پنجشنبه 03 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

30
نمايشگاه هنرهاي دستي کرمان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري کرمان،علي بني اسدي سرپرست معاونت فرهنگي و ارتباطات اين سازمان با اعلام خبر فوق گفت:در اين نمايشگاه چندين غرفه در قالب مجسمه سازي، گلسازي، مليله دوزي، ترمه دوزي، هويه کاري، نقاشي و سفال به چشم مي‌خورد. وي با اشاره به اينکه انتظار مي‌رود نمايشگاه هنرهاي دست... ادامه »
30
نمايشگاه سراسري صنايع دستي در ساري گشايش يافت
چکیده: مسعود احمدي نيا ،معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان مازندران با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت : اين نمايشگاه با حضور 23 استان و در قالب 120 غرفه در شهرستان ساري برپا شده است. وي با بيان اينکه اين نمايشگاه ازسوي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان برگزار شده است اظهار داشت:به منظو... ادامه »
30
بهره برداري از دو کارگاه صنايع دستي در قشم
چکیده: محمد ابراهيم لاريجاني، معاون سياحتي سازمان منطقه آزاد قشم با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت: 21 خرداد ماه،همزمان با روز صنايع دستي ،دو کارگاه صنايع دستي در روستاهاي کوويي و لافت افتتاح خواهد شد. وي با اشاره به اينکه عمليات ساخت اين کارگاه ها از اواسط سال گذشته آغاز شده بود، اظهار داشت:عمليات اجرايي ساخت کارگاه ها چندي پيش به اتمام رسيد ... ادامه »
30
اختصاص 20 ميليون تومان اعتبار به صنايع دستي شهرضا
چکیده: مدير اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شهرضا با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn)، گفت: براي حوزه صنايع دستي در سال 86 در حدود 32 ميليون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که به آموزش و ترويج صنايع دستي شهرستان اختصاص يافت. مجيد گلاب‌گير با بيان اينکه از مهمترين صنايع دستي شهرستان مي‌توان به سفال و سراميک اشاره کرد، تصريح‌کرد: در... ادامه »
30
يادبود عرب‌زاده در باغ هنر برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران در ابتداي اين مراسم محسن عرب‌زاده گفت: به اعتقاد پدرم فرش ايران تار و پود احساس و انديشه و عرضه ذوق‌آزمايي و هنرنمايي مردم اين ديار است، فرش جاودانه بهار هنر ملي سرزمين ما است. وي ادامه داد: پدرم هميشه از فرش به عنوان باغ بهشت، گلستان بي‌خزان و عاشقانه‌ترين شعر زيستن ياد مي‌ک... ادامه »
30
نمايشگاه مرواربافي ملاير گشايش يافت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين نمايشگاه انواع محصولات توليدي و سبدهاي مروار در 22 غرفه در محل شرکت تعاوني روستايي و کشاورزي شهرستان ملاير در معرض ديد عموم قرار گرفته است. بنابراين گزارش، نمايشگاه تخصصي مرواربافي با همکاري هنرمندان شهرستان ملاير، بهار، همدان و هنرمندان استان گيلان تا 3 خرداد ماه سال جاري داير است. هدف از برگزاري اين نمايشگ... ادامه »
30
برگزاري نمايشگاه سراسري صنايع دستي در سمنان
چکیده: کمال موسوي ،معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان‌ سمنان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت : اين نمايشگاه در قالب 71 غرفه و با حضور 18 استان کشور در پارک 17 شهريور سمنان بر پا شده است. وي با اشاره به گشايش اين نمايشگاه از تاريخ 25 ارديبهشت ماه اظهار داشت :نمايشگاه سراسري صنايع دستي سمنان تا پنجم ... ادامه »
30
سعدآباد ميزبان ترکمن‌هاست
چکیده: سرپرست موزه مردم‌شناسي مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با اعلام اين خبر افزود: اين نمايشگاه از 29 ارديبهشت تا 11 خرداد در موزه مردم‌شناسي برپا است. مهديه منوچهري با اشاره به اينکه اين نمايشگاه با همکاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان و موزه مردم‌شناسي مجموعه فرهنگي _تاريخي سعدآباد برگزار شده، اظ... ادامه »
30
برپايي نمايشگاه فرش دستباف در موزه ملي فرش
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل ار روابط عمومي موزه ملي فرش ايران در ميان اين آثار بزرگترين و کوچکترين فرش‌هاي موزه متعلق به دوره قاجاريه هستند. بنا بر اين گزارش فرش‌هاي مناطق مختلف ايران در مدت يک روزه اين نمايشگاه مورد بررسي و اتفاق نظر قرار مي‌گيرد. گفتني است موزه فرش ايران از علاقه‌مندان به شرکت در اين نمايشگاه دعوت کرد به خي... ادامه »
30
تلاش عرب‌ها براي پيش‌خريد قرآن سوخته کاري شده
چکیده: مرتضي نداف در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با اشاره به اينکه کتابت قرآن کريم را از مدتي پيش با استفاده از هنر سوخته کاري آغاز کرده، گفت: تا به حال سه صفحه از اين کار را به پايان رسانده‌ام که به دليل نداشتن بودجه کافي ادامه آن به تأخير افتاده است. وي با بيان اينکه هر صفحه از اين کار بين چهار تا پنج روز زمان لازم دارد، اظهار داشت: قطع هر صفحه 30 در ... ادامه »
29
حضورصنايع دستي خراسان شمالي در نمايشگاه سراسري مازندران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از رواط عمومي معاونت صنايع دستي و هنرهاي سنتي خراسان شمالي هنرمندان خراسان شمالي با انواع صنايع دستي اين استان چون دست‌بافته‌هاي داري، انواع البسه‌هاي محلي اقوام ترکمن، کرمانج و زيورآلات سنتي در اين نمايشگاه حضور يافتند. بنا بر اين گزارش صنعتگران اين استان در نمايشگاه منطقه‌اي خراسان جنوبي شرکت کرده‌اند که در ا... ادامه »
29
تورهاي ارزان‌قيمت پذيراي شرکت‌کنندگان مراسم هفته صنايع‌دستي
چکیده: محمدرضا بازغي در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، با بيان اين مطلب گفت: براساس ابلاغيه‌اي که به مجريان تورهاي ارزان قيمت اعلام شده است از دفاتر گردشگري و مسافرتي برا ي برنامه‌ريزي طرح گردشگري از 19 تا 24 خرداد دستورالعمل اجرايي خواسته شده است. وي با اشاره به اينکه هماهنگي با 180 آژانس مسافرتي به عنوان مجريان طرح تورهاي ارزان قيمت هماهنگي‌هايي صورت گر... ادامه »
29
60 درصد کردستاني‌ها در بخش فرش فعال هستند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، و به نقل از روابط عمومي سازمان بازرگاني کردستان، در اين مراسم رئيس مرکز ملي فرش ايران با اشاره به سابقه 2500 ساله فرش در ايران و جايگاه آن در ابعاد فرهنگي، اقتصادي و امنيتي کشور از اين هنر اصيل ايراني به عنوان نماد ملي در جهان نام برد. مرتضي فرجي با بيان اينکه هم اکنون دو ميليون نفر در کشور مستقيم در بافت، طراحي، مرمت... ادامه »
29
برگزاري دو همايش سراسري صنايع دستي تا پايان سال
چکیده: مسعود اسکندري در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، با بيان اين مطلب گفت: همايش علل کاهش عرضه و تقاضا در صادرات محصولات صنايع‌دستي و همايش بررسي راه‌هاي جذب گردشگر و نقش صنايع‌دستي در بهبود اين روند عنوان‌هاي دو همايش ياد شده هستند. وي با اشاره به اينکه ميزباني اين همايش بر عهده استان هاي تهران و فارس است، گفت: برنامه زمانبندي برگزاري همايش‌ها با اعلام... ادامه »
29
اعتبارات براي توسعه و ترويج هنرهاي سنتي کافي نيست
چکیده: محمدحسين دهقاني در گفتگو با ميراث آريا (CHTN) با بيان اين مطلب گفت: شعربافي به عنوان يکي از قديمي‌ترين هنرهاي سنتي شهر کاشان به دليل تأمين نشدن اعتبارات مورد نياز اين بخش علي‌رغم مکاتبات حوزه صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي با سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان و بانک عامل در معرض نابودي است. وي ادامه داد: در راستاي حمايت از توسعه و ترويج ... ادامه »
29
چهار اثر استاد فرشچيان رونمايي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران، رونمايي از چهار اثر تازه استاد محمود فرشچيان با حضور محمود شالويي برخي هنرمندان صاحب نام در موزه فرشچيان مجموعه فرهنگي- تاريخي سعدآباد برگزار شد. بنا بر اين گزارش در اين مراسم چهار اثر آزار، حيات وحش، شکوفايي، ابرهاي متراکم و دو اثر ارزشمند غدير و کوثر که در موزه فرشچيان... ادامه »
28
نمايشگاه منطقه‌اي صنايع‌دستي در اسلام آباد غرب گشايش يافت
چکیده: نصرت‌الله سپهر ،معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت : اين نمايشگاه به مناسبت روز جهاني موزه و هفته ميراث فرهنگي در شهرستان اسلام آباد برگزار شده است . وي افزود:در اين نمايشگاه صنايع دستي استان‌هاي کرمانشاه ،مرکزي ،قم و کردستان به نمايش گذاشته شده است. ... ادامه »
28
بازديد هيات علمي دانشگاه‌هاي نروژ از کارگاه‌هاي صنايع‌دستي گلستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، انوشيروان گرايلي، معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اين سازمان با ذکر اين مطلب افزود: هيات علمي دانشگاه‌هاي نروژ و سوئد از منسوجات و صنايع‌دستي استان از جمله کارگاه‌هاي ابريشم بافي، نمدمالي، قالي بافي، جاجيم‌بافي و ساير رشته‌هاي صنايع دستي استان بازديد کردند. به گفته وي، اين گروه تحقيقات خود را از استان آذربايجان شرقي شرو... ادامه »
28
توجه به ويژگي‌هاي اقتصادي و بيکاري در اطلس صنايع‌دستي
چکیده: مديرکل حفظ و احيا و معاونت صنايع‌دستي در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با بيان اين مطلب گفت: تهيه و تدوين اطلس صنايع‌دستي يکي از برنامه‌هاي مربوط به پروژه‌هاي پيشتاز در سال جاري است. رحمتي با اشاره به اينکه اين طرح در گام اول به بررسي جمعيت‌ها، اقليم و آب و هوا و ويژگي‌هاي اجتماعي استان‌ها مي‌پردازد، اظهار داشت: ويژگي‌هاي اقتصادي، اشتغال و بيکاري ت... ادامه »
28
حضور37 رشته برتر صنايع دستي در نمايشگاه هشتگرد
چکیده: علي ميرشاه‌رضا در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با بيان اين مطلب گفت: در اين نمايشگاه آثاري از قبيل خاتم، قلمکار، سفال همدان، مروار بافي، تراش روي سنگ، فرش، سراميک و صنايع‌دستي چرم از استان‌هاي مازندران، کرمان، گيلان، آذربايجان غربي و شرقي و اصفهان شرکت‌ کرده‌اند. وي با اشاره به اينکه اين نمايشگاه از 4 خردادماه به مدت 10 شب برپا است، اظهار داشت: د... ادامه »
صفحه 909 از 1012ابتدا   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   انتها