شنبه 07 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

15
تعیین عرصه و حریم محوطه باستانی هفت تپه برای جلوگیری از تخریب
چکیده: گمانه زنی به منظور تعیین عرصه وپیشنهاد حریم محوطه باستانی هفته تپه یکی از مراکز مهم سیاسی اقتصادی شمال خوزستان در اواسط هزاره دوم قبل ازمیلاد برای جلوگیری از تخریب بیشتر انجام شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، علی زلقی سرپرست هیات باستان شناسی با اعلام این مطلب گفت : حفاری های محوطه باستانی هفت تپه به  آغاز دهه ۱۳۴۰ ب... ادامه »
14
کسب مقام برتر توسط سازمان، با تلاش همکاران و راهنمایی های ریاست سازمان محقق شد
چکیده: فاصله ای که امروز سازمان میراث فرهنگی به لحاظ تصویرشناسی با سازمان میراث فرهنگی سه سال قبل دارد، یک فاصله کهکشانی است. به گزارش میراث آریا(chtn) بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی  گفت: کسب عنوان دستگاه برتر را در جشنواره شهید رجایی به تمام کارمندان و فعالان در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تبریک می گویم. وی ادامه داد: ام... ادامه »
14
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان؛

سازمان میراث فرهنگی با کسب بیشترین امتیاز به عنوان دستگاه برتر شناخته شد

سازمان میراث فرهنگی با کسب بیشترین امتیاز به عنوان دستگاه برتر شناخته شد
چکیده: در جشنواره شهید رجایی امسال، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توانست با  کسب بیشترین امتیاز رتبه برتر عملکرد را در بین تمامی دستگاههای اجرایی کشور به خود اختصاص دهد. مدیرکل دفتر عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات، در گفتگو با میراث آریا(chtn) افزود: هفته دولت و یاد و خاطره شهدای گرانقدر "رجایی و باهنر" را گرامی می داریم، خوشبختانه س... ادامه »
14
چکیده: میر شکرایی مردم شناسی را از زمان ابوریحان بیرونی در ایران نیز قدیمی تر دانست و تصریح کرد: از زمانیکه انسان توانست ذهنیات خود را روی سنگ و کاغذ تحلیل و تفسیر کندعلم مردم شناسی وجود داشته از این رو حفظ آن در ابعاد مختلف کاری مقدس است. محمد میر شکرایی پژوهشگر و مردم شناس پیشکسوت ،این مطلب را در نشست علمی- تخصصی «مردم حافظان فرهنگ و آگاهی»... ادامه »
14
نوای صلح جهانی در ایوان عطار مجموعه سعدآباد طنین انداز شد
چکیده: کنسرت صلح و دوستی با صدای استاد موسیقی سنتی ایران "شهرام ناظری "و با همکاری دفتر منطقه ای یونسکو در تهران ،13 شهریور در ایوان عطار مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد.    به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد ،شامگاه دیشب 14 شهریور ماه کنسرت صلح و دوستی جهانی با حضور طالبیان معاونت میراث فرهنگی ، کارگر مدیرکل موزه ها ،بیوک موسوی مدیر م... ادامه »
14
37 اثر ناملموس  6 استان کشوردر فهرست آثار ملی به ثبت رسید
چکیده: در سومین نشست کمیته تخصصی ثبت میراث فرهنگی ناملموس 37 اثر واجد شرایط ثبت شناخته شد و در فهرست میراث ملی قرار گرفت.  مدیرکل  دفتر ثبت آثار و حفظ و احياء ميراث معنوي و طبيعي با اعلام این خبر گفت: از 41 پرونده مطرح شده در این نشست 37 اثر شامل آیین ها و مراسم ، دانش سنتی، مهارت  و فنون های سنتی در حوزه های رنگرزی، بافت سیاه چادر و فنون ... ادامه »
14
چکیده: مرکز آموزش صنایع دستی لالجین مهر ماه امسال در 2 مقطع کاردانی و کارشناسی مجموعا ظرفیت پذیرش 1080 دانشجو را دارد.    به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ شهرود امیر انتخابی رئییس موسسه گفت: به دنبال انتخاب لالجین به عنوان شهر جهانی سفال با حمایت های سازمان مرکز آموزش صنایع دستی لالجین نیز ... ادامه »
14
رشد 33 درصدی رشته های مراکز آموزش موسسه آموزش عالی سازمان
چکیده:  رئیس موسسه آموزش عالی علمی-کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در مهر ماه امسال رشته های مراکز آموزش این موسسه در 2 مقطع کاردانی و کارشناسی رشد 33 درصدی داشته است.    به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ شهرود امیر انتخابی رئیس موسسه، افزود:در مهر ماه امسال رشته های مرا... ادامه »
14
دیدار نایب قهرمان کشتی آزاد کشور با فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری
چکیده: نایب قهرمان کشتی آزاد کشورمان در عرصه مسابقات المپیک ریو 2016  -  کمیل قاسمی ، فرزند سرهنگ قاسمی فرمانده یگان حفاظت استان مازندران با حضور در دفتر ستاد مرکزی یگان با سردار رحمت الهی – فرمانده یگان حفاظت حفاظت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری سازمان-  دیدارکرد. در این دیدار که در فضای  صمیمی ،  با حضور خانواده سرهن... ادامه »
14
شناسایی 97 اثر تاریخی در شهرستان دهگلان کردستان
چکیده: بررسی های باستان شناختی در شهرستان دهگلان استان کردستان به شناسایی 97 اثر شامل تپه ،محوطه ،قلعه و گورستان های تاریخی منجر شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، زاهدکریمی سرپرست هیات باستان شناسی گفت :در بررسی های باستان شناختی دهگلان و فعالیتهای میدانی صورت گرفته در آن آثاری از دوران مس و سنگ میانی تا اواسط دوره اسلامی (دوره ا... ادامه »
14
پایگاه پژوهشی مطالعات راه ابریشم راه اندازی می شود
چکیده: براساس تفاهم نامه ای که امروز شنبه به امضای رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و شهردار قزوین رسید پایگاه پژوهشی مطالعات راه ابریشم دراین شهر راه اندازی می شود. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه  میراث فرهنگی و گردشگری ،این تفاهم نامه که شامل 8 بند بوده و برای مدت 5سال اعتبار دارد به امضای سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه و مسعود نصرتی شهردار قزوین... ادامه »
13
سلطانی فر در همایش تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت تدبیر و امید:

سازمان میراث فرهنگی از یک دستگاه ورشکسته به یک دستگاه برتر تبدیل شد

سازمان میراث فرهنگی از یک دستگاه ورشکسته به یک دستگاه برتر تبدیل شد
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه سه سال قبل ، یک سازمان ورشکسته را تحویل گرفتیم، گفت: فعالیت های دولت تدبیر و امید و تلاش ها باعث شد تا سازمان ورشکسته سه سال قبل، در جشنواره شهید رجایی امسال عنوان دستگاه برتر را کسب کند. به گزارش میراث آریا، مسعود سلطانی فر با بیان این مطلب در همایش تبیین دستاوردهای ف... ادامه »
13
کاخ تاریخی باغچه جوق تعیین حریم شد
چکیده:   مجموعه باغ و کاخ موزه باغچه جوق واقع در روستای باغچه جوق شهرستان ماکو  مربوط به  دوره قاجار تعیین حریم شد.    مدیرکل  دفتر ثبت آثار و حفظ و احياء ميراث معنوي و طبيعي با اعلام این خبر گفت: با این مصوبه حریم این اثر تحت حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخ... ادامه »
13
تخریب یک اثر 5 هزار ساله برای ساخت باغچه ویلا
چکیده: بخش زیادی از تپه تاریخی لشگرآباد ساوجبلاغ با قدمتی 5هزار ساله به دلیل ساخت باغچه ویلا،ایجاد باغ ، جاده ، تاسیسات شهری و ...تخریب و دارای وضعیت نامناسب حفاظتی است.  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،محسن زینی وند سرپرست هیات باستان شناسی محوطه لشگرآباد با اعلام این مطلب گفت : در برخی از 8 گمانه ایجاد شده در دور نخست و همچنی... ادامه »
13
تنها راهکار برای رفع تخلفات در حوزه میراث فرهنگی پیگرد قضایی است
چکیده: با توجه به اقدامات اخیر یگان حفاظت میراث فرهنگی ماسوله در قلع و قمع فضای حجمی ایجاد شده در حریم فضای سبز ماسوله، مدیر پایگاه میراث فرهنگی ماسوله توضیحاتی را ارایه کرد. مصطفی پورعلی گفت: علی رغم آنکه هیچ تمایلی برای طرح دعوی در محاکم قضایی برای رفع تخلفات در حوزه میراث فرهنگی نداریم گاه مطابق قانون موظف به پیگرد موضوع در محاکم قضایی هستیم. وی گفت ... ادامه »
10
پیگیری دولت برای بازگشت الواح هخامنشی/ بازگرداندن چهار محموله اشیاء تاریخی به کشور/ فعال شدن شورای عالی میراث فرهنگی پس از ۱۰ سال/ ثبت ۱۰ اثر در بخش میراث فرهنگی ناملموس
چکیده: رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دستاوردهای میراث فرهنگی دولت یازدهم را تشریح کرد و گفت: تاکنون پیشرفت خوبی در حوزه میراث فرهنگی داشتیم و با لطف رییس جمهور و مشارکت تمام دستگاه ها شاهد رشد خوبی در حوزه میراث فرهنگی بودیم. مسعود سلطانی فر با اشاره به تدبیر رییس جمهور و همگرایی میان همه دستگاه های دولت در توسعه و رونق بخشی به حوزه می... ادامه »
10
چکیده: مراسم امضا و رونمایی از آلبوم جدید احسان خواجه امیری با نام «سی سالگی» در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران مراسم امضا و رونمایی از آلبوم جدید احسان خواجه امیری با نام «سی سالگی» با حضور جمعی از هنرمندان و هنردوستان در محوطه این مجموعه برگزار شد. زهرا عاملی و افشی... ادامه »
10
چکیده: سرپرست دفتر فنی موزه ملی ایران معاون میراث فرهنگی استان قزوین شد.   به گزارش میراث آریا(chtn) محسن شیخ الاسلامی از سال هفتاد و سه در سازمان میراث فرهنگی مشغول به فعالیت شد، وی که دانش آموخته رشته حفاظت و مرمت بناها و بافت های تاریخی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است؛ پایان نامه خود را با عنوان ساماندهی و باز پیرایی مجموعه موزه ملی ایران... ادامه »
10
کشف شواهدی از گورستان عصر آهن در قره تپه دشت قزوین
چکیده: کشف شواهدی از یک تدفین و یا گورستان عصر آهن 1 یا 2 در حاشیه شرقی قره تپه سگز آباد دشت قزوین به فاصله 80 متری از عرصه آن از بزرگترین یافته های پروژه تعیین عرصه و حریم این تپه به شمار می رود. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، مصطفی ده پهلوان سرپرست پروژه تعیین عرصه و حریم قره تپه سگز آباد با اعلام این خبر گفت : در این پروژه 35 گ... ادامه »
09
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در پیامی به مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کسب مقام برتر این سازمان را در جشنواره شهید رجایی تبریک گفت. در این پیام آمده است: "با روی کار آمدن دولت محترم جدید تحت عنوان دولت تدبیر و امید سال به سال شاهد رشد و شکوفایی و گشایش در بخش ه... ادامه »
صفحه 10 از 1605اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین   
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد از صدور 39 مجوز مشاغل خانگی در قالب پشتیبا...