش‌کسوتان هستند ولي چند هنرمند جوا... ادامه »
30
شناسايي 255 اثر ميراث طبيعي کردستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي اين اداره کل، اين آثار شامل درختان قديمي، مناطق طبيعي شاخص و غارها مي‌شود که از اين تعداد 4 ‌‌اثر در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است. «امير الهي» افزود: آثار به ثبت رسيده شامل کوه آبيدر، درياچه زريوار، درخت زبان گنجشک شهرستان کامياران و منطقه طبيعي ذخيره‌گاه عبدالمومن و ذخيره‌گاه کاشتر شهرس... ادامه »
30
کتاب بيابان‌گردي در ايران رونمايي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، پنجاه و ششمين جلسه باشگاه هنر و طبيعت، پروژه مشترک خانه هنرمندان، تسهيلات کوچک زيست‌محيطي، برنامه عمراني سازمان ملل و موسسه طبيعت روز يک‌شنبه چهارم دي‌ماه در «تالار بتهون» خانه هنرمندان برگزار مي‌شود. کتاب بيابان‌گردي در ايران که توسط «ساسان سلوتي» و «معصومه بابانيانوري» به رشته تحرير درآمده است و به عنوان نخستين راهن... ادامه »
30
نگراني يونسکو از نابودي متون تاريخي در مصر
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ «ايرينا بوکوا» دبيرکل يونسکو با محکوم کردن آتش‌زدن موسسه پژوهش‌هاي تاريخي مصر گفت: اين اقدام ضايعه‌اي غيرقابل بازگشت براي مصر و به خصوص براي تمامي جهان به وجود آورده است. وي افزود: اين متون تاريخ و هويت يک ملت را نشان مي‌دهند. من به جد خواستار روشن شدن دلايل اين آتش‌سوزي بوده و از همه مي‌خواهم تا اقدامي جدي و فوري بر... ادامه »
30
چاقوي دسته مليله زنجان به کشورهاي اروپايي صادر مي‌شود
چکیده: «سعيد حسني» در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، افزود: «ابوالفضل رنگرز» تنها بازمانده اين رشته است که ساخت چاقوي دسته مليله را از پدرش فرا گرفته است. وي با اشاره به اين که صنعتگر نامبرده روزانه 2 قبضه چاقوي دسته مليله توليد و روانه بازار مي‌کند، اظهار داشت: اين هنرمند متولد 1324 است و از سال 1337 ساخت اين نوع چاقو را آغاز کرده است. معاون صنايع‌د... ادامه »
30
آيين نکوداشت هم‌گامان رسانه‌اي هزاره شاهنامه برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) هم‌زمان با اين آيين، نشست هزاره شاهنامه از آغاز تا فرجام با حضور «دکتر محمدحسين توسي‌وند» رئيس بنياد فردوسي و «مهندس ياسر موحدفرد» دبيرکل بنياد فردوسي، ويژه گزارش فعاليت‌هاي پژوهشي، برون‌مرزي، فرهنگي و هنري و مصوبه‌هاي گوناگون بنياد فردوسي از نهادهاي فرهنگي نيز برپا شد. بنابر اين گزارش، چگونگي پيگيري تصويب هزاره شاهنامه... ادامه »
30
آلبوم‌خانه سلطنتي گلستان دومين آلبوم‌خانه مطرح دنيا
چکیده: «مسعود شريفي» در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا(chtn) با بيان اين مطلب اظهار داشت: طبق بررسي‌هاي صورت گرفته مشخص شد، آلبوم‌خانه سلطنتي کاخ گلستان بعد از آلبوم‌خانه بريتانيا در مکان دوم جهان قرار دارد. وي تصريح کرد: ايران از جمله کشورهايي است که صنعت عکاسي به سرعت در آن وارد شد و گسترش يافت به طوري که در کمتر از دو سال از پيدايش عکاسي، اين صنعت توسط ناصر... ادامه »
30
توليدات صنايع‌دستي گيلان با کاربري‌هاي روز جامعه همسو شده‌اند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، «اميد عزيزي» افزود: با توجه به اين که يکي از مهم‌ترين مشکلات عرصه صنايع‌دستي همسو نبودن اين توليدات با کاربردهاي روز جامعه است، تغيير ويژه‌اي در نحوه ارائه هنرهاي ‌سنتي و صنايع‌دستي در استان گيلان شاهد هستيم. وي با اشاره به ساماندهي و صدور کارت شناسايي 4 هزار و 600 هنرمند صنايع‌دستي گيلان اظهار داشت: بيمه هنرمندان صنا... ادامه »
30
پيشرفت 73 درصدي زيرساخت‌هاي گردشگري در ساريگل
چکیده: معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي استان خراسان‌شمالي در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: اعتبار لازم براي اجراي زيرساخت‌هاي گردشگري در پارک ملي ساريگل در لايحه بودجه سال 86 و در جريان سفر هيات دولت به اين استان به تصويب رسيد. «احمد قلي‌زاده» ادامه داد: با توجه به در حاشيه قرار داشتن پارک ملي ساريگل و عدم زيرساخت‌هاي لازم از قبيل ... ادامه »
30
مکزيک ميزبان نخستين اجلاس منطقه‌اي WTTC
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ در اين اجلاس که با همکاري مشترک اين شورا و وزارت گردشگري مکزيک (سکتور) برگزار مي‌شود، نمايندگاني از بخش‌هاي دولتي و خصوصي مسائل و مشکلات جهاني مسافرت و گردشگري در قاره امريکا را مورد بحث و بررسي قرار خواهند داد. به گفته برگزارکنندگان، اين اجلاس به روند گردشگري در مناطق امريکاي شمالي، امريکاي مرکزي، امريکاي جنوبي و حو... ادامه »
30
فيليپين در آرزوي جذب 10 ميليون گردشگر
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ هرچند کشور فيليپين اين روزها را در رفع آسيب‌ها و خسارت‌هاي ناشي از طوفان و سيل مناطق جنوبي خود سپري مي‌کند، اما وزير گردشگري اين کشور همچنان به آينده گردشگري آن اميدوار بوده و از جذب 4 ميليون گردشگر تا سال آينده خبر داده است. به گفته «رامون خيمنز»، فيليپين تا قبل از سيل و در 10 ماه نخست، نزديک به 2/3 ميليون گردشگر جذ... ادامه »
30
افزايش قيمت هتل بايد متناسب با خدمات باشد
چکیده: «ابراهيم پورفرج»، با بيان اين مطلب به ميراث‏آريا(chtn) گفت: هتل‏ها بايد با دفاتر خدمات مسافرتي در ارتباط مستمر باشند تا هر دو طرف به سود و حقوق خود برسند. وي توجه به عملکرد ساير کشورها را در اين رابطه موثر دانست و بيان کرد: قيمت‏گذاري براي خدمات هتل‏ها در تمام دنيا تابع شرايط است به‌گونه‏اي که گاهي تابع همين شرايط کاهش نيز پيدا مي‏کند. اين مد... ادامه »
30
همايش باستان‌شناسي و جهانگردي برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين همايش 4 موضوع مورد بررسي قرار مي‌گيرد که از ميان آن‌ها مي‌توان به موضوع هم‌نوع‌خواري در دنياي باستان با سخنراني «حامد وحدتي‌نسب» که بر اساس يافته‌ها و مطالعات اين استاد برجسته در رابطه با دنياي پيش از تاريخ نام برد. گفتني است، ديگر سخنرانان اين همايش «محمد قمري» سرپرست هيات کاوش در تپه «آفله کجور» است که مستندا... ادامه »
30
توافقات مشترک ايران و دانمارک در زمينه‌هاي فرهنگي و تاريخي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين نشست که با حضور «حجت‌الاسلام ادبي» و «آندرس کريستين هوگارد» برگزار شد، دو طرف بر افزايش تعاملات در زمينه‌هاي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و صنعت گردشگري تاکيد کردند. بر اساس توافقات صورت گرفته مقرر شد، مقدمات تفاهم‌نامه‌هاي مشترک در حوزه‌هاي فرهنگي، تاريخي، صنايع‌دستي و گردشگري فراهم شود. در اين ديدار، قائم‌مقام... ادامه »
30
مرمت بخش‌هايي از کاروان‌سراي ايزدخواست پايان يافت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) با توجه به ضرورت مرمت اين اثر ارزشمند تاريخي و با توجه به ويژگي‌هاي تاريخي و معماري اين بناي تاريخي، مرمت کاروان‌سرا در سال جاري در دستور کار معاونت ميراث‌فرهنگي استان فارس قرار گرفت که مرمت بخش‌هايي از اين بنا مطابق با اعتبارات اختصاص‌يافته به پايان رسيده است. بنا بر اين گزارش، با توجه به اين که وسعت اين کاروان‌سرا در ... ادامه »
صفحه 1 از 74ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها