یکشنبه 03 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

30
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN) و به نقل از روابط‌عمومي سازمان ايلام، "مسعود اسکندري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي اين استان، با بيان مطلب مذکور اعلام‌کرد: در راستاي اجراي طرح شناسايي صنعتگران از دو سال پيش تاکنون، اين اقدام انجام شده‌است. وي افزود: صدور کارت ملي صنعتگران به منظور شناسايي توليدکنندگان فعال و دسترسي به اطلاعات دقيق ميزان توليد آنان... ادامه »
28
چکیده: "جهانگير پيروزاده" مدير اداره ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري باغ ملک، در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، با بيان اينکه صنايع‌دستي احياگر سنت گذشته است خاطرنشان کرد: شهرستان باغ ملک داراي بافتي سنتي و روستايي است و رشته‌هايي چون جاجيم، گليم، قالي‌بافي از گذشته‌هاي دور در آن خلال بوده است؛ اکنون نيز مي‌توان با فراهم کردن فضاي مناسب، به رونق دوباره آن ... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، اين نمايشگاه که تا 6مردادماه ادامه دارد در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي با 150 غرفه و عرضه بيش از100 رشته صنايع‌دستي از سراسر کشور به نمايش درمي‌آيد. در مراسم افتتاحيه که از ساعت 30/17 روز دوشنبه برگزار مي‌شود معاون استاندار، مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي استان، صنعتگران، هنرمندان و دانشجويان صنايع دستي حضور خواهند ... ادامه »
28
چکیده: "جليل‌ جباري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين نمايشگاه قرار است از 22 تا 28 مرداد در محل دائمي نمايشگاه‌هاي استان اردبيل برگزار شود که هم‌اکنون در مرحله ثبت‌نام از استان‌ها و هماهنگي با شرکت بين‌المللي نمايشگاه‌هاي استان قرار دارد. وي با بيان اينکه اميدواريم اين نمايشگاه با مشارکت تمام ا... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نمايشگاه توانمندي‌هاي سمنان 21 تا 27 تيرماه امسال که زمان معرفي سمنان بود در سعدآباد برگزار شد. اين گزارش مي‌افزايد: نمايشگاه مذکور به منظور نمايش توانمندي‌هاي هنري هنرمندان برجسته اين استان برگزار شد تا مردم پايتخت نيز شاهد تحولات صنايع‌دستي بومي سمنان باشند. سوخت روي چوب، کنده‌کاري روي استخوان، نقاشي روي شيشه، گلي... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سيدکمال موسوي" معاون صنايع‌ دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري سمنان، ضمن اعلام اين خبر گفت: نمايش توانمندي‌هاي سمنان فرصتي بود تا محصولات اين استان به‌طور مستقيم براي مصرف‌کنندگان عرضه شود. موسوي افزود: در اين نمايشگاه ازسوي استان سليمانيه عراق،‌ پيشنهادي مبني بر برگزاري نمايشگاه مشابهي در عراق ارائه شد ک... ادامه »
28
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "عباس کاشيان"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري سمنان، ضمن اعلام اين خبر گفت: امسال، به عنوان سال معرفي سمنان در نظر گرفته شد و اميدواريم بتوانيم تا پايان سال اين استان را در قالب نمايشگاه و جشنواره‌هاي گوناگون به شيوه شايسته‌اي معرفي کنيم. وي ضمن مثبت ارزيابي کردن نمايشگاه توانمندي‌هاي استان سمنان در سعد... ادامه »
27
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي خراسان‌رضوي، با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(CHTN)، گفت: نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي با 30 غرفه، در فضايي افزون بر 2500 متر در محل بازارچه‌هاي جديدالتأسيس عباس قلي‌خان برپا مي‌شود. " حسين خواجه بيدختي" زمان نمايشگاه سراسري استان خراسان رضوي را 27 تا 11 شهريور اعلام کرد و افزود: اين نمايشگاه با همکاري بخش خصوصي برپا... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، اين دومين نمايشگاه اين هنرمندان است که با موضوعات حماسي با تکنيک رنگ روغن، مداد رنگي، آبرنگ و گواش در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد. در اين نمايشگاه آثار هنرمنداني چون "لوزا شريف"،"سونا خليل زاده"، "سحر سيدنژاد"، "مهري فيناستيان" به نمايش گذاشته مي‌شود. مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه جمعه 29 تير از 15 تا 19 خواهد بود و ... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "مسعود اسکندري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي ايلام، با بيان اين مطلب، گفت: تصميم‌گيري‌هاي جديد در حوزه صنايع‌دستي، از اين پس زير نظر شوراي مذکور انجام مي‌شود و جنبه عملياتي به خود مي‌گيرد. وي با اشاره به اينکه در جلسه روز گذشته راه‌اندازي اداره بازاريابي و بازرگاني صنايع‌دستي در دستور کار اين شورا قرار گرفته‌است، اف... ادامه »
27
چکیده: "عبدالمجيد شريف‌زاده" با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) افزود: به همين منظور، موضوع آموزش تخصصي با استفاده از افراد خبره و باتجربه در دستور کار اين پژوهشکده قرار گرفته‌است. وي ادامه داد:‌ متأسفانه ما درزمينه فرش به‌گونه‌اي خودشيفته شده‌ايم و نگاهمان را به آنچه که در اطرافمان در حال اتفاق افتادن است معطوف نمي‌کنيم. وي با اشاره به اينکه کشو... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، مدير شرکت فرش استان ايلام هدف از برگزاري اين جشنواره را شناسايي آسيب‌هاي هنر - صنعت فرش دستباف و شناسايي و انتخاب آثار برتر طراحي فرش مناطق غربي کشور عنوان کرد. "شهرام حاصلي" افزود: در اين جشنواره با حضور مسئولان مرکز ملي فرش، نمايندگان مجلس و جمعي از طراحان و بافندگان ايلامي مسايل و مشکلات فرش دستباف ايلام بررسي مي‌... ادامه »
27
چکیده: "مريم عبادي" هنرمند چيني و سراميک تهراني به ميراث آريا (chtn)، گفت: مناطق مرفه نشين در فروش آثار هنري سهم ويژه‌اي دارند. وي افزود: از آنجا که گراني مواد اوليه و هزينه حمل و نقل تهيه آن، قيمت‌ نهايي محصولات توليدي را به دنبال دارد، تنها قشر خاصي از مردم از آثار هنري استقبال مي‌کنند. عبادي با بيان اينکه خاک مورد استفاده جهت ساخت سراميک را از شه... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) در اين نمايشگاه بيش از ‪ ۲۰۰‬ اثر دستبافته مانند سبد باغچه‌اي، جاناني، گهواره، سبد خمره اي ،ميز توالت، سبد خوانچه‌اي، زنبيل و گلدان که با استفاده از چوب بافته شده، در معرض ديد عموم قرار گرفته است. اسماعيلي هنرمند سنندجي درخصوص برپايي اين نمايشگاه توضيح داد:‌حصير بافي يکي از رشته‌هاي قديمي و سنتي کردستان است که متأسفانه... ادامه »
27
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي گلستان با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا (chtn)‌گفت: در اين نمايشگاه محصولاتي مانند سفال، صنايع‌دريايي،‌صنايع چوبي، حصير و برخي ديگر از رشته‌ها در معرض ديد عموم قرار گرفته است. "انوشيروان گرايلي" افزود: اين نمايشگاه با هدف معرفي بيشتر توليدات صنايع‌دستي استان به مسافران و گردشگران برپا شده است. وي در ادامه به آموزش... ادامه »
27
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي استان مرکزي با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) گفت: خوشبختانه امروزه امکانات گسترده‌اي در زمينه فروش داخلي و صدور صنايع‌دستي به کشور‌هاي خارجي به وجود آمده است. "قاسم کاظمي" افزود: براي اينکه موقعيت‌ها و زمينه‌هاي مناسب را از دست ندهيم بهترين راهکار توسعه آموزش در روستاها است. وي ادامه داد:‌ مي‌توان با توسعه و... ادامه »
27
چکیده: "اکرم قدمي" رئيس اداره آموزشي معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان تهران به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: چاروق‌دوزي از رشته‌هاي قديمي و منسوخ شده شهرستان دماوند است که به همت معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان تهران و با همکاري دفتر ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري اين شهرستان در حال احيا است. وي با بيان اينکه قدمت اين رشته به 300 پيش باز مي‌گر... ادامه »
27
چکیده: "مينا دژپرور درخشان" هنرمند مينياتوريست تهراني با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: طي 15 سال فعاليت در زمينه طراحي سنتي و مينياتور، با سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري همکاري مستقيمي داشتم. وي با بيان اينکه در چندين نمايشگاه صنايع‌دستي توانسته حضور موفقي داشته باشد، افزود: بيشتر بازديدکنندگان از نمايشگاه‌ها به آموزش اين رشته علاق... ادامه »
27
چکیده: "زهرا انصاري" مدير عامل شرکت تعاوني صنايع‌دستي تهران با بيان اينکه مدت 20 سال در رشته معرق، منبت و مشبک سابقه فعاليت دارد به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، گفت: معرق يکي از زيباترين آثار هنري ايران است که طي آن هنرمند با تجه به طرح و موضوع کار، به انتخاب صحيح چوب مي‌پردازد. وي با بيان اينکه چوب‌هاي مختلف و متنوعي در ساخت تابلوهاي معرق به کار مي‌رود از ... ادامه »
26
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، نخستين پيش همايش گردهمايي "گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران" در قالب نشست علمي يک روزه با ارائه مقالاتي با موضوع هنرهاي سنتي آذربايجان در خانه فرهنگ تبريز برگزار مي‌شود. اين نخستين برنامه از سلسله پيش همايش‌هايي است که در تمام استان‌هاي کشور به منظور بررسي هنرهاي سنتي در حال فراموشي برپا خواهد شد. در اين پيش همايش ک... ادامه »
صفحه 909 از 924اولین   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   آخرین