چهارشنبه 04 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

26
قره‌سید رومیانی در برنامه «باغ ملی» شبکه دو سیما عنوان کرد

شتاب ویژه در عملکرد سازمان میراث‌فرهنگی

شتاب ویژه در عملکرد سازمان میراث‌فرهنگی
چکیده: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با حضور در برنامه «باغ ملی» شبکه دو صداوسیما، به سؤالات گوناگون در حوزه اقدامات این سازمان پاسخ داد. ادامه »
25
کل نظام در قبال میراث‌جهانی یزد تعهد دارد/ خبرنگاران مسائل میراثی را به مطالبه عمومی تبدیل کنند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور، در نشست خبری پرونده میراث‌جهانی یزد که صبح امروز 26 تیر 96 در معاونت میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد، تأکید کرد که کل نظام جمهوری اسلامی ایران در قبال شهر جهانی یزد تعهد دارد و این تعهد محدود به یک دستگاه یا یک سازمان خاص نیست. ادامه »
25
سازمان میراث‌فرهنگی زیر نظر رئیس‌جمهوری قدرت بیشتری دارد/ شتاب‌زده عمل نکنیم
چکیده: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: «وجود سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زیر نظر رئیس‌جمهوری باعث می‌شود این سازمان علاوه بر افزایش قلمرو اختیارات، از قدرت بیشتری نیز برخوردار باشد.» ادامه »
25
مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی اتفاقات بزرگی را خلق می‌کند
چکیده: عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با تأکید بر موفقیت‌های صندوق احیا، گفت: «مشارکت بخش خصوصی در احیای بناهای تاریخی اتفاقات بزرگی را خلق می کند.» ادامه »
25
بررسی اثرات متروهای شهری بر ابنیه تاریخی در برنامه تلویزیونی چرخ
چکیده: امروزه یکی از چالش‌های کشور، توسعه پایدار همگام با حفظ آثار فرهنگی‌تاریخی است و زمزمه نگرانی‌هایی از ساخت و توسعه متروهای کلان‌شهرها، به‌خصوص در شهرهای تاریخی شنیده می‌شود. ادامه »
25
فعالیت‌های صورت‌گرفته در شوشتر فراتر از وظایف سازمانی میراث‌فرهنگی است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان خوزستان اهم اقدامات انجام‌گرفته توسط این اداره‌کل در راستای حفاظت از میراث‌فرهنگی در شهرستان شوشتر طی دو سال اخیر را تشریح کرد. ادامه »
25
آموزش پته‌دوزی در مرکز آموزش صنایع‌دستی شهرستان فردوس
چکیده: سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان فردوس از برگزاری اولین دوره آموزش پته‌دوزی در فردوس خبر داد. ادامه »
25
مجموعه جهانی باغ تاریخی فین مرمت می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کاشان از مرمت و آماده‌سازی  این مجوعه جهانی خبر داد. ادامه »
25
تشکیل اتاق فکر با حضور فعالان گردشگری اصفهان ویژه چهارمین جشنواره مشارکت ملی
چکیده: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان عصر دیروز شنبه 24 تیر 96 در نشستی با حضور فعالان گردشگری این استان و جمعی از کارشناسان‌ارشد این اداره‌کل از تشکیل اتاق فکر با حضور کارشناسان و فعالان گردشگری استان ویژه چهارمین جشنواره مشارکت ملی گردشگری کشور خبر داد. ادامه »
25
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان تأکید کرد

لزوم توجه به جلوه‌های عفاف و حجاب در اماکن گردشگری و توریستی گیلان

لزوم توجه به جلوه‌های عفاف و حجاب در اماکن گردشگری و توریستی گیلان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به گردشگرپذیر بودن استان، توجه به جلوه‌های عفاف و حجاب در اماکن گردشگری و توریستی را یک اصل مهم دانست که جوامع محلی را درگیر می کند. ادامه »
25
دومین جشنواره كشوری گیلاس اشنویه برگزار شد
چکیده: دومین جشنواره کشوری گیلاس در اشنویه، روز شنبه 24 تیر 96، با حضور مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، فرماندار شهرستان اشنویه، مسئولان شهری و استانی و جمعی از مردم اشنویه، در یکی از باغات این شهرستان، برگزار شد. ادامه »
25
کشف 87 شیء تاریخی در استان سمنان
چکیده: 87 عدد شیء تاریخی مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی در سه ماه ابتدایی سال جاری در استان سمنان کشف شد. ادامه »
25
آغاز بازسازی سردر عالی‌قاپوی مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی
چکیده: مدیر پایگاه جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی از آغاز بازسازی سردر عالی‌قاپوی این مجموعه جهانی خبر داد. ادامه »
25
داوران بين‌المللی شورای جهانی صنايع‌دستی به سيرجان می‌روند

گليم سيرجان در يک قدمی ثبت جهانی

گليم سيرجان در يک قدمی ثبت جهانی
چکیده: مدیر‌كل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان كرمان از سفر ناظران و داوران بین‌المللی شورای جهانی صنایع‌دستی به‌منظور ارزیابی پروژه جهانی‌ شدن سیرجان به‌عنوان شهر جهانی گلیم خبر داد. ادامه »
25
طالبیان: هدف از ثبت‌جهانی یزد ایجاد گفتمانی برای حفاظت بود
چکیده:   نشست ثبت‌جهانی شهر یزد، صبح امروز، با حضور معاون میراث‌فرهنگی کشور، مشاور و دستیار ویژه سازمان میراث‌فرهنگی، رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، مشاور معاون میراث‌فرهنگی و مدیر پایگاه‌های میراث‌جهانی برگزار شد. ادامه »
25
ایجاد اشتغال برای 65 نفر پس از بهره‌برداری کامل از حمام گپ
چکیده: سرمایه‌گذار و بهره‌بردار حمام تاریخی گپ لرستان از ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای 65 نفر، پس از بهره‌برداری کامل از این بنای تاریخی در سال جاری، خبر داد. ادامه »
25
تکلیف کارخانه رب‌سازی در حریم پاسارگاد تعیین می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: «تعیین‌تکلیف تخریب کارخانه رب‌سازی در حریم مجموعه جهانی پاسارگاد بعد از حکم دادگاه تجدیدنظر مشخص می‌شود.» ادامه »
25
آغاز عملیات زیرسازی مسیر دسترسی به روستای پنو در گالیکش
چکیده: عملیات اجرایی فاز اول پروژه زیرسازی مسیر دسترسی به مناطق گردشگری روستای پنو در گالیکش با اعتباری بالغ بر 410میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای ملی آغاز شد. ادامه »
25
نمایش وزنه اردک‌شکل متعلق به هزاره اول پیش‌ازمیلاد در موزه شوش
چکیده: مدیر پایگاه میراث‌جهانی شوش درباره وزنه اردک‌شکل به‌نمایش‌درآمده در موزه باستان‌شناختی شوش گفت: «از این وزنه‌ها در شغل‌ها و حرفه‌های مختلفی چون طلاسازی، تجارت و معماری و برای اندازه‌گیری ابعادی چون وزن، طول و حجم استفاده می‌کرده‌اند.» ادامه »
25
بادگیرهای بندرکنگ مرمت می‌شوند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان گفت: «بادگیرها و بافت تاریخی بندرکنگ مرمت می‌شوند.» ادامه »
صفحه 10 از 1734ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها