چهارشنبه 04 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

01
در زمان مدیریت نخستین رئیس زن سازمان میراث‌فرهنگی چه گذشت؟/ میراث‌فرهنگی، ٨ ماه به‌دور از حاشیه و اغراق در آمار
چکیده: این روزها شاهد گمانه‌زنی‌های متعدد رسانه‌ای درباره ترکیب اعضای کابینه دولت دوازدهم هستیم، گمانه‌زنی‌هایی که گاهی مستند به گفته‌های برخی چهره‌ها و در موارد بسیار صرفاً برآیند دیدگاه‌ها و به‌عبارت بهتر، منویات شخصی نویسندگان است. ادامه »
31
بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از غرفه سازمان میراث‌فرهنگی در نمایشگاه الکامپ
چکیده: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از غرفه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ بازدید کرد. ادامه »
31
هم‌زمان با اختتامیه «نمایشگاه دیدار نقش مینا و زر»

نخستین نشست هنرهای بومی ایران و جهان برگزار می‌شود

نخستین نشست هنرهای بومی ایران و جهان برگزار می‌شود
چکیده: هم‌زمان با اختتامیه «نمایشگاه دیدار نقش مینا و زر»، معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور با همکاری گروه هنر انجمن اندیشه و قلم، در سلسله‌نشست‌های هنرهای بومی ایران و جهان، نشستی با موضوع «بررسی هنر زری‌‌بافی» برگزار می‌کند. ادامه »
31
پیشکسوت صنایع‌دستی چهارمحال‌وبختیاری دارفانی را وداع گفت
چکیده: استاد محمدحسین زینلیان، هنرمند پیشکسوت شهرستان بروجن، امروز 31 تیر 96 در 90سالگی درگذشت. ادامه »
31
کارگاه سفالگری در روستای برآباد سبزوار راه‌اندازی شد
چکیده: کارگاه سفالگری روستای برآباد، واقع در بخش روداب سبزوار، در محل حمام قدیمی این روستا راه‌اندازی شد. ادامه »
31
مشكلات و موانع حوزه ابريشم‌كشی بايگ تربت‌حیدريه بررسی شد
چکیده: رئيس اداره ميراث‌فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری تربت حيدريه گفت‌: «برای تسريع در رفع مشكلات هنرمندان ابريشم‌كشی بايگ،‌ بازدید میدانی با حضور مسئولان و كارشناسان كشوری و استانی و مسئولان شهرستان از این كارگاه‌های ابريشم‌كشی انجام شد.» ادامه »
31
هنرمندان صنایع‌دستی کهگیلویه‌‌و‌بویراحمد بیمه می‌شوند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد از بیمه هنرمندان صنایع‌دستی در تمام شهرستان‌های این استان خبر داد. ادامه »
30
حضور سازمان میراث‌فرهنگی در نمایشگاه بین‌المللی الکامپ
چکیده: رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «غرفه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک برپا شد.» ادامه »
29
رومیانی از ششمین بازارچه دائمی صنایع‌دستی کشور بازدید کرد
چکیده: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ششمین بازارچه دائمی صنایع‌دستی کشور بازدید کرد. ادامه »
29
معاون سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد

تخصیص ردیف بودجه برای مرمت اضطراری قلعه ایزدخواست

تخصیص ردیف بودجه برای مرمت اضطراری قلعه ایزدخواست
چکیده: کارگروه گردشگری ایزدخواست با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد. ادامه »
28
ثبت جهانی، دریچه‌های جدیدی به‌روی بافندگان گلیم سیرجان می‌گشاید
چکیده: نماینده مردم سیرجان و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به سفر ارزیابان سازمان یونسکو برای ثبت جهانی گلیم سیرجان ابراز امیدواری کرد با این کار از زوال هنر ناب بافندگان سیرجانی جلوگیری و فصل جدیدی برای آن آغاز شود. ادامه »
28
فروش میلیاردی در هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تبریز
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از فروش قریب به یک‌میلیارد تومان صنایع‌دستی در هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تبریز خبر داد. ادامه »
28
نشست مالکیت فکری و معنوی در حوزه صنایع‌دستی برگزار شد
چکیده: نشست مالکیت فکری و معنوی در حوزه صنایع‌دستی با حضور مدیرکل دفتر صادرات و بازرگانی معاونت صنایع‌دستی، مدیرکل مالکیت فکری و معنوی کره جنوبی، جمعی از کارشناسان مالکیت فکری و معنوی وزارت دادگستری و کارشناسان معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشورمان برگزار شد. ادامه »
28
در نشستی با حضور معاون صنایع‌دستی کشور و استاندار کردستان مطرح شد

جمع‌بندی مثبت ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی از کلاش مریوان

جمع‌بندی مثبت ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی از کلاش مریوان
چکیده: ارزیابان شورای جهانی صنایع‌دستی، دیروز در دومین روز از سفر خود به ایران، بعد از بازدید از کارگاه‌ها و مؤسسه‌ها و آموزشگاه‌های گیوه‌بافی در مریوان، به‌همراه معاون صنایع‌دستی کشور، مدیرکل میراث‌فرهنگی کردستان و جمعی از مدیران استانی و ستادی با استاندار کردستان دیدار و گفت‌وگو کردند. ادامه »
28
پیشکسوتان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی جاسک و پارسیان تجلیل شدند
چکیده: در مراسمی از پیشکسوتان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی شهرستان‌های جاسک و پارسیان تجلیل شد. ادامه »
28
نشست «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» در حوزه صنایع‌دستی در خراسان‌جنوبی برگزار شد
چکیده: نشست ویژه با موضوع «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» با حضور بانوان پایگاه بسیج باغشهر اسلامیه در خراسان جنوبی برگزار شد. ادامه »
28
معاون صنایع‌دستی، درگذشت رحمت‌الله بیات استاد منبت را تسلیت گفت
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پیامی درگذشت نابهنگام هنرمند پیشکسوت استاد رحمت‌الله بیات یکی از استادان عرصه هنر منبت کشور را تسلیت گفت. ادامه »
28
نمایشگاه سراسری بازرگانی صنایع‌دستی در بجنورد برگزار می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌شمالی گفت: «احیای بافت فرسوده بجنورد، برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و برنامه‌ریزی ایجاد موزه موقت پس از مرمت عمارت مفخم در سومین جلسه کارگروه گردشگری استان به‌تصویب رسید.» ادامه »
27
تشکیل 3 کمیته تخصصی برای بررسی طرح وزارتخانه شدن سازمان میراث‌فرهنگی
چکیده: مدیرکل امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تشکیل 3 کمیته تخصصی برای بررسی و مطالعه طرح وزارتخانه شدن سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خبر داد. ادامه »
27
برگزاری دوره آموزش جاجیم‌بافی در سرایان
چکیده: مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: «یک دوره آموزش جاجیم‌بافی با همکاری فنی‌وحرفه‌ای شهرستان و با حضور 10 کارآموز به‌صورت مقدماتی و پیشرفته برگزار شد.» ادامه »
صفحه 3 از 956ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها