دوشنبه 07 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

11
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "جليل جباري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان اردبيل با اعلام اين خبر گفت: از 3 نمايشگاه پيشين، دو بار در مشکين‌شهر و يک بار در خلخال برگزار شده و هدف از برپايي آنها توسعه، ترويج و معرفي صنايع‌دستي و حمايت از هنرمندان و صنعتگران است. وي افزود: اين نمايشگاه از 18 تا 22 تير در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي شهرستان نمين... ادامه »
11
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي بوشهر با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: احياي اين رشته يکي از اهداف معاونت در طول سال گذشته تاکنون است. "احمد دهاز" افزود: در طول سال گذشته با آموزش اين رشته و کمک گرفتن از اين استادان توانستيم چند تور را آموزش دهيم. وي با اشاره به برگزاري کلاس‌هاي آموزش عبابافي در روستاي کردوان گفت: براي آموزش از افرا... ادامه »
11
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "محمدرضا حساني" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کرمان، با اعلام اين خبر که نمايشگاه مذکور 14 تيرماه در گالري بوتياي کرمان گشايش مي‌يابد، تصريح کرد: همه آثار شرکت داده شده در نمايشگاه، از صنايع‌دستي بومي استان کرمان است. وي با اشاره به اينکه نمايشگاه مذکور تا 19 تيرماه ادامه خواهد داشت، گفت: قرار است به مناسبت روز زن، د... ادامه »
11
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي زنجان، با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: در اين جشنواره، که هر سال برگزار مي‌شود،‌ همه صنعتگران و هنرمندان سراسر کشور محصولات خود را به نمايش مي‌گذارند. "شاهپور سليمان‌پور" ادامه داد: نمايشگاه تخصصي مذکور در فضايي بيش از سه هزار متر مربع در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي کاسپين زنجان بر پا مي‌شود. وي زما... ادامه »
11
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي موسسه فرهنگي، هنري صبا اين نمايشگاه که شامل بيش از 100 کاريکاتور سياسي اين هنرمند است، ساعت 17 روز سه‌شنبه افتتاح مي‌شود. نمايشگاه مذکور با عنوان رژه بر خاک ناتواني آمريکا در جنگ با عراق و افغانستان و مقاومت‌هاي مردمي عليه اشغالگران را به تصوير کشيده است. براساس اين گزارش، آثار عماد حجاج که عل... ادامه »
11
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)،"مسعود اسکندري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي ايلام، با اعلام اين خبر گفت: بيش از 600 نفر هنرجو در 22 رشته از اين دوره آموزش ديدند که 600 نفر از آنان به دور دوم کلاس‌ها راه‌ يافتند. وي با تأکيد بر اينکه رشته گليم نقش‌برجسته، اولويت آموزش کلاس‌هاي مذکور بود، افزود: معرق،‌منبت،‌حصيربافي،‌جاجيم‌بافي، اهرامي‌بافي،‌سفال، ... ادامه »
11
چکیده: "علي وحدتي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري همدان با اعلام اين خبر به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين پروژه از سال 75 آغاز شده، اما به‌دليل اختلافات ميان سازمان مديريت و برنامه‌‌ريزي و صنايع‌دستي، تا سال 83 تنها 10 درصد پيشرفت دانست. وي افزود: در سال 83 با توجيه اهميت موضوع، مسئولان علاقه‌مند شده و ديدگاهشان د... ادامه »
11
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "محمدرضا حساني" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کرمان با بيان اين مطلب گفت: درحال حاضر آموزش اين هنر-صنعت از سوي يک استادکار تبريزي به 5 نفر از علاقه‌مندان ارائه مي‌شود تا پس از تکميل آموزش اين عده، بتوانيم از ساير علاقه‌مندان اين رشته نيز ثبت‌نام به عمل‌آوريم. وي با تأکيد براينکه در کرمان سنگ‌هاي نيمه‌قيمتي فراواني وج... ادامه »
11
چکیده: دکتر "مرتضي فرجي" با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: کار گروه مذکور اقدام به جمع‌آوري اطلاعات مورد نياز و خواسته بازار مي‌کند. وي ادامه داد: اعضاي اين کار گروه پس از شناسايي و تجزيه و تحليل نتايج بررسي‌هاي خود، دستاوردها را به توليدکنندگان اعلام مي‌کنند. وي تصريح کرد: در اين بررسي‌ها، مواد اوليه سفارش‌دهنده و ديگر امکانات بافندگان مور... ادامه »
11
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان مرکزي با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: در حال حاضر 10 اتحاديه صنايع‌دستي با 8 زير مجموعه در اين استان فعاليت مي‌کنند. "قاسم کاظمي" افزود: اين اتحاديه‌ها در نخستين جلسه عمومي که چندي پيش برگزار شد، پيگيري بيمه هنرمندان را در دستور کار خود قرار دادند. وي يادآور شد: در اين جلسه نماينده‌اي براي گفتگ... ادامه »
10
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "محمد عبدلي" سرپرست معاونت صنايع‌دستي آذربايجان غربي با اعلام اين خبر گفت: اين نمايشکاه شامل 78 غرفه از استان‌هاي مانند تهران، بوشهر، گلستان، ايلام، خراسان رضوي، آذربايجان شرقي و رشته‌هايي مانند معرق، منبت، پيکرتراشي، مشبک، گليم بافي، سفال و سراميک، قلمکاري، شيشه‌گري،سوزن‌دوزي، سنگ‌هاي قيمتي و سرمه دوزي در معرض ديد بازديد... ادامه »
10
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کهگيلويه و بويراحمد، با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: مربياني که در حال حاضر در اين استان فعاليت مي‌کنند استادکار قديمي‌ بوده و درجه فني و حرفه‌اي يا مدرک مربيگري ندارند. "‌سيد ولي الله اميري" افزود: اين مسئله مشکلات بسياري را براي معاونت صنايع دستي استان به‌وجود آورده است. وي، با انتقاد از ارسال يک خب... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، معاون امور فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب افزود: در اين جشنواره کلاس‌هاي آموزش سفال، نقاشي براي کودکان و نوجوانان برپا مي‌شود. "علي اکبر کاظمي" افزود: با توجه به اينکه هويت و ساختار فرهنگي مردم هر سرزمين و کشور ريشه در تاريخ ميراث دارد و کودکان و نوجوانان، حافظان و انتقال‌د... ادامه »
10
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کهگيلويه و بويراحمد، با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN) گفت: اين کارگاه‌ها در روستاهايي که به مرکز شهر دسترسي ندارند ساخته شده است. "‌سيد ولي الله اميري" افزود: کارگاه‌ها در روستاهاي "ميمند" و "کريک" از توابع شهرستان دنا و روستاي "‌منصور آباد" از توابع ياسوج ايجاد شده است. وي ادامه داد: در کارگاه‌ها مذکور رش... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "جليل جباري" معاون صنايع‌دستي استان اردبيل با اعلام اين خبر گفت: اين نمايشگاه از 6 تا 15 تير، حضور هنرمندان آذربايجان‌شرقي، همدان، کرمانشاه، گلستان،‌ قم، مازندران، گيلان، تهران و استان مرکزي بر پا بوده و هنرمندان آثار خود را در معرض ديد علاقه‌مندان قرار داده‌اند. وي موقعيت اين نمايشگاه را از نظر واقع شدن در ورودي بقعه ... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، در اين نمايشگاه که روز گذشته با حضور مسئولان کشوري و استاني و برخي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گشايش يافت، ۵۰‬ غرفه صنايع‌دستي و آثار هنري هنرمندان ايلامي در معرض ديد بازديدکنندگان قرار گرفت. بنا به اين گزارش در اين نمايشگاه که به منظور آشنايي بيشتر تهراني‌ها با فرهنگ و آداب و رسوم، همچنين صنايع‌دستي، هنرهاي سنتي و... ادامه »
10
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي کردستان، با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت: صنعتگران کردستاني محصولات خود را توليد مي‌کنند، اما چون جايي براي نمايش و فروش اين محصولات ندارند، مجبورند به صورت ارزان و موردي به فروش يا نمايش توليدات خود بپردازند. " امير احمديان" افزود: با راه‌اندازي اين بازارچه، صنعتگران مي‌توانند توليدات و دست‌ساخته‌هاي خ... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، "مصطفي پورمحمدي" که در آيين افتتاحيه جشنواره "زنان سرزمين من" سخن مي‌گفت، افزود: جامعه‌اي غني است که زنان آن جامعه از متانت و عزت برخوردار باشند و چنين جامعه‌اي از توانايي و پويايي زيادي برخوردار خواهد شد. وي تصريح کرد: زنان جامعه ما به‌خوبي مي‌دانند که نقش آنان از زنان بسياري از جوامع و کشورهاي ديگر بالاتر است. ... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، پيرو فراخوان دبيرخانه جشنواره، رايزني فرهنگي ايران در مسکو با همکاري مديريت جشنواره و وزارت فرهنگ اوستياي شمالي، رئيس کالج هنر در اوستياي شمالي براي حضور در اين دوره از جشنواره به همراه نمونه‌هايي از لباس‌هاي اوستيايي به تهران اعزام شده است. در اين جشنواره که تا ‪ ۱۸‬تير ماه برپاست، ‪ ۱۵‬نماينده سفارتخانه‌هاي کشورهاي... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) ، "کامران دانشجو" که روز گذشته در آئين دومين جشنواره بين‌المللي " زنان، سرزمين من" سخن مي‌گفت، افزود: دوران جواني با نوع گرايش، تنوع و با شادي توام است و بايد براي فرهنگ تنوع طلبي و شادي، الگو ارائه کنيم. وي ادامه داد: زنان مسلمان اعتقادات مذهبي بسيار غني دارند؛ از اين رو، با ارائه پوشش متنوع، آنچه مناسب باشد به بازار... ادامه »
صفحه 909 از 915اولین   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   آخرین