ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

13
رونمایی از پوستر و لوگوی مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌ها و انگشتر فیروزه منقش به نام امام رضا(ع) اهدایی به مقام معظم رهبری
چکیده: در مراسم سالگرد انتخاب مشهد به‌عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی گوهرسنگ‌ها روز یکشنبه 12 شهریور 96 از پوستر و لوگوی مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌ها و انگشتر فیروزه طراحی و اجرا شده منقش به نام امام رضا(ع) به‌دست هنرمندان جوان مشهدی که به مقام معظم رهبری اهدا می‌شود رونمایی شد.   ادامه »
13
مسئول دبیرخانه مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌ها خبر داد

تأسیس اولین هنرستان هنرهای اسلامی و سنتی در مشهد

تأسیس اولین هنرستان هنرهای اسلامی و سنتی در مشهد
چکیده: مسئول دبیرخانه مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌ها، از تأسیس اولین هنرستان هنرهای اسلامی و سنتی با اولویت رشته تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی، طراحی و ساخت طلا و جواهر در مشهد خبر داد. ادامه »
12
نمایش اصالت کهن و پایدار سه هزاره در استان فارس
چکیده: در پی به‌نمایش گذاردن توانمندی‌های استان فارس در حوزه‌های گوناگون میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، «دومین نمایشگاه فارس در یک نگاه» از روز 16 تا 20 شهریور 96 در محل ارگ کریمخانی برپا می‌شود. ادامه »
12
برگزاری مرحله استانی چهارمین دوره داوری اعطای نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی در یزد
چکیده: مرحله اول داوری آثار برتر صنتعگران صنایع‌دستی یزد در مورد اجرای چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت و برتری صنایع‌دستی در سال 96 بر اساس ضوابط خاص در اداره‌کل میراث‌فرهنگی یزد برگزار شد.  ادامه »
12
مدیرکل تجاری فناوری معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری:

صنعت گوهرسنگ‌ها ارزش افزوده خوبی برای کشور دارد

صنعت گوهرسنگ‌ها ارزش افزوده خوبی برای کشور دارد
چکیده: مدیرکل تجاری فناوری معاونت علمی‌فناوری ریاست‌جمهوری گفت: «توسعه صنعت و تجارت گوهرسنگ‌ها را در آینده نزدیک در دستور کار خواهیم داشت چراکه صنعت گوهرسنگ‌ها می‌تواند ارزش افزوده خوبی برای کشور داشته باشد.» ادامه »
12
امضای تفاهم‌نامه توسعه گردشگری بین کهگیلویه‌وبویراحمد و اصفهان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه استان‌های اصفهان و کهگیلویه‌وبویراحمد در حوزه توسعه گردشگری خبر داد. ادامه »
11
معاون صنایع‌دستی کشور در در دومین جشنواره فرهنگی چلچراغ:

خلاقیت امروزه محور اصلی توسعه شهرهای جهان است

خلاقیت امروزه محور اصلی توسعه شهرهای جهان است
چکیده: معاون صنایع‌دستی کشور شامگاه پنجشنبه 9 شهریور 96 با سفر به استان اصفهان و با حضور در دومین جشنواره فرهنگی چلچراغ که به‌مناسبت انتخاب شهر شهرضا به‌عنوان شهر ملی سفال بر پا شده بود، تأکید کرد که خلاقیت امروزه محور اصلی توسعه شهرهای جهان به‌شمار می‌رود.   ادامه »
11
روح‌الله مهدی‌نژاد رئیس‌ مرکز روابط‌عمومی سازمان میراث‌فرهنگی شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی امروز شنبه 11 شهریور 96 در حکمی روح‌الله مهدی‌نژاد را به‌‌سمت رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری منصوب کرد. ادامه »
11
نمایشگاه طراحی جواهرات هنرجویان در شهر جهانی گوهرسنگ‌ها دایر می‌شود
چکیده: رئیس اتحادیه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی خراسان‌رضوی از برگزاری نمایشگاه طراحی جواهرات هنرجویان و آموزش‌دیدگان در سال اول مشهد شهر جهانی صنایع‌دستی گوهرسنگ‌ها خبر داد. ادامه »
11
تجلی اندیشه هنرآفرین در یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام
چکیده: دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام گفت: «یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام تجلی‌گر اندیشه هنرآفرین خواهد بود.» ادامه »
11
افتتاح نخستین کارگاه تخصصی شعربافی شهرستان آران و بیدگل
چکیده: رئیس اداره ميراث‌فرهنگي، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل گفت: «هم‌زمان با هفته دولت نخستین کارگاه تخصصی شعربافی توسط بخش خصوصی و با همکاری انجمن سلیمان صباحی بیدگلی در شهرستان آران و بیدگل راه‌اندازی شد.» ادامه »
11
افتتاح نمایشگاه و گالری دائمی صنایع‌دستی در بوشهر
چکیده: به‌مناسبت هفته دولت، گالری دائمی صنایع‌دستی در معاونت صنایع‌دستی استان بوشهر افتتاح شد. ادامه »
10
حضور فعال اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان در نمایشگاه هفته‌ دولت در خوزستان
چکیده: فعالیت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان شامل ارائه‌ گزارش عملکرد، معرفی و نمایش صنایع‌دستی، نمایش اشیای کشف‌شده توسط یگان حفاظت و نمایش آداب و رسوم اقوام مختلف استان در نمایشگاه هفته دولت، با استقبال بسیار خوبی از سوی مردم و مسئولان مواجه شد. ادامه »
09
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در جشنواره شهید رجایی استان زنجان تأکید کرد

لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران و حذف بروکراسی/ زنجان باید شهر جهانی صنایع‌دستی شود

لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران و حذف بروکراسی/ زنجان باید شهر جهانی صنایع‌دستی شود
چکیده: با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری صبح امروز پنجشنبه 9 شهریور 96 از برگزیدگان عرصه خدمت در جشنواره شهید رجایی استان زنجان تجلیل شد. ادامه »
09
اداره‌کل میراث‌فرهنگی اردبیل رتبه نخست جشنواره شهید رجایی استان را کسب کرد
چکیده: جشنواره شهید رجایی استان اردبیل به‌منظور انتخاب دستگاه‌های اجرایی برتر در زمینه ارزیابی عملکرد سال 95، برگزار شد و اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل موفق به کسب رتبه اول در این جشنواره شد. ادامه »
09
مونسان: گردشگری علاوه بر رونق اقتصادی، شور و نشاط اجتماعی را در پی دارد
چکیده: مونسان گفت: «گردشگری علاوه بر  رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال، نشاط و شور اجتماعی را نیز به‌دنبال دارد. تمام تلاش دولت‌مردان نیز این است که معیشت مردم روزبه‌روز بهتر شود و هر روز جامعه بانشاط‌تر از روز قبل باشند.» ادامه »
08
مونسان: باید با استفاده از استعداد ذاتی و طبیعی کشور، گردشگری را رونق ببخشیم
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به اینکه درآمد حاصل از گردشگری بسیار بیشتر از بسیاری از سایر صنایع‌ است، گفت: «باید از این استعداد ذاتی و طبیعت خوبی که خداوند به این ملت ارزانی داشته، در کنار آثار بی‌نظیر فرهنگی استفاده کنیم و بتوانیم با کمک بخش‌های غیردولتی و مردم گردشگری را رونق ببخشیم.» ادامه »
08
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در مراسم افتتاح کارخانه شمش روی‌پردازان:

امیدواریم رتبه زنجان در بخش خدمات به‌ویژه گردشگری و صنایع‌دستی ارتقا پیدا کند

امیدواریم رتبه زنجان در بخش خدمات به‌ویژه گردشگری و صنایع‌دستی ارتقا پیدا کند
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: «کسب‌وکارهای کوچک و کارآفرینی در حوزه خدمات بسیار دست‌یافتنی است، استان زنجان دارای ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی خوبی است و امیدوریم با تدابیر استاندار و کمک‌های ما در دولت بتوانیم رتبه استان در بخش خدمات به‌ویژه در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری را ارتقا ببخشیم.» ادامه »
08
سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رتبه برتر جشنواره شهید رجایی را کسب کرد
چکیده: معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی گفت: «این سازمان برای دومین سال متوالی در ارزیابی شاخص‌های عمومی و اختصاصی، رتبه برتر جشنواره شید رجایی را کسب کرد.» ادامه »
08
بازارچه صنایع‌دستی در کنار گنبد سلطانیه راه‌اندازی شود/ زنجان باید در حوزه توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی تلاش کند
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «افراد علاقه‌مند می‌توانند با ارقام بسیار کم و دریافت تسهیلاتی اندک، خانه‌های خود را به اقامتگاه‌های بوم‌گردی تبدیل کنند، استان زنجان هم باید در حوزه توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی تلاش بیشتری داشته باشد.» ادامه »
صفحه 8 از 977ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها