پنجشنبه 30 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

22
صنایع دستی بدون خلاقیت منجمد و بدون دانشگاه منسوخ می‌شود
چکیده: نامورمطلق با اشاره به اینکه نیازمند نسل جدیدی از فعالان حوزه صنایع دستی از کانال دانشگاه‌ها هستیم تأکید کرد که باید فعلان این حوزه نگاهی کلان داشته باشند و پیش از تولید وضعیت فروش و تجارت را بررسی کنند، زیرا مسئله فروش یکی از مشکلات اصلی این حوزه است. ادامه »
22
دکتر احمدی پور در گردهمایی دانش آموختگان و دانشجویان صنایع دستی:

توسعه کشور از مسیر صنایع‌دستی فراهم می‌شود / تجلیل از 8 دانش‌آموخته موفق صنایع‌دستی

توسعه کشور از مسیر صنایع‌دستی فراهم می‌شود / تجلیل از 8 دانش‌آموخته موفق صنایع‌دستی
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گردهمایی ملی دانش آموختگان و دانشجویان صنایع دستی و هنرهای سنتی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که برای توسعه در کشور داریم، می‌توان گفت که توسعه از مسیر صنایع دستی فراهم می‌شود. ادامه »
22
به بهانه برپایی نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی شرق کشور در بیرجند

حمایت از صنایع دستی، محور توسعه خراسان جنوبی

حمایت از صنایع دستی، محور توسعه خراسان جنوبی
چکیده: مهدی ارجمند- ریشه اش در روستا است و ماهیتش به مناطق روستایی برمی گردد. صنایع دستی بیش از هرچیز دیگری هنرمردمان روستایی و زحمت کش است هرچند این هنر صنعت امروزه در شهرهای بزرگ نیز بیش از پیش به چشم می خورد. صنایع دستی در حقیقت نشان دهنده ذوق هنری و استعداد زنان و مردان هنرمند ایرانی است که حاصل سرپنجه های هنرمندانه آنان است. امروزه با توجه به وجود ... ادامه »
20
معاونت صنایع دستی با همکاری دانشگاه الزهرا برگزار می کند

گردهمایی دانش آموختگان صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور

گردهمایی دانش آموختگان صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور
چکیده: گردهمایی دانشجویان و دانش آموختگان صنایع دستی و هنرهای سنتی و رشته های مرتبط با حضور زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی, بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و جمعی از اندیشمندان و اساتیددانشگاه در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی دوشنبه 22 اذر ماه از ساعت 9 تا16 در محل دانشگاه الزهرا_ ساختمان خوارزمی_ سالن توران... ادامه »
20
با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور

نشست پژوهشی مسابقه بزرگ طراحی برگزار شد

 نشست پژوهشی مسابقه بزرگ طراحی برگزار شد
چکیده: نشست پژوهشی با موضوع; جایگاه و ضرورت طراحی و خلاقیت در صنايع دستی معاصرهفته گذشته در دانشکده هنر دانشگاه سوره برگزار شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این نشست پژوهشی در تبیین اهداف و محورهای اعلام شده در مسابقه بزرگ صنايع دستی معاصر ایران و به مناسبت آغاز هفته پژوهش برگزار شد و با استقبال بی نظی... ادامه »
20
 رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی؛ انتصاب دکتر احمدی پور را تبریک گفت
چکیده: غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی انتصاب زهرا احمدی پور به سمت معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را تبریک گفت و برای ادامه همکاری های گذشته ابراز امیدواری کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی در... ادامه »
17
7 هزار فعال صنایع‌دستی شناسنامه‌دار می‌شوند
چکیده: صنعتگرانی که علاقه مند هستند در کار خود توسعه ایجاد کنند مورد حمایت ما با پرداخت تسهیلات کم بهره قرار می گیرند، هرچند واقعیت این است که در صنایع دستی توسعه فقط بر اساس نیاز بازار و میزان دریافت سفارش انجام می گیرد و به آن وابسته است. ادامه »
16
از 16 تا 19 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران،

سومین نمایشگاه تخصصی کیف و کفش چرم و صنایع وابسته برگزار می‌شود

سومین نمایشگاه تخصصی کیف و کفش چرم و صنایع وابسته برگزار می‌شود
چکیده: سومین نمایشگاه تخصصی بین المللی کیف و کفش و صنایع وابسته با حضور معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از 16 تا 19 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور؛ دراین نمایشگاه غرفه اختصاصی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به متراژ نود متر در سالن های 10 و 11 واقع است ... ادامه »
16
در نخستین جشن ملی تولید صنایع دستی صورت گرفت؛

رونمایی از اپلیکیشن زبردستان

رونمایی از اپلیکیشن زبردستان
چکیده: مدیرعامل شرکت دانش بنیان "راهکار سرزمین هوشمند" در توضیح این اپلیکیشن در گفتگوی اختصاصی با میراث آریا(chtn) گفت: این طرح با تاکید و توجه بر ایجاد تعامل بین گردشگری و صنایع دستی و براساس اقلیم فرهنگی برنامه ریزی و اجرا شده است. ادامه »
15
تجلیل از تولیدکنندگان برتر صنایع دستی با اعطای طاووس نقره‌کوب
چکیده: در نخستین جشن ملی تولید صنایع دستی از تولیدکنندگان برتر صنایع دستی کشور با اعطای طاووس نقره کوب تجلیل شد. به گزارش میراث آریا(chtn) نخستین جشن ملی تولید صنایع دستی صبح امروز 15 آذرماه با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار شد، در این مراسم از 11 تولیدکننده برتر صنایع دستی در رشته ه... ادامه »
15
آمادگی سازمان صنایع کوچک برای حمایت و فعالیت در حوزه صنایع دستی
چکیده: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی گفت: ما آمادگی خود را برای حمایت و فعالیت در حوزه صنایع دستی و امضای تفاهم نامه با معاونت مربوطه را اعلام می کنیم. به گزارش میراث آریا(chtn) علی یزدانی در مراسم جشن ملی تولید صنایع دستی که امروز با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع ... ادامه »
15
تشکیل صندوق تامین مالی برای حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی
چکیده: ایجاد یک صندوق تامین مالی برای حمایت از صنایع دستی با موافقت اولیه بانک مرکزی و حمایت و همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صندوق کارآفرینی امید در دستور کار قرار گرفته است. به گزارش میراث آریا(chtn) اصغر نورالله‌زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در نخستین جشن ملی تولید صنایع دستی به نقش این صندوق در حمایت از تولید صنایع دستی ... ادامه »
15
در حاشیه نخستین جشن ملی تولید صنایع دستی؛

نمایشگاه هزاردستان افتتاح شد

نمایشگاه هزاردستان افتتاح شد
چکیده: نمایشگاه هزاردستان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و در حاشیه نخستین جشن ملی صنایع دستی در موزه ملی ایران افتتاح شد. به گزارش میراث آریا(chtn) نمایشگاه هزاردستان که هزار اثر برگزیده تولیدی صنایع دستی از 31 استان کشور در آن به نمایش درآمده است، در حاشیه نخستین جشن ملی صنایع دستی و با حضور دکتر زهرا احمدی پو... ادامه »
15
نگاهی کوتاه به زندگی یک پيشکسوت نقاشی کوره‌ای
چکیده: نقاشی در تمامی ادوار تاریخ نشان دهنده ذوق وسلیقه افراد بوده است. نقاش بر اساس ذوق و سلیقه خود از مناظر و اشخاص و وقایع تصاویری را خلق می کند که حس زیبای این هنر را به مخاطب انتقال می دهد. هنر نقاشی یکی از قدیمی ترین و ریشه دار ترین هنرهای تصویری در ایران است که امروزه شکل های گوناگونی به خود گرفته است. از نقاشی پشت شیشه گرفته تا سایر رشته های... ادامه »
15
ایجاد شرکت‌های دانش بنیان لازمه حفظ و استمرار صنایع دستی است
چکیده: سیستم صنایع دستی امروز به شکل استاد شاگردی است در حالی که باید با ایجاد شرکت های دانش بنیان این هنر صنعت را حفظ کنیم. به گزارش میراث آریا(chtn) داوود فراهانی صنعتگر نمونه صنایع دستی کشور در نخستین مراسم جشن ملی صنایع دستی، اظهار داشت: امروز سیستم صنایع دستی کشور به صورت استاد شاگردی است در حالی که باید این روند به صورت دانش بنیان به کار خود ادامه ... ادامه »
15
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

توجه به صنایع دستی، راه مناسبی برای دستیابی به منبع درآمد پایدار است

توجه به صنایع دستی، راه مناسبی برای دستیابی به منبع درآمد پایدار است
چکیده: توجه به صنایع دستی روستایی، امکان بسیار خوبی برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان و رسیدن به یک منبع درآمدی پایدار در مناطق روستایی است. به گزارش میراث آریا(chtn) سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در مراسم جشن ملی تولید صنایع دستی که صبح امروز 15 آذر ماه در سالن اجتماعات موزه ملی ایران و با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون... ادامه »
15
معاون رئیس جمهوری در جشن تولید ملی صنایع دستی مطرح کرد:

باید با استفاده از گنجینه صنایع دستی به منابع درآمدی پایدار برسیم

باید با استفاده از گنجینه صنایع دستی به منابع درآمدی پایدار برسیم
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: صنایع دستی گنجینه عظیم فرهنگی و اقتصادی است و اگر زنجیره تولید و فروش صنایع دستی تکمیل شود اقتصاد کشور از حالت تک محصولی متکی به نفت خارج می شود. به گزارش میراث آریا،  نخستین جشن تولید ملی صنایع دستی امروز دوشنبه 15 آذرماه، با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئ... ادامه »
15
معاون سازمان میراث فرهنگی در آستانه «جشن تولید ملی صنایع دستی» تصریح کرد:

سیاست‌های غلط دولت گذشته تولید صنایع دستی را به ورطه نابودی کشاند

سیاست‌های غلط دولت گذشته تولید صنایع دستی را به ورطه نابودی کشاند
چکیده: در دولت گذشته شاهد افزایش قیمت حامل‌های انرژی، بالا رفتن دستمزد، جهش قیمت مواد اولیه و جایگزینی کالای بی‌کیفت وارداتی به جای تولیدات داخلی بودیم که همین امر موجب شده بود تا تولید کنندگان با مشکلات بسیار زیادی روبه رو شوند. خوشبختانه با حمایت‌هایی که در سال‌های اخیر انجام شد تولید صنایع دستی اکنون در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. ادامه »
14
فردا، جشن ملی تولید در موزه ملی ایران برگزار می شود

صنایع دستی فرصتی برای پویایی اقتصاد ملی

صنایع دستی فرصتی برای پویایی اقتصاد ملی
چکیده: دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به منظور رشد و توسعه صنایع دستی ایرانی جشن ملی تولید را دوشنبه 15 آذر ماه 1395 از ساعت 10 تا 12:30 در محل موزه ملی ایران برگزار می کند. ادامه »
14
حضور پررنگ هنرمندان  صنایع دستی ایران در چهارمین جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر اسلامی مالزی
چکیده: 14 نفراز هنرمند ایرانی در حوزه صنایع دستی در رشته های پارچه بافی، رودوزی های سنتی، سوزندوزی بلوچ، زیورآلات سنتی و پارچه قلمکار درچهارمین جشنواره بین المللی فرهنگ و هنر اسلامی که با حضور مقامات مالزی و دیپلمات های چند کشور اسلامی و ایران در 'پوتراجایا' پایتخت ستادی این کشور گشایش یافت شرکت کردند.  به گزارش میراث آریا،  پویا محمودیان ... ادامه »
صفحه 4 از 910اولین   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین