شنبه 07 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

04
با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت گرفت

بهره‌برداری از پروژه مرمت و بازسازی حمام تاریخی جلفا

بهره‌برداری از پروژه مرمت و بازسازی حمام تاریخی جلفا
چکیده: سازمان منطقه آزاد ارس حمام تاریخی جلفا مربوط به دوه قاجار را با اعتبار 11.7میلیارد ریال مرمت و بازسازی کرد. ادامه »
04
در دوازدهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی‌فرهنگی مطرح شد

فن‌شناسی ساخت سفالینه‌های جرجان قدیم با نقوش سیاه و لعاب فیروزه‌ای

فن‌شناسی ساخت سفالینه‌های جرجان قدیم با نقوش سیاه و لعاب فیروزه‌ای
چکیده: سفالینه‌های دارای نقوش مشکی و لعاب فیروزه‌ای منطقه جرجان از لحاظ فن‌شناسی مورد بررسی قرار گرفت و سعی شد روش ساخت و مواد به‌کاررفته در آن‌ها موردمطالعه قرار گیرد. ادامه »
04
مراتب ثبت 3 اثر میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار چهارمحال‌وبختیاری اعلام شد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری، دیروز 3 اسفند، در نامه‌ای خطاب به استاندار چهارمحال‌وبختیاری، مراتب ثبت سه میراث‌فرهنگی ناملموس را اعلام کرد. ادامه »
04
اعلام مراتب ثبت 6 اثر میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار گلستان
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری، دیروز 3 اسفند، در نامه‌ای خطاب به استاندار گلستان، مراتب ثبت 6 اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را اعلام کرد. ادامه »
04
اولین کارگاه آموزش خط نستعلیق در موزه میرعماد برگزار می‌شود
چکیده: نخستین کارگاه آموزش خط نستعلیق به هنرجویان داخلی و خارجی، با حضور مجتبی سبزه، از استادان انجمن خوش‌نویسان ایران، از ساعت 11 تا 13 روز پنجشنبه 5 اسفند، در موزه «خط و کتابت میرعماد»، واقع در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، برگزار می‌شود. ادامه »
04
اولین نشست مشاوران ادارات شهرستانی میراث‌فرهنگی استان گلستان برگزار شد
چکیده: اولین نشست مشاوران جوان ادارات شهرستانی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی و مشاور استاندار در امور جوانان برگزار شد. ادامه »
04
مراتب ثبت 5 میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار اصفهان ابلاغ شد
چکیده: در نامه معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار اصفهان، مراتب ثبت 5 میراث‌فرهنگی ناملموس در این استان به او ابلاغ شد. ادامه »
04
نشست خیابان، سازه‌‌ای قدیمی را در تربت‌حیدریه آشکار کرد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری تربت‌حیدریه گفت: «در پی نشست سطح یکی از خیابان‌های تربت‌حیدریه بر اثر ترکیدگی لوله آب و پس از آواربرداری برای مرمت و تعمیر لوله توسط کارکنان اداره آبفای شهری، اثری تاریخی در زیر خیابان نمایان شد.» ادامه »
04
ابلاغ مراتب ثبت دو میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار لرستان
چکیده: در نامه معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خطاب به استاندار لرستان، مراتب ثبت 2 میراث‌فرهنگی ناملموس در این استان به او ابلاغ شد. ادامه »
04
مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی‌فرهنگی خبر داد

استفاده از ظرفیت صندوق احیا برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی اردبیل

استفاده از ظرفیت صندوق احیا برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی اردبیل
چکیده: مدیرعامل صندوق احیا، در افتتاحیه هتل‌رستوران خانه تاریخی صادقی، از استفاده از ظرفیت این صندوق برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی این استان خبر داد و امام‌جمعه اردبیل گفت: «این بناها با احیا و بهره‌برداری به‌جنگ با زمان برخاسته‌اند تا نماد معماری و فرهنگ اصیل ایرانی باشند.»   ادامه »
04
معاون رئیس‌جمهوری به یزد سفر می‌کند
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد از سفر دوروزه معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به این استان خبر داد. ادامه »
04
50 مقاله به دبيرخانه كنگره تاريخ معماری و شهرسازی استان سمنان ارسال شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: «50 مقاله به دبیرخانه کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان سمنان ارسال شده است.» ادامه »
04
برنامه‌ریزی صحیح و واقع‌بینانه برای ایجاد رابطه میان گردشگری و میراث معنوی دفاع‌مقدس
چکیده: معاون گردشگری کشور در همایش ملی موزه‌های دفاع مقدس و گردشگری گفت: «مناطق جنگی بخشی از میراث معنوی و فرهنگی ایران محسوب می‌شوند و می‌توان با برنامه‌ریزی صحیح و واقع‌بینانه میان گردشگری و این میراث رابطه مناسب برقرار کرد.» ادامه »
04
مراتب ثبت 5 میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار اردبیل ابلاغ شد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری، دیروز سه‌شنبه 3 بهمن، در نامه‌ای خطاب به استاندار اردبیل مراتب ثبت 5 میراث‌فرهنگی ناملموس را اعلام کرد. ادامه »
04
حریم 113 اثر تاریخی پیرامون مسجد جامع اصفهان تصویب شد
چکیده: در کمیته حریم آثار ملی غیرمنقول، که سه‌شنبه 3 اسفند در دفتر ثبت آثار تاریخی کشور و با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه میراث‌فرهنگی برگزار شد، حریم 125 اثر تاریخی ثبت‌شده در فهرست آثار ملی اصفهان و کاشان مصوب شد. ادامه »
04
پایان کنگره تاریخ و معماری شهرسازی کردستان
چکیده: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران با محوریت استان کردستان، که به‌مدت دو روز در دانشگاه فرهنگیان سنندج با حضور استاندار، استادان دانشگاه‌های استان و جمع زیادی از علاقه‌مندان برگزار شد، سه‌شنبه 3 اسفند به کار خود پایان داد. ادامه »
04
کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان سمنان آغاز به کار کرد
چکیده: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان سمنان با حضور جمعی از مسئولان، پژوهشگران و دانشجویان رشته‌های معماری، شهرسازی و... امروز در محل دانشگاه آزاد اسلامی سمنان آغاز به کار کرد. ادامه »
04
در دوازدهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی‌فرهنگی مطرح شد

سفال‌های نخودی شهر سوخته بومی هستند

سفال‌های نخودی شهر سوخته بومی هستند
چکیده: مطالعات آزمایشگاهی بر روی سه نمونه سفال نخودی شهر سوخته و تطبیق آن با زمین‌شناسی منطقه تحت‌مطالعه نشان داده است که سفال‌های نخودی این محوطه بومی هستند. ادامه »
04
نمایشگاه نقاشی آبرنگ در کاخ نیاوران
چکیده: نمایشگاه نقاشی آبرنگ 5 تا 13 اسفند در تالار آبی کاخ اختصاصی نیاوران برگزار می‌شود. ادامه »
04
در آیین رونمایی از فیلم «علم آرزوها» مطرح شد

پیوند مفهوم فلسفی شهادت امید و تولد و باززایی

پیوند مفهوم فلسفی شهادت امید و تولد و باززایی
چکیده: رئیس پژوهشکده مردم‌شناسی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری شهادت را یک مفهوم هستی‌شناختی دانست که با امید و تولد و باززایی گره خورده است. ادامه »
صفحه 3 از 1605اولین   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین   
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد از صدور 39 مجوز مشاغل خانگی در قالب پشتیبا...