شنبه 07 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

20
به منظور شرکت در هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان؛

نمایندگان 70 کشور عضو شورای جهانی صنایع دستی به ایران سفر می کنند

نمایندگان 70 کشور عضو شورای جهانی صنایع دستی به ایران سفر می کنند
چکیده: تاکنون 17 کشور عضو شورای جهانی صنایع دستی برای شرکت در هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی اعلام آمادگی کردند که در این میان هند با 70 نفر و چین با 50 نفر درخواست بزرگترین گروه های شرکت کننده در مجمع را تشکیل می دهند. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ استرالیا، بنگلادش، چین، دانمارک، مصر، هند، ایتالیا، اردن، قزا... ادامه »
19
پارچه نفیس زربفت به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا شد
چکیده: در آستانه دهه کرامت پارچه زربفت نفیس پیش ازظهر امروز 19 مردادماه با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، فریدون الهیاری مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، عیسی رضایی مدیرکل میراث فرهنگی قم، فریدون میرزالو مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی طی مراسمی به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا ش... ادامه »
19
در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود؛

کارگاه آموزشی آشنایی با اصول و روش استانداردنویسی رشته های بومی صنایع دستی

چکیده: کارگاه آموزشی یک روزه با عنوان آشنایی با اصول و روش استانداردنویسی رشته های بومی صنایع دستی در مقطع متوسطه کاردانش در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛  کارگاه آموزشي استاندارد نویسی پس از طی مراحل نیازسنجی در سطح کشور و تعیین رشته های بومی قابل استاندارد س... ادامه »
18
توسط مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی؛

نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان بسیجی برپا شد

نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان بسیجی برپا شد
چکیده: به همت مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی ؛ صنایع دستی و گردشگری نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در هتل بزرگ پارسیان اوین تهران افتتاح شد. به گزارش میراث آریا، فرمانده بسیج سازمان با بیان این خبر افزود : امسال پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا ؛ سال اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی نام گرفته  است ؛ لذا مصمم شدیم سلسله نم... ادامه »
18
جشن "مشهد شهر جهاني سنگ های قیمتی  و لالجین شهر جهانی سفال " برگزار می شود
چکیده: جشن "مشهد شهر جهاني صنايع دستي سنگ های قیمتی" و " لالجین شهر جهانی سفال"  با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و جمعی از مسئولان استانی برگزار می شود.  به گزارش روابط عمومي معاونت صنایع دستی سازم... ادامه »
12
با حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی صورت گرفت؛

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از آثار تراش شیشه فوتی

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از آثار تراش شیشه فوتی
چکیده: نمایشگاهی از آثار تراش شیشه فوتی  هنرمند جوان اکبرمرد علی از استان قزوین به حمایت دفتر معاونت صنایع دستی از 10 تا 13 مرداد ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ اکبر مرد علی هنرمند جوان کشورمان مدت 11 سال است به صورت حرفه ای در رشته تراش... ادامه »
12
19مرداد ماه با حضور معاون رئیس جمهور برگزار می شود؛

جشن "مشهد شهر جهاني سنگ های قیمتی "

جشن "مشهد شهر جهاني سنگ های قیمتی "
چکیده: جشن "مشهد شهر جهاني صنايع دستي گوهر سنگ ها" با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور، خانم غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و جمعی از مسئولان استانی برگزار می شود.  به گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري؛ به دنبال ... ادامه »
11
واکنش رسانه های هند به خبر ثبت شهرهای جهانی ایران
چکیده: به دنبال انتشار خبر جهانی شدن شهرهای مشهد و لالجین به عنوان شهرهای جهانی، انعکاس خبرثبت شهرهای جهانی در رسانه های جمعی هند حکایت از ارتقاء جایگاه صنایع دستی ایران در دنیا دارد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پس از اعلام رسمی شورای جهانی صنایع دستی مبنی بر انتخاب مشهد و لالجین به عنوان شهرهای جهانی سنگ های قیمتی و س... ادامه »
03
جزئیات بسته اشتغال صنایع دستی تشریح شد
چکیده: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی جزئیات بسته اشتغال صنایع دستی را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار میراث آریا(chtn) سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور با هماهنگی و کسب موافقت اصولی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و بهره گیری از ظرفیت بانک های عامل در سطح کشور؛ اعطای وام و تسهیلات اشتغال  به جوانان در عرصه صنایع دستی را به منظور حمایت ... ادامه »
03
سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از آثار نقاشی روی ابریشم
چکیده: نمایشگاهی از آثار نقاشی روی ابریشم هنرمند جوان بنفشه خاتمی به حمایت دفتر صادرات معاونت صنایع دستی از 2 تا 6 مرداد ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ بنفشه خاتمی هنرمند جوان کشورمان که دانش آموخته رشته صنایع دستی گرایش فرش و فوق دیپلم معماری از آ... ادامه »
03
مدیر تحقیقات بازارو ساماندهی صندوق کارآفرینی امید خبر داد؛

پرداخت تسهیلات به هنرمندان برای شرکت در نمایشگاه های خارجی

پرداخت تسهیلات به هنرمندان برای شرکت در نمایشگاه های خارجی
چکیده: صندوق کارآفرینی امید بر اساس تفاهم نامه خود با سازمان میراث فرهنگی، هزینه های حضور هنرمندان در نمایشگاه های خارجی را تا سقف 10 میلیون تومان با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ( کارمزد4 درصد)و با دوره بازگشت 24 الی 36 ماهه حمایت مالی می کند. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ در ادامه برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ش... ادامه »
02
در جلسه گزارش مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) مطرح شد؛

توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با ایجاد مراکز صنایع خلاق بومی

توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با ایجاد مراکز صنایع خلاق بومی
چکیده: با توجه به ظرفیت غنی و بالا در صنایع دستی ایران، ایجاد مراکز صنایع خلاق بومی بسیار کمک کننده و لازم است تا به این وسیله بتوان به توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار در هنر و صنعت ایران دست یافت. به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ تقویت و بالندگی صنایع دستی  تنها  به ایجاد فرصت های مالی  و فرهنگی ب... ادامه »
02
جلسه تکمیلی شورای راهبردی هجدهمین اجلاس جهانی صنایع دستی برگزار شد
چکیده: جلسه تکمیلی شورای راهبردی هجدهمین اجلاس جهانی صنایع دستی در استان اصفهان، با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و فریدون الهیاری مدیرکل میراث فرهنگی استان در محل سازمان میراث فرهنگی برگزار شد. به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنای... ادامه »
01
چکیده: گاهی به پشت سر نگاه کن! فکر کنم این عنوان یک سریال وطنی باشد و شاید هم مصراعی از یک ترانه و شاید هم ،هردو. هم سریال و هم ترانه! اما یک درس هم هست قطعا. باید گاهی به پشت سر نگاه کرد. این نگاه افق پیش رو را نیز قابل تحلیل تر می کند حتی اگر به اندازه نگاه راننده از آینه به عقب باشد. نگاهی چنین او را در اتخاذ تصمیم درست یاری می کند. این هم فقط مخصوص را... ادامه »
30
حضور هیات های خارجی در نمایشگاه ملی صنایع دستی از نتایج پسا برجام بود
چکیده: مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی کشور گفت: حضور اولین هیأت تجاری از اتحادیه اروپا برای نخستین‌بار، واردکننده‌های صنایع دستی هند و چین و دو نفر از بازرگانان ایرانی در اروپا یکی از تفاوت‌های نمایشگاه امسال و شاید ازنخستین دستاوردهای پس از برجام بود. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پویا محمودیان مدیر کل... ادامه »
30
رشد ۷ برابری فروش صنایع دستی نسبت به سال ۹۱ در کشور
چکیده: معاون صنایع دستی کشور در مراسم تجلیل از هنرمندان گفت:‌ با کمتر از یک‌دوازدهم اعتبار نمایشگاه صنایع دستی سال ۹۱، فروش و سفارش 7 برابری را در بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی کشور شاهد بودیم.    به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در مراسم تجلیل ا... ادامه »
29
با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛

برگزیدگان بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تجلیل شدند

برگزیدگان بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تجلیل شدند
چکیده: مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد. به گزارش میراث آریا(chtn) تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی پیش از ظهر امروز 29 تیرماه با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامورمطلق معاون ... ادامه »
28
چکیده: نمایشگاهی از آثار تلفیقی چوب و کاشی سنتی و شیشه گری مدرن از دو هنرمند جوان از استان تهران به حمایت دفتر معاونت صنایع دستی از 26 تا 30 تیرماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ سید علیرضا گلکار هنرمند جوان تهرانی لیسانس صنایع دستی د... ادامه »
27
مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی برگزار می شود
چکیده: مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمانی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور سه شنبه 29 تیر ماه از ساعت 10 تا 12در سالن آمفی تاتر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود.  به گزارش مرکز روابط عمومی س... ادامه »
21
سنگ های قیمتی و سفال با نام مشهد و لالجین شناخته می شوند
چکیده: مشاور امور بین الملل معاونت صنایع دستی کشور گفت: به دنبال جهانی شدن لالجین و مشهد محصولات این دو شهر باید برند جهانی شود.  سفال لالجین برند لالجین و سنگ های قیمتی مشهد برند مشهد را داشته باشد و دنیا سنگ های قیمتی و سفال را به نام این دو شهر بشناسد. به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ امید شیوا مشاور امور بین&z... ادامه »
صفحه 6 از 907اولین   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   آخرین   
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد از صدور 39 مجوز مشاغل خانگی در قالب پشتیبا...