جمعه 02 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

31
نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی:

توجه به باستان‌شناسی سبب روشن شدن زوایای تاریخی گذشته می‌شود

توجه به باستان‌شناسی سبب روشن شدن زوایای تاریخی گذشته می‌شود
چکیده: نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: «با توجه به ابهامات موجود در حوزه تاریخی تربت‌حیدریه، باستان‌شناسی باید به کمک رفع نقاط تاریک تاریخی بیاید.» ادامه »
31
زهرا احمدی‌پور*

اين چهره به صدقلم بيارا

اين چهره به صدقلم بيارا
چکیده: ايران كشوری تاريخی است. به هر نقطه‌ای از اين كشور كه سر بزنيد با يك اثر يا بنای تاريخی شاخص مواجه می‌شويد كه از قضا همين بناها و اشيای به ميراث رسيده از گذشتگان‌مان از ستون‌های جذب گردشگر داخلی و خارجی در هر منطقه‌ای هستند. ادامه »
30
ملاقات رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با پرسنل و ارباب‌رجوع
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ با تعدادی از کارکنان و ارباب‌رجوع‌های این سازمان ملاقات کرد. ادامه »
30
معاون رئیس‌جمهوری در دیدار با نمایندگان مردم بم و تالش در مجلس:

توجه به صنایع‌دستی و رونق‌بخشی به گردشگری راهکار اصلی رفع کمبود اشتغال است

توجه به صنایع‌دستی و رونق‌بخشی به گردشگری راهکار اصلی رفع کمبود اشتغال است
چکیده: در دیدار نمایندگان مردم بم و تالش در مجلس شورای اسلامی با معاون رئیس‌جمهوری، مهم‌ترین موضوعات مرتبط با مأموریت‌های سه‌گانه این سازمان در این دو منطقه بررسی شد. ادامه »
30
آداب و رسوم ماه رمضان در بوشهر: از دُم‌دُم سحری تا گلی‌گشو
چکیده: بوشهر آیین‌های خاص زیادی در ما‌ه‌های رمضان و محرم دارد. سنت‌هایی از قبیل آیین «دُم‌دُم سحری»، «عید تلخک» یا همان عید فطر، آیین «آبی بنوش»، «گلی‌گشو» و سینه‌زنی سنتی بوشهر از مهم‌ترین آیین‌های بوشهر در این ایام است. ادامه »
30
یازدهمین جلسه شورای راهبردی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد
چکیده: یازدهمین جلسه شورای راهبردی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران با حضور اعضای این شورا صبح امروز سه‌شنبه 30 خرداد 96 در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران برگزار شد. ادامه »
30
مراتب ثبت «خانه رسولی» به استاندار قزوین ابلاغ شد
چکیده: احمدی‌پور، در نامه‌ای مورخ 29 خرداد 1396، مراتب ثبت خانه رسولی را به استاندار قزوین ابلاغ کرد. ادامه »
30
آغاز فصل دوم مرمت قلعه نصوری در بندر سیراف
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بوشهر گفت: «فصل دوم عملیات مرمتی قلعه نصوری در بندر سیراف به‌همت این اداره‌کل آغاز شده است.» ادامه »
30
صندوق احیا ابزاری ملی و مهم برای انتقال ایده‌های حفظ بناهای تاریخی
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان گفت: «صندوق احیای بناهای تاریخی و فرهنگی در انتقال ایده‌های مؤثر برای حفظ بناهای تاریخی یک ابزار ملی و سازمانی مهم است.» ادامه »
30
احیا و بازگشایی شبستان مسجد جامع ارومیه پس از دو دهه/ اخبار مربوط به تخریب این بنای تاریخی خلاف واقع است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی مهم‌ترین اقدامات مرمتی دو سال اخیر در مسجد جامع ارومیه را تشریح کرد. ادامه »
30
تملک کاخ‌ها توسط بنیاد مستضعفان، نقض مالکیت عمومی مردم است
چکیده: از هر زاویه‌ای که نگاه کنیم مسئولیت نگه‌داری و اداره کاخ نیاوران و سعدآباد برعهده سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است. ادامه »
30
خانه ابتهاج در خطر تخریب نیست/ ثبت ملی بنا در دستورکار است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: «موضوع ثبت‌ملی خانه امیرهوشنگ ابتهاج در دستورکار قرار گرفته است.» ادامه »
30
تل آجری تختگاه تخت‌جمشید تبدیل به سایت‌موزه می‌شود
چکیده: مدیر پایگاه میراث جهانی تخت‌جمشید از تبدیل تل آجری این بنای تاریخی به سایت‌موزه خبر داد. ادامه »
30
تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی ادارات‌کل میراث‌فرهنگی و استاندارد اردبیل امضا شد
چکیده: تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل و اداره‌کل استاندارد این استان با هدف گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی و ارتقای سطح تحقیقاتی، در 6 ماده و 25 بند، به‌امضا رسید. ادامه »
30
نمایندگان سمن‌ها در نشست اعضای شورای شهر تهران با معاون رئیس‌جمهوری مطرح کردند

توان ایجاد حدود 15000 شغل با توجه به مثلث گردشگری تهران/ بسیاری از گره‌ها را می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های سمن‌ها باز کرد

توان ایجاد حدود 15000 شغل با توجه به مثلث گردشگری تهران/ بسیاری از گره‌ها را می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های سمن‌ها باز کرد
چکیده: نمایندگان سمن‌ها در دیدار شب گذشته 29 خرداد 96 اعضای منتخب شورای اسلامی شهر تهران با زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، دغدغه‌های خود را در سه حوزه این سازمان مطرح کردند. ادامه »
30
نشست تخصصی ارتقای صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان قوچان برگزار شد
چکیده: با حضور هادی شوشتری، نماینده مردم قوچان در مجلس شورای اسلامی، نشست تخصصی ارتقای صنایع‌دستی و گردشگری این شهرستان برگزار شد. ادامه »
30
آغاز مرمت تزیینات ایوان عمارت باغ اکبریه بیرجند
چکیده: مدیر پایگاه میراث جهانی باغ اکبریه گفت: «با تخصیص اعتبارات ملی از ردیف اعتبارات پایگاه‌های میراث جهانی، مرمت تزیینات گچی ایوان عمارت باغ اکبریه آغاز شد.» ادامه »
30
در نشست اعضای شورای شهر تهران با معاون رئیس‌جمهوری مطرح شد

باید تهران را به شهری گردشگر‌دوست تبدیل کنیم

باید تهران را به شهری گردشگر‌دوست تبدیل کنیم
چکیده: اعضای منتخب شورای اسلامی شهر تهران، شب گذشته 29 خرداد 96، در دیدار با زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوریو رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، دیدگاه‌های خود را درباره مشترکات شورای شهر با سازمان میراث‌فرهنگی مطرح کردند. ادامه »
30
آغاز مرمت حوض‌انبار حاج‌غلامعلی در شهرستان سرایان
چکیده: مسئول میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرایان از شروع مرمت حوض‌انبار حاج‌غلامعلی در این شهرستان خبر داد. ادامه »
30
کشف بقایای جمجمه و بالاتنه کودکی متعلق به دوره هخامنشی یا عیلام نو
چکیده: بقایای جمجمه و بالاتنه یک کودک با گوشواره‌ای مفرغی به‌گوش و دو ظرف سفالی بر بالای سر به‌همراه چند مهره عقیق و بدل چینی متعلق به دوره هخامنشی یا عیلام نو در کاوش محوطه باستانی جوبَجی در شهرستان رامهرمز کشف شد. ادامه »
صفحه 3 از 1706اولین   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین