چهارشنبه 04 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

16
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي بوشهر با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: سهم اشتغالزايي در کل استان براي 19 هزار نفر در نظر گرفته شده است. "‌احمد دهاز" افزود: معاونت صنايع‌دستي به اين مساله اعتراض کرده و خواهان تخصيص سهم بيشتري براي هنرهاي دستي است، زيرا همه مي‌دانند که سرمايه‌گذاري در اين بخش سوددهي بالايي دارد. وي ادامه داد: با ارقام... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)و به نقل از روابط عمومي موزه امام علي (ع)، اين سرديس از جنس سراميک با 58 سانتيمتر ارتفاع و 27کيلوگرم وزن است و به دست استاد "حسين قلي زاده" مجسمه ساز برجسته خلق شده است. استاد قلي زاده متولد سال 1319 در شهر تبريز است که تحصيلات خود را در رشته هنر در روسيه به انجام رسانده و هم اکنون در کشور هلند به تدريس و فعاليت‌ه... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مدير روابط عمومي شرکت سهامي فرش ايران از افرادي که در مراسم رونمايي از بزرگترين فرش جهان فيلم‌هاي حرفه‌اي، نيمه‌حرفه‌اي، خبري و موبايلي تهيه کردند، دعوت کرد آثار خود را به اين شرکت ارسال کنند. وي گفت: فيلم‌هاي ارسال شده در شانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي فرش به نمايش درمي‌آيد و به 3نفر از افراد برگزيده جوايزي تعلق خواهد ... ادامه »
15
چکیده: "مهرداد رئيسي" مسئول بازرگاني و نمايشگاه‌هاي معاونت صنايع ‌دستي و هنرهاي سنتي چهارمحال و بختياري ضمن بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اغلب اوقات غرفه‌ها به صورت رايگان در اختيار هنرمندان قرار مي‌گيرد و اين عده تنها در مواردي خاص موظف به پرداخت ساير هزينه مي‌شوند. وي در پاسخ به اين پرسش که پرداخت هزينه‌ها احتمال حضور هنرمندان را کاهش مي‌ده... ادامه »
15
چکیده: "داود مؤمني" هنرمند سراميک ساز تهراني با بيان اينکه 15 سال در زمينه ساخت سراميک فعاليت مي‌کند به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: ورود سراميک‌هاي چيني، بازار داخلي اين محصول را طي سال‌هاي اخير دچار آسيب جدي کرده است. وي افزود: از آنجا که چيني‌ها همواره محصولات خود را به صورت توليد انبوه به بازار عرضه مي‌کنند، با وجود کيفيت پايين اين محصولات، توانسته‌اند ... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)،بسياري از هنرمندان کاشي‌کار بر اين باورند که کاشي‌کاري معرق در دوران مغول نيز به همين منوال بود و تداوم آن در عصر صفوي به اوج شکوفايي خود رسيد و آثار ارزنده‌اي در هنر کاشي‌کاري پديد آمد، اين شکوفايي در زمان افاغنه و زنديه رو به افول رفت. اين عده با اشاره به اينکه در دوران قاجاريه نيز کاشي‌کاري معرق، تقليدي ناقص از آثار... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،"حجت خادمي" افزود: گفته‌ها حاکي از آن است که مرکز مذکور براي اين مساله با سازمان ثبت وارد مذاکره شده است. وي با اشاره به اجراي طرحي در مرکز تحقيقات فرش دستباف درخصوص حمايت از مالکيت‌هاي معنوي گفت: اجراي اين طرح نتايج موردنظر ما را محقق نکرد و به اين نتيجه رسيديم که بايد از شيوه‌هاي ديگري استفاده کنيم. وي معتقد است: م... ادامه »
15
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي قزوين با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN) گفت: يکي از اهداف و سياست‌هاي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي کشور توجه ويژه به هنرهاي منسوخ شده است، چنانکه اين مجموعه در نظر دارد با برپايي اين همايش‌ها به احياي مجدد آنها کمک کند. "حميدرضا قاسمي" افزود: در کنار اين همايش، نمايشگاهي از هنرهاي منسوخ شده با حضور پيشکسوتان... ادامه »
15
چکیده: "جعفر نجيبي" به ميراث آريا(CHTN) گفت: پس از برگزاري آخرين جلسه مشترک، "‌اژدري" به‌عنوان معاون، "‌سيروس" خرانه‌دار و "ذوالفقاري" به عنوان منشي انتخاب شدند. وي با اشاره به تشکيل کميته‌هاي مختلف در اين انجمن افزود: فعاليت اين انجمن درقالب کميته‌هاي کارشناسي،‌ روابط عمومي، نمايشگاه‌ها، انتشارات و پژوهشي انجام خواهد شد. وي ادامه داد: در حال حاضر ب... ادامه »
15
چکیده: "مهرداد احمداميرآقايي" مديرکل توسعه و ترويج معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي با اعلام اين خبر به ميراث آريا(CHTN)، گفت: به خاطر وجود منابع و زمينه‌هاي گسترده محصولات بامبو در گيلان و مازندران و فراهم آوردن زمينه اشتغال، براي بالا بردن سطح کيفي و کمي محصول ني‌خيزران از تجارب کشورهاي صاحب فن استفاده مي‌شود. از توسعه کاربردي کردن محصول ني‌خيزران به‌... ادامه »
15
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "يحيي دانش" معاون صنايع‌دستي سيستان و بلوچستان در اين باره گفت: سکه دوزي از صنايع‌دستي سيستان و بلوچستان است که به صورت بافته‌هاي زينتي و نقوش اسليمي و با الهام از سنت ايراني و اسلامي خلق شده است. وي افزود: مهمترين موادي که در ساخت محصولات سکه دوزي شده به کار مي‌رود پارچه‌هايي داراي برق و جلا با دکمه، آينه، پولک و خرمه... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در نشست ديروز ستاد برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در صنعت گردشگري اعلام شد: هنرمنداني که کار ويژه اي در صنايع‌دستي انجام مي‌دهند و آثار آنها جزء آثار برتر و نمونه ايران است در لابي محل همايش کارگاه زنده وWORK SHOP برگزار کنند تا سرمايه‌گذاران علاوه بر آشنايي با فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در ايران با هنرمندان برتر و... ادامه »
15
چکیده: "سرور عباسپور" صنعتگر گيلاني که از 12 سالگي کار چادرشب‌بافي را شروع کرده است به ميراث آريا(CHTN)، گفت: در گذشته بيشتر از نخ و گچ که نوعي ابريشم دست دوم است به‌عنوان مواد اوليه استفاده مي‌شد، اما امروه از نخ‌هاي اکرولين و کاموايي براي بافت چادرشب‌ها استفاده مي‌شود. وي افزود: با اينکه هر نوع نخ با هر رنگي را مي‌توان به راحتي تهيه کرد، قميت بالاي آ... ادامه »
15
چکیده: رئيس تعاوني فرش دستباف روستايي سيرجان در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: اين فرش تاريخي و نفيس در حال حاضر به دلايل گوناگوني از جمله رکود بازار فرش ايران در سال‌هاي اخير با بي مهري رو به رو شده است. "محمد پور‌مهدي‌آبادي" با بيان اينکه مخارج زندگي بيشتر بافندگان اين فرش از بافت اين فرش‌ها تامين مي‌شود، افزود: دستمزدي که به بافندگان اين فرش ... ادامه »
15
چکیده: معاون مرکز ملي فرش ايران با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: نمايشگاه بزرگ فرش دستباف ايران مانند سال‌هاي پيش از يکم تا هفتم شهريور ماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران ميزبان اهالي هنر-صنعت فرش دستباف ايران است. "محمدرضا عابد" با بيان اينکه نمايشگاه مذکور امسال براي شانزدهمين بار برپا مي‌شود،‌ گفت: اين نمايشگاه فرصتي براي عرضه ... ادامه »
15
چکیده: "علي خدادادي" هنرمند فرشباف شهرضايي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: نمايش "بوستان هميشه بهار" توجه نمايندگان مجلس را به خود جلب کرد چنانکه اين فرش تاکنون در صحن مجلس باقي مانده تا تصميم نهايي در مورد آن گرفته شود. وي در خصوص دليل نامگذاري اين فرش به "بوستان هميشه بهار" توضيح داد: فرش مذکور 20 سال پيش براي نخستين بار در موزه هنرهاي معاصر... ادامه »
14
چکیده: "علي فعله‌گري" به ميراث آريا (chtn) گفت: براي توسعه و اشاعه هنرهاي‌دستي در کل استان به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي کرديم که دست‌کم در هر شهرستان 40 نفر در رشته‌هاي مختلف آموزش صنايع‌دستي را بگذرانند. وي با اشاره به ماده 47 برنامه سازمان و بودجه در خصوص واگذاري آموزش به بخش خصوصي نيز گفت: در حال بررسي و مذاکره با چندين متقاضي براي آموزش رشته‌هاي صنايع‌دس... ادامه »
14
چکیده: "خسرو رفيعيان" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان گيلان با اعلام اين خبر به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين نمايشگاه کهاز 12 تا 16 مرداد در پارک قدس رشت برگزار مي‌شود توانمندي صنايع‌دستي سراسر کشور را به نمايش مي‌گذارد. وي با بيان اينکه نمايشگاه‌ها بستر فروش و زمينه‌ فعاليت‌هاي اقتصادي اين زمينه را فراهم مي‌کند خاطرنشان کرد: دست کم 150 غرفه هنر دست... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، درويش‌دوزي يا تفرش‌دوزي از انواه رودوزي‌هاي ايراني است که در گذشته توليدکنندگان اصلي آن مردم تفرش بوده‌اند ولي درحال‌حاضر اين هنر رونق چنداني ندارد. اين نوع دوخت که از تکنيک بسيار ساده‌اي برخوردار است و به‌صورت حاشيه‌هايي پهن روي پارچه ايجاد مي‌شود، شباهت زيادي به چشمه‌دوزي دارد با اين تفاوت که در آن نسبت به چشمه‌دوزي ... ادامه »
14
چکیده: "فرهاد داودي‌نيا" هنرمند مروارباف تهراني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: مروار نوعي ترکه از درخت بيدمجنون است که بهترين نوع آن در ملاير وجود دارد. وي افزود: ترکه مروار به طور معمول در فصل پاييز از درخت بريده شده و در معرض فروش قرار مي‌گيرد. هنرمند مروار باف تهراني در ادامه گفت: پس از خريد ترکه، شاخ و برگ اضافي آن با قيچي باغباني بريد... ادامه »
صفحه 933 از 956ابتدا   قبلی   928  929  930  931  932  [933]  934  935  936  937  بعدی   انتها