ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

30
شروع مراسم ماه محرم در خراسان‌جنوبی با آیین علم‌بندان
چکیده: علم مهم‌ترین وسیله در اجرای مراسم سوگواری محرم به‌شمار می‌رود در هر یك از نقاط استان خراسان‌جنوبی هر یك از علم‌ها را به نشانه امام حسین (ع) و اصحابش نام‌گذاری می‌کنند و هر علم را نمادی از آن شخصیت می‌پندارند.  ادامه »
30
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان تأکید کرد

برخورد با دست‌اندازی‌ها به بافت تاریخی با رویکرد صریح

برخورد با دست‌اندازی‌ها به بافت تاریخی با رویکرد صریح
چکیده: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان با اشاره به جایگاه ارزنده میراث‌فرهنگی در هویت‌بخشی اجتماعی اظهار کرد: «باید با رویکرد صریح نسبت به دست‌اندازی‌ها به بافت تاریخی برخورد شود.» ادامه »
30
بررسی روند اجرایی مرمت ایوان جنوبی و گنبدخانه مسجد جامع عتیق قزوین
چکیده: روند اجرایی مرمت ایوان جنوبی و گنبدخانه مسجد جامع عتیق قزوین در جلسه شورای فنی استان بررسی شد. ادامه »
30
رئیس سازمان میراث‌‌فرهنگی از موزه دفاع مقدس بازدید کرد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از موزه دفاع مقدس بازدید کرد. ادامه »
30
حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در باغ‌موزه دفاع مقدس حضور یافت. ادامه »
29
نقشه محدوده حریم و ضوابط حفاظتی خانه خاکباز به استاندار مرکزی ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در نامه‌ای نقشه محدوده حریم و ضوابط حفاظتی و معماری (بازنگری) «خانه خاکباز» در شهر اراک را به استاندار استان مرکزی ابلاغ کرد. ادامه »
29
استان‌ها باید تقویم گردشگری ارائه کنند/ هیچ صنعتی بهتر از گردشگری و صنایع‌دستی نمی‌تواند برای کشور درآمد و شغل تولید کند
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در دیدار با استاندار مازندران تأکید کرد که هر استان باید تقویم گردشگری استان خود را ارائه کند. ادامه »
29
مراتب ثبت «تعزیه کلاک» به استاندار البرز ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار البرز مراتب ثبت «تعزیه کلاک» را به او ابلاغ کرد. ادامه »
29
اولین جلسه انجمن میراث‌فرهنگی روستای آلوارس در سرعین تشکیل شد
چکیده: مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سرعین از تشکیل اولین جلسه انجمن میراث‌فرهنگی روستای آلوارس در این شهرستان خبر داد. ادامه »
29
رتبه برتر اداره‌کل میراث‌فرهنگی البرز در جشنواره شهید رجایی استان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان البرز از دستیابی این اداره‌کل به رتبه برتر جشنواره شهید رجایی در این استان خبر داد. ادامه »
29
جلسه شورای فنی طرح سامان‌دهی مجموعه فرهنگی‌مذهبی حظیره برگزار شد
چکیده: جلسه شورای فنی استان یزد برای بررسی طرح توسعه مجموعه حظیره با حضور مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها و محوطه‌های سازمان میراث‌فرهنگی و جمعی دیگر از مسئولان کشور و استان در اداره‌کل میراث‌فرهنگی یزد برگزار شد. ادامه »
29
برای توسعه همکاری‌های دوجانبه صورت گرفت

دیدار فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و معاون گردشگری

دیدار فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و معاون گردشگری
چکیده: در دیدار فرمانده یگان حفاظت و معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، زمینه همکاری‌های دوجانبه با رویکرد توسعه گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.   ادامه »
29
سامان‌دهی و مرمت گرمابه تاریخی خان در استان قزوین پایان یافت
چکیده: مرحله اول پروژه سامان‌دهی و مرمت گرمابه تاریخی خان با اجرای طرح احیا و باززنده‌سازی مواریث ارزشمند تاریخی استان قزوین، به پایان رسید. ادامه »
29
در کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان

ساخت اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان قزوین بررسی شد

ساخت اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان قزوین بررسی شد
چکیده: سومین جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین در سال 96 سه‌شنبه 28 شهریور با حضور علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری قزوین و دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه در استانداری قزوین برگزار شد. ادامه »
29
همایش توجیه سفرهای خارجی در یزد برگزار شد
چکیده:  همایش توجیه امنیت سفرهای خارجی و توصیه‌های انتظامی در مورد رفتار با گردشگران در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی برگزار شد. ادامه »
29
بهشتی در مراسم بزرگداشت روز جهانی صلح:

ایرانیان همواره حقیقت صلح را به‌جا آورده‌اند

ایرانیان همواره حقیقت صلح را به‌جا آورده‌اند
چکیده: سیدمحمد بهشتی گفت: «آنچه از ادبیات فارسی بر می‌آید نشان از آن دارد که ایرانیان همواره حقیقت صلح را به‌جا آورده‌اند و سهم رویاپردازی در این سرزمین با وجود کشمکش‌های جهانی بسیار زیاد بوده از این رو باید در روزگاری که رویای صلح در خطر است این ثروت را به کار گیریم.» ادامه »
29
حفاظت از باغ جهانی عباس‌آباد نیازمند همکاری مسئولان استانی است
چکیده: مدیر پایگاه جهانی باغ عباس‌آباد با تأکید به اهمیت و حفاظت هرچه بهتر تنها سایت مهم ثبت جهانی شده مازندران گفت: «میراث‌فرهنگی در شرایط فعلی بیش از گذشته نیازمند همکاری و مشارکت دستگاه‌ها و مسئولان استانی است.» ادامه »
29
 بازدید باستان‌شناسان آلمانی از قلعه زیویه و غار کرفتو
چکیده: یک گروه 17 نفری از باستان‌شناسان و متخصصان حوزه گردشگری در سفر به استان کردستان سه‌شنبه 28 شهریور از غار باستانی کرفتو در 70 کیلومتری شمال شرق شهرستان دیواندره و قلعه تاریخی زیویه در 48 کیلومتری جنوب شرق شهرستان سقز بازدید کردند. ادامه »
29
دیدار مسئولان میراث‌فرهنگی استان با شهردار جدید یزد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد به‌همراه چند تن از مسئولان این اداره‌کل با شهردار جدید استان دیدار کرد.   ادامه »
29
مراسم چادرپوشان حسینیه قنادها در سبزوار برگزار می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سبزوار گفت: «هم‌زمان با فرا رسیدن ماه محرم مراسم چادرپوشان حسینیه قنادها در اول محرم در سبزوار برگزار می‌شود.» ادامه »
صفحه 5 از 1780ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها