ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
10
مشاور ارشد رئیس ثبت میراث جهانی یونسکو:

ظرفیت‌های گردشگری فارس برگ برنده توسعه اقتصادی استان است

ظرفیت‌های گردشگری فارس برگ برنده توسعه اقتصادی استان است

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، کیشور رائو مشاور ارشد رئیس ثبت میراث‌جهانی یونسکو، روز پنجشنبه 7 اردیبهشت 96، برای اقامت دوروزه و بازدید از جاذبه‌های گردشگری وارد استان فارس شد.

مشاور ارشد رئیس ثبت میراث‌جهانی یونسکو در روز اول سفر خود از مجموعه‌های جهانی تخت‌جمشید، پاسارگاد و مجموعه باستانی نقش رستم بازدید کرد و با اشاره به اینکه سفر به ایران آرزوی همیشگی او بوده، وجود چنین آثار شاخص و شناخته‌شده جهانی را در جذب گردشگران خارجی بسیار مهم و تأثیرگذار ارزیابی کرد.

کیشور رائو، همچنین با حضور در مجموعه‌های تاریخی‌فرهنگی حافظیه و سعدی، به مقام این بزرگان ادب ایران و جهان ادای احترام کرد.

مشاور ارشد رئیس ثبت میراث‌جهانی یونسکو در حاشیه بازدید از محور زندیه از باغ جهانی ارم گفت: «مایه بسی خرسندی است که دو باغ ارم و باغ پاسارگاد در استان فارس در بین 9 باغ ثبت‌شده در فهرست جهانی یونسکو قرار دارند. حقیقتاً معماری باستانی و ایرانی در طراحی این باغ‌ها منحصربه‌فرد است.»

کیشور رائو همچنین از حضور گسترده گردشگران خارجی در شیراز ابراز شگفتی کرد و گفت: «وجود آثار تاریخی شناخته‌‌شده، تأسیسات گردشگری متنوع و مناسب، میهمان‌نوازی مردم، و زیبایی و پاکیزگی شهر همگی باعث حضور گردشگران در شیراز شده و این موضوع برگ برنده‌ای برای رشد و توسعه استان از طریق صنعت گردشگری است.»

مشاور ارشد رئیس ثبت میراث جهانی یونسکو روز شنبه 9 اردیبهشت، شیراز را به‌مقصد تهران ترک کرد.

تعداد مشاهده خبر: (580)
کد خبر: 119331
  • ظرفیت‌های گردشگری فارس برگ برنده توسعه اقتصادی استان است
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...