چهارشنبه 04 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

18
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در ادامه رويکرد اين موزه در برگزاري نمايشگاه‌هاي دوره‌اي از منتخب آثار دو سالانه‌هاي بين‌المللي جهان اسلام‌، در مراکز فرهنگي سراسر نقاط ايران، نمايشگاهي شامل 50 اثر برگزيده از دومين دو سالانه پوستر جهان اسلام با موضوع فلسطين، تجلي حماسه مقاومت قدس شريف و مظلوم، اين قبله نخستين اسلام و آرمان‌ رهايي امت اسلامي را اين بار در... ادامه »
18
چکیده: معاونان صنايع‌دستي نيز در اين ميان با ارائه آمار و اخبار اميدوار کننده از توجه به احياي رشته‌هاي منسوخ شده و تصميم‌گيري ‌هاي تازه در خصوص ايجاد شهرک‌هاي صنايع‌دستي خبر دادند. هنرمندان هم در هفته گذشته کم نگذاشتند و در اظهاراتشان به مسايل متنوعي از جمله افزايش صادرات محصولات چوبي به کشورهاي اروپايي ، کلمبيا مقصد نهايي گليم اردبيل و ... اشاره کرد ... ادامه »
18
چکیده: "داريوش مصوري" مدير اجرايي کوشک هنرمندان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: اين کوشک با هدف ارائه فرهنگ هنرهاي سنتي، آييني و صنايع‌دستي ايراني، رشد و توسعه کارآفريني و کاربردي‌کردن اين هنرها در زندگي روزمره مردم راه‌اندازي شده‌است. وي افزود: کوشک مذکور در فضايي به مساحت 2 هزار متر مربع و در 500 غرفه منظم راه‌اندازي شده است که با استقبال م... ادامه »
18
چکیده: "اميرمحمد حسين‌نيا" معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي خراسان شمالي با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN)گفت: توجه به آموزش و گسترش رشته‌هاي اشتغالزا و درآمدزا در اولويت برنامه‌هاي اين معاونت قرار دارد. وي يادآور شد: رشته‌هاي گليم‌بافي، ساخت زيورآلات سنتي، البسه محلي، رودوزي‌هاي سنتي و سفال و لعاب جزو رشته‌هاي بومي اين استان بوده و به جز رشته گليم‌باف... ادامه »
18
چکیده: "سيدمهدي‌ موسوي" مدير روابط عمومي سعدآباد با يبان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: به مناسبت روز جهاني کودک 40 تابلوي نقاشي "نيلي عفراوي" خردسال تهران در نگارخانه سعدآباد در معرض ديد هنردوستان قرار گرفته‌است. وي افزود: آثار اين هنرمند 6 ساله تهراني که از 2 سالگي نقاشي مي‌کند با مداد رنگي و پاستل و به سبک مدرن نقاشي شده است. موسوي يادآور شد: ا... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، چهار عروسک فيليپيني با لباس‌هاي محلي به نام‌هاي جوسي، بالينتااوک، ترنو و مارانو در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته‌اند. جوسي از الياف موز و نوع گران قيمت تر آن به نام پنيا از الياف آناناس تهيه مي‌شود. ترنو نيز ترجمه فيليپيني لباسي اسپانيايي است که متناسب با آب و هواي مرطوب فيليپين، توسط زنان طبقه ممتاز جامعه قرن 19 پو... ادامه »
17
چکیده: "داريوش مصوري"مدير کوشک هنرمندان ايران با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: کوشک هنرمندان ايران با همکاري سازمان بهزيستي ايران در شب بيست و هفتم ماه مبارک رمضان ضيافت افطاري است. وي با اشاره به حضور ‪ ۵۰‬ مددجوي کارآفرين بهزيستي در قالب موسسات و انجمن‌هاي حمايت از توان يابان بهزيستي در کوشک هنرمندان ايران تاکيدکرد: اين ضيافت با همکاري مدير... ادامه »
17
چکیده: "شاپور سليمان‌پور" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي زنجان با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: هدف از اعطاي اين مهر حفظ مالکيت فکري معنوي اثر و جلوگيري از سوء استفاده فروش محصول در تمام دنيا از طريق سايت طراحي شده از طريق يونسکو، تبليغات رايگان در تمامي رسانه‌هاي جهاني، حضور در تمامي نمايشگاه‌هاي‌بين‌المللي و اعطاي لوح بين المللي از سوي يونسکو ا... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) "نصرت‌اله سپهر" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کرمانشاه با بيان اين مطلب گفت: با توجه به اهميت فروش بهتر براي تداوم توليد صنايع‌دستي ، ايجاد ارتباط با بازار و ايجاد شغل و نحوه ارتباط براي فروش صنايع‌دستي استان کرمانشاه همزمان کلاس و آموزش بازاريابي و کارآفريني در کنار آموزش صنايع‌دستي برگزار مي‌کند. معاون صنايع‌دستي اس... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) ، اين مؤسسه جهت دوره پاييزه کلاس‌هاي آموزشي خود در حوزه تخصصي هنر از کليه علاقه‌مندان به منظور ثبت‌نام و حضور در اين دوره دعوت کرد. اين دوره شامل کلاس‌هاي اسطوره‌شناسي 3(دکتر ابوالقاسم اسماعيل‌پور)، مکتب‌هاي هنري قرن بيستم 2(دکتر حسينعلي نوذري)، نشانه‌شناسي تصوير(استاد حميد شانس) و تجزيه و تحليل آثار هنري(دکتر حميد کشمي... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) "نصرت‌الله سپهر" معاون صنايع‌دستي استان کرمانشاه با بيان اين مطلب افزود: يکي از راه‌هاي توسعه صنايع‌دستي در حال منسوخ تغيير کاربري آن و به روز کردن نوع کاربرد است که در اين راستا "چيت‌تپک" که از ملزومات اصيل سياه چادر عشايري کرمانشاه است و يکي از بافتني‌هاي شکيل و زيبا محسوب مي‌‌شود که مورد استقبال بسياري از افراد علاقه‌من... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، رئيس بخش فرهنگي سفارت ژاپن با بيان اين مطلب افزود: ساخت درنا در ژاپن ريشه عميقي دارد و برخي محققين کشورهاي ديگر در پي مطالعه آن هستند . ماساميچي آبه، ساخت صنايع دستي در ژاپن امروز را کمرنگ و محدود خواند و افزود : ساخت بيشتر صنايع دستي سنتي ژاپن براي نسل جديد سخت است و تنها کاردستي ساده و سنتي ژاپني‌ها فعلي درنا يا " ت... ادامه »
17
چکیده: "علي وحدتي" معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي همدان با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: اين محصولات از گمرک همدان به کشورهاي آلمان، اسپانيا، هلند، عراق، سوئد، فرانسه، کويت، ايتاليا، کانادا و آمريکا صادر شده است. وي افزود: اين کالاها شامل سفال و سراميک، چيني دست ساز، فرش،گل دست ساز، روکوب صندلي، روميزي، آلات موسيقي، مصنوعات سنگي، مصنوعات فلزي(ف... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) "خداوردي کريمي‌نژاد" معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي آذربايجان شرقي با بيان اين خبر گفت: ايران امسال براي نخستين‌بار با ارائه ‪ ۱۸‬محصول صنايع‌دستي به دفتر آسياي مرکزي يونسکو توانست براي شش توليد ارزنده خود مهر اصالت دريافت کند. وي افزود: اين مهر در رقابت‌هاي بين‌المللي صنايع قزاقستان به تسبيح نقره کوب "کار رضا نظامي‌پو... ادامه »
17
چکیده: "جليل جباري" معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: براساس تفاهم‌نامه‌اي که ميان معاونت صنايع‌دستي و شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان و به دنبال سفر هيات دولت و تصويب ايجاد دهکده و شهرک‌ صنايع دستي اين معاونت به طور جدي در حال پيگيري ايجاد اين شهرک‌ است. وي هدف از ... ادامه »
17
چکیده: "حميد بختياري" کارشناس صنايع‌ذستي ايلام با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: آشنايي با رشته چيغ‌بافي ضمن برطرف ساختن برخي از نيازهاي مصرفي ساکنان مناطق شهري، مي‌تواند عامل ايجاد اشتغال و در آمد براي زنان و دختران خانه‌دار محسوب شود و با افزودن به ميزان درآمد خانواده‌هاي روستايي و عشايري، از مهاجرت‌هاي دايمي پيشگيري کند. بختياري گفت: چيغ ک... ادامه »
17
چکیده: "جليل جباري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان اردبيل با بيان اين خبر به ميراث آريا (chtn) گفت: اين نمايشگاه باحضور هنرمندان و صنعتگران صنايع‌دستي سراسر کشور در سالن ورزشي پوريايي ولي برپا مي‌شود. وي افزود: اين نمايشگاه که شامل دو بخش فروش و workshop است، توليد زنده را نيز شامل برگزار مي‌شود. خاطر نشان مي‌شود؛ رشته‌هاي بومي و منطقه‌اي است... ادامه »
16
چکیده: "مرضيه رستگار" که از سال 1374 به چاپ باتيک مي‌پردازد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت: چاپ باتيک مديون کساني است که به دنبال نوآوري و ابتکار در اين حوزه هستند. وي با اشاره به محدود بودن آموزشگاه‌هاي چاپ باتيک در سطح کشور افزود: آموزش باتيک انحصاري شده و به همين دليل شاهد رشد و بالندگي لازم در اين حوزه نيستيم. رستگار طرح‌هاي تکراري چاپ... ادامه »
16
چکیده: "جليل جباري" معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اردبيل با بيان اين مطلب گفت: مجوز ايجاد اين دوره در سال ‪ ۸۳‬ صادر شد و به دليل اهميت فرش دستباف در استان دانشجويان پذيرفته شده در رشته کارداني فرش در اين مرکز پذيرفته شدند. وي افزود: با وجود مشکلات و کمبودهاي فراوان دراين مسير ازجمله نداشتن اعتبار لازم و کافي اين دانشجويان در نيمسال اول سال ‪ ۸۶ - ۸... ادامه »
16
چکیده: "فرناز بهزادي" استاد دانشگاه با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: عروسک‌هاي سنتي بخشي از پشتوانه فرهنگي و اجتماعي، تاريخي ما را تشکيل مي‌دهند و آشنايي با هر يک از اين عروسک‌ها مي‌تواند ايده‌هاي بسياري را در طراحي شخصيت‌هاي نو در ذهن طراحان حوزه کودک و نوجوان ايجاد کند. کارگردان نمايش متل‌هاي عروسکي افزود: امروزه باحضور اينترنت و بازي‌هاي ا... ادامه »
صفحه 909 از 956ابتدا   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   انتها