دوشنبه 02 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
17

پل ارتباطی ایران و اتریش در کاخ نیاوران افتتاح شد

پل ارتباطی ایران و اتریش در کاخ نیاوران افتتاح شد

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، آیین افتتاح «نمایشگاه پل»، بعدازظهر دیروز 16 اردیبهشت‌ 96 با حضور فردریش اشتیفت سفیر اتریش در ایران، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سیدرحمت‌الله رئوف‌حنان، مدیر این مجموعه و جمع دیگری از چهره‌های فرهنگی و سیاسی کشور ایران و اتریش در تالار آبی کاخ اختصاصی نیاوران افتتاح شد.

«نمایشگاه پل» با هدف تقویت ارتباطات فرهنگی بین دو کشور ایران و اتریش و بزرگداشت ژوزف هامر پورگشتال، شرق‌شناس، دیپلمات و مترجم اتریشی، عکس‌هایی از آثار و زندگی و فعالیت‌های این چهره برجسته در معرض دید قرار می‌دهد.

ژوزف هامر پورگشتال اولین کسی است که دیوان حافظ را به‌زبان آلمانی ترجمه کرده و گوته، شاعر معروف آلمانی، با خواندن این ترجمه‌ها و الهام از آن «دیوان غربی‌شرقی» خود را نگاشته است.

ژوزف هامر پورگشتال با ترجمه آثار پارسی به‌زبان آلمانی باعث آشنایی بیشتر کشورهای غربی با فرهنگ غنی کشورمان ایران شده است. همچنین بر سنگ قبر او بیتی از اشعار سعدی نقش بسته است.

«نمایشگاه پل» را سفارت اتریش در تهران، با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران برگزار شده است.

«نمایشگاه پل» از تاریخ 17 تا 22 اردیبهشت 96 از ساعت 9 تا 18 در تالار آبی کاخ اختصاصی نیاوران ــ واقع در تهران، میدان شهید باهنر (نیاوران)، پذیرای علاقه‌مندان است.

تعداد مشاهده خبر: (215)
کد خبر: 119517
  • پل ارتباطی ایران و اتریش در کاخ نیاوران افتتاح شد
آخرین عناوین خبری
احمدی‌پور در شورای اداری استان کردستان تصریح کرد

ارسال پرونده اورامان به یونسکو درصورت اجماع ۳ استان/ استان‌های غربی تورهای گردشگری مطرح تعریف کنند

ارسال پرونده اورامان به یونسکو درصورت اجماع ۳ استان/ استان‌های غربی تورهای گردشگری مطرح تعریف کنند

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز دوشنبه 2 مرداد 96، در جلسه شورای ادا...