پنجشنبه 03 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

09
تهيه طرح جامع شهر تاريخي"دره شهر"
چکیده: بهزاد فرياديان، مدير پايگاه پژوهشي شهر تاريخي"دره شهر" با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: تمامي برنامه‌هاي مربوط به سه حوزه ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهر تاريخي دره شهر در اين طرح گنجانده خواهد شد. وي افزود: ‌تمامي برنامه هاي کوتاه مدت و بلند مدت در اين طرح عنوان خواهد شد که بر اين اساس معاونت مربوطه در سه حوزه، اعتبار در خواست شد... ادامه »
09
چاپ مقاله باستان شناسان  استان گلستان در يک نشريه معتبر انگليسي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان، نشريه "باستان شناسي معاصر دنيا current world archeology" در شماره بيست و هفتم خود و همزمان با فصل پنجم کاوش ديوار فاعي گرگان با حضور تيم هاي ايراني و انگليسي اقدام به چاپ اين مقاله کرده است. اين مقاله به قلم حميد عمراني رکاوندي مدير پايگاه پژ... ادامه »
09
اتمام عمليات پژوهشي باستان شناسي در شهرستان شيروان چرداول
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn) به نقل از روابط عمومي ،سرپرست معاونت ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق گفت: اين پروژه با اعتبار منابع استاني اجرا شد که طي آن بخش شيروان و بخش هليلان بصورت کامل مورد بررسي و مطالعه علمي قرار گرفت. نريمان ملک احمدي افزود: در جريان اين پژوهش بيش از 120 اثر ارزشمند فرهنگي –... ادامه »
08
فاز نخست مجموعه هتل فهادان يزد بهره برداري مي شود
چکیده: مدير صندوق احيا و بهره برداري ازبناهاي تاريخي و فرهنگي در گفت و گو با ميراث آريا(chtn)ضمن بيان اين مطلب افزود: در فاز نخست اين مجموعه، تغييرکاربري يک باب حمام تاريخي به رستوران دردستور کار قرار دارد. علي اصغر پرهيزکار گفت: در فاز بعدي، طرح احيا و مرمت خانه هاي به هم پيوسته واقع در بافت تاريخي محله فهادان يزد که پيش از اين واگذار شده اجرا مي ش... ادامه »
08
فرش سماع درويشان در موزه نگارستان رونمايي شد
چکیده: به گزارش روابط عمومي سعدآباد، مدير مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد در آئين رونمايي از اين فرش ارزشمند اظهار داشت: فرش ايراني به عنوان يکي از نمادهاي اصلي فرهنگ و هنر اين سرزمين است در اين راستا بايد با استفاده از پتانسيل عظيم فرهنگ و هنر ، روحيه نوع دوستي و صلح طلبي ايرانيان را به جهانيان معرفي کنيم. عشرت شايق ضمن برشمردن ويژگي‌هاي منحصر به فرد فر... ادامه »
08
مهمان موزه هنرهاي معاصر اصفهان مي شود
چکیده: به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، موزه هنرهاي معاصر اصفهان پس از تهران و تبريز با گشايش نمايشگاه نقاشي‌ها و عکس‌هاي معماري ميرحسين موسوي هنرمند نام آشنا و نوگراي ايراني دستاوردهاي 4 دهه فعاليت پيگير وي را در عرصه‌هاي نقاشي انتزاعي و آبستره و معماري به نمايش گذاشته و تجلياتي از روح هنر شرق را در قالب‌ هايي متنوع وپي... ادامه »
08
موزه مردم‌شناسي کوهدشت لرستان افتتاح مي‌شود
چکیده: مسئول موزه‌هاي استان لرستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در موزه مردم ‌شناسي کوهدشت ويترين‌آرايي،صحنه آرايي، فضاسازي ، نورپردازي و چيدمان موزه در مراحل پاياني است . ديانوش چراغي با بيان اينکه عمليايت اجرايي اين موزه از سال گذشته انجام شده بود ، افزود: تاکنون براي انجام عمليات صحنه آرايي و فضاسازي موزه کوهدشت بيش از 80 ميليون تومان ... ادامه »
08
فصل نخست کاوش‌در چغازنبيل آغاز شد
چکیده: محمدحسن طالبيان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:تفاهم نامه‌اي به منظور فعاليت در سه زمينه باستان شناسي، مرمت و ايجاد بانک اطلاعاتي با موسسه ايتاليايي امضاء شد. وي اين پروژه را با اهميت دانست و افزود: اين پروژه در زمينه پژوهشي، باستان شناسي، آرشيو و به روز کردن سيستم هاي اطلاعاتي اسناد و مدارک کتابخانه‌اي است. مدير پايگاه جهاني چغازنب... ادامه »
08
تعامل مجلس با سازمان ميراث فرهنگي افزايش مي يابد
چکیده: به گزراش ميراث آريا (chtn)در اواخر مجلس هفتم به کوشش و همت سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري فراکسيون گردشگري تشکيل شد . برهمين اساس فراکسيون گردشگري مجلس هفتم با توجه به تاثيرات موثر صنعت گردشگري در حوزه‌هاي مختلف و حمايت از اقدامات و فعاليت‌هاي اين حوزه تاسيس شد. با تشکيل اين فراکسيون ،‌مجلس شوراي اسلامي به طور جدي آمادگي خود را بر... ادامه »
08
اتومبيل هاي تاريخي صاحب پلاک مي شوند
چکیده: مدير کل دفتر حفاظت از اموال منقول سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري در گفت و گو با ميراث آريا( chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: بر اساس آيين نامه ياد شده اتومبيل ها به سه دسته طبقه بندي شده اند. جليل گلشن با اشاره به اين که دررده نخست اين طبقه بندي اتومبيل ها با قدمت50 و25 سال تعيين شده اند گفت: در رده بعدي اتومبيل هاي متعلق به شخصيت هاي سي... ادامه »
08
مرمت گچبري هاي مکشوفه در "دره شهر"
چکیده: بهزاد فرياديان، مدير پايگاه پژوهشي شهر تاريخي دره شهر با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:مرمت و ساماندهي گچبرهاي مکشوفه از جمله پروژه هاي سال جاري پايگاه شهر تاريخي "دره شهر" است که پس از دريافت اعتبار عمليات اجرايي آن آغاز خواهد شد. فرياديان اضافه کرد: تعدادي از اين گچبري ها پس از مرمت در موزه باستان شناسي دره شهر که به زوي افتتاح مي شود... ادامه »
08
برگزاري کارگاه آموزشي ويژه کارکنان مستقر در بناهاي تاريخي اصفهان
چکیده: رئيس اداره موزه‌ها و بناهاي تاريخي استان اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين کارگاه آموزشي براي آشنايي اين پرسنل با شرح وظايف راهنمايان حرفه‌اي آژانس‌ها و افرادي که خارج از سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان در زمينه گردشگري فعاليت مي‌کنند ، برگزار شد. ساغر حميدي افزود: در واقع افراد مستقر در بناهاي تاريخي استان اصفه... ادامه »
08
تبريز صاحب نخستين موزه  مطبوعات محلي کشور مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي استان آذربايجان شرقي،تراب محمدي رئيس اين سازمان درروز دوم هفته گردشگري که با شعار نقش رسانه در فرهنگ سازي سفر نامگذاري شده بود، در بازديد از دفاترنشرياتي که بيشترين نقش را در معرفي جاذبه هاي آذربايجان شرقي دارند،گفت:با توجه به سابقه مطبوعات در استان آذربايجان شرقي اين شهر بايد صاحب ... ادامه »
08
برگزاري نمايشگاه عکس جاذبه هاي فارس در آرامگاه حافظيه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري فارس،نمايشگاه عکس جاذبه‌هاي گردشگري و ميراث فرهنگي استان با حضور بذرگر رئيس اين سازمان ، عليرضا دژبد معاون گردشگري سازمان، جعفري زوج مديريت خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران در فارس و جمعي از مسئولين اين سازمان به مناسبت روز جهاني جهانگردي و هفته گردشگري در فضاي... ادامه »
08
آثار تاريخي کرمان در امان خواهند ماند
چکیده: محمد تربتي،مدير عامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان کرمان با اعلام خبر فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:شهرداري کرمان از مشاوري به منظور کنترل آب‌هاي زير سطحي در اطراف آثار تاريخي کمک گرفته و مطالعات لازم در اين زمينه صورت گرفته است. وي افزود: پس از انجام اين مطالعات محل حفر 12 حلقه چاه مشخص شد و مجوز حفاري و برداشت 150 ليتر در ثانيه از آب‌هاي زير سطحي ... ادامه »
08
کاخ مادر به خوابگاه تبديل نشده است
چکیده: عشرت شائق گفت: چندي پيش دريکي از روزنامه ها اعلام شده بود که کاخ موسوم به کاخ مادر از حالت نمايشگاهي خارج و به يک خوابگاه تبديل شده است . وي در ادامه خاطرنشان کرد: از دولت هاي پيشين تا کنون اين کاخ همواره در اختيار نهاد رياست جمهوري بوده و بيشتر مکاني vip به منظور استراحت ميهمانان ، مقامات و شخصيت هاي بلند پايه خارجي در نظر گرفته شده است. ... ادامه »
07
تهيه گزارش سنگ افراشته نادر مشکين شهر در حال انجام است
چکیده: دبير انجمن دوستداران يادمان هاي باستاني (آريابوم) در گفت و گو با ميراث آريا (chtn)ضمن بيان اين مطلب افزود: بر اساس گزارش هاي موجود گفته مي شود تعداد 24 سنگ افراشته در اين منطقه وجود داشته که در حال حاضر فقط يکي دو سنگ افراشته از آن تعداد سر پا باقي مانده اند. بهزاد فرهانيه گفت: اين سنگ افراشته ها براي ساکنان بومي منطقه کاملا" ناشناخته است، ام... ادامه »
07
حصار کشي محوطه شهر تاريخي "دره شهر"
چکیده: بهزاد فرياديان مدير پايگاه پژوهشي شهر تاريخي دره شهر با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: پروژه حصار کشي محوطه شهر تاريخي دره شهر امسال براي نخستين بار در اين شهر اجرا خواهد شد و در صدد هستيم تا پايان سال جاري آن را به اتمام برسانيم. وي افزود: اين محوطه نزديک به 200 هکتار وسعت دارد که ضلع شرقي،شمال و جنوب شرقي اين محوطه را کوه گچي دره شهر د... ادامه »
07
افتتاح موزه مردم‌شناسي اسد آباد در همدان
چکیده: مسئول اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري اسد آباد در استان همدان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: براي راه‌اندازي اين موزه از دو ماه پيش کار اجرايي و جمع آوري وسايل از مردم آغاز شد . کامران شايگان افزود: در اين موزه وسايلي که در خانه‌هاي قديمي روستا بوده است نظير چراغ‌هاي قديمي، قفل‌ها، پشتي، قليان، کرسي، وسايل آشپزخانه ، کشاورزي ،... ادامه »
07
ساعت بازديد از موزه‌ها تغيير مي کند
چکیده: به گزارش روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان با بيان اين مطلب افزود: روز عيد سعيد فطر، تمامي موزه‌ها و اماکن فرهنگي وابسته به سازمان ميراث فرهنگي از ساعت 10 صبح آماده پذيرايي از بازديدکنندگان خواهند بود. حسين جعفري با اشاره به تغيير ساعت عيد فطر تصريح کرد: هم زمان با برگزاري نماز عيد فطر ، در اين ... ادامه »
صفحه 1624 از 1874ابتدا   قبلی   1619  1620  1621  1622  1623  [1624]  1625  1626  1627  1628  بعدی   انتها