چهارشنبه 03 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس، ماموران پليس امنيت عمومي شهرستان "بستک" از نگهداري غير مجاز اسلحه و تجهيزات دريافت ماهواره توسط دو نفر به نام هاي " محمد عقيل -ر " و " محمد امين - م " در منزلشان مطلع وپس از هماهنگي با مقام قضايي به محل اعزام شدند . اين گزارش حاکي است، در بازرسي از منزل " محمد عقيل" يک قبضه اسلحه سيم... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، در اين همايش با رويکردي واقع بينانه به رفتارهاي عملي مولوي در زندگي خوانوادگي و تعاملات و بازتاب آن در آثار منظوم و منثور وي مي‌پردازد. همچنين پژوهشگران و صاحب نظران مي‌توانند به ارايه مقاله با موضوعاتي چون خلقت زن در جهان نگري مولانا، بررسي تطبيقي، تحليلي، انتقادي ابعاد رابطه زنان و مردان در آثار مولوي، زن به عنوان ر... ادامه »
14
چکیده: "مهدي متقيان"، رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قم به ميراث آريا(chtn) گفت: طبق ضوابط حرايم و حريم‌هاي مصوب، تخلفات در عرصه حرم حضرت معصومه (س) کنترل شده است. وي افزود: همچنين خود حرم حضرت معصومه (س) در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است و هرگونه تغييرات و الحاقات در اين حرم بايد با نظر سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،"حميد بقايي" افزود: در نظر داريم در اين موزه آثار و عکس‌هايي از تاريخ مشروطيت ، ستارخان و تمام سرداران ايراني از گذشته تا امروز به نمايش بگذاريم. وي با بيان اينکه بخش عظيمي از اين خانه در زمان حمله روس‌ها تخريب و باقيمانده آن توسط وراث تفکيک شده است، گفت: پس از گفتگو با صاحب ملک قرار شد باقيمانده بنا از سوي سازمان ميرا... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، "علي اصغر پرهيزگار" مدير عامل صندوق احيا و بهره برداري از اماکن تاريخي در ديدار با وزير فرهنگ ملي کنيا گفت: ايران از معدود کشورهايي است که بيش از يک ميليون و 200 هزار اثر تاريخي دارد. به همين دليل ساليان سال است که در حوزه حفاظت از آثار تاريخي گام هاي اساسي برداشته است. وي تصريح کرد: صندوق احيا و بهره برداري از اماکن ... ادامه »
14
چکیده: "محمدرضا کارگر" ،مدير موزه ملي ايران با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت:اين نمايشگاه به طور چشمگيري مورد استقبال ژاپني ها قرار گرفت ،به طوري که به صورت ميانگين روزانه دو هزار و 200 نفر از اين نمايشگاه ديدن مي کردند. وي تصريح کرد :"شکوه پارسي " علاوه بر دستاورد فرهنگي ،300 هزار دلار درآمد ارزي براي دولت ايران به همراه داشت. مدير موزه ملي... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، "سرهنگ پاسدار قاسمي"، فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري مازندران با بيان اين مطلب گفت: اين يگان با همکاري مديريت قاچاق استان طي بازرسي از منزلي مسکوني، 23 قطعه شي تاريخي را کشف و ضبط کرد. وي افزود: اين اشيا شامل 10 کوزه در ابعاد مختلف، يک جا گلداني پايه دار، دو قطعه ظرف سفالي، شش پياله دسته ... ادامه »
14
چکیده: "حبيب الله رشيد بيگي"، مسئول پايگاه ميراث فرهنگي تپه هگمتانه با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت: پس از ارزش گذاري و تهيه ليست نهايي، تملک و خريد پلاک‌هاي موجود در حريم شروع مي‌شود. وي افزود: اين مبلغ براي تملک 650 پلاک مسکوني و تجاري هگمتانه کافي نيست و تنها با اين اعتبار مي‌توان نزديک به 20 پلاک را خريداري کرد. براي آزاد سازي حريم هگمتانه... ادامه »
14
چکیده: " احمد دشتي"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر به ميراث آريا(chtn) گفت: در آينده نزديک با کمک کارشناسان و باستان شناسان مربوطه و همچنين انجام پژوهش هاي مختلف باستان شناسي و شناخت سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي بر غناي اين موزه افزوده خواهد شد. معاون گردشگري اين سازمان نيز با اشاره به اهميت وجود موزه سنگ از لحاظ باستان شناسي... ادامه »
14
چکیده: "بهروز ندايي" ،معاون حفظ و احياي سازمان ميرث‌فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: عمليات مطالعاتي و طراحي داخل ساختمان موزه ميراث معنوي با استفاده از اعتبارات ملي آغاز شد. وي افزود: به منظور انجام عمليات مطالعاتي و طراحي داخل ساختمان موزه در سال جاري 500 ميليون ريال اختصاص يافته است . ندايي ا... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا ،"کاظم بابارحيم"، معاون توسعه و مديريت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد با بيان اينکه سعي شده در اين بانک اطلاعاتي از لحاظ برنامه نويسي و تکنيکي متناسب با نياز روز و فناوري هاي پيشرفته انجام گيرد ، گفت: در اين نرم افزار علاوه بر زبان برنامه نويسي PHP و JAVA از تکنولوژي جديد AJAX نيز استفاده شده است. وي ادا... ادامه »
14
چکیده: "عليرضا جعفري‌زند"سرپرست هيأت باستان‌شناسي محوطه‌هاي تاريخي حوضچه سد سلمان‌فارسي و اطراف آن با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: بر اساس برنامه ريزي هاي انجام گرفته با صدور مجوز از سوي پژوهشکده باستان شناسي ،دومين فصل عمليات نجات‌بخشي حوضچه سد سلمان فارسي و اطراف آن، نيمه دوم مهر ماه آغاز مي شود. وي تصريح کرد:در روزهاي پاياني فصل اول عملي... ادامه »
12
چکیده: «عباسعلي اختري»رئيس کميسيون فرهنگي مجلس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)گفت:مجريان پروژه‌هاي عمراني موظف هستند تا هماهنگي هاي لازم رادر مورد فعاليت هاي خود با مسئولان سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري به عمل آورند. وي تاکيد کرد:در هر صورت قبل از شروع هر پروژه‌اي بايد کارشناسان مختلف در مورد مسير اجراي پروژه ها نظرات قطعي خود را اعلا... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، "خداوردي کريم نژاد "سرپرست سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان آذربايجان شرقي در نشست خبري با خبرنگاران استاني با بيان اين مطلب گفت : از رسانه هاي گروهي که با پوشش اخبار مربوط به خانه ستارخان و پيگيري آن توانستند اين سازمان را در رسيدن به اهداف خود در خصوص اين خانه تاريخي ياري کنند، تقدير مي کنيم. وي افزو... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) وبه نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، اين نمايشگاه در حال حاضر در معرض ديد علاقمندان قرار دارد. آثار به نمايش در آمده در اين نمايشگاه که تعداد آنها به 500 قطعه مي رسد توسط دکتر عبدالطيف کانو گردآوري شده است. از نکات جالب اين نمايشگاه اين ست که اکثر آثار به نمايش در آمده متعلق به کشورمان وتعدادي نيز مربوط به ... ادامه »
12
چکیده: "صادق محمدي" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN) گفت: يکي از ساختمان‌هاي تاريخي شهرستان رامهرمز با مساحت 30 هزار متر مربع به منظور احداث اين موزه در نظر گرفته شد. وي با اشاره به اينکه مرمت اين خانه تاريخي به اتمام رسيده است، گفت: سيستم‌هاي الکترونيک نصب شده در موزه نيز در حال تجهيزات... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مسعود نصرتي"،‌ مدير کل اداره موزه‌ها، با بيان اين مطلب گفت: براساس تفاهمنامه‌اي که ما بين وزارت علوم تحقيقات و فناوري و معاونت فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به امضا رسيده، مسئولان دانشگاه‌ها بايد فضايي را به منظور تبديل شدن به موزه در اختيار اداره کل موزه‌ها قرار دهند. وي تأکيد کرد: پروژه... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، " مهدي چمران "رئيس شوراي شهر تهران در ابتداي چهل و دومين جلسه علني اين شورا با قرائت لوايح و طرح‌هاي وصول شده به شورا گفت:‌ از سوي کميسيون فرهنگي اجتماعي شوراي شهر تهران طرح دو فوريتي تهيه شده است که در صورت تصويب آن شهرداري تهران بايد در زمينه برگزاري سال مولانا فعال‌تر عمل کند. وي با اشاره به نامگذاري سال 2007 به نام... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،"حميد بقايي" قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اين مطلب گفت: نمايش نسخ خطي و مينياتور دوره صفوي در موزه لوور با استقبال چشمگيري مواجه شد. وي با اشاره به حضور مقامات و مسئولان ايراني و اروپايي در گشايش نمايشگاه دوره صفوي گفت: اين رويداد فرهنگي در زماني اتفاق افتاد که بسياري از کشورها از نظر علمي... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مرکز موسيقي و سرود صدا و سيما با همکاري شهرام ناظري هشت قطعه موسيقايي بر اساس اشعار مولانا توليد کرده است . اين آثار شامل مجموعه اي از شورانگيز ترين اشعار مولانا است که در برخي قطعات مانند « اسطوره » ، « شيدا شدم » و « راز » ، سازبندي و اجراي خواننده ، ترکيبي خيال انگيز ايجاد مي‌کند که گويي آدمي سرگشته و حيران در پي د... ادامه »
صفحه 1624 از 1680اولین   قبلی   1619  1620  1621  1622  1623  [1624]  1625  1626  1627  1628  بعدی   آخرین