دوشنبه 01 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

24
قديمي‌ترين مسجد خراسان رضوي به بهره برداري رسيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، سياوش صابري، مدير کل بناها و محوطه هاي تاريخي کشور و مدير پايگاه توس با اعلام اين خبر گفت: در جريان کاوش‌هاي باستان‌شناسي که از سال 1383 در شهر توس آغاز شد،40 ستون از ستون‌هاي مسجد- مدرسه توس که در شمار آخرين آثار باقي‌مانده اين شهر پيش از حمله مغول است کشف و مرمت شد تا در برابر ديد پژوهشگران و معماران قرار گيرد. وي ا... ادامه »
24
مرمت نخستين بيمارستان درمان مسلولان آغاز شد
چکیده: مهدي معمارزاده کارشناس فني سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: کاخ مظفري در داخل بيمارستان مسيح دانشوري قرار دارد و بخش‌هايي از اين کاخ تخريب شده بود. با اختصاص اعتبار از سوي معاونت ميراث‌فرهنگي کارهاي مرمتي اين کاخ شروع شده است. وي افزود: اقدامات مقاوم‌سازي، مرمت شيرواني و سازه خرپايي... ادامه »
24
شب‌هاي فردوسي در فرهنگسراي نياوران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين مراسم عليرضا شجاع پور شاهنامه پژوه و مدرس جلسات هفتگي شاهنامه در فرهنگسراي نياوران به همراه دکتر اميرحسين ماحوزي سخنراني مي‌کنند. در اين مراسم گردآفريد، مرشد حميد رضائي و شاهنامه خوان هفت ساله شيرازي شايان اژدري شاهنامه خواني خواهند کرد. همچنين گروه موسيقي روح افزا به سرپرستي و خوانندگي امير زينلي بخش‌هايي از ش... ادامه »
24
هنوز يک مکتب فکري در زمينه باستان‌شناسي نداريم
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،رئيس مرکز اسناد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در نشست تخصصي رونمايي کتاب مهمانخانه قزوين با بيان اينکه در حوزه ميراث فرهنگي عمل‌زدگي گسترش زيادي پيدا کرده است، افزود: پايگاه‌هاي ميراث فرهنگي بهترين مکان براي آشنايي با اقدامات پژوهشي است که در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري انجام مي‌شود . جواد نيست... ادامه »
24
همايش شاهنامه نگاري با سخنراني ميرجلال‌الدين کزازي آغاز مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مراسم گشايش ساعت 10 صبح فردا 25 ارديبهشت، با سخنراني ميرجلال‌الدين کزازي در مجموعه فرهنگي و هنري آسمان شروع مي‌شود. پس از آن محمدعلي رجبي، نماينده فرهنگستان هنر و عبدالمجيد شريف‌زاده، دبير علمي همايش به سخنراني مي‌پردازند. همچنين اجراي مجلس‌خواني توسط گروهي از کاشمر و مراسم آييني خنجر توسط جمعي از هنرمندان سيستان و بلو... ادامه »
24
ساماندهي 12 هزار شيء تاريخي در موزه خراسان رضوي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي اين سازمان ابوالفضل مکرمي فر ضمن اعلام اين خبر افزود: تاکنون نزديک به 12 هزار شيء تاريخي در گنجينه استان ساماندهي شده و براي بيش از ده هزار قطعه از آنها شناسنامه تهيه شده است. رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي در ادامه اظهار داشت: موزه بزرگ خراسان مجموعه بي‌نظير فرهنگي و ... ادامه »
24
اختصاص دو ميليارد ريال اعتبار به 6 روستاي گردشگري ايلام
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn ) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام ،"علي‌محمد نمازي" که جهت شرکت در جشنواره طبيعت گردي "ايلام،عروس زاگرس " در استان ايلام حضور يافته بود در جمع شرکت کنندگان جشنواره گفت: اين تعداد روستا با تاسيس کميته راهبردي گردشگري روستايي و عشايري از سال ‪ ۱۳۸۳‬تاکنون شناسايي شده‌اند. وي... ادامه »
24
تجليل از سعدي افشار در کاخ‌موزه سعدآباد
چکیده: رضا ناموري مطلق رئيس انجم دوستداران ميراث‌فرهنگي اسپادانا با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: اين انجمن هر ماه يکي از استان‌هاي کشور را در قالب برنامه "ايران آشنا" معرفي مي‌کند. وي ادامه داد: برنامه اين ماه به معرفي استان تهران اختصاص دارد و قرار است در اين برنامه جاذبه‌هاي گردشگري، ميراث‌فرهنگي و صنايع‌دستي استان به طور کامل معرفي شود. ... ادامه »
24
قزوين شهري است که هيچ نقطه بي‌هويتي ندارد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، رئيس گروه معماري و شهرسازي فرهنگستان هنر در نشست تخصصي رونمايي کتاب مهمانخانه قزوين با بيان اين مطلب گفت: با انتشار چنين کتاب‌هايي افراد به راحتي مي‌توانند شهر و قلمروي زيستي خود را بشناسند . سيد محمد بهشتي تصريح‌کرد: در مطالعات تاريخي دوران معاصر عرف اين است که بيشتر به متون مراجعه ‌شود و منابع مکتوب مهمترين بخش منا... ادامه »
24
ثبت شيروان دره‌سي سبلان به عنوان دومين ژئوپارک خاورميانه در يونسکو
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: شيروان دره‌سي واقع در منطقه سبلان با 50 کيلومتر طول، جاذبه‌هاي بي نظير زمين‌شناسي و ميراث زمين‌شناسي را در خود جاي داده است و مي‌‌توان از آن به عنوان منطقه ژئو توريست ياد کرد . مسعود علويان‌صدر افزود:از آنجايي که قرار است شيروان دره‌سي به عنوان دومين ... ادامه »
24
يکي از ميادين اصلي آلمان به نام فردوسي مي‌شود
چکیده: ياسر موحد فرد با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: فريدريش هافن شهر محل اقامت تيم ملي فوتبال ايران در جام‌جهاني دوره قبل است و شهردار اين شهر فردي ايران‌دوست به حساب مي‌آيد. وي افزود: قرار است در پاييز سال جاري هفته فرهنگي فردوسي در آلمان با حضور برخي شاهنامه‌پژوهان و برخي اعضاي بنياد فردوسي برگزار مي‌شود. موحد با بيان اينکه اين هفته فر... ادامه »
24
ويژه برنامه روز بزرگداشت فردوسي اعلام شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان اين سازمان ابوالفضل مکرمي فر در جمع خبرنگاران گفت: اين مراسم از ساعت 5 بعداز ظهر 25 ارديبهشت ماه با گلباران آرامگاه وي آغاز مي‌شود. وي گفت: در اين مراسم استاندار خراسان رضوي ، دکتر طه هاشمي رييس پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي ، دکتر يارمحمد سيدزاده از اساتيد تاجيکستان ، دکتر سيد احمد وکيليا... ادامه »
24
گزارش چارلز ملويل از بررسي دانشگاه کمبريج بر شاهنامه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، چارلز ملويل، استاد تاريخ ادبيات ايران در دانشگاه کمبريج، شاهنامه پژوه و رئيس بنياد شاهنامه بريتانيا از چند سال پيش مديريت پروژه‌ شاهنامه را برعهده دارد. اين پروژه براي نخستين بار در صدد است تا تمامي نسخه‌هاي خطي مصور شاهنامه را به صورت ديجيتال فهرست کرده و بانک اطلاعاتي کاملي از منابع و مدارک مربوط به شاهنامه فردوسي ر... ادامه »
24
آغاز ثبت ملي ميراث معنوي کشور از يک ماه آينده
چکیده: حسينعلي وکيل رئيس اداره ثبت آثار تاريخي، طبيعي و معنوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: با توجه به تدوين و تصويب دستورالعمل جديد ثبت ملي ميراث معنوي پرونده‌هاي اين آثار بايد به پژوهشکده و استان‌ها بازگردانده شود. وي افزود: اين پرونده‌ها بعد از تحويل به استان ‌يا پژوهشکده مردم‌شناسي بايد براساس قوانين جديد دستورالعمل ثبت که به تصويب شور... ادامه »
24
آلماني‌ها مرمت اصطبل ارگ بم را به عهده گرفتند
چکیده: اسکندر مختاري،مدير پروژه نجات بخشي ميراث فرهنگي بم با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت :چندي پيش قراردادي با مسئولان دانشگاه کاسل آلمان منعقد شد که بر اساس آن به زودي عمليات مرمت و بازسازي اصطبل ارگ بم توسط کارشناسان اين دانشگاه آغاز مي‌شود. وي افزود:در اين راستا ابتدا طرح استحکام بخشي ،مرمت و حفاظت اصطبل ارگ بم تهيه خواهد شد. مدير پرو... ادامه »
24
برگزاري نمايشگاه ماکت در ارگ کريمخاني
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان فارس با اعلام فراخوان از عموم هنرمنداني که مايل به ارائه آثار خود براي شرکت در اين نمايشگاه هستند دعوت مي‌کند حداکثر تا تاريخ 20 خرداد ماه آثار خود را ارائه کنند. خاطر‌ نشان‌ مي‌شود؛ زمان ثبت نام 21 تا 26 ارديبهشت ماه 87 و زمان برگزاري نمايشگاه از تاريخ 25 تا 29... ادامه »
23
29 ارديبهشت بازديد از موزه سکه رايگان است
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، موزه سکه اين بانک در راستاي تحقق شعار سال 2008 ميلادي شوراي بين‌المللي موزه‌ها (ايکوم) با عنوان موزه‌ها عامل تحول و توسعه اجتماعي و همچنين به منظور انجام رسالت خويش مبني بر آشنايي جديد با تمدن کهن و ريشه‌دار ميهن اسلامي، آماده ميزباني از گروه‌هاي دانش‌آموزان، دانشجويان و عموم مردم فرهنگ دوست است. بنا بر اين گزارش، موز... ادامه »
23
برگزاري همايش روابط فرهنگي ايران و چين در تهران
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، اين همايش دومين نشست از سلسله نشست‌هاي بررسي روابط ايران و شرق آسيا است که مرکز مطالعات فرهنگي _ بين‌المللي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در راستاي اهداف خود و تداوم بخشيدن به مباحث نشست پيشين آن را برگزار مي کند. در اين همايش کارشناسان و انديشمندان با ارايه مقاله و اظهارنظرهاي کارشناسي، راه‌ها و شيوه‌هاي صحيح و منط... ادامه »
23
آغاز مطالعه احداث پارک گفتگوي تمدن‌ها در شيراز
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنکي، صنايع دستي و گردشگري فارس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: احداث پارک گفتگوي تمدن ها در راستاي اجراي مصوبات سفر رياست جمهور و هيات دولت به استان فارس در سال 86 است که پس از مکان يابي محل احداث اين پارک در ارتفاعات شمالي شهر شيراز ودر بين اراضي محور مقبره باباکوهي تا ارتفاعات خواجوي کرماني و دروازه قرآن مطالعه آن ... ادامه »
23
مرمت خانه تاريخي مستوفي در بشرويه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان جنوبي ،مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان فردوس از مرمت خانه تاريخي مستوفي در سال جاري خبر داد و گفت: منزل مستوفي که در خيابان ملا عبد الله توني بشرويه واقع شده، از جمله بناهاي با ارزشي است که در دوره قاجاريه ساخته شده اس... ادامه »
صفحه 1622 از 1800ابتدا   قبلی   1617  1618  1619  1620  1621  [1622]  1623  1624  1625  1626  بعدی   انتها