پنجشنبه 30 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
20

استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است

استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی استان ایلام عبدالمالک شنبه‌زاده گفت: استان ایلام با داشتن جاذبه های گردشگری در حوزه های مختلف تاریخی، مذهبی و طبیعت بکر سالانه و در مواقع مختلف سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان ایلام عنوان کرد: داشتن امنیت بخش جدانشدنی هر کاری است و به ویژه در حوزه گردشگری این موضوع بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار ما نیز باید در حد توان خود، حوزه گردشگری را فعال کنیم، گفت: به دلیل اینکه استان ایلام تا کنون برای بسیاری از مردم ناشناخته بوده است، گردشگران به آن تعداد که شایسته استان باشد از ایلام استقبال نکرده اند.

شنبه زاده با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در سه سال گذشته ، خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته به لطف خداوند و برکت امام حسین(ع) زائران بسیاری از استان ایلام تردد داشته اند که همین موضوع نیز فرصتی برای معرفی استان ایلام  بود.

وی افزود: با وجود اینکه استان ایلام با کشور عراق 430 کیلومتر مرز مشترک دارد، اما این استان در امنیت کامل به سر می برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان ایلام عنوان کرد: همچنین استان ایلام مردمی بسیار مهمان نواز و خونگرم دارد که برخوردی بسیار پسندیده با گردشگران و توریست ها دارند.

شنبه زاده خاطرنشان کرد: برخی از مشکلاتی که در تردد گردشگران ممکن است رخ دهد، مشکلاتی است که به دلیل متفاوت بودن فرهنگ ها ایجاد می شود، در همین راستا نیز می توان با برگزاری برنامه های آموزشی برای مردم بومی از بروز این مشکلات نیز جلوگیری کرد.

وی افزود: با وجود اینکه استان ایلام دومین استان کشور از نظر وجود امنیت است، گردشگران می توانند با اطمینان خاطر به این استان سفر کنند و سفری همراه با امنیت را تجربه کنند.

تعداد مشاهده خبر: (107)
گروه خبر: استانها
کد خبر: 119494
  • استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است