یکشنبه 03 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

29
مجلس به ماجرای کاخ‌موزه‌های سعد‌آباد و نیاوران ورود می‌کند/ سیاوشی: این کاخ‌ها باید زیرنظر میراث‌فرهنگی باشند
چکیده: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مالکیت بنیاد مستضعفان بر کاخ‌های نیاوران و سعدآباد به‌نفع منافع ملی نیست، گفت: «این کاخ‌ها فقط به‌عنوان اموال غیرمنقول شناسایی نمی‌شوند.» ادامه »
29
کارشناسان طرح ضربتی تولید و اشتغال وارد آذربایجان‌غربی شدند
چکیده: هیئتی از نمایندگان حوزه‌های تخصصی طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، به‌سرپرستی هادی بنایی، دیروز دوشنبه 28 فروردین 96، وارد آذربایجان‌غربی شدند. ادامه »
29
29 فروردین، روز جهانی ابنیه و محوطه‌های تاریخی
چکیده: هرساله روز 18 آوریل برابر با 29 فروردین‌، از سوی شورای بین‌المللی بناها و محوطه‌های تاریخی (ایکوموس) با عنوان «روز جهانی ابنیه و محوطه‌های تاریخی» جشن گرفته می‌شود. ادامه »
28
صیانت از میراث‌فرهنگی، رضایت افکار عمومی را به دنبال دارد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: «صیانت و دفاع از آثار تاریخی و میراث‌فرهنگی رضایت و خوشحالی افکار عمومی را به‌دنبال دارد.»  ادامه »
28
در نشست معاون رئیس‌جمهوری با معاونان و مدیران‌کل ستادی و استانی تأکید شد

تدوین و اجرای برنامه‌هایی با محوریت اشتغال و تولید برمبنای اقتصاد مقاومتی

تدوین و اجرای برنامه‌هایی با محوریت اشتغال و تولید برمبنای اقتصاد مقاومتی
چکیده: در نشست معاون رئیس‌جمهوری با معاونان، مشاوران و مدیران‌کل ستادی و استانی بر صیانت از آثار فرهنگی، توسعه گردشگری و توجه به رونق صنایع‌دستی و نیز لزوم تدوین و اجرای برنامه‌هایی با محوریت ایجاد اشتغال و تولید براساس اقتصاد مقاومتی تأکید شد. ادامه »
28
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت دوم

حفاظت از آثار تاریخی

حفاظت از آثار تاریخی
چکیده: گردشگری در تمام دنیا در اشتغال‌زایی، ارزآوری و گسترش تعاملات فرهنگی بین‌الملل نقش ویژه‌ای دارد؛ ازاین‌رو با توجه به ضرورت صرف زمان و سرمایه بیشتر در بخش‌های دیگر، بخش گردشگری و میراث بسیار مورد تأکید است. ادامه »
28
معاون رئیس‌جمهوری در نشست با معاونان، مشاوران و مدیران‌کل ستادی و استانی:

بنیان نظام برنامه‌ریزی در دولت قبل فروریخته بود/ ایران دوباره انتخاب خواهد کرد

بنیان نظام برنامه‌ریزی در دولت قبل فروریخته بود/ ایران دوباره انتخاب خواهد کرد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری امروز در نشست با معاونان، مشاوران و مدیران‌کل ستادی و استانی گفت: «مطالعه و بررسی طرح جامع گردشگری ــ مطالعه‌ای که سال 81 در سازمان انجام شد ــ در دستورکار قرار گرفته و چندین بار بازنگری شده است. ما بنا را بر این گذاشتیم که این طرح جامع را امسال بروزرسانی کنیم.» ادامه »
28
استقبال از طرح مشارکت با مالکان خصوصی آثار تاریخی ثبتی در دولت یازدهم
چکیده: پروژه‌ طرح «حمایت از مالکان آثار ثبتی»، که معاونت میراث‌فرهنگی کشور از سال 1389 آغاز کرده بود، با روی کار آمدن دولت یازدهم وارد فاز جدیدی شد، طوری‌که سال گذشته با استقبال مالکان خصوصی از طرح مشارکت آثار تاریخی ثبت‌شده در فهرست آثار ملی، این حوزه شاهد رشد 10برابری بوده است. ادامه »
28
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت دوم

همکاری دولت و مردم در احیای بافت‌های فرسوده

همکاری دولت و مردم در احیای بافت‌های فرسوده
چکیده: در ایران تعداد زیادی بنای تاریخی وجود دارد که نشان‌دهنده استعداد برتر و ذخیره استعدادی سرشار و ریشه‌های هویتی در این منطقه از جغرافیای دنیا است.  ادامه »
28
هم‌زمان با 71 روستای منتخب دیگر در اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال

هیئت ارزیابی سازمان میراث‌فرهنگی از دو روستای هدف‌گردشگری البرز بازدید کردند

هیئت ارزیابی سازمان میراث‌فرهنگی از دو روستای هدف‌گردشگری البرز بازدید کردند
چکیده: معاون گردشگری البرز از بازدید هیئت ارزیابی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور از دو روستای هدف‌گردشگری این استان، هم‌زمان با 71 روستای منتخب دیگر در سراسر کشور در اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال، خبر داد. ادامه »
28
به‌منظور اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال صورت گرفت

بررسی ظرفیت‌های دره شمخال در حوزه گردشگری

بررسی ظرفیت‌های دره شمخال در حوزه گردشگری
چکیده: به‌منظور اجرای طرح ضربتی ارزیابی ظرفیت‌های تولید و اشتغال در 73 روستای منتخب کشور، ظرفیت‌های روستای شمخال و دره شمخال در حوزه گردشگری با حضور نمایندگان سازمان میراث‌فرهنگی بررسی شد. ادامه »
28
محمود صادقی: احیای بناهای تاریخی یک رسالت نسلی است
چکیده: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر حرکت مناسب صندوق احیا، درجهت حفظ و جلوگیری از مغفول ماندن بناهای تاریخی، گفت: «مرمت و احیای اماکن تاریخی، خارج کردن این ابنیه از حالت غربت و تحویل مناسب آن‌ها به نسل بعدی، یک رسالت نسلی برای ماست.» ادامه »
28
بازديد ناظر معاونت فنی صندوق احيا از بناهای واگذارشده خوزستان
چکیده: ناظر ستادی معاونت فنی صندوق احیا از خانه محسنی بهبهان، کاروانسرای افضل و خانه مستوفی شوشتر، بناهای تاريخی واگذار شده صندوق احیا در خوزستان بازدید کرد. ادامه »
28
معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی:

تمام پروژه‌ها در تمام استان‌ها در سال 95 تسهیلات دریافت کردند‎

تمام پروژه‌ها در تمام استان‌ها در سال 95 تسهیلات دریافت کردند‎
چکیده: معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، بعدازظهر امروز، در ادامه نشست معاون رئیس‌جمهوری با معاونان، مشاوران و مدیران‌کل ستادی و استانی، از مدیران‌کل استان‌ها خواست تا با سمن‌ها تعامل بیشتری داشته باشند و تأکید کرد که سمن‌ها رابط سازمان میراث‌فرهنگی با مردم هستند. ادامه »
28
در نامه‌ای ازسوی معاون رئیس‌جمهوری صورت گرفت

ابلاغ مراتب ثبت «باغ سیب» مهرشهر کرج به استاندار البرز

ابلاغ مراتب ثبت «باغ سیب» مهرشهر کرج به استاندار البرز
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با ارسال نامه‌ای، مراتب ثبت میراث طبیعی «باغ سیب» مهرشهر کرج را در فهرست آثار ملی به استاندار البرز ابلاغ کرد. ادامه »
28
دوره‌های آموزش خوش‌نویسی در موزه میرعماد سعدآباد برگزار می‌شود
چکیده: مسئول موزه خط و کتابت میرعماد در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد از برگزاری دوره‌های آموزش خوش‌نویسی در این موزه خبر داد. ادامه »
28
در نامه‌ای ازسوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

مراتب ثبت «باغ گیاه‌شناسی ملی» به استاندار تهران ابلاغ شد

مراتب ثبت «باغ گیاه‌شناسی ملی» به استاندار تهران ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، روز گذشته 27 فروردین 96، با ارسال نامه‌ای، مراتب ثبت میراث طبیعی «باغ‌ گیاه‌شناسی ملی» را در فهرست آثار ملی به استاندار تهران ابلاغ کرد. ادامه »
28
مهارت و فن چاقوسازی سنتی روستای آبیز مستندسازی شد
چکیده: مسئول حوزه پژوهش و مطالعات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از تهیه و تدوین پرونده ثبت مهارت و فن چاقوسازی سنتی روستای آبیز از توابع شهرستان زیرکوه خبر داد. ادامه »
28
با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی استان صورت گرفت

بررسی ظرفیت تولید و اشتغال روستاهای هدف‌گردشگری در گلستان

بررسی ظرفیت تولید و اشتغال روستاهای هدف‌گردشگری در گلستان
چکیده: جلسه بررسی راهکارها و پیشنهاد‌های طرح ضربتی ارزیابی ظرفیت تولید و اشتغال روستاهای هدف‌گردشگری استان گلستان، عصر روز گذشته 27 فروردین 96، با حضور ابراهیم کریمی مدیرکل میراث‌فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری گلستان، در محل اداره‌کل میراث‌فرهنگی این استان، برگزار شد. ادامه »
28
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی:

کار در سازمان میراث‌فرهنگی باید دلی باشد

کار در سازمان میراث‌فرهنگی باید دلی باشد
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی گفت: «در اوضاع سختی مثل جنگ و با محدودیت‌های سخت در سازمان در سال‌های پیش از برجام، شاهد بودیم که همچنان کار به‌نحو مطلوب انجام می‌شود؛ چون این کارکنان این سازمان تمرین کرده بودند که کار را با دل انجام دهند.» ادامه »
صفحه 7 از 1655اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین