دوشنبه 07 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

05
عروس‌گوله سنت کهن گیلانیان در نوروز
چکیده: نمایش «عروس‌گوله» یکی از رسوم کهن مردم گیلان در ایام نوروز است. این نمایش ریشه در سنت‌های نمایشی اسطوره‌های کهن مربوط به آغاز بهار دارد که در آن نمادهای سال کهنه و نو با هم به‌ستیز برمی‌خیزند. ادامه »
05
نمایشگاه کلات در مجموعه فرهنگی آرامگاه نادری دایر شد
چکیده: مدیر موزه و مجموعه فرهنگی آرامگاه نادری امروز اعلام کرد: «نمایشگاه معرفی آثار تاریخی و صنایع‌دستی شهرستان کلات در مجموعه فرهنگی آرامگاه نادری مشهد دایر شد.» ادامه »
05
حضور چشمگیر مسافران نوروزی در ایرانشهر
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از حضور باشکوه مسافران نوروزی در شهرستان ایرانشهر خبر داد. ادامه »
05
پخت آش شنبه سال در شهرستان انار انجام می‌شود
چکیده: به‌مناسبت اولین شنبه سال جدید، آش شنبه سال در شهرستان انار پخته می‌شود. ادامه »
05
جایگاه مدیریتی زنان در سیستان‌وبلوچستان نشان از امنیت در این منطقه دارد
چکیده: مشاور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «مشارکت و موفقیت همه اقوام و اقشار در سهم‌های مدیریتی روند و فرصت خوبی است و جایگاه مدیریتی زنان در سیستان‌وبلوچستان حاکی از برقراری امنیت در این استان است.» ادامه »
05
عمارت خسروآباد آماده بازدید گردشگران
چکیده: عمارت خسروآباد، از زیباترین و کم‌نظیرترین و باشکوه‌ترین عمارت‌های غرب کشور، واقع در خیابان کشاورز شهر سنندج، در ایام نوروز 96 آماده بازدید گردشگران داخلی و خارجی است. ادامه »
05
روی خط نوروز متفاوت 96 - 107

قزوین، نگینی در میان دشت

قزوین، نگینی در میان دشت
چکیده: قزوین از دیرباز شهری مهم تلقی می‌شده است. شهر قزوین به‌دلیل اینکه روزگاری پایتخت هم بوده اماکن تاریخی زیبایی دارد؛ درنتیجه هنوز هم یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری برای مسافران محسوب می‌شود. در این گزارش به معرفی این مقصد گردشگری زیبای کشورمان می‌پردازیم. ادامه »
05
افزایش ساعت کاری موزه‌های چهارمحال و بختیاری
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری گفت: «ساعت کاری موزه‌های سراسر استان به مدت یک ساعت افزایش یافت.» ادامه »
05
احیای آیین‌های گذشته با پخت نان و آش محلی در نوروزگاه‌های چهارمحال‌وبختیاری
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کوهرنگ گفت: «توزیع اقلام گردشگری، راهنمایی مسافران و گردشگران و در اختیار قرار دادن امکانات رفاهی از اقدامات اجرایی در نورزگاه‌ این شهرستان است.» ادامه »
05
اجرای ویژه‌برنامه نوروزگاه در نی‌ریز
چکیده: مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نی‌ریز گفت: «برنامه نوروزگاه هم‌زمان با سراسر کشور در نی‌ریز آغاز به‌کار کرد.» ادامه »
05
طالبیان: کاخ‌موزه‌ها انتظارات سازمان میراث‌فرهنگی را در نوروز برآورده کرده‌اند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هم‌زمان با چهارمین روز سال جدید از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران بازدید کرد. ادامه »
05
آغاز به‌کار چند نمایشگاه در نوروز متفاوت قزوین
چکیده: به منظور فراهم آوردن نوروزی متفاوت برای گردشگران نوروزی و شهروندان در ایام نوروز 96 نمایشگاه عکس «معماری، طبیعت و مردم‌شناسی» در گالری آب‌انبار تاریخی سردار برگزار شد. ادامه »
05
بازدید از موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی اردبیل افزایش 11درصدی داشته است
چکیده: به‌گفته مسئول موزه‌های استان اردبیل در ایام نوروز 96 بازدید از موزه‌های این استان 11درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است. ادامه »
04
توسعه همه‌جانبه گیلان در سایه هم‌گرایی گیلانیان نام‌آور
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان اجرای نشست‌های توسعه‌محور از سوی گیلانیان مقیم تهران را گامی در جهت ارتقای جایگاه استان در سطح ملی و توسعه اصولی در کشور خواند. ادامه »
04
گردشگران نوروزی باغ فین کاشان با رادیو همسفر به‌استقبال سال جدید رفتند
چکیده: میهمانان نوروزی بازدیدکننده از باغ‌موزه فین کاشان، واپسین روز از اسفند 95 و ساعت‌های منتهی به حلول سال نو را در این مکان تاریخی با ویژه‌برنامه شاد و جذابِ «رادیوی محیطی همسفر» با حضور گوینده‌ها و صداپیشه‌های جوان کاشانی سپری کردند. ادامه »
04
آغاز آیین مذهبی پخت سمنو در نوروزگاه اصفهان با حضور معاون حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی
چکیده: آیین مذهبی پخت سمنو شهرضا در نوروزگاه اصفهان برگزار شد.  ادامه »
04
ثبت رکورد 135هزار بازدید نوروزی از کاخ‌موزه‌های مجموعه سعدآباد
چکیده: در پایان سومین روز از سال 1396، مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، با حدود 135هزار نفر بازدید، رکورد بی‌نظیری را در جلب گردشگران داخلی و خارجی ثبت کرد و هزاران نفر از گردشگران و علاقه‌مندان از برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروزی سعدآباد استقبال کردند. ادامه »
04
نمایش قطعه خط تزئینی با موضوع تبریک نوروز در موزه خط و کتابت میرعماد سعدآباد
چکیده: قطعه خط تزیینی به خط نستعلیق جلی شش‌دانگ با موضوع تبریک نوروز، متعلق به حسن زرین‌قلم تاج‌الشعرا از خوش‌نویسان نیمه دوم قرن 13 ه.ق و اوایل قرن 14 ه.ق در موزه خط و کتابت میرعماد سعدآباد به‌نمایش درآمد. ادامه »
04
نماینده زرند و کوهبنان: سازمان میراث‌فرهنگی یکی از سازمان‌های اصلی در توسعه، اشتغال و اقتصاد مقاومتی کشور است
چکیده: حسین امیری خامکانی، با توصیف زیبایی‌‌هایی طبیعی و ظرفیت‌های گردشگری استان کرمان، این استان را از استان‌هایی نامید که زیبایی‌های آن ناشناخته مانده است. ادامه »
04
فعالیت سه کارگاه صنایع‌دستی کاشمر در طرح کارگاه‌گردی صنایع‌دستی
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان کاشمر گفت: «سه کارگاه صنایع‌دستی از کاشمر در طرح کارگاه‌گردی صنایع‌دستی ویژه نوروز متفاوت 96 فعال خواهند بود.» ادامه »
صفحه 5 از 1632اولین   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین