جمعه 02 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

19
چکیده: به گزارش ميراث آريا((CHTN و به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، "عصمت اسماعيلي" استاد ايراني "ادبيات فارسي" در دانشگاه‌هاي سوريه، در سخناني با عنوان "جلال‌الدين رومي در سرزمين شام و تصوير شام در شعر او"، به بررسي مراحل سير و سلوک اين عارف گرانقدر پرداخت . وي گفت: مولانا دو بار به شام سفر کرد. نخستين بار در دوران کودکي و پيش از رسيدن به م... ادامه »
19
چکیده: بيش از 150 سال از زمانيکه اميرکبير دستور ساخت اولين مرکز آموزشي کشور را در ايران داد، مي‌گذرد. اگرچه وزير فرهنگ دوست ايران هرگز نتوانست قدم به اين مرکز آموزشي بگذارد، اما با صدور اين حکم ثابت کرد که در انديشه ايجاد مکاني براي رشد و بالندگي علمي ايران تاريخي بود و هيچ‌گاه گمان نمي‌کرد بعد از گذشت 150 سال از زمان مرگش ديگر حتي کسي نه دارالفنون را بش... ادامه »
19
چکیده: "عليرضا دهقاني سانيچ" رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ساوجبلاغ بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: اين کاروانسرا قبل از انقلاب در اختيار ژاندارمري بود و بعد از انقلاب به پادگان نيروي انتظامي شهرستان تبديل شده بود. وي ادامه داد: با توجه به ويژگي‌هاي معماري اين کاروانسرا، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران و اد... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سرهنگ اکبر نوبخت" فرمانده حفاظت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اردبيل ضمن اعلام اين خبر گفت: به سبب حساسيت موضوع، پرونده ظف مدت کوتاهي تشکيل و پس از بررسي‌هاي لازم، حفاران در يک کمين شبانه دستگير و تحويل مقامات قضايي استان شدند. وي افزود: با توجه به رسالت خطيري که يگان حفاظت سازمان درخصوص حفظ و صيانت ... ادامه »
17
چکیده: "عطا حسن‌پور" در گفتگوي اختصاصي با ميراث آريا (chtn) با بيان اين مطلب گفت: اين اشيا که شامل انواع مهر‌ها، سرپيکان‌هاي آهني، کاسه‌ها، پلاک‌ها و آويزهاي مفرغي، اشياي تزئيني و آئيني، کاسه‌ها، انگشترها و دستبندهاي مفرغي، خنجر، سرپيکان، کارد و... بوده است. وي افزود: انواع و اشکال مختلف سفال‌هاي "ژانر" از طول حفاري بدست آمد. لازم به ذکر است که به گونه... ادامه »
17
چکیده: "کيانوش تکلو "سرپرست حقوقي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: هفته گذشته نامه‌اي از سوي دادگاه به بخش حقوقي سازمان ميراث فرهنگي استان تهران ارسال شد. وي افزود: در اين نامه بازپرس خواسته بود تمامي اقدامات بخش حقوقي سازمان به صورت مکتوب به دادگاه ارائه شود. بنابراين تمامي اقدامات به همر... ادامه »
17
چکیده: مسئول پايگاه ميراث فرهنگي قلعه الموت با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN) گفت: اين کاروانسرا در مرز استان مازندران و قزوين قرار دارد که به خاطر شروع فصل سرما ادامه عمليات در اين منطقه ممکن نيست. حميده چوبک افزود: با شروع فصل گرما در سال آينده فاز سوم و نهايي بازسازي اين کاروانسراي تاريخي شروع خواهد شد. وي تصريح کرد: اين کاروانسرا از جايگاه م... ادامه »
17
چکیده: "عليرضا کريمي" در گفتگو با ميراث آريا (chtn) تصريح کرد : در ادامه مرمت‌هاي سال گذشته، عمليات مرمت خانه يغمائي‌هاي شاهرود که از خرداد ماه سال 86 شروع شده بود با اعتباري بالغ بر 300 ميليون ريال به پايان رسيد. وي افزود: در اين مرحله سبک‌سازي بام و برداشت کاهگل انباشت شده سال‌هاي گذشته، تعويض تير و تخته‌هاي چوبي فرسوده سقف، شيب بندي و نصب ناودان، اي... ادامه »
17
چکیده: "کيارش اقتصادي" دبير اجرايي جشنواره گل‌آفرين با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: حضور کمي و کيفي گروه‌ها بيش از انتظار بود. چه اينکه حداکثر پيش‌بيني ما براي حضور گروه‌ها در اين جشنواره 30 گروه بود، اما هم‌اکنون بيش از 35 گروه در اين جشنواره شرکت کرده‌اند. وي با بيان اينکه کارشناسان ميراث فرهنگي از تخت سليمان، صندوق حفظ و احيا و باستان‌شن... ادامه »
17
چکیده: "احمد دشتي"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان بوشهر با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: در سال جاري 70 ميليون تومان اعتبار براي مرمت عمارت ملک اختصاص يافت. وي افزود: قفس کشي اين عمارت، هفته آينده شروع خواهد شد. لازم به ذکر است؛ عمارت ملک متعلق به حاج ملک التجار حکم ران بوشهري بود که در اواخر قاجار و دوران حضور انگلي... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)،"عبدالحميد رضايي" باستان‌شناس گروه پيش از تاريخ پژوهشکده باستان‌شناسي در نشست تخصصي بررسي سازه هاي آبي تاريخي شوشتر گفت: بررسي‌هاي اخير باستان‌شناسي و زيست بوم‌شناختي دشت شوشتر همچنين کاوش‌هاي علمي باستان‌شناختي در 64 مکان از جمله محوطه‌هاي باستاني تل‌ابوچيزان، در خزينه، چغاچمبر، تپه ابوسخر، ايشان‌الفرج، تپه مدرس يک، تل ح... ادامه »
17
چکیده: "اميد غنمي" مدير کل حقوقي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: آخرين جلسه دادگاه استيناف بروکسل دو هفته پيش تشکيل شد و اين دادگاه نيز به نتيجه خاصي براي پرونده اشياي خوروين نرسيده است. وي با بيان اين نکته که مرکز خدمات حقوقي رياست جمهوري به عنوان شاکي اين پرونده است، افزود: در اين پرونده سازمان مير... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) ،دو مأمور يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان در مسير اجراي مأموريت بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست دادند. به گفته "سرهنگ سيدحسين ميرديلمي "فرمانده يگان حفاظت اين سازمان، اين دو مأمور که با وسيله نقليه موتور جهت سرکشي از آثار باستاني و بناهاي تاريخي استان در شهرستان گنبد عازم مأموريت ... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)،"مينو ناظري"معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با اعلام اين مطلب گفت: احيا و مرمت بافت قديم گرگان که از بافت‌هاي زنده و پوياي کشور محسوب مي‌شود از برنامه‌هاي سالانه اين سازمان است که با اعتبارات ملي و استاني انجام مي‌شوند. وي افزود: در سال 86 نيز با توجه به بناهاي مرمت اضطراري در ... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN ) و به نقل از روابط عمومي و اطلاع د رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،در اين همايش ضمن ارائه مقالاتي از سوي تعدادي از انديشمندان و مولوي شناسان بلغاري و ايراني ؛ نمايشگاهي از آثار صنايع دستي کشورمان و فيلمي از زندگي مولانا پخش مي‌شود. "غلامرضا اعواني" رئيس انجمن حکمت و فلسفه جمهوري اسلامي ايران نيز از سخنرانان اصلي اي... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، انجمن آسيايي نيويورک در نشست سالانه خود جايزه دائمي ميراث فرهنگي اين انجمن را به پاس خدمات شهرام ناظري در معرفي آثار مولانا به وي اعطا کرد. اين مراسم با حضور "بان کي مون" دبيرکل سازمان ملل متحد و نمايندگان کشورهاي آسيايي برگزار شد ، بمناسبت هشتصدمين سال تولد مولانا از خدمات شهرام ناظري در معرفيآثار مولانا جلاالدين ش... ادامه »
16
چکیده: "کيارش اقتصادي" دبير برگزاري اين جشنواره با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌‌ CHTN) گفت: دانشجويان رشته معماري درقالب ‪ ۳۵‬گروه سه و چهار نفري به مدت سه روز داشته‌هاي تئوري خود را عملي مي‌کنند. وي افزود: نخستين کارگاه ترويجي آموزشي با عنوان "گل آفرين" از سوي پژوهشکده بناها بافت هاي تاريخي فرهنگي با همکاري پايگاه پژوهشي ميبد از امروز و به مدت سه ... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN) و به نقل از خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران، مرکز امور حقوقي بين‌المللي رياست جمهوري اعلام کرد: دادگاه مربوط به خروج غيرقانوني اشياي عتيقه‌اي از ناحيه "خوروين" است که درسال ‪ ۱۹۶۵‬از ايران توسط يک خانم فرانسوي به نام "ولفکاريونس" که اکنون در قيد حيات نيست و به دليل ازدواج با يک پزشک ايراني داراي مليت ايراني نيز بوده، از اي... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)، "محمود بختياري شهري" سرپرست معاونت حفظ و احياي آثار تاريخي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان رضوي با بيان اين مطلب افزود: طرح آزاد‌سازي محور ارتباطي مسجد کبود گنبد به عمارت خورشيد در زمان سفر رياست جمهوري مطرح و تصويب شد که براي اجراي اين طرح اعتباري بالغ بر دو ميليارد ريال از محل اعتبارات سفر رياست جمهو... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،"مهشيد نقاش‌پور" پژوهشگر موسيقي بومي با بيان اين مطلب گفت: موسيقي در تمدن‌هاي کهني مانند شوشتر با توجه به قدمت چندين هزار ساله اين منطقه به طور قطع بخش عظيم و بسيار غني از ميراث گرانقدر اين کهن بوم است. وي تصريح کرد:موسيقي شوشتر در اصطلاح عام آن "بيست و چهارم مقوم" که همان بيست و چهارم مقام است، ناميده مي‌شود . اين... ادامه »
صفحه 1624 از 1706اولین   قبلی   1619  1620  1621  1622  1623  [1624]  1625  1626  1627  1628  بعدی   آخرین