پنجشنبه 30 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

03
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي کردستان، با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN)، گفت: اين معاونت براي دستيابي به برنامه‌هاي خود از استادان و افراد صاحب‌سبک استفاده مي‌کند. " امير احمديان" افزود: آموزش، يکي از مهمترين ابزار توسعه و گسترش صنايع‌دستي در کشور است که بايد براي آن برنامه‌ريزي مدون و منسجمي داشت. وي با اشاره به اينکه در اواخر پاييز سا... ادامه »
03
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: اين اتحاديه مقرر کرده بود که نمايندگان هر استان کارهاي بيمه هنرمندان را پيگيري کنند، اما متاسفانه هيچ اتفاق خرسندکننده‌اي در اين زمينه صورت نگرفته ‌است. " انوشيروان گرايلي" افزود: طي صحبت‌هايي که يکسال پيش انجام شد، قرار بود اين اتحاديه فاز اول بيمه هنرمندان را پس ا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(CHTN)، "حسين هاتفي فارمد" با بيان اينکه جاي خالي هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در اين استان همچنان احساس مي‌شود، گفت: با همکاري معاونت‌هاي صنايع‌دستي سراسر کشور، رونق صنايع‌دستي با بهره‌گيري از تجارب اساتيد دانشگاه، پيشکسوتان و هنرمندان درحال ساماندهي است. وي با تأکيد براينکه کارگاه‌هاي زودبازده ايلام از پتانسيل‌هاي فراواني برخورد... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مسعود احمدي‌نيا" معاون صنايع‌دستي استان مازندران با بيان اين مطلب تصريح کرد: ارتقاي سطح آموزش صنايع‌دستي در مجتمع‌هاي آموزشي و ايجاد حس رقابت در توليدات صنايع‌دستي، ازجمله برنامه‌هاي آتي حوزه صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري است. وي همچنين ارزيابي توليدات براساس آخرين استانداردهاي موجود، هدفمند کرد... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، فرهنگستان هنر طي مراسمي در موزه هنرهاي معاصر تهران، نفرات برتر نهمين دوسالانه گرافيک معاصر و پوستر تهران را اعلام و به آنها لوح تشويق اهدا کرد. در بيانيه فرهنگستان هنر تشويق و حمايت از هنرمندان و ترويج آثار منطبق با کيفيت اصيل هنري براساس نوآوري، خلاقيت و بيان فردي به‌عنوان معيارهاي گزينش و معرفي هنرمندان برگزيده اعل... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(CHTN)، "علي محمد آزاد" با اشاره به امکانات بالقوه فراوان در اين منطقه، يادآورشد: رونق کشاورزي و دامپروري، همچنين وجود 500 هزار هکتار جنگل در اين منطقه يکي از پتانسيل‌هاي قوي براي رونق صنايع‌دستي ايلام است. وي با اشاره به جمعيت اندک استان و وجود قابليت‌هاي فراوان در منطقه، تصريح کرد: وسعت جنگل‌هاي ايلام چنان است که به ازاي هر ... ادامه »
02
چکیده: "خسرو رفيعيان"، به ميراث آريا (CHTN)، گفت: تجارت و بازاريابي در صنايع‌دستي علمي تخصصي است و بسياري از صنعتگران و هنرمندان فعال صنايع‌دستي که کم‌سواد هستند نمي‌توانند به اين تبحر دست پيدا کنند. معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان گيلان با بيان اينکه 17 تعاوني فعال در زمينه صنايع‌دستي در استان وجود دارد گفت: اين تعاوني‌ها زيرنظر وزارت تعاون فعالي... ادامه »
02
چکیده: "علي قاسمپور" در گفتگوي اختصاصي با ميراث‌آريا(CHTN)، ضمن بيان اين مطلب، تصريح کرد: درنظر داريم براي آشنايي بيشتر مردم ايران با صنايع‌دستي ايلام، توليدات بومي استان را در قالب پوستر و CD نيز به شيوه‌اي جذاب به نمايش درآوريم. وي با اشاره به شهرت جهاني گليم‌هاي نقش‌برجسته ايلام، افزود: درحال حاضر، آوردن نام گليم نقش‌برجسته يکي از راه‌هاي معرفي اين... ادامه »
02
چکیده: "محمد عبدلي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي آذربايجان‌غربي، در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، ضمن اعلام اين خبر، تصريح کرد: آشنايي با فرهنگ، آداب، رسوم و اقوام مختلف،‌ حمايت از هنرمندان تعامل ميان آنها و از همه مهمتر فروش صنايع‌دستي، ازجمله اهداف برگزاري اين نمايشگاه است. وي افزود: با وجودي که براي شرکت در نمايشگاه از همه استان‌ها دعوت شد، اما 6 است... ادامه »
02
چکیده: "علي وحدتي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان همدان با اعلام اين خبر به خبرنگار ميراث آريا (CHTN)، گفت: اين نمايشگاه برگزيده آثار 2500 هنرآموزي است که در سال 85 در معاونت صنايع‌دستي آموزش ديدند. وي افزود: برگزاري نمايشگاه هفته صنايع‌دستي با استقبال خوبي از سوي هنرمندان و باقي مردم همراه بود و همين امر دليل برگزاري دائمي آن شد. وي تأسيس کار... ادامه »
02
چکیده: "کبري حيدري" هنرمند پيشکسوت تهراني با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: در دوخت لباس‌هاي سنتي، سعي کرده‌ايم بي‌هيچ تغييري و با توجه به لباس‌هاي سنتي و محلي هر شهر و روستا، به احياي آنها بپردازيم. وي با اشاره به اينکه اين لباس‌‌ها، براي نخستين‌بار به همت سازمان صنايع‌دستي وقت، در محل نمايشگاه سازمان، به نمايش درآمد، استقبال ژاپني‌ها از لباس... ادامه »
02
چکیده: "مسعود اسکندري" با اشاره به حضور 4 هزار بافنده گليم نقش‌برجسته در ايلام، افزود: از آنجا که اغلب زنان ايلامي در منازل خود يک دار گليم نقش‌برجسته دارند که اوقات فراغت خود را با آن مي‌گذرانند، حفظ اصول سنتي براي توليد اين محصول به طور جدي دنبال خواهدشد. وي ضمن ابراز تأسف براي از بين رفتن مراکز رنگرزي سنتي ايلام، تصريح‌کرد: پيشنهاد معاونت براي ادام... ادامه »
02
چکیده: " محمد اسماعيلي" هنرمند سمناني، با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN)‌ گفت: در چنين شيوه‌اي، رنگ‌ها مجزا بوده و در مرز يکديگر نفوذ نمي‌کنند؛ زيرا توسط خطوط رنگيني مرکب از منگنز و روغن دنبه از يکديگر جدا مي‌شوند. وي ادامه داد: در عصر صفويه، کاشي هفت رنگ به شکلي گسترده مورد استفاده قرارگرفت و نصب کاشي‌هاي چهارگوش در قاب‌هاي بزرگ، منظره‌هايي بديع،... ادامه »
02
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، مطالعات و پژوهش‌هاي باستان‌شناسي ثابت کرده است آثار به‌دست آمده از مازندران و تاريخچه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اين استان قدمتي چند هزار ساله دارد. در هزاره‌هاي چهارم و پنجم قبل از ميلاد ساخت ظروف سفالي پخته شده با استفاده از دست در مازندران آغاز شد. بنابراين گزارش، اين سفال‌ها داراي ظرافت ساخت بوده و نقوش زيبا روي ل... ادامه »
02
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مسعود احمدي‌نيا" معاون صنايع‌دستي استان مازندران افزود: صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي وامدار خلاقيت،‌ نوآوري و حس درک زيبايي‌شناسي هنرمنداني است که براي حفظ و ماندگاري فرهنگ و تمدن يک ملت تلاش مي‌کنند. وي در ادامه گفت: خريد آثار هنرمندان و صنعتگران و تشويق آنان به توليد آثار برجسته و نگهداري آنها با شناسنامه در گنجينه و مو... ادامه »
02
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سمنان، به ميراث آريا(CHTN)، گفت: آموزش صنايع‌دستي در اين استان درحال بررسي و واگذاري به متقاضيان واجد شرايط بخش خصوصي است. "سيدکمال موسوي"، افزود: براساس تفاهمنامه‌اي با افراد و شرکت‌هاي صاحب صلاحيت، از اين پس اقدامات آموزشي به آنها واگذار مي‌شود. وي تصريح کرد: در اين تفاهمنامه مقرر شده نظارت بر همه امور آموزش، ... ادامه »
02
چکیده: " حسين هاتفي فارمد" با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: خانواده‌هاي ايراني به صنايع دستي به عنوان يک کالاي لوکس نگاه مي‌کنند و پس از خريد، آن را در گنجينه‌هاي خود نگه مي‌دارند. وي با تأکيد براينکه، در نظر داريم با يک برنامه ريزي منسجم و فرهنگ‌سازي، استفاده از صنايع‌دستي را جايگزين کالاهاي خارجي کنيم،افزود: اگر کيفيت و تنوع محصولات صنايع د... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(CHTN)، "شهناز شاهمرادي" رئيس شوراي شهر ايلام، ضمن اظهار خرسندي از پيشنهاد "حسين هاتفي‌فارمد" مبني بر نامگذاري يکي از خيابان‌هاي اصلي اين شهر به نام مبدع اين هنر، گفت: در صورتي که معاونت صنايع‌دستي و سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ايلام تقاضاي خود را براي اجرايي شدن اين اقدام ارائه کند، پيگيري موضوع مذکور در شوراي شهر ... ادامه »
31
چکیده: "محمدرضا حساني" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کرمان، با اعلام اين خبر به ميراث‌آريا(CHTN)، گفت: مراسم تقدير از هنرمندان فلزکار با حضور رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، بخشداري، امام‌جمعه و صنعتگران محلي صورت گرفت و طي آن از سازنده ماکت ارگ راين نيز تقدير به‌عمل‌آمد. وي با اشاره به اينکه در مراسم مذکور بر اعزام هنرمندان فلزکار به ... ادامه »
31
چکیده: "عليرضا کاوه" مسئول صنايع‌دستي اداره ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري بهبهان در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، گفت: قرار است 75 ميليون تومان ازسوي استانداري و 25 ميليون تومان ازسوي فرمانداري شهرستان براي خريد ابزار کار آموزش و ديگر اقدامات ترويج صنايع‌دستي هزينه شود. وي با بيان اينکه بهبهان ازجمله شهرهاي بزرگ صنايع‌دستي کشور است که به آن بي‌توجهي ... ادامه »
صفحه 909 از 910اولین   قبلی   901  902  903  904  905  906  907  908  [909]  910  بعدی   آخرین