جمعه 02 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

25
گردشگری از اولویت‌های سیاست‌گذاری دولت دوازدهم است
چکیده: رئیس‌جمهوری گفت: «ظرفیت‌های کشور در حوزه گردشگری این حوزه را به یکی از اولویت‌های سیاست‌گذاری کشور در سال‌های آتی تبدیل می‌کند.» ادامه »
25
آموزش رشته‌های صنایع‌دستی به زندانیان بانه گسترش می‌یابد
چکیده: در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری با اداره زندان، شهرستان بانه جلسه‌ای روز گذشته چهارشنبه 24 خرداد 96 با حضور مسئول میراث‌فرهنگی این شهرستان و با میزبانی رئیس اداره زندان بانه برگزار شد. ادامه »
25
رایزنی‌ها برای انتخاب بهترین زمان و مکان برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی ادامه دارد
چکیده: مدیرکل دفتر صادرات صنایع‌دستی گفت: «بالا بردن میزان فروش صنایع‌دستی و جذب مخاطب، از مهم‌ترین موضوعات در برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی است و ما برای دست‌یابی به این دو هدف، تلاش می‌کنیم بهترین زمان و مکان را برای برگزاری بیست‌وهشتمین نمایشگاه صنایع‌دستی فراهم کنیم.» ادامه »
25
نامورمطلق درگذشت استاد حسین علاقمندان را تسلیت گفت
چکیده: بهمن نامورمطلق، امروز پنجشنبه 25 خرداد 96، درگذشت ناگهانی استاد حسین علاقمندان، پیشکسوت مسلم هنر قلم‌زنی اصفهان، را به خانواده ایشان و جامعه هنرمندان صنایع‌دستی کشور تسلیت گفت. ادامه »
25
برگزاری کلاس‌های رایگان آموزش صنایع‌دستی در بردسکن
چکیده: رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بردسکن گفت: «با مشارکت و همکاری اداره فنی‌وحرفه‌ای شهرستان بردسکن و اداره میراث‌فرهنگی، کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی در روستاها رایگان برگزار می‌شود.» ادامه »
25
تجلیل مدیرکل میراث‌فرهنگی چهارمحال‌‎وبختیاری از کارکنان حوزه صنایع‌دستی
چکیده: هم‌زمان با هفته صنایع‌دستی از کارکنان حوزه صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‎دستی و گردشگری چهارمحال‌‎وبختیاری تجلیل شد. ادامه »
25
تشکیل جلسه اولین کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی
چکیده: اولین جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی در سال 96، روز گذشته 24 خرداد، در سالن شهید نیکخواه استانداری، به‌ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، تشکیل شد. ادامه »
25
صنعتگران برتر چهارمحال‌وبختیاری تجلیل شدند
چکیده: معاون صنایع‌دستی چهارمحال‌وبختیاری در آیین تجلیل از صنعتگران و کارآفرینان و ترویج‌دهندگان صنایع‌‌‌‌‌‌‌‌‌دستی اظهار کرد: «این صنعت متعلق به همه مردم است و همه مسئول پاسداشت، حفظ، توسعه و ترویج آن هستیم.» ادامه »
25
چهار مهارت هنری قزوین در فهرست میراث ناملموس کشور به‌ثبت رسید
چکیده: مهارت‎ سنتی «ساخت تنور» به‌شماره 1376، «نقاشی سنتی روی چوب» به‌شماره 1377، «مهارت پولک‌دوزی سنتی» به‌شماره 1378 و «مهارت نمدمالی سنتی» به‌شماره 13799 در حوزه صنایع‌دستی قزوین در فهرست ملی میراث‌فرهنگی ناملموس کشور به‌ثبت رسید. ادامه »
24
با حمایت مرکز بسیج سازمان میراث‌فرهنگی

جشنواره ملی «فرشتگان غواص» برگزار می‌شود

جشنواره ملی «فرشتگان غواص» برگزار می‌شود
چکیده: جشنواره ملی «فرشتگان غواص» با همکاری و حمایت مرکز بسیج سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار می‌شود. ادامه »
24
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری:

توجه به صنایع‌دستی مشتی محکم بر دهان دشمن است

توجه به صنایع‌دستی مشتی محکم بر دهان دشمن است
چکیده: نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال‌وبختیاری و امام‌جمعه شهرکرد گفت: «توجه به بخش صنایع‌دستی، به‌دلیل خودکفایی و درون‌زایی آن، سبب استقلال و عزت بیش‌ازپیش استان و کشور می‌شود.» ادامه »
24
حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه در منزل پیشکسوتان صنایع‌دستی
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی کرمانشاه، سه‌شنبه 23 خرداد 96، به‌مناسبت هفته صنایع‌دستی، در منزل استادان ناصر علیئی و عزیز سرداری، دو تن از هنرمندان و صنعتگران پیشکسوت استان کرمانشاه، حضور یافت و از سال‌ها تلاش ایشان تجلیل کرد. ادامه »
24
صنایع‌دستی باید متناسب با ذوق و سليقه گردشگر و مشتری‌پسند باشد
چکیده: معاون استاندارخراسان‌رضوی و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفت: «هنرمندان صنایع‌دستی باید با ایده و خلاقیت خود، دست‌ساخته‌های خود را به خانه‌های مردم بکشانند.» ادامه »
24
در پی تصویب طرح حمایت از فعالان صنایع‌دستی در مجلس صورت گرفت

قدردانی شورای‌عالی تشکل‌های غیردولتی صنایع‌دستی کشور از دولت و مجلس

قدردانی شورای‌عالی تشکل‌های غیردولتی صنایع‌دستی کشور از دولت و مجلس
چکیده: شورای‌عالی تشکل‌های غیر‌دولتی صنایع‌دستی در بیانیه‌ای از مسئولان و تلاشگران دولت و رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع‌دستی تقدیر و تشکر کرد. ادامه »
24
تندیس «بز ‌مش‌اسماعیل» به موزه قزوین اهدا شد
چکیده: مجسمه بز اثر هنرمند تندیسگر برجسته قزوینی توکل اسماعیلی معروف به مش‌اسماعیل در مراسمی با حضور محمد‌علی حضرتی‌ها مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین، همزمان با هفته صنایع‌دستی به موزه شهر قزوین اهدا شد. ادامه »
24
صنایع‌دستی ۳۵هزار نفر بیمه‌نشده را معرفی کرد
چکیده: سازمان مدیریت برنامه‌وبودجه، بعد از مصوبه مجلس که هنوز ابلاغ نشده، از ما خواست تا فهرست افرادی را که واجد شرایط‌ بیمه هستند اعلام کنیم. ما نیز فهرستی از حدود ۳۵هزار نفر بیمه‌نشده به آن‌ها اعلام کردیم. اکنون سازمان مدیریت با تأمین اجتماعی درحال رایزنی است تا این صنعتگران را بیمه کند. ادامه »
24
انتخاب شهرهای جهانی تأثیر فراوانی در اشتغال‌زایی و رونق صنایع‌دستی دارد
چکیده: مشاور معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «انتخاب شهرهای جهانی صنایع‌دستی تأثیر فراوانی در اشتغال‌زایی و رونق صنایع‌دستی دارد و جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری نیز تحت تأثیر این جهانی شدن قرار می‌گیرد.» ادامه »
24
نمایشگاه ملی «خاص‌پردازی در صنایع‌دستی» برگزار می‌شود
چکیده: معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی در راستای معرفی و توسعه خاص‌پردازی در صنایع‌دستی از 27 خرداد تا 3 تیر 96  نمایشگاه ملی «خاص‌پردازی در صنایع‌دستی» را با 160 اثر از 80 هنرمند خاص‌پرداز در مرکز گالری مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعد‌آباد برگزار می‌کند. ادامه »
24
افتتاح نمایشگاه دست‌سازه‌های چوبی با محوریت موضوعات مردم‌شناسی در بیرجند + تصاویر
چکیده: نمایشگاه دست‌سازه‌های چوبی استاد یارایی با محوریت مردم‌شناسی بیرجند با حضور در محل اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بیرجند دوشنبه  22 خرداد 96 افتتاح شد. ادامه »
24
نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان خاتم برپا شد
چکیده: آثار هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی شهرستان خاتم به‌مناسبت هفته صنایع‌دستی در قالب نمایشگاهی در این شهرستان به‌معرض دید گذاشته شد. ادامه »
صفحه 4 از 947اولین   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین