پنجشنبه 30 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

01
از1 تا 7 شهریور ماه در سالن 12 نمایشگاه بین المللی تهران صورت می گیرد؛

حضور فعالان صنایع دستی در بیست و پنجمین نمایشگاه ملی فرش دستبافت

حضور فعالان صنایع دستی در بیست و پنجمین نمایشگاه ملی فرش دستبافت
چکیده: محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی 21 هنرمند از استان های مختلف کشور در بیست و پنجمین نمایشگاه ملی فرش دستباف از 1 تا 7 شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران ( سالن 12 ) پذیرای علاقمندان  به صنایع دستی و هنرایرانی است. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ بیست وپنجمین نمایشگاه ملی فرش دستبافت 1 تا 7 شهریور ماه از10صبح  تا ... ادامه »
01
به دنبال درخواست هنرمندان لالجین؛

جشن شهر جهانی سفال لالجین در لالجین برگزار می شود

جشن شهر جهانی سفال لالجین در لالجین برگزار می شود
چکیده: با موافقت مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در پی درخواست جمع کثیری از هنرمندان سفال لالجین برای برگزاری جشن شهر جهانی سفال در شهر لالجین، مراسم جشن شهر جهانی سفال در لالجین برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی در پی انتخاب لالج... ادامه »
31
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابلاغ کرد؛

عدم واگذاری خانه های صنایع دستی به دیگر بخش ها

عدم واگذاری خانه های صنایع دستی به دیگر بخش ها
چکیده: مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عدم واگذاری اماکن متعلق به سازمان که توسط معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی مورد بهره برداری جدی و موثر قرار می گیرند را ابلاغ کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پی درخواست هنرمندان برای حفظ فضاها و خانه های صنایع دستی در اختیار... ادامه »
27
31 مرداد همزمان با برگزاری جشن شهر جهانی سنگ های قیمتی درمشهد؛

سمینارعلمی تخصصی در حوزه سنگهای قیمتی برگزار می شود

سمینارعلمی تخصصی در حوزه سنگهای قیمتی برگزار می شود
چکیده: سمینارعلمی تخصصی در حوزه سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی با حضور کوین مورای معاون منطقه اقیانوسیه و استاد دانشگاه ملبورن استرالیا در حاشیه برگزاری جشن شهرجهانی مشهد برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ در خلال برگزاری جشن شهر جهانی مشهد، سمینارعلمی تخصصی به همین منظور توسط یکی از داوران دعوت شده برای شرکت دراین ... ادامه »
25
در راستای انجام همکاری های مشترک صورت گرفت؛

نشست مشترک معاون صنایع دستی کشور با مدیر عامل شهر کتاب

نشست مشترک معاون صنایع دستی کشور با مدیر عامل شهر کتاب
چکیده: نشست مشترک  بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با مهدی فیروزان مدیر عامل موسسه شهر کتاب با حضور جمعی از مدیران دو حوزه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ این نشست به منظور هم فکری و تعامل برای توسعه همکاری های مشترک میان معاونت صنایع دستی  و هنرهای سنتی کشور و مجموعه فرهنگی شهر کتا... ادامه »
25
اجلاس مجمع جهانی صنایع دستی، سهم خواهی ایران از بازار دنیاست
چکیده: امید شیوا گفت: با برگزاری مجمع جهانی صنایع دستی، تمام تغییرات و تحولات به یک فرصت تبدیل می شود این امکان به ثبات رساندن و سهم خواهی ایران از بازار دنیاست. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛  مشاور بین الملل معاون صنایع دستی کشور در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه در اصفهان گفت: ما در کشورمان به رخداد ها اهمیت نمی ده... ادامه »
23
با حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی صورت گرفت؛

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه "... و این سازها"

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه "... و این سازها"
چکیده: نمایشگاهی از آثار سازهای متنوع کوبه ای کشور از دو هنرمند پیشکسوت ایرج طباطبایی و کوروش بزرگپور از استان تهران به حمایت دفتر معاونت صنایع دستی از23 تا 27 مرداد ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری؛  نمایشگاه "...و این سازها ... " با نمایش آثاری ... ادامه »
20
در پی بازدید هیئت 5 نفره بازرگانان هلندی از سازمان میراث فرهنگی مطرح شد؛

تشکیل کمیته طراحان اروپایی و ایرانی در حوزه صنایع دستی

 تشکیل کمیته طراحان اروپایی و ایرانی در حوزه صنایع دستی
چکیده: در بازدید هیئت 5 نفره بازرگانان هلندی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد تشکیل کمیته ای از طراحان اروپایی و ایرانی به منظور ارتقا طراحی محصولات صنایع دستی و حضور پررنگ تر آن در بازارهای بین المللی مورد توافق طرفین قرار گرفت.  به گزارش روابط عمومی  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ بازدید هیئت 5 نفره  متشکل... ادامه »
20
به منظور شرکت در هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان؛

نمایندگان 70 کشور عضو شورای جهانی صنایع دستی به ایران سفر می کنند

نمایندگان 70 کشور عضو شورای جهانی صنایع دستی به ایران سفر می کنند
چکیده: تاکنون 17 کشور عضو شورای جهانی صنایع دستی برای شرکت در هجدهمین مجمع عمومی شورای جهانی صنایع دستی اعلام آمادگی کردند که در این میان هند با 70 نفر و چین با 50 نفر درخواست بزرگترین گروه های شرکت کننده در مجمع را تشکیل می دهند. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ استرالیا، بنگلادش، چین، دانمارک، مصر، هند، ایتالیا، اردن، قزا... ادامه »
19
پارچه نفیس زربفت به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا شد
چکیده: در آستانه دهه کرامت پارچه زربفت نفیس پیش ازظهر امروز 19 مردادماه با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، فریدون الهیاری مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان، عیسی رضایی مدیرکل میراث فرهنگی قم، فریدون میرزالو مدیرکل حمایت از تولید معاونت صنایع دستی و جمعی از مدیران و مسئولان استانی طی مراسمی به آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) اهدا ش... ادامه »
19
در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود؛

کارگاه آموزشی آشنایی با اصول و روش استانداردنویسی رشته های بومی صنایع دستی

چکیده: کارگاه آموزشی یک روزه با عنوان آشنایی با اصول و روش استانداردنویسی رشته های بومی صنایع دستی در مقطع متوسطه کاردانش در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛  کارگاه آموزشي استاندارد نویسی پس از طی مراحل نیازسنجی در سطح کشور و تعیین رشته های بومی قابل استاندارد س... ادامه »
18
توسط مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی؛

نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان بسیجی برپا شد

نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان بسیجی برپا شد
چکیده: به همت مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی ؛ صنایع دستی و گردشگری نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی در هتل بزرگ پارسیان اوین تهران افتتاح شد. به گزارش میراث آریا، فرمانده بسیج سازمان با بیان این خبر افزود : امسال پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا ؛ سال اقدام و عمل در حوزه اقتصاد مقاومتی نام گرفته  است ؛ لذا مصمم شدیم سلسله نم... ادامه »
18
جشن "مشهد شهر جهاني سنگ های قیمتی  و لالجین شهر جهانی سفال " برگزار می شود
چکیده: جشن "مشهد شهر جهاني صنايع دستي سنگ های قیمتی" و " لالجین شهر جهانی سفال"  با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و جمعی از مسئولان استانی برگزار می شود.  به گزارش روابط عمومي معاونت صنایع دستی سازم... ادامه »
12
با حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی صورت گرفت؛

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از آثار تراش شیشه فوتی

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از آثار تراش شیشه فوتی
چکیده: نمایشگاهی از آثار تراش شیشه فوتی  هنرمند جوان اکبرمرد علی از استان قزوین به حمایت دفتر معاونت صنایع دستی از 10 تا 13 مرداد ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی  سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ اکبر مرد علی هنرمند جوان کشورمان مدت 11 سال است به صورت حرفه ای در رشته تراش... ادامه »
12
19مرداد ماه با حضور معاون رئیس جمهور برگزار می شود؛

جشن "مشهد شهر جهاني سنگ های قیمتی "

جشن "مشهد شهر جهاني سنگ های قیمتی "
چکیده: جشن "مشهد شهر جهاني صنايع دستي گوهر سنگ ها" با حضور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور، خانم غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی و جمعی از مسئولان استانی برگزار می شود.  به گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري؛ به دنبال ... ادامه »
11
واکنش رسانه های هند به خبر ثبت شهرهای جهانی ایران
چکیده: به دنبال انتشار خبر جهانی شدن شهرهای مشهد و لالجین به عنوان شهرهای جهانی، انعکاس خبرثبت شهرهای جهانی در رسانه های جمعی هند حکایت از ارتقاء جایگاه صنایع دستی ایران در دنیا دارد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پس از اعلام رسمی شورای جهانی صنایع دستی مبنی بر انتخاب مشهد و لالجین به عنوان شهرهای جهانی سنگ های قیمتی و س... ادامه »
03
جزئیات بسته اشتغال صنایع دستی تشریح شد
چکیده: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی جزئیات بسته اشتغال صنایع دستی را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار میراث آریا(chtn) سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور با هماهنگی و کسب موافقت اصولی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و بهره گیری از ظرفیت بانک های عامل در سطح کشور؛ اعطای وام و تسهیلات اشتغال  به جوانان در عرصه صنایع دستی را به منظور حمایت ... ادامه »
03
سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از آثار نقاشی روی ابریشم
چکیده: نمایشگاهی از آثار نقاشی روی ابریشم هنرمند جوان بنفشه خاتمی به حمایت دفتر صادرات معاونت صنایع دستی از 2 تا 6 مرداد ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ بنفشه خاتمی هنرمند جوان کشورمان که دانش آموخته رشته صنایع دستی گرایش فرش و فوق دیپلم معماری از آ... ادامه »
03
مدیر تحقیقات بازارو ساماندهی صندوق کارآفرینی امید خبر داد؛

پرداخت تسهیلات به هنرمندان برای شرکت در نمایشگاه های خارجی

پرداخت تسهیلات به هنرمندان برای شرکت در نمایشگاه های خارجی
چکیده: صندوق کارآفرینی امید بر اساس تفاهم نامه خود با سازمان میراث فرهنگی، هزینه های حضور هنرمندان در نمایشگاه های خارجی را تا سقف 10 میلیون تومان با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ( کارمزد4 درصد)و با دوره بازگشت 24 الی 36 ماهه حمایت مالی می کند. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ در ادامه برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و ش... ادامه »
02
در جلسه گزارش مشاور صنایع خلاق سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) مطرح شد؛

توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با ایجاد مراکز صنایع خلاق بومی

توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با ایجاد مراکز صنایع خلاق بومی
چکیده: با توجه به ظرفیت غنی و بالا در صنایع دستی ایران، ایجاد مراکز صنایع خلاق بومی بسیار کمک کننده و لازم است تا به این وسیله بتوان به توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار در هنر و صنعت ایران دست یافت. به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ تقویت و بالندگی صنایع دستی  تنها  به ایجاد فرصت های مالی  و فرهنگی ب... ادامه »
صفحه 9 از 910اولین   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   آخرین