پنجشنبه 08 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

24
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)،"سيد طه هاشمي" معاون رئيس و رئيس پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري عصر روز گذشته در ديدار با وزير ميراث فرهنگي کنيا با بيان اين مطلب گفت: ايران کشوري تاريخي است و مي‌توان در کاوش‌هاي باستان‌شناسي قدمت و شکل‌گيري زندگي بشر را در طول چند هزار سال در اين سرزمين يافت. وي افزود: اين موضوع نشان مي‌دهد که اير... ادامه »
24
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN) و به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ،"مصطفي ناصري" رايزن فرهنگي ايران در ترکمنستان درهمايش سه روزه "ابوسعيد ابوالخير دانشمند بزرگ شرق" در عشق‌آباد پايتخت ترکمنستان با بيان اين مطلب گفت: اين انديشمند نيز همه مردم را دوست مي‌داشت و همه اديان الهي در نزد وي يکي بود. وي افزود: در حالي که در زمان حيات او برخي عالما... ادامه »
24
چکیده: "عباس نوروزي " معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : بر اساس برنامه ريزي هاي صورت گرفته با اتمام مرمت خانه تاريخي فکري ،تعدادي ازاتاق هاي آن به موزه مردم شناسي تبديل خواهد شد. وي خاطرنشان کرد:به اين منظور 190 ميليون ريال اعتبار از محل اعتبارات استاني اختصاص يافته ا... ادامه »
24
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، "محمود احمدي نژاد" رياست محترم جمهوري در اين پيام آثار جشنواره قبلي طلاي سرخ را در سازماندهي بازار اين محصول ارزشمند، دليل بر ادعا دانست و افزود: امروز بايد واقعيت‌هاي موجود و توجه به استاندارد‌هاي بين‌المللي مدنظر قرار گيرد تا کشاورزان سخت کوش، قانع و بي اداعاي زعفران کار خراساني، آثار آن را در زندگي خود با تمام وجود لمس... ادامه »
24
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، "حسين عباس زاده" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان جنوبي با بيان اين مطلب گفت: آب انبار بازار که در فهرست آثار ملي ثبت شده، مکان اين موزه درنظر گرفته شده است. وي افزود: به لحاظ اهميت آب در فرهنگ کوير و کوير نشينان و نيز احترام و قداستي که آب در فرهنگ اسلامي ما دارد، اين مکان تبديل به موزه آب شد و د... ادامه »
24
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از واحد خبر روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، "سياوش صابري" مدير کل محوطه‌ها و آثار تاريخي سازمان بابيان اينکه مشکل مذکور از چند سال پيش بوجود آمده، گفت: در سال 78 بودجه‌اي براي ساماندهي فاضلاب شهري اين منطقه اختصاص يافت. وي افزود: در آن سال يک سازه موقت پشنيباني در پشت مسجد بنا شد که نشست سم... ادامه »
24
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در ديدار "اسفنديار رحيم مشايي" با "امير حسن خاني" نماينده طبس و فردوس، با توجه به اهميت منطقه طبس در تاريخ معاصر اين سرزمين، تشکيل موزه در فرودگاه طبس، يکي از ضرورت‌ها شناخته شد و جمع‌آوري اسناد و مدارک موجود در منطقه براي تشکيل موزه در دستور کار قرار گرفت. مشايي در اين ديدار با اشاره به سند تجاوز آمريکا به اين سرزمين ... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "اسفنديار رحيم‌مشايي" رئيس ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در ديدار با وزير ميراث فرهنگي کنيا با بيان اين مطلب گفت: توسعه همکاري‌هاي فرهنگي هم در سطح اثر بخش است و هم مي‌تواند به عمق مناسبات دو کشور کمک کند. وي افزود: روابط دو کشور روابط خوب و دوستانه‌اي است اما ظرفيت‌هايي وجود دارد که مي‌تواند اين روابط را توسعه ده... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) ،"اسفنديار رحيم‌مشايي" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اين مطلب گفت: منشأ اشياي جيرفتي و مالکيت ايراني بودن آن به همگان ثابت شده است. وي با بيان اينکه براي پيگيري قضايي پرونده اشيا جيرفت وکيل گرفته‌ايم، افزود: همچنين از چند کارشناسان انگليسي زبده نظر کارشناسي گرفتيم و آن را ضميمه پرونده کرده‌ايم. ... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN) و به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 15، حوزه فني و عمراني اين منطقه با هدف زيباسازي محيط شهري و سهولت تردد شهروندان در گردهمايي هاي عمومي 500 مترمربع از پياده روهاي پاتوق محله اتابک را مرمت کرد. اين گزارش حاکيست ؛200 ميليون ريال جهت اجراي اين عمليات هزينه شده است. 115/
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با توجه به نياز موزه به تنوع و ارتقاي سطح کمي و کيفي فضاهاي نمايشگاهي موجود، بخش‌هاي مختلفي در آن ساخته و بازسازي شدند. سالن اختصاصي خزندگان، نمايي از پارک ملي گلستان ، کوير مرکزي ايران ، بخش پرندگان استان تهران و بخش‌هاي جذاب و ديدني ديگري که حتي بازديدکنندگان قديمي موزه را نيز دعوت به ديدار دوباره مي‌کند . بر اي... ادامه »
23
چکیده: "عزيزالله سيفي" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌ CHTN) گفت: روز گذشته وزير علوم و رئيس دانشگاه توگوي آفريقا وارد يزد شده و بعد از بازديد از بافت و آثار تاريخي اين استان، آثار اين استان را در جهان بي‌نظير خواند. وي با بيان اينکه روز گذشته جلسه‌اي با حضور اين افراد در سازمان ميراث فرهنگي، ص... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، کاردان امور فرهنگي اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود در خصوص بازي‌هاي سنتي گفت: اين بازي‌ها ريشه در سنت‌هاي ديرينه مردم هر ديار دارد. مسن‌‌ترها در دوران کودکي، بازي‌هاي فردي و گروهي را مي‌آموخته و در دوره جواني بارها به انجام آن مي‌پرداختند. فاطمه قلي پور افزود: همچنين مسن‌‌ترها اين بازي‌هاي محل... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي شهرداري تهران، "مجيد جوزاني "مدير کل فرهنگي شهرداري تهران با بيان اين مطلب گفت : شهرداري تهران ، با توجه به موضوع اختصاص نيم درصد از درآمدهاي خود به منظور اداره امور کتابخانه‌ها ، به دستور شهردار تهران ، براي اولين بار و پس از سال‌ها ، 10 ميليارد ريال را به صورت نقدي به حساب اين انجمن واريز کرد . ... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين بازديد راهنماي موزه توضيحات لازم را درباره موزه و آثار تاريخي به نمايش درآمده به وزير راه قزاقستان و هيأت همراه داد. همچنين عصر روز گذشته سفير سريلانکا به همراه هيأت اعزامي از موزه آبگينه بازديد کرده و توضيحات لازم به آنها داده شد .اين بازديد بسيار مورد استقبال مهمانان ويژه موزه قرار گرفت. 115/
23
چکیده: "آزيتا افراشي" عضو گروه زبان و گويش پژوهشکده زبان‌شناسي، کتيبه‌ها و متون با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌ CHTN) گفت: گويش کمزاري، از جمله گويش‌هايي است که ريشه در زبان‌هاي ايراني غربي دارد و هم‌اکنون تعداد بسيار کمي از افراد در جزيره لارک با اين گويش صحبت مي‌کنند. وي افزود: در صورتيکه اين نوع گويش مستندسازي نمي‌شد، قطعا اين گويش از بين مي‌رفت و... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ،"علي کارنما" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کرمان در نشست هماهنگي مرمت و نگهداري ميراث فرهنگي سيرجان با بيان اين مطلب گفت: به دليل در اولويت بودن مرمت و استحکام بخشي بازار سيرجان، اين بازار تاريخي امسال بازسازي مي‌شود. وي خاطر نشان کرد : براي بازسازي خانه و قلعه درويش در شهر زيدآباد سيرجان نيز اعتبارات... ادامه »
23
چکیده: "مهرداد عسگريان " مدير دفتر پژوهش‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان زنجان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌ CHTN) گفت: قرار است به منظور تکميل نقشه باستان‌شناسي استان زنجان کار بررسي و شناسايي محوطه‌ها و مناطق تاريخي را در شهرستا‌ن‌هاي قيدار، طارم و ايجرود شروع کنيم. وي افزود:کار بررسي و شناسايي در دو فاز انجام خواهد شد. اما به... ادامه »
23
چکیده: "مهدي متقيان" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قم با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌ CHTN) گفت: موزه مجازي استان قم در قالب پلان مسجد جامع قم طراحي شده است. وي افزود: با وارد شدن به اين موزه مي‌توان کليه تصاوير، اطلاعات و آثار تاريخي کشف‌شده در استان را مشاهده کرد. به گفته متقيان، افراد براي مشاهده اين موزه مي‌توانند به سا... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، در اين مراسم که ديروز در محل وزارت ميراث فرهنگي ايتاليا برگزار شد ، تعداد ‪ ۴۱‬قطعه از اشياي تاريخي شامل ظروف سفالي و سکه دوره هاي ايلخاني و سلجوقي که توسط پليس " کارابينيري " ايتاليا از اعضاي باندهاي بين‌المللي اشياي عتيقه کشف و ضبط شده بود ، با حضور" فرانچسکو روتلي " وزير ميراث فرهنگي ايتاليا و جمعي از مسئولان اين کشور... ادامه »
صفحه 1622 از 1710اولین   قبلی   1617  1618  1619  1620  1621  [1622]  1623  1624  1625  1626  بعدی   آخرین