ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

02
چکیده: "حسن نوفرستي" مدير روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn)تصريح کرد: روز سه‌شنبه 4 دي ماه ساعت 16 سخنراني خانم ماندانا پرنيان کارشناس ارشد از دانشکده هنر و معماري دانشگاه آزاد اسلامي، مدرس و عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي با موضوع "نگرشي بر مفهوم فضا در مجسمه‌سازي شهري" همراه با نمايش گزارش‌هايي از "هن، آهنگر و آ... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،مسعود اسکندري ،معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري ايلام با بيان اين مطلب افزود :اين نمايشگاه از سوم ديماه به مدت 11روز بر پا خواهد بود . وي تصريح کرد :نمايشگاه صنايع دستي و گردشگري با 50 غرفه صنايع دستي ،پنج غرفه سوغات و سه چادر عشايري در شهرستان دره شهر برگزار مي شود . به گفته... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به منظور آموزش مناسب چاپ باتيک که به معناي چاپ روي پارچه است کارگاه آموزشي از 2 دي ماه در نگارخانه ابن سينا برگزار مي شود. در اين کارگاه تعاريف اصولي و نيز پايه اصلي طراحي و چاپ روي پارچه براي هنرجويان و علاقمندان به اين رشته آموزش داده مي شود. همچنين به دنبال برگزاري اين کارگاه آموزشي نمايشگاهي نيز با عنوان چاپ باتي... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)"ابراهيم حقيقي" گرافيست و از اعضاي هيئت داوران بيست و پنجمين پوستر تئاتر ايران با بيان اين خبر افزود: به منظور پرداختن به پوستر تئاتر ايران همزمان با برگزاري بيست و ششمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر نمايشگاه بيست و پنجمين پوستر تئاتر فجر نيز برگزار مي شود. وي گفت: بيش از 283 اثر از 63 طراح و گرافيست به دبيرخانه بيست و پ... ادامه »
02
چکیده: "عبدالمجيد شريف‌زاده" رئيس پژوهشکده هنرهاي سنتي با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) گفت: "معصومه مهيندوخت ايماني" در رشته بافندگي فرش، محمد نگيني در رشته تراش سنگ‌هاي قيمتي، جعفر پاکدست سرودي در رشته طراحي فرش موفق به دريافت درجه يک هنري خود شدند. وي خاطرنشان کرد: معصومه مهيندوخت ايماني نيز به عنوان نخستين زن بافنده‌اي است که موفق به دريافت درج... ادامه »
02
چکیده: به گزارش خبرنگار ميراث آريا ( CHTN)،"مسعود اسکندري" معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري ايلام گفت :نگاهي اجمالي به وضعيت قيمت صنايع دستي نشان مي‌دهد که صنايع دستي ايران در مقايسه با ديگر کشورها قيمت چنداني ندارد و تا حدودي رايگان عرضه مي‌شود. وي ادامه داد: اگر قيمت صنايع‌دستي مناسب و درحد تلاشها پرداخت مي‌شد، امروزه وضعيت... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي مرکز ملي فرش، براي آشنايي بيشتر علاقه مندان با گستره اقدامات اين اداره و فعاليتهاي انجام شده در استان فارس، مي‌توان از پيگيري و جذب 2000 ميليون ريال بودجه در سال 1385 و 3000 ميليون ريال در سال 1386 از محل اعتبارات استاني، برگزاري اولين دوره المپياد فرش دستباف در استان در راستاي سياست‌هاي مرکز ملي فر... ادامه »
02
چکیده: "سعيد عبدي" کارشناس صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان در گفتگو با ميراث آريا (chtn) بيان کرد: هفت استان در مصوبات سفر نخست هيأت دولت براي ايجاد شهرک‌ها و بازارچه‌هاي صنايع دستي انتخاب شدند. وي افزود: در راستاي اجراي اين مصوبه و به پيشنهاد "عباس کاشيان"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي سمنان، اين استان براي رسيدن به يک را... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "مجيد عباسي" هنرمند گرافيست با بيان اين مطلب افزود: در اين نمايشگاه بيش از 40 اثر پوستر با موضوعات متفاوت به نمايش گذاشته مي شود. وي اظهارداشت: پوستر که يکي از شاخه هاي هنر گرافيک محسوب مي شود در سال هاي اخير نمايشگاه ها و جشنواره هاي فراواني با موضوع پوستر برگزار شده که نشان دهنده اهميت اين هنر در بخش گرافيک است. عب... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "سيد جلال‌الدين بصام" مديرعامل شرکت سهامي فرش ايران با بيان اين مطلب گفت: روح سنت‌هاي اصيل در توليد فرش بايد حفظ شود اما نبايد مانع نوآوري و نوانديشي در اين امر شد و هنرمندان متعهد بايد به دنبال پيوند اصيل با مدرنيته باشند. بصام با اشاره به برگزاري نخستين جشنواره فرهنگي، هنري فرش افزود: اين جشنواره فرصت مناسبي براي توجه... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) و به نقل از سايت اطلاع رساني فرش ايران، در اين وبلاگ آخرين اخبار و وقايع اين جشنواره در اختيار علاقمندان قرار گرفته است. اين اقدام نيز به نوبه خود و از منظر جلب و جذب علاقمندان و دست اندرکاران فرش کشور به سوي کاربردهاي مفيد اطلاع رساني و بهره مندي از مزاياي تعامل در فضاي مجازي قابل تقدير است. اين گزارش حاکيست؛ نخستي... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "روح‌انگيز کيارشي" دانش‌آموخته کارشناسي صنايع‌دستي دانشگاه مازندران با اشاره به آسيب‌شناسي فرش ساروق که هميشه به لحاظ تنوع طرح، زيبايي نقش، رنگ‌آميزي، کيفيت و دوام در بازارهاي جهاني حرف نخست را مي‌زد، گفت: فرش ساروق امروزه چه از نظر کيفي و چه به لحاظ کمي در بدترين و پائين‌ترين سطح نسبت به گذشته خويش است. وي افزود: به دل... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،از ابتداي سال 86 تاکنون تعداد 37 پروانه توليد کارگاهي و 169 فقره کارت شناسايي در رشته‌هاي بومي و غيربومي براي صنعتگران و هنرمندان کرمانشاهي صادر شده است. بر اساس اين گزارش ،به‌منظور توسعه، حفظ و احيا هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي استان کرمانشاه تلاش شده تا طي نه ماهه ابتداي سال در رشته‌هاي گليم‌بافي، گيوه‌بافي، پاپيه‌ماش... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) نشست پژوهشي و بررسي نمايشگاه نقاشان نوگراي قرقيزستان در موسسه فرهنگي هنري صبا برگزار شد. در اين نشست که همزمان با نخستين روزهاي گشايش اين نمايشگاه بر پا شد تني چند از هنرمندان قرقيزستان از جمله ماتورائيم اف و شرف الدين مرادبيک، کاظم چليپا و سهراب هادي ديدگاه‌ها و نکات مورد نظر خود را در خصوص اين نمايشگاه، آثار ارائه شده و ... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،"نصرت‌الله سپهر"، معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان اين مطلب گفت :سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري کرمانشاه به دنبال توسعه، حفظ و احيا رشته‌هاي ارزشمند صنايع‌دستي منطقه است . وي تصريح کرد: به همين منظور کلاس‌هاي آموزشي سرمه‌دوزي، مشبک و گليم‌بافي در استان تشکي... ادامه »
01
چکیده: "محسن زارع" مدير عامل مؤسسه فرهنگي هنري صبا با اشاره به اينکه شکل گيري چنين حرکتي بدون حمايت، ‌همکاري و مشارکت تمامي مراکز و نهادهاي کشور ميسر نيست به ميراث‌آريا(chtn) گفت: عليرغم وعده ها و هماهنگي ها و توافقات انجام شده قبلي براي امانت دادن آثار موزه هاي کشور متاسفانه هيچ مرکز دولتي با اين نمايشگاه همکاري نکرد و تنها همکاري وسيع مجموعه داران خصوصي... ادامه »
01
چکیده: به گزارش خبرنگار ميراث آريا ( CHTN)، صادق محمدي ، رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري خوزستان بابيان اين مطلب افزود : از ابتداي سال تاکنون بيش از 700 هزار دلار انواع کـــالاي صنايع دستي از گمرکات استان صادر شده است 0 محمدي اين صنايع دستي را شامل مصنوعات حصيري، بوريا، مصنوعات چوبي، سفال، سراميک، شيشه و ساير صنايع دستي اعلام کرد. وي ... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "هوشنگ فاخر" نايب رئيس اتاق بازرگاني صنايع و معادن ايران با بيان اين مطلب افزود: فرش دستباف در داخل و خارج از کشور نيازمند معرفي و تبليغ است تا بتواند جايگاه مطلوب خود را حفظ کند و برگزاري جشنواره فرهنگي - هنري فرش گام ارزنده‌اي در اين راستا است. وي تصريح کرد: اگر ارزش‌هاي فرش و جنبه‌هاي فرهنگي هنري آن به خوبي معرفي شو... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،"نصرت‌الله سپهر"، معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه در اين ديدار گفت :ما به‌دنبال شناسايي استعدادهاي هنري استان هستيم و استفاده از توان اين افراد جهت بهبود وضعيت کارهاي حجم‌سازي در دستور کار سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان قرار دارد . وي افزود : ايج... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)، اين نمايشگاه با پايان دوره پاييزي آموزش کلاس هاي سفال مرکز صنايع دستي اهواز از سوي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري خوزستان برگزار شد. اين گزارش حاکي است ،در اين نمايشگاه آثار کارآموزان کلاس هاي پيشرفته به نمايش گذاشته شده است . خاطرنشان مي شود ،نمايشگاه سفال اهواز که از تاريخ 26 آذرماه آغاز به کار کرده ب... ادامه »
صفحه 909 از 977ابتدا   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   انتها