ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
16
به‌منظور توسعه صادرات صنایع‌دستی صورت گرفت

دیدار معاون صنایع‌دستی کشور با استاندار ایلام

دیدار معاون صنایع‌دستی کشور با استاندار ایلام

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی و مرکز اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، بهمن نامور‌مطلق معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، امروز 16 اردیبهشت 96 در دیدار با استاندار ایلام، با تأکید بر اهمیت اشتغال و اشتغال‌زایی از طریق صنایع‌دستی در استان، گفت: «خوشبختانه رشته‌های صنایع‌دستی استان در حوزه اشتغال‌زایی موقعیت خوبی دارند. درمجموع، 14هزار هنرمند و صنعتگر صنایع‌دستی در کشور ثبت شده‌اند، البته با توجه به بضاعت ما باید این آمار بیش از این باشد.»

او در مورد صنایع‌دستی ایلام گفت: «زیبایی‌شناسی منطقه و نیز فرش آن اهمیت زیادی دارد که زیبایی‌شناسی منقول ما به این حوزه‌های صنایع‌دستی مربوط می‌شود، و ما درحال بررسی و تکمیل ظرفیت‌های منطقه هستیم.»

نامورمطلق تأکید کرد: «در هفته گذشته به‌خاطر تنوع در بازارچه‌های نوروزی و کسب موفقیت‌های چشمگیر در استان‌ها معاونت صنایع‌دستی از دوستان تقدیر کرد. شما نیز باید به ما کمک کنید تا مراکز فروش در استان را ارتقا دهیم. با توجه به این نکته که بیشترین صادرات ما درحال‌حاضر به کشور عراق است می‌توانیم از فرصت هم‌جواری با مرز نیز به‌شکل مناسب بهره‌برداری کنیم.»

او افزود: «با توجه به اینکه استان ایلام مرزها و پایانه‌های مشترکی با کشور عراق دارد، از این طریق می‌توانیم در این کشور حضور بیشتری داشته باشیم و هنرمندان، صادر‌کنندگان و علاقه‌مندان و فعالان ما نیز با حضور در عراق دنبال بازارهای جدید در این کشور باشند. به همین منظور ما هم کمک می‌کنیم؛ خوشبختانه دولت یازدهم هم همواره کمک کرده و شاهد رشد خوبی در صادرات صنایع‌دستی بوده‌ایم.»

او اضافه کرد: «برای نمونه، در سال گذشته بیش از 36‌درصد رشد در بخش صادرات داشتیم که جزو ارقام بالای صادرات غیرنفتی در کشور محسوب می‌شود. این آمار امید‌بخش را در این سال‌ها با روندی روبه‌رشد به‌صورت مستمر شاهد بوده‌ایم.»

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در پایان، با تأکید بر لزوم همکاری تمام دستگاه‌ها برای رسیدن به رشد و موفقیت مطلوب، از محمدرضا مروارید، استاندار ایلام، خواست تا در این مسیر نیز با صنایع‌دستی کشور همراهی کند.»

در ادامه این نشست استاندار ایلام نیز با تأیید مطالب مطرح‌شده در زمینه لزوم حمایت ملی برای رشد صنایع‌دستی در کشور، بر افزایش زمینه همکاری‌های مرتبط به‌منظور توسعه صادرات و فروش صنایع‌دستی تأکید کرد.

معاون صنایع‌دستی کشور در ادامه سفر خود به استان ایلام از چند کارگاه صنایع‌دستی شامل گلیم نقش‌برجسته، جاجیم‌بافی، کاشی منقوش، فروشگاه‌های صنایع‌دستی و آموزشگاه صنایع‌دستی بخش خصوصی نیز بازدید کرد.

تعداد مشاهده خبر: (486)
کد خبر: 119509
  • دیدار معاون صنایع‌دستی کشور با استاندار ایلام
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...