یکشنبه 03 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

29
رشد 3برابری اعتبارات حوزه میراث‌فرهنگی در هرمزگان
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان گفت: «این استان در سال 95 با حمایت‌های معاونت میراث‌فرهنگی کشور با رشد سه‌برابری اعتبارات در حوزه میراث‌فرهنگی روبه‌رو بود.» ادامه »
29
همزمان با روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی

مراسم تجلیل از استاد علی‌اکبر سعیدی مرمتگر پیشکسوت برگزار شد

مراسم تجلیل از استاد علی‌اکبر سعیدی مرمتگر پیشکسوت برگزار شد
چکیده: مراسم تجلیل از علی‌اکبر سعیدی به‌پاس بیش از نیم قرن فعالیت مستمر در زمینه مرمت، همزمان با برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی، امروز سه‌شنبه 29 فروردین در تالار آبی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران برگزار شد. ادامه »
29
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان همزمان با روز جهانی ابنیه و محوطه‌های تاریخی خبر داد

آغاز طرح بزرگ مرمت 500 بنا و مجموعه تاریخی در استان اصفهان

آغاز طرح بزرگ مرمت 500 بنا و مجموعه تاریخی در استان اصفهان
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان از آغاز طرح بزرگ مرمت 500 بنا و مجموعه تاریخی در استان اصفهان همزمان با روز جهانی ابنیه و محوطه‌های تاریخی خبر داد. ادامه »
29
طالبیان در مراسم روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی:

مهم‌ترین سرمایه سازمان میراث‌فرهنگی کارشناسان و بدنه علمی هستند

مهم‌ترین سرمایه سازمان میراث‌فرهنگی کارشناسان و بدنه علمی هستند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور، در مراسم روز جهانی بناها و محوطه‌‌ای تاریخی که امروز 29 فروردین، با حضور مرمتگران، پژوهشگران و پیشکسوتان حوزه مرمت در تالار آبی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران برگزار شد، کارشناسان و بدنه علمی میراث‌فرهنگی را مهم‌ترین سرمایه سازمان میراث‌فرهنگی توصیف کرد. ادامه »
29
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اعلام کرد

اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در گیلان

اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در گیلان
چکیده: طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در گیلان اجرایی می‌شود. ادامه »
29
حضور هنرمندان صنایع‌دستی خراسان‌رضوی در جشنواره فرهنگ ملل
چکیده: سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: «جشنواره ملل با حضور پررنگ هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی این استان و برپایی سیاه‌چادر عشایری خراسان در دانشگاه فردوسی درحال برگزاری است.» ادامه »
29
تغییر نام «خانه فیروزی» دزفول به «خانه آرامش»
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان گفت: «”خانه فیروزی“ در شهرستان دزفول که سال 81 به‌شماره 7919 در فهرست آثار ملی به‌ثبت رسیده بود، با پیگیری‌های مالک حقیقی این بنا، به ”خانه آرامش“ تغییر نام داد.» ادامه »
29
مدیران شهری برای ایجاد بناهای جدید با یکدیگر مسابقه گذاشته‌اند
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: «گسترش شهر و زندگی ماشینی آسیب است و متأسفانه مدیران شهری با یکدیگر برای ایجاد بناهای جدید مسابقه گذاشته‌اند، به‌گونه‌ای‌که گویی حفاظت از بنای تاریخی برای یک شهردار کارنامه مثبتی نیست و صرفاً احداث خیابان عریض و پهن برایش مهم است.» ادامه »
29
ظرفیت تولید و اشتغال سه روستای هدف‌گردشگری در خوزستان بررسی شد
چکیده: کارشناسان سازمان میراث‎فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال، در سفری 2روزه به استان خوزستان، از سه روستای هدف‌گردشگری خوزستان بازدید و ظرفیت‌های تولید و اشتغال را در این روستاها ارزیابی کردند. ادامه »
29
هم‌زمان با یادروز شیخ اجل سعدی شیرازی صورت می‌گیرد

بازدید رایگان از مجموعه تاریخی‌فرهنگی سعدیه

بازدید رایگان از مجموعه تاریخی‌فرهنگی سعدیه
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: «روز اول اردیبهشت‌ماه سال جاری، هم‌زمان با بزرگداشت شیخ اجل سعدی شیرازی، بازدید از آرامگاه این شاعر و نویسنده پارسی‌گوی نامدار ایرانی برای عموم علاقه‌مندان رایگان است.» ادامه »
29
درخت کهن‌سال چلونک زیرکوه، جاذبه گردشگری طبیعی در خراسان‌جنوبی
چکیده: کارشناس ثبت میراث طبیعی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: «در میان دره‌ای سرسبز و زیبا با چشم‌اندازی منحصربه‌فرد، درخت کهن‌سال و باصلابتی از دور خودنمایی می‌کند که یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری این استان به‌شمار می‌رود.» ادامه »
29
در نشست گروه مطالعات راه ابریشم صورت گرفت

بررسی الگوهای معماری کاروانسراهای سلجوقی شاهراه خراسان

بررسی الگوهای معماری کاروانسراهای سلجوقی شاهراه خراسان
چکیده: وجود گنبدخانه، میانسرا، چهار ایوانی بودن، فضای چهار سفره، رواق‌هایی در فضای جلوی حجره‌ها، ورودی‌های ساده و کاملاً مستقیم به حیاط و محلی برای نگهداری حیوانات از جمله نقاط مشترک در الگوی کاروانسراهای سلجوقی هستند. ادامه »
29
هارتموت نیمن، نویسنده راهنمای گردشگری ایران به‌زبان آلمانی، به خراسان‌جنوبی سفر می‌کند
چکیده: معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، از سفر هارتموت نیمن، نویسنده دایرةالمعارف گردشگری ایران به‌زبان آلمانی به خراسان‌جنوبی خبر داد. ادامه »
29
همایش روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی در سبزوار برگزار می‌شود
چکیده: به‌مناسبت روز جهانی بناها و محوطه‌های  تاریخی همایشی با عنوان «پشته باستانی در خطر» با هدف طرح مسائل محوطه دامغانی سبزوار امروز سه‌شنبه 29 فروردین برگزار می‌شود. ادامه »
29
با اعزام کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی برای اجرای طرح ضربتی اشتغال و تولید صورت گرفت

بازدید از روستاهای هدف‌گردشگری باغچه‌جوق ماکو و بسطام چایپاره

بازدید از روستاهای هدف‌گردشگری باغچه‌جوق ماکو و بسطام چایپاره
چکیده: هیئت کارشناسان چهارنفره اعزامی از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای اجرای طرح ضربتی اشتغال و تولید امروز 28 فروردین 96 از روستاهای هدف‌گردشگری باغچه‌جوق ماکو و بسطام چایپاره بازدید کردند. ادامه »
29
تصویب یک فوریت طرح تشکیل وزارت میراث‌فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری در مجلس
چکیده: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب یک فوریت طرح تشکیل وزارت میراث‌فرهنگی،‌ صنایع‌دستی و گردشگری زمینه ارتقای سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به وزارتخانه را به وجود آوردند که در صورت تصویب نهایی طرح مذکور،‌ این سازمان به وزارتخانه تبدیل می‌شود. ادامه »
29
مهدی بزّاز دستفروش*

موزه آذربایجان 58ساله شد

موزه آذربایجان 58ساله شد
چکیده: سی‌ام فروردین‌ مصادف است با افتتاح موزه آذربایجان. در بررسی روند شکل‌گیری موزه در تبریز، برگزاری نمایشگاهی ترتیب‌یافته از سکه‌های تاریخی مکشوفه از شهر تبریز را می‌توان اولین گام ایجاد موزه در تبریز دانست. ادامه »
29
حفاران غیرمجاز در استان‌های لرستان و گلستان دستگیر شدند
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی از دستگیری اعضای باند حفاری غیرمجاز و کشف ادوات و ابزار حفاری در استان‌های لرستان و گلستان خبر داد. ادامه »
29
جاده‌سازی منطقه تاریخی قائن را تهدید می‌کند
چکیده: سرپرست هیئت بررسی باستان‌شناسی بخش مرکزی شهرستان قائن با تأکید بر لزوم ثبت و تعیین حریم و حفاظت جدی برخی از محوطه‌ها مثل باراز و اراضی شهر قدیم قائن گفت: «به‌رغم ثبت ملی محوطه شهر قدیم قاین شاهد انجام برنامه‌های راه‌سازی و جاده‌سازی در این منطقه هستیم.» ادامه »
29
سرپرست هیئت نمایندگان طرح ضربتی تولید و اشتغال در کردستان:

حمایت از تولید و اشتغال در روستاها اولویت کاری سازمان میراث‌فرهنگی است

حمایت از تولید و اشتغال در روستاها اولویت کاری سازمان میراث‌فرهنگی است
چکیده: کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در طرح ضربتی تولید و اشتغال، روز گذشته دوشنبه 28 فروردین 96، از منطقه هورامان در استان کردستان بازدید کردند. ادامه »
صفحه 6 از 1655اولین   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   آخرین