جمعه 02 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

23
مدیران‌کل سازمان میراث‌فرهنگی از پروژه‌های مجموعه نیاوران بازدید کردند
چکیده: ذی‌حساب و مدیر‌کل امور مالی، مدیرکل امور پشتیبانی و رئیس دیوان محاسبات سازمان میراث‌فرهنگی از پروژه‌های مرمتی و عمرانی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران بازدید کردند. ادامه »
23
ساعت کاری موزه‌ها و اماکن تاریخی آذربایجان‌شرقی‌ در ایام قدر
چکیده: رئیس امور موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان‌شرقی زمان شروع به کار موزه‌ها و اماکن تاریخی تبریز و استان را در روزهای 24 و 28 خرداد اعلام کرد. ادامه »
23
مرمت پل تاریخی روستای خراجی چهار‌محال‌و‌بختیاری آغاز شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال‌وبختیاری گفت:«عملیات تعمییر و مرمت پل تاریخی روستای خراجی از توابع شهرستان کیار آغاز شد.» ادامه »
23
عملیات مرمت آتشکده ساسانی نطنز آغاز شد
چکیده: سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نطنز از آغاز عملیات مرمت آتشکده ساسانی این شهر با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و 100 میلیون ریال خبر داد.» ادامه »
23
مسئول واحد حفاظت و مرمت نیاوران اعلام کرد

آغاز پروژه شناسایی و پایش عوامل مخل بیولوژیک در کاخ نیاوران

آغاز پروژه شناسایی و پایش عوامل مخل بیولوژیک در کاخ نیاوران
چکیده: پروژه تحقیاتی شناسایی و پایش عوامل مخل بیولوژیک در موزه‌های مجموعه تاریخی‌فرهنگی نیاوران آغاز شد. ادامه »
23
آثار کهن فلزگری 6000ساله در موزه ملی ایران به‌نمایش گذاشته شد
چکیده: قالب‌های کهن فلزگری کشف‌شده در تپه باستانی قبرستان دشت قزوین در نمایشگاه «آثار کمتردیده‌‌شده موزه ملی ایران» به‌نمایش درآمده است. ادامه »
23
سومين نشست تدوين پرونده جنگل‌هاى هيركانى براى ثبت جهانى آغاز شد
چکیده: سومين نشست تدوين پرونده جنگل‌هاى هيركانى براى ثبت جهانى امروز 23 خرداد 96 در آمل آغاز به‌کار کرد. ادامه »
23
مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران در روز 21 ماه مبارک رمضان تعطیل است
چکیده: مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران در روز جمعه 26 خرداد 96 و هم‌زمان با فرارسیدن 21 ماه مبارک رمضان، سالروز شهادت جان‌گداز حضرت علی(ع)، تعطیل است. ادامه »
23
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور:

موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور فقط 6 روز در سال تعطیل‌‌اند

موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور فقط 6 روز در سال تعطیل‌‌اند
چکیده: مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور در پاسخ به اظهارات رئیس فراکسیون گردشگری مجلس تأکید کرد که موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور تنها شش روز ـ که مصوبه هیئت دولت ـ است تعطیل هستند و این میزان فعالیت موزه‌ها در سال در کل دنیا بی‌نظیر است. ادامه »
23
ایجاد کارگاه‌های تولید و تهیه مصالح بومی در پروژه‌های مرمتی استان هرمزگان
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی، اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هرمزگان گفت: «در پروژه‌های مرمتی استان هرمزگان کارگاه‌های تولید و تهیه مصالح بومی دایر شد.» ادامه »
23
۹ وظیفه سازمان میراث‌فرهنگی برای توسعه کمی و کیفی صنایع‌دستی کشور
چکیده: نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی ۹ وظیفه سازمان میراث‌فرهنگی را برای توسعه کمی و کیفی صنایع‌دستی کشور تعیین کردند. ادامه »
23
مستندنگاری و تعیین عرصه و حریم محوطه‌ها و تپه‌های دشت شوشان در دستور کار قرار گرفت
چکیده: پس از آماده‌سازی طرح بررسی و شناسایی محوطه‌ها و تپه‌های تاریخی دشت شوشان و شمال خوزستان، مستندنگاری و تعیین عرصه و حریم این محوطه ها در دستور کار قرار گرفت. ادامه »
23
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گلستان خبر داد

آغاز عملیات اجرایی سنگ‌فرش بافت تاریخی شهرستان گمیشان

آغاز عملیات اجرایی سنگ‌فرش بافت تاریخی شهرستان گمیشان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی سنگ‌فرش خیابان قدس بافت تاریخی شهرستان گمیشان با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و 600میلیون ریال خبر داد. ادامه »
23
مرمت عمارت ابراهیم‌خان ملاده شهرستان مهدی‌شهر آغاز شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان مهدی‌شهر از آغاز مرحله نخست مرمت عمارت ابراهیم‌خان ملاده در شهرستان مهدی‌شهر خبر داد. ادامه »
23
فرهاد نظری*

میراث پُرگهر

میراث پُرگهر
چکیده: هر ایرانی با شنیدن سرود «ای ایران،‌ ای مرز پرگُهر» احساس غرور می‌کند. ادامه »
23
آغاز عملیات عمرانی و پیگیری پرونده ثبت جهانی رباط شرف در خراسان‌رضوی
چکیده: مدیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخس، امروز سه‌شنبه 23 خرداد 96، از آغاز عملیات عمرانی در رباط شرف از پیگیری پرونده ثبت‌جهانی این اثر خبر داد. ادامه »
23
کاخ‌های نیاوران و سعدآباد جزو اموال شخصی پهلوی نبوده که بنیاد مدعی شود
چکیده: کاخ‌های نیاوران و سعدآباد قدمتی طولانی‌تر از دوران پهلوی دارند و جزو اموال دولتی بوده‌اند. در زمان شاه سابق نیز زیرنظر دولت وقت و زیرنظر وزارت دربار اداره می‌شدند. هیچ‌وقت جزو اموال شخصی شاه سابق نبوده است که بنیاد مستضعفان الآن بتواند با این استدلال آن‌ها را مصادره کند. ادامه »
23
حفار غیر‌مجاز در روستای خداشاه جغتای روانه ‌زندان شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان جغتای گفت: «حفار غیر‌مجاز در روستای خداشاه شهرستان جغتای که اقدام به حفاری با هدف تحصیل اشیای عتیقه کرده بود دستگیر و روانه زندان شد.» ادامه »
23
آداب و رسوم ماه رمضان در گلستان: از «کرگون» تا «یارمضان»
چکیده: مردم استان گلستان نیز، همچون دیگر نقاط کشور، آداب و رسوم خاصی در ماه مبارک رمضان دارند که یاری و کمک به دیگران، توجه به همنوع، دادن نذورات، برگزاری جلسات انس با قرآن و تلاوت آیات وحی و همچنین برپایی آیین‌های ویژه شب‌های قدر از مهم‌ترین این آداب‌اند. ادامه »
22
موضوعات مرتبط با میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نطنز، شهر‌بابک و نهاوند بررسی شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امروز دوشنبه 22 خرداد 96، با نمایندگان نطنز و قمصر، شهر‌بابک، و نهاوند به‌صورت جداگانه دیدار کرد و درباره مهم‌ترین موضوعات مرتبط با مأموریت‌های سه‌گانه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این شهرها با آن‌ها به‌گفت‌وگو پرداخ... ادامه »
صفحه 10 از 1706اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین