شنبه 07 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

08
حضور هنرمندان و صنعتگران گلستان در نمایشگاه صنایع دستی تهران
چکیده: 14 هنرمند و صنعتگر صنایع دستی استان گلستان در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران حضور یافتند. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی این اداره کل از حضور 14 نفر از صنعتگران و هنرمندان استان در پنجمین نمایشگاه بین المللی و بیست و ششمین نمایشگاه ملی در تهران خبر د... ادامه »
08
ارزش صنایع دستی هیچگاه از بین نمی رود
چکیده: یک استاد دانشگاه گفت: ارزش صنایع دستی هیچگاه از بین نمی رود.  به گزارش میراث آریا(chtn) ،حمید ضرغام استاد دانشگاه در پنجمین نمایشگاه  بین المللی صنایع دستی گفت:صنایع دستی همیشه ارزنده است و این ارزنده بودن مزیت در تمامی محصولات صنایع دستی محرز است. وی افزود:صنایع دستی خود، گویای کیفیت،مرغوبیت و برجستگی خود است، وقتی شما در یک نمایشگاه ص... ادامه »
08
برپایی نمایشگاه صنایع دستی در مکان ثابت افزایش کیفیت را به همراه دارد
چکیده: تغییر جایگاه نمایشگاهها براساس محدویت های موجود بوده است.   به گزارش خبرنگار میراث آریا رجبعلی خسرو آبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران  در پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی گفت: نمایشگاه باید در مکانی برپا شود که عرضه کنندگان آثار امکان معرفی و فروش داشته باشند. وی ادامه داد: نمایشگاه صنایع دستی نیازمند جایگاهی است که دسترسی آن ... ادامه »
08
به دلیل عدم عرضه صنایع دستی؛

3 غرفه نمایشگاه صنایع دستی تعطیل شد

3 غرفه نمایشگاه صنایع دستی تعطیل شد
چکیده: معاون اداره حمایت از تولیدات صنایع دستی از تعطیلی و تخلیه سه غرفه متخلف در بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی خبر داد.   به گزارش میراث آریا(chtn)، محمد حسین دهقان بیان کرد: بنا به دستور معاون صنایع دستی، کمیته فنی و نظارت در نمایشگاه تشکیل شد که از روز اول نظارت و ارزیابی فنی محصولات ارائه شده در نمایشگاه را برعهده گرفت.   او ادامه... ادامه »
08
‌ نمایشگاهی به شیوه پاسخگویی
چکیده: معاون صنایع دستی کشور در سومین روز از نمایشگاه ملی صنایع دستی که بزرگترین رخداد این حوزه محسوب می‌شود به بسیاری از سوالات هنرمندان در پشت میز اطلاعات پاسخ داد. به گزارش میراث آریا(chtn)، بهمن نامور مطلق به همراه پویا محمودیان مدیرکل صادرات و فریدون میرزالو مدیرکل آموزش و ترویج صنایع دستی در دقایق پایانی سومین روز از نمایشگاه پشت میز اطلاعات، ... ادامه »
08
این روزها در مصلی تهران خبرهایی است

نمایشگاهی برای بهترین ها

نمایشگاهی برای بهترین ها
چکیده: علی البرزی- علاقه مردم ایران به میراث بومی و قدیمی صنایع دستی قصه ، شعر، داستان و ادبیات نیست، حتی افسانه هم نیست، بلکه بخشی از تاریخ سرزمینی کهن است که اصل و اساسش را بر پایه آیین های سنتی و اصیل بنا نهاده اند.  نیازی هم نیست که انواع میراث های ماندگار در حوزه صنایع دستی را فهرست کنیم و حجت بیاوریم که اینجا کشور زنان و مردان هنرمندی است... ادامه »
07
صنایع دستی از نوع نسخ قدیمی
چکیده: طراح سنتی و تذهیب با اشاره به  ساخت آثاری همچون نسخ قدیمی گفت: این آثار به غیر از طراحی، یک هفته زمان برای اجرای آن صرف می شود که البته با ارزش ترین اثر ارایه شده در غرفه خود در نمایشگاه چهارماه زمان برده است. مژگان برنا طراح سنتی و تذهیب لوح عتیق در گفت و گو با خبرنگار میراث آریا در مورد غرفه خود در نمایشگاه صنایع دستی گفت: کار ما بازسازی ... ادامه »
07
صنایع دستی در خارج از کشور بازار پر رونقی دارد
چکیده: یکی از هنرمندانی که آثار خود را در نمایشگاه صنایع دستی ارایه کرده است، گفت: بازار محصولات صنایع دستی در خارج از کشور بسیار پر رونق است که امسال در حوزه آموزش و برای آشنایی با شرایط صنایع دستی داخل کشور در نمایشگاه شرکت کردم.  هیاس حسینی یکی از هنرمندان صنایع دستی که به تازگی به کشور باز گشته است در گفت و گو با خبرنگار میراث آریا، در مورد حض... ادامه »
07
بازگشت برندهای بنام به نمایشگاه صنایع دستی
چکیده: مدیر یکی از گالری های برند فرش «ذوالانوار» هم اکنون در هفت شعبه خود در خارج از کشور محصول فروش محصولات چون گلیم، گبه، فرش و گلیم فرش هستیم که به زودی شعبه خود در آمریکا را نیز بازگشایی می کنیم. به گزارش خبرنگار میراث آریا از بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی، یکی از ویژگی های امسال نمایشگاه حضور برندهای مطرح حوزه صنایع دستی است که نسب... ادامه »
07
تابلو یک میلیارد تومانی در نمایشگاه صنایع دستی
چکیده: در نمایشگاه صنایع دستی که در محل مصلای تهران برپاست، یک تابلو نفیس به قیمت یک میلیارد تومان در معرض فروش قرار داده شده است. به گزارش خبرنگار میراث آریا، دومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی درحالی امروز (جمعه) آغاز به کار کرد که به دلیل همزمانی با نمازجمعه، درهای سالن از ساعت 14 به روی هنرمندان و دیگر علاقمندان بازگشایی شد. در این روز که... ادامه »
07
امکان فروش اینترنتی محصولات صاحبان صنایع دستی بومی و کوچک فراهم شد
چکیده: مدیر روابط عمومی دیجی کالا با اشاره به استقبال خیلی خوبی که از فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی شده است، گفت: هم اکنون امکانی فراهم شده است که صاحبان صنایع دستی کوچک و بومی شروع به فروش محصولات صنایع دستی خود از طریق سایت دیجی کالا کنند.  امیر تهرانی مدیر روابط دیجی کالا در گفت و گو با خبرنگار میراث آریا در ارتباط با حضورشان در نمایشگاه صنایع... ادامه »
07
رونق فروش الکترونیکی محصولات صنایع دستی در خارج از کشور
چکیده: مسوول غرفه یکی از فروشگاه های اینترنتی حاضر در نمایشگاه صنایع دستی از فروش محصولات صنایع دستی کشورمان به خارج از کشور خبر داد و گفت: هم اکنون از کشورهای مختلفی چون ایتالیا و کانادا مشتری صنایع دستی کشورمان را داریم که به زودی این امکان در کشور روسیه نیز فراهم می شود. محمدرضا حاتمی نعمتی مسوول غرفه فروشگاه اینترنتی دستینه کالا با اشاره به فروش اینت... ادامه »
07
مذاکرات صاحبان صنایع دستی برای شروع فروش اینترنتی محصولات
چکیده:  یکی از اعضای فروش اینترنتی محصولات صنایع دستی حامیان از مذاکرات متعدد با صاحبان صنایع دستی کوچک و بومی برای آغاز فروش الکترونیکی محصولات آنها خبر داد.  حامد شادمان، غرفه دار فروشگاه صنایع دستی حامیان با اشاره فروش انواع مختلف از صنایع دستی در نمایشگاه بیست وششم صنایع دستی در مصلی تهران گفت: مدت زیادی نیست که از شروع به کار این فروشگاه ا... ادامه »
07
استقبال مردمی از نمایشگاه صنایع دستی
چکیده: روز جمعه ، سومین روز از نمایشگاه صنایع دستی با استقبال مردم مواجه شد. بیست و ششمین نمایشگاه  ملی صنایع دستی ایران و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی با استقبال انبوه مردم مواجه شد. ساعات کار نمایشگاه در سومین روز، تا ساعت 22 است. این نمایشگاه در وسعت 5200 متر مربع فضای مفید و با حضور 600 هنرمند از سراسر ایران، از عصر چهارشنبه 5 خرداد ماه... ادامه »
07
پاسخگویی به نیازهای جامعه امروز با دگرگونی طراحی صنایع دستی ممکن می شود
چکیده: دگرگونی در طراحی صنایع دستی یکی دیگر از برنامه های مهم ما در این حوزه است چراکه بخشی از صنایع دستی نیازهای جامعه امروز و جوانان را تامین نمی کند و ما باید به تولید آثاری بپردازیم که پاسخگوی نیازهای انسانی امروزی باشد. به گزارش خبرنگار میراث آریا بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی در سومین روز از بیست وششمین نمایشگاه ملی و پنجمین نمایشگاه بین الملل... ادامه »
07
نمایشگاههای صنایع دستی باید به سمت تجاری شدن گام بردارند
چکیده: معاون صنایع دستی گفت: نمایشگاههای صنایع دستی باید به سمت تجاری شدن گام بردارند. به گزارش خبرنگار میراث آریا(chtn) ،بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی دردومین روز از بیست و ششمین نمایشگاه ملی و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی گفت: در این نمایشگاه، وضعیت صنایع دستی به نمایش گذاشته می شود، هرسال یکبار دور هم جمع می شویم تا ببینیم حال صنایع دستی چ... ادامه »
06
نمایشگاهی برای صنایع دستی ایران
چکیده: حمید ضیایی پرور- نمایشگاه صنایع دستی که از روز پنج شنبه در محل مصلای تهران آغاز به کار کرده است و تا روز دوشنبه 10 خرداد ماه ادامه دارد در واقع آوردگاه هنرهای سنتی و داشته های صنایع دستی کل ایران است. اگر نمی توان همه ایران را گشت اما می توان با گشت و گذاری دو سه ساعته در نمایشگاه با توانمندی های هنرمندان صنایع دستی ایران آشنا شد. بر اساس آمارها،... ادامه »
06
معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور؛

باید صنایع دستی ایرانی را وارد زندگی روزمره کرد

باید صنایع دستی ایرانی را وارد زندگی روزمره کرد
چکیده: محمدرضا واعظ مهدوی معاون امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: صنایع دستی این ظرفیت بسیار بالا را دارد و می تواند علاوه بر استفاده های هنری و نقش هویتی و ملی در زندگی روزمره ما نیز بسیار مورد استفاده قرارگیرد.  به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ محمدرضا واعظ مهدوی... ادامه »
06
هنرهای سنتی با برپایی نمایشگاه سالانه صنایع دستی بیشتر دیده می شوند
چکیده: کارشناس ارشد رشته هنر اسلامی و مدرس هنرگفت: هرقدر نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه سالانه صنایع دستی بیشتر اتفاق بیفتند و فارغ التحصیلان هنرهای سنتی با میراث فرهنگی تعامل بیشتری داشته باشند هنرهای سنتی روز به روز بیشتر در جامعه دیده می شود و جا می افتد. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ قیس ثبوتی با... ادامه »
06
بازدید معاون امورزنان رئیس جمهور از نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران‎
چکیده: شهین دخت ملاوردی معاون امور زنان رئیس جمهور عصر روز گذشته باهمراهی بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور, پویا محمودیان مدیرکل صادرات صنایع دستی ومشاور رئیس در امور زنان سازمان میراث فرهنگی از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری; این بازدید پس از ... ادامه »
صفحه 9 از 907اولین   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   آخرین   
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد از صدور 39 مجوز مشاغل خانگی در قالب پشتیبا...