دوشنبه 03 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) ، "نصرت‌الله سپهر" معاون صنايع‌دستي اين استان گفت: ما به دنبال استانداردسازي موضوع آموزش و توليد هستيم تا با هدفمند نمودن آموزش زمان کمتر بتوانيم به اهداف بلندي که براي توسعه حفظ و احياي صنايع‌دستي داريم به کمک مربيان فعال و کارآمد برسيم. وي افزود: بايد نياز روز جامعه را در نظر داشته باشيم و با استفاده از اطلاعات جديد،‌... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "انوشيروان گرايلي"، معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب گفت: رشته ابريشم‌بافي راميان که يکي از محصولات بومي استان گلستان است با توجه به مشکلات موجود، رنگرزي ناپايدار و استفاده از روش‌هاي سنتي و رنگبندي‌هاي نامتناسب با سليقه روز، هنرمندان اين رشته را با مشک... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "انوشيروان گرايلي"، معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان با اعلام اين خبر گفت: پس از پيگيري‌هاي صورت گرفته سرانجام شهرداري و شوراي شهر گرگان با نامگذاري خيابان و يا ميداني به نام صنايع‌دستي در شهر گرگان موافقت کرد. وي افزود: اين معاونت درخصوص انتخاب مکان مورد نظر و معرفي... ادامه »
07
چکیده: "محسن منشي" ورشوساز بروجردي در گفتگو با ميراث آريا chtn بابيان اين مطلب تصريح کرد: نزديک به 30 سال است که توليد ورق‌هاي ورشو در کشور متوقف شده است و معدود توليدات ورشو از سماور‌ها، قندان‌ها و سيني‌هاي بازمانده از گذشته ساخته مي‌شود. وي با اشاره به اينکه ورشو آلياژي از نيکل و روي است، گفت: قيمت بالاي نيکل يکي از عوامل موثر در توليد نشدن ورق‌هاي و... ادامه »
07
چکیده: "جليل جباري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي اردبيل با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: اين تعداد هنرجو باهدف فرهنگ‌سازي در زمينه آشنايي با رشته‌هاي گوناگون صنايع‌دستي و کمک به ايجاد اشتغالزايي آنان آموزش‌هاي متنوعي در مرکز صنايع‌دستي شهرستان گرمي ديده‌اند. اين مقام مسئول در ادامه رشته‌هاي آموزشي استان را مورد توجه قرار داد و گفت: اين رشته ... ادامه »
07
چکیده: "سعيد‌ اسماعيلي" هنرمند تبريزي در گفتگو با ميراث‌آريا(CHTN) تصريح کرد: منبت کاري يکي از رشته هاي صنايع دستي است که در چند سال اخير مورد توجه نسل جوان و علاقه‌مندان قرارگرفته و سبب گرايش آنان به فراگيري اين آموزش شده‌است. اسماعيلي در خصوص مراحل توليد و خلق يک‌اثر منبت‌کاري توضيح داد: در مرحله اول تخته پشت کار را به اندازه طرح مورد نظر انتخاب کرده... ادامه »
07
چکیده: "محمدبهشتي‌نژاد" درگفتگو با ميراث آريا (chtn) خاطر نشان کرد: توجه به آموزش و گسترش رشته ‌هاي اشتغالزا و درآمدزا در اولويت برنامه‌هاي اين معاونت قرار دارد. معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي يزد در ادامه از احداث کارگا‌ه‌هاي آموزش رشته‌ سفالگري در 5 شهرستان ميبد، خاتم، بافق، طبس و تفت خبر داد و افزود: راه اندازي اين کارگاه‌ها ظرف چند روز آينده صورت م... ادامه »
07
چکیده: "علي‌محمد خلفي" کارشناس صنايع‌دستي شهرستان گرمي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: به دليل توجه نداشتن به مسئله آموزش، گسترش و توسعه‌ اين هنر اصيل و باسابقه در استان اردبيل کمتر کسي به فعاليت در اين رشته مي‌پردازد. وي با تأکيد بر اينکه هنر سفالگري نه تنها به لحاظ هنري بلکه از نظر روانشناسي در تقويت تمرکز و حافظه تأثير بسيار مثبتي بر جاي ... ادامه »
05
چکیده: "احمد دهاز" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي بوشهر با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: براي ايجاد شهرک صنايع دستي در پارک 600 هکتاري "ليان" در شهر بوشهر مکاتبه‌هايي شده‌است، تا بخشي از فضاي اين پارک را در اختيار صنعتگران قرار دهيم و اين موضوع در شوراي برنامه‌ريزي استان مطرح و در حال پيگيري است. وي با بيان اينکه مکاتبات ايجاد شهرک صنايع دستي... ادامه »
05
چکیده: "مسعود اسکندري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي ايلام با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) افزود: شهرستان‌هاي دره‌شهر، مهران، دهلران، و ايلام رد نيمه دوم سال ميزبان 5 نمايشگاه منطقه‌اي و استاني صنايع‌دستي هستند. وي تصريح کرد: اين تعداد نمايشگاه باهدف فرهنگ‌سازي در زمينه استفاده از توليدات صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کشور و آشنايي عموم با صنايع‌دستي و... ادامه »
04
چکیده: "حسين خواجه‌بيدختي " معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي خراسان رضوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: آموزش صنايع‌دستي به زندانيان در ستور کار اين معاونت قرار دارد و با هدف کمک به اشتغالزايي اين افراد پس از بازگشت از زندان صورت مي‌گيرد. وي افزود: آموزش هنرجويان در مراکز آموزشي صنايع‌دستي استان از ديگر برنامه‌هاي اين معاونت است که در اين ر... ادامه »
04
چکیده: "حسن قرباني " هنرمند همداني با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: بيشتر محصولات کاشيکاري ايران به کشورهاي اروپايي صادر مي‌شود ، چنانچه اين کشورها در سال‌هاي اخير بيشترين خريدار اين محصولات را تشکيل مي‌دهند. قرباني که 35 سال سابقه فعاليت در رشته کاشيکاري دارد، تصريح کرد: با آموزش اين رشته و ترويج آن در ميان جوانان مي‌توانيم شاهد رشد روزافزون ... ادامه »
04
چکیده: "حسن خواجه بيدختي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان خراسان رضوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: هنر – صنعت شکل بخشيدن به گل، پخت آن در کوره و تزئين آن با رنگ و نقش و سرانجام پخت دوباره در کوره که در کشورمان سابقه‌اي طولاني دارد. وي افزود: از کاشي که خود انواع مختلفي نظير هفت رنگ، معرق و معقلي دارد براي تزئين و زيبايي اماکن مذهبي و ... ادامه »
04
چکیده: "زهرا قاسمي‌پور" مسئول برگزاري نمايشگاه‌‌هاي صنايع‌دستي استان ايلام با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: اين تعداد نمايشگاه با هدف فرهنگ‌سازي در زمينه استفاده از توليدات صنايع دستي و هنرهاي سنتي کشور، توسعه و رونق اين هنر- صنعت و آشنايي عموم با صنايع دستي و هنرهاي سنتي و بومي ايران زمين برگزار شده ‌است. وي افزود: برگزاري اين نمايشگاه‌ها ک... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري "حسين هاتفي فارمد" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي با بيان اين مطلب گفت: با امضاي تفاهم ‌نامه مذکور با مدير عامل شرکت توسعه گردشگري ايران قرار است ارتباط نزديکي ميان شرکت ‌هاي توسعه استاني و معاونت‌هاي صنايع‌دستي برقرار ‌شود و هدف از امضاي اين تفاهم‌نامه، اي... ادامه »
03
چکیده: "محمد رضايي" هنرمند سنگ تراش تهراني با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: سرمايه گذاري در بخش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي با توجه به ارزش اقتصادي بالاي اين محصولات و همچنين استقبال مردم از سنگ‌هاي تراش خورده مي‌تواند سود بسياري به دنبال داشته باشد. وي افزود: درصورت اختصاص کارگاه آموزشي وسيع، هنرجويان بسياري مي‌توانند در اين رشته هنري فعاليت ک... ادامه »
03
چکیده: "جليل جباري" معاون صنايع‌دستي و هنر‌هاي سنتي اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت:مسگري يکي از زيرمجموعه‌هاي هنر فلزکاري است که قدمتي سه تا پنج هزار ساله دارد و نخستين اشياي فلزي ساخته شده به دست بشر که مصنوعات مسي چکش کاري و کوچکي بوده به نيمه اول هزاره چهارم پيش از تاريخ تعلق دارد. معاون صنايع‌دستي اردبيل گفت: قرن‌ها پيش زماني که مس... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، گليم بيش از قالي در کشورمان سابقه و قدمت دارد و در واقع قالي در اثر تکامل گليم بافي طي قرون و اعصار متمادي پديد آمده است . گليم هاي هر منطقه داراي خصوصيات ويژه اي از نظر طرح و رنگ است و با توجه به طرح و رنگ بندي هاي آن شناخته مي شوند. براي تهيه تار گليم ، اغلب از نخ پنبه و پشم و در موارد استثنايي از ابريشم استفاد... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ،ايکات که برگرفته از واژه مالايي منجيکات است و در فارسي دارايي ناميده مي شود، روشي است کهن در بافت پارچه هاي منقش با رنگ پذير کردن نخها پيش از بافت ، تا بتدريج همزمان با عمليات بافت ، نقش نيز نمودار شود. در ايران از گذشته هاي دور اين شيوه در مناطق مختلف وجود داشته ، ولي در حال حاضر دارايي تنها در کارگاههاي محدودي در شه... ادامه »
03
چکیده: برگزاري 32 نمايشگاه صنايع‌دستي طي 6 ماه نخست سال که از سوي معاونت صنايع‌دستي استان تهران صورت گرفت و نمايشگاه‌هاي متعدد صنايع‌دستي ديگر که در شهر‌هاي مختلف کشور برگزار شد تا در دل اين مجموعه بهانه‌ خوبي براي به رخ کشيدن هنر زنان ومرداني باشدکه بي‌اغراق در اين عرصه بي‌هيچ چشم داشتي قدم برمي‌دارند. علاوه بر برگزاري اين نمايشگاه‌ها، چاپ تمبر صنايع... ادامه »
صفحه 933 از 977ابتدا   قبلی   928  929  930  931  932  [933]  934  935  936  937  بعدی   انتها