شنبه 07 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

30
مدیر‌کل موزه‌های سازمان میراث‌فرهنگی:

مشکلات و نواقص موزه‌های استان ایلام برطرف می‌شود

مشکلات و نواقص موزه‌های استان ایلام برطرف می‌شود
چکیده: مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی گفت: «مشکلات و نواقص موزه‌های استان ایلام برطرف می‌شود.» ادامه »
30
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در شیراز آغاز شد
چکیده: آیین افتتاح چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران با محوریت بررسی سیر تحول معماری و شهرسازی در استان فارس، امروز شنبه 30 بهمن‌، در محل ارگ کریم‌خان در شیراز آغاز شد. ادامه »
30
سیل و بارندگی‌های اخیر به آثار تاریخی بوشهر آسیبی نرسانده است
چکیده: سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر، با اشاره به اقدامت حفاظتی از بناهای تاریخی در برابر سیل و بارندگی‌های شدید چند روز اخیر در این استان، گفت: «سیل و بارندگی‌های شدید به آثار تاریخی استان بوشهر آسیبی وارد نکرده است.» ادامه »
30
مهلت ارسال آثار برای مسابقه عکاسی مرکز میراث ناملموس تهران تمدید شد
چکیده: با توجه به نزدیکی تعطیلات نوروز و آیین‌ها و آداب نوروز و آماده شدن خانواده‌های ایرانی و دیگر کشورهای حوزه نوروز برای این جشن بزرگ، مهلت ارسال آثار برای مسابقه بین‌المللی عکاسی میراث فرهنگی ناملموس در بستر طبیعی آن تا نیمه اسفندماه تمدید شد. ادامه »
30
مرمت كاروانسرای صفوی ميامی آغاز شد
چکیده: سرپرست نمایندگی میراث‌‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی گفت: «مرمت کاروانسرای تاریخی شهر میامی آغاز شد.» ادامه »
30
تحویل پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز بر روی عرصه تپه تاریخی کمین به مراجع قضایی
چکیده: پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز بر روی عرصه تپه تاریخی کمین، از توابع دهستان نقش رستم شهرستان مرودشت، طبق ماده 560 قانون مجازات اسلامی به مراجع قضایی ارجاع داده شد. ادامه »
30
کف آجری حیاط عمارت تاریخی فتح‌الله‌اف در ارگ علیشاه کشف شد
چکیده: ادامه کاوش‌های باستان‎شناختی اضطراری در ارگ علیشاه در دو هفته گذشته به کشف بقایای کف آجری تخریب‌شده حیاطِ اثر ملی عمارت تاریخی فتح‌الله‌اف منجر شد. ادامه »
30
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان خبر داد

بازدید فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی از البرز

بازدید فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی از البرز
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان البرز از بازدید سردار امیر رحمت‌الهی، فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث‌فرهنگی کشور، پنجشنبه 28 بهمن از مجموعه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان البرز و مجموعه فرهنگی‌تاریخی مروارید خبر داد. ادامه »
30
مراتب ثبت 59 اثر منقول فرهنگی‌تاریخی موزه منطقه‌ای شرق ایران به استاندار سیستان‌وبلوچستان اعلام شد
چکیده: زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در دو نامه جداگانه، مراتب ثبت 59 اثر منقول فرهنگی‌تاریخیِ موزه منطقه‌ای شرق ایران را به علی‌اوسط هاشمی استاندار سیستان‌وبلوچستان اعلام کرد. ادامه »
30
یک متخصص بین‌الملل اظهار کرد

اشتراک در جشن‌های زمستانی ایران و ملل دیگر

اشتراک در جشن‌های زمستانی ایران و ملل دیگر
چکیده: الیزابت جانت بلیک در نشست «جشن‌‌ها و آداب زمستانی» گفت: «با ریشه‌یابی آیین‌های زمستانی کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی و... درمی‌یابیم که مشترکات زیادی بین بسیاری از جشن‌های زمستانی ایران با کشورهای غربی وجود دارد و این ریشه مشترک نشان می‌دهد که همه ما انسان‌ها از یک خانواده‌ایم.&ra... ادامه »
30
خروج و انتقال قطعات کشتی رافائل غیرقانونی است/ شکایت میراث‌فرهنگی از متخلفان
چکیده: با توجه به انتشار اخباری درخصوص فروش قطعات کشتی رافائل، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: «خروج قطعات کشتی رافائل از زیر آب و انتقال و جابه‌جایی و خریدوفروش آن خلاف قانون است و از متخلفان شکایت می‌کنیم.» ادامه »
30
طرح پایش بیش از 120 بنا و محوطه در استان چهارمحال‌وبختیاری
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: «124 اثر تاریخی شامل بنا و محوطه تاریخی در استان مورد پایش، سرکشی و بازدید قرار گرفت.» ادامه »
30
مجوز تأسیس اداره میراث‌فرهنگی در 12 شهرستان استان اصفهان صادر شده است
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان در آیین افتتاح اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان اصفهان گفت: «با تأسیس 12 اداره میراث‌فرهنگی در شهرستان‌های استان اصفهان به‌دنبال اجرای سیاست تمرکز‌زدایی در اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان هستیم.» ادامه »
30
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان خبر داد

تعیین حریم 17 بنا و محوطه تاریخی چهارمحال‌وبختیاری

تعیین حریم 17 بنا و محوطه تاریخی چهارمحال‌وبختیاری
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان چهارمحال‌وبختیاری، امروز 30 بهمن، خبر داد: «17 پرونده تعیین حریم مربوط به ابنیه و محوطه‌های تاریخی در این استان ثبت ملی شد.» ادامه »
30
20 بنای تاریخی شهرستان شاهرود مرمت شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: «20 بنای تاریخی شهرستان شاهرود در یک سال اخیر مرمت شده است.» ادامه »
28
در همایش «جشن‌ها و آداب زمستانی» مطرح شد

بهشتی: آیین‌های ایرانی با خانواده گره خورده‌اند

بهشتی: آیین‌های ایرانی با خانواده گره خورده‌اند
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در همایش «جشن‌ها و آداب زمستانی» گفت: «موضوعیت همه آیین‌های ایرانی خانواده و سفره ایرانی است و هیچ آئینی نداریم که این دو موضوع را در خود نداشته باشد.» ادامه »
28
آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی پشتیبان واقعی میراث فرهنگی
چکیده: سال 1357 که انقلاب اسلامی ایران به‌رهبری امام خمینی(ره) به‌پیروزی رسید، هفت سال بیشتر نداشتم و در کاشان زندگی می‌کردم. در آن سال برای اولین بار با از طریق تلویزیون با نام آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی آشنا شدم... این یادداشت، به‌مناسبت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله، نگاهی است به دغدغه‌های میراثی او. ادامه »
27
عضو هیئت‌علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه زاهدان:

احیای بناها و بافت‌های تاریخی اولین گام برای بازیابی هویت شهری

احیای بناها و بافت‌های تاریخی اولین گام برای بازیابی هویت شهری
چکیده: عضو هیئت‌علمی دانشکده هنر و معماری دانشگاه زاهدان گفت: «امروز بازخوانی و بازیابی ساختار شهری جدیدی که در ایران شکل گرفته، از جهات مختلف فرهنگی و اجتماعی، الزامی است و احیای بناها و بافت‌های تاریخی به‌جامانده اولین گام برای این کار است.» ادامه »
27
نگاه گردشگران به حوزه تمدنی ایران بسیار جدی‌تری شده است
چکیده: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: «در شرایط فعلی، نگاه گردشگران به حوزه تمدنی ایران نگاه بسیار جدی‌تری شده و شاهد تحولاتی در پسابرجام هستیم که باید از این موقعیت مناسب، با هوشیاری کامل و از راه هدایت سیاست‌هایی مانند احیای بناهای تاریخی به‌دست بخش غیر‌دولتی، به‌خوبی استفاده کنیم.» ادامه »
27
نمایشگاه نقاشی‌خط «زرین سیاه‌ مشق» در نگارخانه سعدآباد برگزار می‌شود
چکیده: نمایشگاه انفرادی نقاشی‌خط با عنوان «زرین.سیاه.مشق» از تاریخ 29 بهمن تا 5 اسفند سال جاری و مراسم افتتاحیه آن از ساعت 16 تا 17 روز جمعه 29 بهمن در نگارخانه مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برگزار خواهد شد. ادامه »
صفحه 6 از 1605اولین   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   آخرین   
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد از صدور 39 مجوز مشاغل خانگی در قالب پشتیبا...