پنجشنبه 30 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

13
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خطاب به سمن های فعال استان همدان ؛

اعتقاد این دولت به افزایش سرمایه های اجتماعی است/ باید با روزآمد کردن صنایع دستی میراث بانی را به میراث سازی تبدیل کنیم

اعتقاد این دولت به افزایش سرمایه های اجتماعی است/ باید با روزآمد کردن صنایع دستی میراث بانی را به میراث سازی تبدیل کنیم
چکیده: سمن ها به مثابه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میراث دار هستند. آنچه به ما رسیده اصالت و هویت ماست که در قالب بناها محوطه ها آثار ناملموس و هنرهای سنتی در دسترس ما قرار گرفته است و رسالت ما حفاظت و مراقبت از این آثار است. ادامه »
12
معاون صنایع دستی در جمع سمن های استان همدان:

دانش آموختگان صنایع دستی مهمترین سرمایه‌های این حوزه هستند

دانش آموختگان صنایع دستی مهمترین سرمایه‌های این حوزه هستند
چکیده: معاون صنایع دستی گفت: دانش آموختگان حوزه صنایع دستی به عنوان مهمترین سرمایه های این حوزه برای ما دارای اهمیت هستند. به گزارش میراث آریا(chtn) بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان عصر روز گذشته در جمع سمن های فعال میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان که با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برگزار... ادامه »
11
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد:

همدان از کانون‌های اصلی صنایع دستی کشور است

همدان از کانون‌های اصلی صنایع دستی کشور است
چکیده: 22 هزار کارگاه صنایع دستی و 36 هزار نفر در حوزه صنایع دستی در این استان فعال هستند، اما بر اساس برنامه ششم توسعه این میزان تا پایان برنامه به 45 هزار گارگاه و 80 هزار نفر فعال این حوزه برسد. فروش این استان در حوزه صادرات 10 میلیون دلار است که باید به 50 میلیون دلار برسد. ادامه »
11
بازدید معاون رئیس جمهور از فروشگاه و کارگاه های صنایع دستی لالجین
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه سفر به استان همدان با حضور در شهرستان لالجین از چند فروشگاه و کارگاه تولید صنایع دستی بازدید کرد. به گزارش میراث آریا، دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز پنجشنبه 11 آذر ماه در سفر یکروزه خود به همدان با حضور در شهرس... ادامه »
10
با حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی صورت گرفت؛

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه آبگینه نقش ایران

چکیده: نمایشگاهی از آثار نقاشی روی شیشه و بلور و سفال محمد بنی جواد به حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی از 6 تا17 آذر ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛  محمد بنی جواد هنرمند کشورمان که مدت 24 سال است به صورت حرفه ای در این رشت... ادامه »
10
"نوروز" با مديريت ايران به عنوان نماد خرد، اميد و اعتدال ثبت جهانى شد
چکیده: پرونده چند مليتى نوروز به عنوان نماد خرد، امید و اعتدال در يازدهمين اجلاس ميراث ناملموس يونسكو که در آديس آبابا پايتخت اتيوپى در حال برگزارى است در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد. به گزارش میراث آریا، در این اجلاس که محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به نمایندگی از ایران حضور دارد، پرونده چند ملیتی  نور... ادامه »
09
در سفر یک روزه معاون صنایع دستی کشور به اردستان مطرح شد

جذب سرمایه گذار در حوزه های تخصصی تولید و فروش صنایع دستی

جذب سرمایه گذار در حوزه های تخصصی تولید و فروش صنایع دستی
چکیده: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور دوشنبه 8 آذر ماه در سفر یک روزه خود به شهرستان اردستان ضمن دیدار با حجت الاسلام طباطبائی نژاد، نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی از کارگاه های تخصصی صنایع دستی این شهرستان نیز بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ در این دیدار که به درخواست حجت الاسلام طباطبائی نژاد ... ادامه »
09
با حمایت دفتر صادرات معاونت صنایع دستی صورت گرفت؛

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه آبگینه نقش ایران

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه آبگینه نقش ایران
چکیده: نمایشگاهی از آثار نقاشی روی شیشه ، بلور و سفال محمد بنی جواد به حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی از 6 تا17 آذر ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛  محمد بنی جواد هنرمند کشورمان که مدت 24 سال است به صورت حرفه ای در این رشته  فعالیت دار... ادامه »
09
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی عنوان کرد:

ساماندهی 400 هزار نفر فعال صنایع دستی در کشور

ساماندهی 400 هزار نفر فعال صنایع دستی در کشور
چکیده: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: 400 هزار نفر فعال حوزه صنایع دستی در کشور ساماندهی شده اند اما تعداد فعالان این حوزه در کشور حداقل 2 برابر تعدادی است که ساماندهی شده اند.  بهمن نامور مطلق عصر روز دوشنبه در حاشیه جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنایع دستی اردستان و بازدید از کارگاه های صنایع دستی این شهرستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ... ادامه »
09
شبکه منسجم در حوزه صنایع دستی به فروش سریعتر و ارتباطات بین المللی بیشتر می انجامد
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایجاد شبکه در حوزه صنایع دستی به فروش سریعتر و ارتباطات بین المللی بیشتر می انجامد. به گزارش میراث آریا(chtn) نشست نمایندگان مجمع زنان کارآفرین با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به منظور بحث و بررسی پیشنهادهای اعضای ... ادامه »
03
 برگزاری هم اندیشی ترجمه و صنایع دستی در  خانه استاد حسین بهزاد
چکیده: خانه استاد حسین بهزاد وابسته به معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با هدف وارد کردن بیش از پیش عنصر خلاقیت درصنایع دستی و تاکید بر اهمیت نقش ترجمه در کلیت فرهنگ، و تاثیر آن در گشایش دریچه های جدید در دانش صنایع دستی هم اندیشی«ترجمه و صنایع دستی» را برگزارمی¬کند. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اهمی... ادامه »
03
در نشست همکاران معاونت صنایع دستی تاکید شد

رشد و تحول در صنایع دستی با ایجاد امید ورضایت مندی دست اندرکاران

رشد و تحول در صنایع دستی با ایجاد امید ورضایت مندی دست اندرکاران
چکیده: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در نشست صمیمانه با همکاران معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورگفت:  دیدار با بدنه و شنیدن سخنان آنها موجب رضایت مندی میشود و رضایت باعث ایجاد امید در میان دست اندرکاران صنایع دستی است که در نهایت منجر به تغییرو تحول در این عرصه می گردد. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور: بهمن نامور ... ادامه »
02
اعطای نشان جغرافیایی به رشته های مختلف صنایع دستی به حفظ اصالت های فرهنگی در ایران کمک می کند
چکیده: مراسم «اعطای نشان جغرافیایی» با مشارکت سازمان مالکیت صنعتی کشور و با حضور تشکل های نیرومند غیر دولتی با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان و مدیرانی از سازمان ثبت اسناد و املاک و جمعی از هنرمندان و فعالان رشته های مختلف صنایع دستی درسازمان م... ادامه »
02
رنگرزی گیاهی-سنتی ، هنری زیبا با سابقه ای کهن
چکیده: زیبایی رنگ در کنار کیفیت بافت و اصالت طرح از جمله مواردی است که به یک دست بافت و زیرانداز جلوه ای خاص و منحصربفرد بودن را می دهد . رنگ های زیبا و دلفریبی که از گیاهان گرفته می شوند و به آن رنگرزی سنتی – گیاهی می گویند و در این میان استان فارس به دلیل مناطق متعددعشایر نشین و روسیایی خود که از گذشته های دور مواد اولیه دستبافت هایشان را با استف... ادامه »
29
درنشستی با حضور معاون صنایع دستی سازمان مطرح شد :

"کیچ" نسخه بدل هرچیزی است

"کیچ" نسخه بدل هرچیزی است
چکیده: نشست «صنایع دستی و کیچ» باحضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با سخنرانی افسانه کامران پژوهشگر و مدرس دانشگاه، زروان روحبخشان منتقد هنری ، در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری;  در این نشست افسانه کامران درسخنرانی خود ... ادامه »
26
در بازدید مدیرکل کیپواز معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور مطرح شد؛

حفظ حقوق معنوی هنرمندان خلاق با رعایت مالکیت فکری

حفظ حقوق معنوی هنرمندان خلاق با رعایت مالکیت فکری
چکیده: مدیرکل کیپو دکتر سانگ جون پارک،  مقامات دادگستری کشورکره، ایسکوجه اون معاون اداره کل کیپو و هیئت همراه در نشستی صمیمی با مدیران و مشاوران معاونت صنایع دستی در زمینه ظرفیت های دو کشور کره و ایران، رعایت مالکیت فکری و انجام تبادلاتی در این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداختند. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر سان... ادامه »
25
چکیده: نشست مسابقه  بزرگ  "طراحی و خلاقیت در صنایع دستی معاصر ایران " باحضور مهندس علی حاجی شیزری مدیرکل دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و سرکار خانم ترکمانیان معاون  این حوزه و دکتر هوشیار مدرس دانشگاه سوره و دبیر اجرایی مسابقه و خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد... ادامه »
25
چکیده: نشست « کیچ و صنایع دستی » در ادامه سلسله نشست های پژوهش و صنایع دستی توسط خانه استاد حسین بهزاد وابسته به معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری گروه جامعه شناسی به چهارشنبه 26آبان ماه ساعت 16 درسالن جلسات فجرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهن... ادامه »
25
موجی جدید برای برپایی نمایشگاه‌های هنرهای سنتی در دنیا
چکیده:  مشاور امور بین‌الملل معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی عربستان در حوزه صنایع دستی برای نخستین‌بار و بعد از اجلاس مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی که در ایران برگزار شد، خبر داد. به گزارش  روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امید شیوا اظهار کرد: باید یادآوری کنم، برای... ادامه »
24
مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور تاکید کرد؛

نرم افزار " زبردستان" حامی هنرمندان زبردست

نرم افزار " زبردستان"  حامی هنرمندان زبردست
چکیده: طرح حمایت ترویجی از صاحبان صنایع دستی با عنوان" زبردستان" به منظور حمایت از هنرمندان ، ترویج و توسعه فضای ارتباطی ونیز معرفی بیشتر صنایع دستی در معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور راه اندازی شد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛  فریدون میرزالو مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ضمن معرفی... ادامه »
صفحه 5 از 910اولین   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین