چهارشنبه 03 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

21
چکیده: "حبيب دلشکيب" هنرمند حجم‌ساز کرجي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: با بيش از 22 سال فعاليت در زمينه حجم‌سازي توانسته‌ام در 98 نمايشگاه داخلي صنايع‌دستي شرکت کنم. وي افزود: حجم‌سازي با استفاده از طلق، هنري ابداعي و منحصربه‌فرد است که طي آن با حرارت دادن طلق،‌ آن را به شکل موردنظر در مي‌آورند. دلشکيب با اشاره به اينکه اين آثار در موزه د... ادامه »
21
چکیده: "غلامحسين الطافي" خوشنويسي، در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: خط کوفي به‌دليل زيبايي‌هاي ظاهري و دشواري در خواندن، کاربرد بيشتري در تابلوهاي تزئيني دارد. وي که مدت 6 سال است در اين حوزه فعاليت مي‌کند به تلفيق خط- نقاشي و پتينه در آثار خود اشاره کرد و گفت: مرحله نخست در اين کار خطاطي است و نقاشي و پتينه پس از آن انجام مي‌شود. الطافي درب... ادامه »
21
چکیده: "همايون کاوياني‌نژاد" هنرمند چرم‌کار تهراني با بيان اينکه بيش از 30 سال سابقه فعاليت در اين هنر- صنعت دارد به ميراث آريا(CHTN)، گفت: تولد محصولات چرمي از جمله محصولات تلفيقي گليم و چرم، کيف اداري، قاب آينه و تابلوهاي نقاشي چرمي، مهمترين توليدات اين رشته را شامل مي‌شود. وي با اشاره به حضور در نمايشگاه‌هاي داخلي و بين‌المللي تصريح کرد استقبال از آ... ادامه »
20
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي مازندران با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: در اين نمايشگاه هنرمندان 20 استان در 60 غرفه توليدات و محصولات خود را به نمايش گذاشتند. "مسعود احمدي‌نيا" افزود: نمايشگاه سراسري بابلسر تا 22 مرداد ميزبان علاقه‌مندان و گردشگران است. وي، با اشاره به زمان افتتاح نمايشگاه گفت: تعطيلات آخر هفته و مبعث حضرت محمد (... ادامه »
20
چکیده: "سيد جلال‌الدين بصام" که در حال حاضر براي پي‌گيري مراحل تحويل فرش در امارات به سر مي‌برد در گفتگوي اختصاصي با ميراث‌آريا(CHTN)، اعلام کرد: چهارشنبه17 مرداد اين فرش که در 9 قطعه بزرگ‌ بافته شده به مسجد شيخ زائد ابوظبي تحويل داده شد. وي درخصوص نصب اين فرش در مسجد ابوظبي، گفت: 9 قطعه بافته شده در کنار هم قرار مي‌گيرند، با عبور دادن از لابه‌لاي ستو... ادامه »
20
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "مسعود هدايتي" هنرمند حکاکي روي فلز با بيان اين مطلب، گفت: هنر حکاکي روي فلزات از زمان‌هاي گذشته تا کنون همواره به صورت سنتي در ايران صورت مي‌گيرد. وي در خصوص چگونگي شيوه توليد محصولات اين رشته هنري، توضيح داد: براي انجام کار حکاکي روي فلز، ابتدا پشت ظروف فلزي را که قرار است حکاکي روي آن صورت گيرد با قير مي‌پوشانند، ز... ادامه »
20
چکیده: "زهره جهاني"، مسئول صنايع‌دستي سازمان منطقه آزاد قشم با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: اندازه قاليچه يک متر در 80 سانتي‌متر برآورد شده و نقشه آن توسط "محمد شيرواني" يکي از طراحان بومي منطقه ارائه شده است. وي با بيان اينکه فرش مذکور با کرک و ابريشم بافته مي شود، افزود: 3 نفر از قاليبافان که در دوره آموزشي پيشرفته مشغول به فعاليت هستند، ... ادامه »
18
چکیده: "هادي ربيعي" مسئول کتابخانه فرهنگستان هنر با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: فرهنگستان هنر تا دو سال پيش طرح حمايت از پايان نامه‌هاي داشنجويي با موضوع هنرهاي ايراني و سنتي را در دستور کار خود قرار داده بود چنانکه برگزاري جشنواره پايان‌نامه‌هاي برتر در اين حوزه يکي از اقدامات آن به شمار مي‌رفت. وي با بيان اينکه تمامي پايان‌نامه‌ها هم اکن... ادامه »
18
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "غلامرضا هادي‌زاده" هنرمند پتينه روي چوب با استفاده از نوعي طراحي و رنگ‌امزي ويژه موفق به ساخت محصولات جديد و متنوعي در حوزه خود شده است. هنرمند تهراني با اشاره به اينکه در پتينه روي چوب اشيا رنگ کهنگي به خود مي‌گيرند، تصريح کرد: با توجه به جنس اشياي مورد نظر از روش‌هاي مختلفي براي پتينه کاري استفاده مي‌شود به عنوان مث... ادامه »
18
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سيدولي الله اميري" گفت: راه‌انمدازي شهرک‌هاي صنعتي توافقنامه‌اي است که سال گذشته ميان "ملک‌زاده" معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و رئيس شهرک‌هاي صنعتي امضا شد. وي ادامه داد: پيرو اين توافقنامه تمام استان‌ها به دنبال تملک زمين و اعتبار براي راه‌اندازي شهرک‌هاي صنعتي هستند. وي با اشاره به جلسه... ادامه »
18
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين جشنواره همزمان با نامگذاري سال 86 به عنوان سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي از 18 تا 22 مرداد ماه در محل برپايي نمايشگاه‌ها و سالن آمفي‌تئاتر خانه فرهنگ برگزار مي‌شود. عناوين برنامه‌هاي اجرايي جشنواره ياد شده، عبارتند از : برپايي نمايشگاهي از آداب و رسوم اقوام ايراني در قالب نمايشگاه صنايع‌دستي، لباس، عکس، پوستر و اغذ... ادامه »
18
چکیده: "محمدحسن خوشرو" هنرمند مروار باف تهراني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: با 45 سال فعاليت در اين حرفه، هرگز شاهد چنين افزايش قيمت ماده اوليه نبوده‌ايم. وي افزود: افزايش قيمت ترکه نسبت به چند سال گذشته به ميزاني بوده که ديگر توليد اين محصول مقرون به صرفه اقتصادي نيست و بيشتر فعالان اين بخش وادار به ترک کار شده‌اند. هنرمند تهراني با اشا... ادامه »
18
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مسئول فني و پژوهشي معاونت صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري خراسان رضوي گفت: در صورت موافقت و اعطاي تسهيلات به اين تعداد طرح براي بيش از ‪ ۳۰۰‬ نفر در استان شغل ايجاد مي‌شود. "محسن بيوکي" با بيان اينکه تسهيلات لازم جهت ايجاد اشتغال بيش از‪ ۳۶‬ميليارد ريال است، گفت: بيش از ‪ ۲۰۰‬ نفر نيز متقاضي دريافت... ادامه »
18
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)"انوشيروان گرايلي" افزود: اين طرح با اهداف کوتاه، ميان و بلندمدت انجام مي‌شود و هر يک از اين اهداف داراي زير مجموعه‌هاي قوي براي توسعه اين صنعت است. وي معتقد است: در صورت فراهم بودن بازار مطمئن، صنايع‌دستي به عنوان يکي از بخش‌هاي مهم اشتغالزا در استان مطرح خواهد شد. وي، با بيان اينکه تلاش‌هايي براي رفع مشکل بازار صن... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه که به منظور نمايش آثار حکاکي روي سنگ به ويژه مهرکني و نگين تراشي برپا مي‌شود، آثاري از مهرداد خلقي هنرمند حکاکي روسنگ تهراني به نمايش درمي‌آيد. اين گزارش مي‌افزايد: حکاکي هنري ظريف روي آهن و فلزات است که اين هنر- صنعت در کشور ما به روش‌هاي سنتي صورت مي‌گيرد. هنر حکاکي روي فلزات مختلف ازجمله مس، نقره،... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي مازندران گفت: اين نمايشگاه با همکاري کانون جوانان سبز ايران در شهرستان بابلسر که يکي از شهرستان‌هاي توريستي استان است، برپا مي‌شود. "مسعود احمدي نيا" افزود: اين نمايشگاه با 58 غرفه در رشته‌هاي متنوع صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي به مدت 8 روز ميزبان علاقه‌مندان اين هنر- صنعت است. وي، قلم‌زني... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)مهندس"عزيز الله سيفي" هدف از برگزاري اين دوره آموزشي را فرهنگ سازي و ترويج روحيه کارآفريني، تقويت ارزش‌ها، نگرش‌ها و رفتارهاي کارآفرينانه دانست. وي ادامه داد: ايجاد زمينه براي فراهم آوردن ايده ، طرح نو و تبديل آن به فرصتهاي جديد و ارزش نهادن در حوزه هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جامعه از ديگر اهداف برپايي اين دور... ادامه »
17
چکیده: "افشين ملکي" هنرمند فرفورژه‌کار تهراني با بيان اينکه 10 سال سابقه فعاليت در اين هنر- صنعت دارد، به ميراث آريا(CHTN) گفت: در سال‌هاي اخير، با توجه به کاهش توان خريد مردم و قيمت بالاي برخي محصولات صنايع‌دستي به دليل ظرافت کار و زمان‌بر بودن، توليد آنها با رکود قابل‌توجهي رو‌به‌رو شده است. وي افزود: در حال‌حاضر تهيه مواد اوليه به ويژه حباب‌هاي بلور... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) "بهمن فيزابي" افزود: در اين خصوص با ارگان‌ها و سازمان‌هاي دولتي مکاتباتي داشته‌ايم و از آنها خواسته‌ايم که براي راه‌اندازي اين شهرک معاونت صنايع‌دستي را همراهي کنند. وي ادامه داد: چندين مشاور و کارشناس ادارات متولي در حال بررسي طرح راه‌اندازي اين شهرک هستند. وي با اشاره به اينکه تاکنون چند زمين را براي اين منظور انت... ادامه »
17
چکیده: "علي اکبري" هنرمند تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي تهراني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN) تصريح کرد: يکي از موضوعات مطرح در بخش آموزش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي چگونگي تراش آنهاست. وي افزود: سنگ‌هاي قيمتي کاربرد وسيعي در ساخت زيورآلات و جواهرات دارند که متأسفانه تا کنون در ايران نه تنها با آنها برخورد عملي نشده بلکه بسياري از اين سنگ‌ها ناشناخته ما... ادامه »
صفحه 909 از 934اولین   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   آخرین