چهارشنبه 03 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

26
نمایشگاه «صلح، من و موزه» در ارگ کریم‌خان افتتاح شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: «نمایشگاه مخاطب‌محور ”صلح، من و موزه“، به‌مناسبت فرارسیدن روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، صبح امروز 26 اردیبهشت‌ 96، در ارگ کریم‌خان افتتاح شد.» ادامه »
26
آزمون صنایع‌دستی در روستاهای شهرستان حاجی‌آباد هرمزگان برگزار شد
چکیده: به‌منظور سامان‌دهی کارگاه‌های صنایع‌دستی انفرادی، آزمون شناسایی صنعتگران در روستاهای گنج، طاشکوییه و طارم از توابع بخش مرکزی شهرستان حاجی‌آباد در استان هرمزگان برگزار شد. ادامه »
26
استخر مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران مرمت و احیا می‌شود
چکیده: مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از از روند اقدامات حفاظتی و مرمتی محوطه و احیای استخر واقع در ضلع جنوبی کاخ اختصاصی نیاوران بازدید کرد. ادامه »
26
عملیات مرمت و استحکام‌بخشی حمام تاریخی قلی در شهر سمنان آغاز شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان عملیات مرمت و استحکام‌بخشی حمام تاریخی قلی در شهر سمنان آغاز شد. ادامه »
26
پایگاه منظر فرهنگی‌تاریخی اورامانات افتتاح شد
چکیده: پایگاه منظر فرهنگی‌تاریخی اورامانات در شهر پاوه، با حضور استاندار کرمانشاه، افتتاح شد. ادامه »
26
هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی

نمایشگاه نقش و سفال در موزه شاهرود برپا می‌شود

نمایشگاه نقش و سفال در موزه شاهرود برپا می‌شود
چکیده: مسئول موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان از برپایی نمایشگاه نقش و سفال در موزه شاهرود خبر داد. ادامه »
26
به‌دست باستان‌شناسان ایرانی و آلمانی صورت گرفت

کشف تونلی بزرگ در معدن نمک چهرآباد زنجان

کشف تونلی بزرگ در معدن نمک چهرآباد زنجان
چکیده: سرپرست ایرانی هیئت مشترک باستان‌شناسی معدن نمک چهرآباد، ازجمله جالب‌ترین کشفیات این فصل از کاوش در یگانه معدن تاریخی شناخته‌شده از دوره هخامنشی، ساسانی و دوران متأخر اسلامی در ایران را کشف تونلی بزرگ با چند فضای مرتبط با هم اعلام کرد که احتمالاً مربوط به دوران میانی اسلام (سلجوقی) است. ادامه »
26
آغاز کاوش‌ در گورستان درّه‌تفی با همکاری دانشگاه لوون بلژیک
چکیده: کاوش‌های گورستان زردویان روستای درّه‌تِفی، از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان، به‌منظور نجات‌بخشی و تعیین عرصه و حریم این اثر که به‌شماره 9627 در سال 82 در فهرست آثار ملی کشور به‌ثبت رسیده، با مجوز پژوهشکده باستان‌شناسی سازمان میراث‌فرهنگی کشور آغازبه‌کار کرد. ادامه »
26
برگزاری سه نمایشگاه به‌مناسبت روز موزه‌ها و هفته میراث‌فرهنگی در آذربایجان‌شرقی
چکیده: رئیس امور موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، از برگزاری سه نمایشگاه به‌مناسبت 28 اردیبهشت 96، روز جهانی موزه‌ها و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، به‌منظور ارج نهادن به جایگاه والای موزه‌ها در حراست از آثار و اسناد تاریخی در استان آذربایجان‌شرقی، خبر... ادامه »
26
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی یزد:

خانه ثبتی مبشر مقدم مرمت و سامان‌دهی می‌شود

خانه ثبتی مبشر مقدم مرمت و سامان‌دهی می‌شود
چکیده: به‌منظور اجرای طرح حمایت از مالکان بناهای تاریخی و ثبتی، خانه ثبتی مبشر مقدم مرمت و سامان‌دهی می‌شود. ادامه »
26
اجرای سیستم طعمه‌گذاری موریانه در امامزاده سیدنورالدین احمد شهرستان اردکان
چکیده: عملیات اجرایی کنترل و پاک‌سازی موریانه‌های امامزاده سیدنورالدین محمد اردکان به‌همت اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این شهرستان انجام شد. ادامه »
26
راه ثبات و امنیت کشور، از صندوق‌های رأی می‌گذرد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری گفت: «یکی از مهمترین اقداماتی که همیشه در ایران توانسته تعجب جهان را برانگیزد، مشارکت مردم ایران در انتخابات، یعنی وجه مشارکت مردمی در تعیین سرنوشت خود است.» ادامه »
25
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ایسنا بازدید کرد

احمدی‌پور: کارگروه ویژه سامان‌دهی توس تشکیل می‌شود

 احمدی‌پور: کارگروه ویژه سامان‌دهی توس تشکیل می‌شود
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دوشنبه 25 اردیبهشت با حضور در خبرگزاری ایسنا از بخش‌های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد. ادامه »
25
ویژه‌برنامه‌های کاخ‌موزه نیاوران در هفته میراث‌فرهنگی
چکیده: مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران از برگزاری چهار برنامه فرهنگی‌هنری مفصل در این مجموعه، هم‌زمان با فرا رسیدن هفته میراث‌فرهنگی، خبر داد. ادامه »
25
برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه در تخت‌جمشید اعلام شد
چکیده: مدیر پایگاه میراث‌جهانی تخت‌جمشید گفت: «هم‌زمان با 28 اردیبهشت‌، روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای، در این هفته برگزار خواهد شد.» ادامه »
25
مدیرکل اداره میراث‌فرهنگی استان مازندران خبر داد

انتقال معادن به خارج از عرصه غار اسپهبد حورشید

انتقال معادن به خارج از عرصه غار اسپهبد حورشید
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان مازندران از انتقال معادن به خارج از عرصه غار اسپهبد حورشید خبر داد. ادامه »
25
نمایشگاه نقاشی «میراث‌فرهنگی، جهان جایی برای زیستن» در نگارخانه سعدآباد
چکیده: به‌مناسبت بزرگداشت هفته میراث‌فرهنگی، نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «میراث‌فرهنگی، جهان جایی برای زیستن» از 28 اردیبهشت‌ماه تا دوم خرداد در نگارخانه سعدآباد برگزار می‌شود. ادامه »
25
برای نخستین بار صورت می‌گیرد

نمایش حماسه‌های شاهنامه در پرده نقالی

نمایش حماسه‌های شاهنامه در پرده نقالی
چکیده: مهدی طالعی‌نیا در تازه‌ترین اثرش نخستین پرده درویشی با موضوع شاهنامه‌ای، رویدادها و حماسه‌های شاهنامه را برای اولین بار در پرده درویشی به تصویر کشیده است. ادامه »
25
نمایشگاه منتخب آثار خوشنویسی و نگارگری شاهنامه فردوسی در سعدآباد گشایش یافت
چکیده: با حضور فرهیختگان و دوستداران فرهنگ و ادب پارسی و به‌مناسبت 25 اردیبهشت، بزرگداشت روز استاد بزرگ بی‌بدیل، حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت روز زبان فارسی و در استقبال از روزجهانی موزه‌ها، نمایشگاه منتخب آثار خوشنویسی و نگارگری شاهنامه فردوسی در موزه خط و کتابت میرعماد سعدآباد گشایش یافت. ادامه »
25
نمایشگاه آثار هنرجویان قالی‌بافی در موزه فرش برگزار می‌شود
چکیده: نمایشگاه آثار هنرجویان دوره قالی‌بافی، به‌مناسبت روز جهانی موزه و میراث‌فرهنگی، از 27 اردیبهشت‌ماه به‌مدت هفت روز در موزه فرش برگزار می‌شود. ادامه »
صفحه 7 از 1680اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین