شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه آذر 1391)

30
آيين عاشورايي با اتکا به قيام امام حسين(ع) پايدار مانده است
چکیده: به گزارش خبرنگار اعزامي ميراث آريا(chtn) به بابل، در استان مازندران مهندس «مسعود علويان صدر» که در مراسم رونمايي از آيين‌هاي ثبت شده معنوي عاشورايي استان مازندران و در حضور رئيس‌جمهور سخن مي‌گفت با بيان اين مطلب افزود: آيين‌ها و قيام عاشورا به عنوان مسير و جهت هدايت فرصتي براي گفت‌و‌گوي جهانيان است. وي افزود: با توجه به تاکيدات رياست محترم جمهو... ادامه »
30
لزوم اطلاع‌رساني گسترده براي معرفي توانمندي‌هاي گردشگري کشورهاي اسلامي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، «محمد نهاونديان» در سومين کنفرانس بين‌‌المللي گردشگري سلامت کشورهاي اسلامي در بيمارستان فوق تخصص رضوي مشهد، اظهار داشت: ضعف در حوزه بازاريابي و اطلاع‌رساني از ظرفيت‌ها و قابليت‌ها، مهمترين مانع توسعه گردشگري سلامت در کشورهاي اسلامي است. وي افزود: گردشگري سلامت شامل زنجيره‌اي از خدمات مي‌شود که بايد تمامي حلقه‌هاي زنجير... ادامه »
30
حضور هنرمندان استان مرکزي در دومين جشنواره ملي صنايع دستي قرآني
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مجتبي رضواني، مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي ، با اشاره به حضور هنرمندان استان در دومين جشنواره ملي صنايع دستي قرآني، افزود: اين جشنواره به ميزباني شهرستان اردکان استان يزد برگزار مي‌شود. وي با بيان اينکه 4 تن از هنرمندان استان مرکزي در دومين جشنواره ملي صنايع دستي قرآني شرکت مي‌کنند، افزود: صا... ادامه »
30
توجه ويژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به وضعيت معيشت هنرمندان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به نقل از خانه ملت، عضو کميسيون کشاورزي و آب و منابع طبيعي مجلس، گفت: هنرمندان براي امرار معاش به ناچار به مشاغل کاذب روي آورده‌اند و اگر برنامه‌ريزي جامع براي حمايت از اين گروه انجام نشود، احتمال دوري آن‌ها از هنر در جامعه افزايش مي‌يابد. «علي ايرانپور» افزود: هنر در کشور ما از سوي افراد زيادي به عنوان يک شغل پر درآ... ادامه »
30
فعالان حوزه پژوهش اداره‌کل ميراث‌فرهنگي خراسان‌جنوبي تجليل مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي و امور فرهنگي اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان‌جنوبي، همايش تجليل از فعالان حوزه پژوهش خراسان جنوبي شنبه 2 دي ماه 1391، در سالن آمفي‌تئاتر استانداري خراسان جنوبي با حضور مسوولان و مديران ارشد استاني به همت اداره کل آموزش و پژوهش استانداري خراسان‌جنوبي برگزار مي‌شود. در اين همايش،... ادامه »
30
حضور پررنگ هنرمندان در جشنواره زمستاني همدان
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط‌عمومي اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان، «خسرو بيات» اظهار داشت: در حاشيه اين جشنواره 4 گروه موسيقي سنتي استان به اجراي موسيقي مي‌پردازند. وي افزود: اجراي نمايش خياباني در حاشيه جشنواره و همکاري هنرمندان تجسمي و مجسمه‌ساز در طراحي و ساخت تنديس‌هاي برفي و يخي از ديگر جلوه‌هاي حضور هنرمندان در جشنو... ادامه »
30
راهنمايان گردشگري همدان صنف تشکيل مي‌دهند
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان همدان اظهار داشت: ايجاد تعامل با ديگر تشکل‌هاي گردشگري همچون آژانس‌هاي مسافرتي، هتل‌ها و ساير مجموعه‌هاي مرتبط، ايجاد زمينه اشتغال براي راهنمايان گردشگري و انسجام قانوني در تبيين نوع وظايف و فعاليت‌هاي راهنمايان گردشگري از اهداف اين انجمن است. «عليرضا ايزدي» پس از مروري ب... ادامه »
30
مرتفع‌ترين پل معلق جهان را در سوئيس ببينيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از ديلي نيوز، اين پل که طي 5 ماه ساخته شده و در ارتفاع 9 هزار فوتي از سطح دريا قرار دارد در حدود 330 فوت طول و 3 فوت عرض دارد و يک ميليون پوند براي احداث آن هزينه شده است. از ويژگي‌هاي اين پل مه و برف گير بودن آن است که در صورت بد بودن آب و هوا ميدان ديد را به چند فوت کاهش مي‌دهد، شرايطي سخت که باعث مي‌شود کوه... ادامه »
30
کنفرانس بين‌المللي فرش در اتريش برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به نقل از مرکز ملي فرش، «محسن حسن زاده» با اشاره به انعقاد تفاهم نامه مرکز ملي فرش ايران با مرکز منطقه خاورميانه سازمان ملل عنوان کرد: در اين کنفرانس با استفاده از جايگاه سازمان ملل مي‌توان فرش دستباف ايران را به صورت تخصصي به کشورهاي جهان معرفي کرد. حسن زاده تصريح کرد: مرکز ملي فرش ايران در اين کنفرانس در بررسي و باز... ادامه »
30
مرمت مسجد شيخ مظهر سقز به پايان رسيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کردستان، «قاسمي» کارشناس حفظ و احياي اداره کل ميراث‌فرهنگي کردستان در خصوص اين مسجد گفت: اين مسجد همانند ساير مساجد ديگر کردستان داراي معماري بومي با شبستان چهار ستوني و ايوان‌جنوبي و حجره طلاب و وضوخانه در دو طبقه ساخته شده است. وي افزود: از شاخصه‌هاي مع... ادامه »
30
انسان‌هاي عصر حجر از بيماران خود مراقبت مي‌کردند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از استراليان، کشف اسکلتي 4 هزار ساله در ويتنام که متعلق به يک مرد جوان و معلول بود نشان داد که او پيش از مرگ به مدت 10 سال مورد مراقبت قرار گرفته بود. به گفته باستان‌شناسان، اين مرد جوان از دست‌هاي خود به ندرت استفاده مي‌کرده و قادر به غذا خوردن و يا حتي تميز کردن خود نيز نبود. اين مرد که بررسي‌ها نشان مي‌دهد ... ادامه »
30
438  هزار گردشگر خارجي در آذربايجان شرقي اقامت کردند
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» افزود: اين آمار شامل گردشگراني است که حداقل يک شب در آذربايجان شرقي اسکان و اقامت داشته و اين استان را به عنوان مقصد سفر انتخاب کرده‌اند. وي با تاکيد بر اين‌که درصد بالايي از اين آمار را گردشگران سلامت تشکيل مي‌دهند، افزود: آذ... ادامه »
30
بهره‌مندي 1100 هنرمند صنايع دستي کردستان از مزاياي بيمه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، «فرهاد حامدي» افزود: اين ميزان نسبت به سال گذشته 30 درصد رشد داشته است که اميد است تا پايان سال تمامي صنعتگران و هنرمندان رشته‌هاي مختلف صنايع دستي تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي قرار گيرند. وي در ادامه گفت: با اين کار تا حدي از دغدغه کاري هنرمندان و صنعتگران در خصوص حوادث ناشي از کار کاسته خواهد شد و بهره‌مندي از بيمه م... ادامه »
30
عملکرد يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي کهگيلويه و بوير احمد اعلام شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کهگيلويه و بوير احمد،«سرهنگ پاسدار روح‌الله توحيدي» گفت: در يک عمليات با همکاري نيروي انتظامي در بخش سوق شهرستان کهگيلويه و بوير احمد 3نفر دستگير و يک دستگاه فلزياب از آنها کشف و ضبط شد. وي افزود : در عمليات ديگري با همکاري نيروي انتظامي يک دستگاه ... ادامه »
30
بيشترين ظرفيت گردشگري سلامت در بين کشورهاي اسلامي متعلق به ايران است
چکیده: به گزارش خبرنگار اعزامي ميراث آريا(chtn) به مشهد مقدس، «منوچهر جهانيان» عصر ديروز با بيان اين مطلب در اختتاميه سومين کنفرانس بين‌المللي گردشگري سلامت در بيمارستان رضوي مشهد يادآور شد: ايران از نظر تنوع اقليمي و جاذبه‌هاي سياحتي و زيارتي فراوان، پتانسيل و ظرفيت بسيار مناسبي براي جذب گردشگران سلامت دارد. وي افزود: ارزاني خدمات بهداشت و درمان اصلي‌... ادامه »
30
کشف شيء عجيب در بدن يک موميايي 2400 ساله
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از کي اس ال، اين شيء 3 اينچي که از بدن مومياي شده يک زن 40 ساله بيرون آمد در ابتدا موجب تعجب محققان شد. شيء که در بخش چپ استخوان آهيانه و پشت جمجمه قرار داشت. به گفته سرپرست تيم تحقيق، اين شيء که در حفره‌اي منتهي به بيني قرار داشت به وسيله يک انبر و از طريق روش آندوسکوپي بيرون آمد. شيء که به احتمال زياد براي خ... ادامه »
30
اجراي 3 پژوهش جامع مطالعات گردشگري در آذربايجان شرقي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان‌شرقي، «تراب محمدي» افزود: از سال 89 تا کنون با توجه به اهميت صنعت گردشگري و پتانسيل‌هاي بالاي آن، نزديک به 30 مورد پژوهش در اين حوزه در آذربايجان‌شرقي انجام شده است. وي در تشريح پژوهش‌هاي سال جاري اظهار داشت: مطالعات طرح تفضيلي «گردشگري شمال، ج... ادامه »
30
کارگاه‌هاي هنرهاي سنتي در کردستان راه‌اندازي مي‌شود
چکیده: «فرهاد حامدي» در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، افزود: اين اقدام به منظور حمايت از فارغ‌التحصيلان رشته صنايع دستي و با هدف ايجاد تحول‌هاي نوين در حوزه صنايع دستي صورت مي‌پذيرد. وي يادآور شد: تاکنون در شهرستان‌هاي سقز کارگاه سفال و سراميک، بانه منبت و نازک کاري چوب، قروه سفال نقش برجسته و سنندج کارگاه آبگينه، سفال و لعاب توسط اين فارغ‌التحصيلان ر... ادامه »
30
موزه حوضخانه ميزبان سفره شب يلدا شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران؛ موزه حوضخانه به دليل برخورداري از فضاي سنتي و دارا بودن اتاق بسيار زيباي کرسي‌خانه، با چيدن سفره شب يلدا در کرسي‌خانه حال و هوايي از برگزاري شب چله در فضايي سنتي را براي بازديد‌کنندگان تداعي کرده و به معرفي اين آيين در ميان اقوام ايراني براي گردشگران مي‌پردازد. اشيا و... ادامه »
30
تبريز بايد نقش رهبري ثبت آيين‌هاي عاشورايي در کشور را عهده‌‌دار شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي،«ميرهادي قره سيد» افزود: آذربايجان‌شرقي و به ويژه تبريز که به عنوان نخستين پايتخت تشيع جهان اسلام مطرح است، مهد مراسم و آيين‌هاي عاشورايي کشور به شمار مي‌رود. وي با بيان اينکه فرهنگ عاشورايي مبناي اعتلاي تشيع و عامل انعکاس و ترويج باطن تشيع... ادامه »
صفحه 1 از 47ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...