پنجشنبه 03 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

25
شروع احیای حجره‌های ضلع شرقی مسجد جامع ارومیه
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: «عملیات احیای حجره‌های ضلع شرقی مسجد جامع ارومیه به‌زودی آغاز می‌شود.» ادامه »
25
در نخستین همایش و کارگاه تخصصی تعیین اصالت اشیای تاریخی، فرهنگی و هنری مطرح شد

امکان جعل و مشابه‌سازی آثار بسیار تقویت شده است

امکان جعل و مشابه‌سازی آثار بسیار تقویت شده است
چکیده: دانشجوی دکتری مرمت اشیای تاریخی و فرهنگی دانشگاه هنر تهران گفت: «با توجه به پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های نوین امکان جعل و مشابه‌سازی آثار بسیار تقویت شده است و ادامه روند ورود آثار جعلی بسیار به موزه‌ها روند نگرانی‌ها در مورد اصالت آثار موجود در موزه‌ها را به همراه دارد.»  ادامه »
25
حضور یگان حفاظت میراث‌فرهنگی نیشابور مانع تخریب امامزاده قدیمی شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نیشابور گفت: «حضور بموقع یگان حفاظت میراث فرهنگی نیشابور مانع تخریب امامزاده قدیمی شد.» ادامه »
25
دستگیری حفاران غیر‌مجاز در روستای سیدآباد چناران
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خراسان رضوی گفت: «با تلاش مأموران یگان حفاظت و پلیس چناران، دو حفار غیر‌مجاز در روستای سیدآباد این شهرستان دستگیر شدند.» ادامه »
25
آغاز حفاظت اضطراری از 50 اثر ثبت‌شده در خراسان رضوی
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری خراسان رضوی گفت: «حفاظت اضطراری از  50 اثر تاریخی که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، در این استان آغاز شد.» ادامه »
25
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خبر داد

دستگیری اعضای باند حفاری غیرمجاز و کشف اسلحه شکاری

دستگیری اعضای باند حفاری غیرمجاز و کشف اسلحه شکاری
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی از دستگیری اعضای باند حفاری غیرمجاز و کشف اسلحه شکاری خبر داد. ادامه »
25
ضرورت وجود دستورالعمل‌هایی برای تشخیص اصل بودن اشیای فرهنگی‌‌تاریخی
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی وجود اصول و دستورالعمل برای تشخیص اصل یا جعلی بودن آثار را امری ضروری دانست. ادامه »
25
در نخستین همایش و کارگاه تخصصی تعیین اصالت اشیای تاریخی‌فرهنگی و هنری مطرح شد

استفاده از رنگ‌دانه‌ها برای تعیین اصالت آثار تاریخی‌فرهنگی

استفاده از رنگ‌دانه‌ها برای تعیین اصالت آثار تاریخی‌فرهنگی
چکیده:  استادیار پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی‌فرهنگی گفت: «تاریخچه کاربرد رنگ‌دانه‌های به‌کاررفته در آثار هنری می‌تواند روش خوبی برای تعیین اصالت آثار تاریخی فرهنگی باشد.» ادامه »
25
نشست تخصصی پایگاه‌های میراث‌جهانی و میراث‌فرهنگی کشور آغاز شد
چکیده: نشست تخصصی پایگاه‌های میراث‌جهانی و میراث‌فرهنگی کشور امروز چهارشنبه 25 بهمن 96 با حضور معاون میراث‌فرهنگی و مدیران پایگاه‌های ملی و جهانی آغاز شد. ادامه »
25
مرحله اول طرح احیای بافت تاریخی‌فرهنگی ارومیه به پایان رسید
چکیده: با اجرا و اتمام مرمت و جداره‌سازی شش اثر تاریخی واقع در خیابان امام، طرح احیای بافت تاریخی‌فرهنگی شهر ارومیه وارد فاز جدیدی شد. ادامه »
24
تجلیل از برگزیدگان پنجمین المپیاد ورزشی کارکنان سازمان میراث‌فرهنگی
چکیده: مراسم تجلیل از برگزیدگان پنجمین المپیاد ورزشی کارکنان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز سه‌شنبه 24 بهمن با حضور معاون توسعه مدیریت سازمان برگزار شد. ادامه »
24
جشنواره ملی عکس احیا عاملی اثر‌بخش برای پیشبرد باززنده‌سازی بناهای تاریخی
چکیده: شهردار شهر ابرکوه استان یزد بر نقش اثر‌بخش جشنواره ملی عکس احیا در در پیشبرد اهداف حفظ و باز زنده‌سازی بناهای تاریخی کشور تأکید کرد. ادامه »
24
در نخستین همایش «تعیین اصالت اشیای تاریخی‌، فرهنگی و هنری مطرح شد

افزایش آثار تقلبی و جعلی در حوزه میراث‌فرهنگی نگران‌کننده است

افزایش آثار تقلبی و جعلی در حوزه میراث‌فرهنگی نگران‌کننده است
چکیده: در نخستین همایش «تعیین اصالت اشیای تاریخی‌فرهنگی و هنری» با اشاره به نگرانی فزاینده درباره افزایش آثار تقلبی و جعلی در حوزه میراث‌فرهنگی و خطر اشیای جعلی برای موزه‌ها و پژوهش‌های باستان‌شناسی تصریح شد که موجی از حساسیت‌های عمومی نسبت به هویت‌خواهی و اصالت طلبی در آثار حوزه میراث‌فرهنگی شکل گرفته ا... ادامه »
24
اهدای جام دعای صفوی به موزه باستان‌شناسی زنجان
چکیده: مسئول امور موزه‌های اداره‌كل ميراث‌فرهنگی زنجان گفت: «يك جام مسی دعا متعلق به دوره صفوی به موزه باستان‌شناسی زنجان اهدا شد.» ادامه »
24
نشست «تولد موزه از دل کاخ‌ها» در سعدآباد برگزار شد
چکیده: نشست «تولد موزه از دل کاخ‌ها» به‌همت واحد پژوهش سعدآباد و با همکاری ایکوم (کمیته ملی موزه‌های کشور)،  با حضور کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، صاحب‌نظران، استادان و علاقه‌مندان در روز دوشنبه 23 بهمن در سالن سینمای کاخ موزه ملت واقع در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برگزار شد. ادامه »
24
نماینده ولی‌ فقیه در خراسان رضوی:

توس باید به‌عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود

توس باید به‌عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در دیدار با مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری خراسان رضوی گفت: «پروژه توس، بودجه ملی می‌طلبد تا به سرانجام برسد چون توس باید به‌عنوان یک نماد تاریخی حفظ و برجسته شود.» ادامه »
24
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان اعلام کرد

12 پرونده میراث ناملموس ایلام در انتظار ملی شدن

12 پرونده میراث ناملموس ایلام در انتظار ملی شدن
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی ایلام از ارسال 10 پرونده میراث ناملموس استان برای ثبت در آثار ملی کشور به سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد. ادامه »
24
در پنجمین نشست علمی گروه میراث طبیعی مطرح شد

رفتار نادرست انسان با محیط‌زیست، عامل فروپاشی در طول تاریخ

رفتار نادرست انسان با محیط‌زیست، عامل فروپاشی در طول تاریخ
چکیده: رفتار نادرست انسان با محیط‌زیست یکی از عوامل مهم در فروپاشی‌ها در طول تاریخ بوده و است، همان‌طور که مردم ایستر با استفاده بی‌رویه از منابع طبیعی در دویست سال همه جزیره را از بین بردند و خودشان برای ادامه بقا با مشکل مواجه شدند. ادامه »
24
بازدید نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه همدان از حمام قلعه همدان
چکیده: نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه همدان با حضور در بنای تاریخی حمام قلعه این شهر، از روند فعالیت‌های حین بهره‌برداری این بنای تاریخی بازدید کرد. ادامه »
24
در پنجمین نشست علمی گروه میراث طبیعی مطرح شد

رفتار امروز ما با محیط‌زیست ناشی از منافع ماست

رفتار امروز ما با محیط‌زیست ناشی از منافع ماست
چکیده: یکی از باستان‌شناس در پنجمین نشست علمی گروه میراث طبیعی تأکید کرد که رفتار امروز ما از باورها و اعتقاداتمان نشأت نگرفته بلکه ناشی از منافع ماست و به طبیعت به‌عنوان منبعی می‌نگریم که فقط باید از آن بستانیم نه این که از آن حفاظت کنیم و به آن چیزی بدهیم. ادامه »
صفحه 4 از 1874ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها