پنجشنبه 03 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

17
باغ‌پارک در محوطه بقعه شیخ کلخوران اردبیل اجرا می‌شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از اجرای باغ‌پارک در محوطه بقعه شیخ کلخوران از آثار تاریخی شهر اردبیل خبر داد. ادامه »
17
روایتگری خیابانی رویدادهای انقلاب در قم به همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان
چکیده: فرمانده پایگاه بسیج اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قم: «روایتگری خیابانی وقایع انقلاب در قم از بیت امام (ره) تا مسجد سلماسی انجام شد.» ادامه »
17
پایان پروژه مرمت خانه بی‌بی مرادی بیرجند در دهه فجر
چکیده: هم‌زمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر، خانه بی‌بی مرادی بیرجند که مرمت آن از سال گذشته ‌آغاز شده بود، با حضور فرماندار بیرجند، مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان این استان دوشنبه 16 بهمن افتتاح شد. ادامه »
17
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بنیاد حفظ آثار دفاع‌مقدس با میراث‌فرهنگی کهگیلویه‌و‌بویراحمد
چکیده: اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌و‌بویراحمد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. ادامه »
16
شکوه تمدن‌های جهان در موزه ملی ایران

نمایشگاه «موزه لوور در تهران» ۱۴ اسفند گشایش می‌یابد

نمایشگاه «موزه لوور در تهران» ۱۴ اسفند گشایش می‌یابد
چکیده: نمایشگاه «موزه لوور در تهران» ۱۴ اسفند ۹۶ در موزه ملی ایران گشایش می‌یابد. ادامه »
16
رونمایی از نسخه خطی نفیس دیوان جامی در موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران
چکیده: موزه کتابخانه سلطنتی نیاوران در ادامه طرح نمایشگاه‌های دوره‌ای و رونمایی آثار خود، با نمایش دیوان جامی از یکی از نسخ خطی نفیس این موزه برای نخستین‌بار رونمایی کرد. ادامه »
16
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان در آیین تجلیل از خادمان صنایع‌دستی:

همکاری در میراث‌فرهنگی فعالیتی عاشقانه است

همکاری در میراث‌فرهنگی فعالیتی عاشقانه است
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان، در آیین تجلیل از خادمان صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی این استان تأکید کرد که همکاری در میراث فرهنگی مسئولیتی اداری نیست، بلکه فعالیتی عاشقانه است که حاصل آن سوختن است. ادامه »
16
جلسه توجیهی طرح کارانه اشتغال جوانان (کاج) در هرمزگان برگزار شد
چکیده: جلسه توجیهی طرح کارانه اشتغال جوانان (کاج) با حضور معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی هرمزگان، نماینده اداره کار و مدیران تأسیسات گردشگری هرمزگان دوشنبه ۱۶ بهمن برگزار شد. ادامه »
16
لزوم همکاری صندوق احیا و شهرداری مونته سیلوانو ایتالیا در شناساندن بناهای تاریخی ایران
چکیده: مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای فرهنگی‌تاریخی یکشنبه ۱۵ بهمن در دیدار با فرانچسکو مرانو شهردار شهر مونته‌سیلوانو ایتالیا بر لزوم همکاری‌های مشترک با طرف ایتالیایی با محوریت شناساندن بناهای تاریخی ایرانی تأکید کرد. ادامه »
16
برگزاری نشست تخصصی سفالینه‌های زرین‌فام
چکیده: پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی فرهنگی نشست تخصصی سفالینه‌های زرین‌فام را با حضور کارشناسان و استادان برجسته این حوزه در موزه آبگینه برگزار می‌کند. ادامه »
16
یکی از قدیمی‌ترین و طولانی‌ترین دربندهای ایران مرمت و سامان‌دهی شد
چکیده: معاون میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد اعلام کرد که مرمت و ساماندهی دربند گرجی در محله گازرگاه در بافت میراث جهانی شهر تاریخی یزد به‌عنوان یکی از طولانی‌ترین و قدیمی‌ترین دربندهای ایران به اتمام رسید و این دربند هم اکنون آماده بهره‌برداری است. ادامه »
16
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان آران و بیدگل خبر داد

پایان فاز اول مرمت و بهسازی محوطه ورودی ۲ شهر زیرزمینی نوش‌آباد

پایان فاز اول مرمت و بهسازی محوطه ورودی ۲ شهر زیرزمینی نوش‌آباد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل از پایان فاز اول مرمت و بهسازی محوطه ورودی ۲ شهر زیرزمینی نوش آباد خبر داد. ادامه »
16
به مناسبت دهه مبارک فجر صورت می‌گیرد

نمایش فرش‌های صدساله ملایر در کاخ گلستان

 نمایش فرش‌های صدساله ملایر در کاخ گلستان
چکیده: فرش‌های شهر ملایر با قدمت بیش از یک قرن برای نخستین‌بار در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از ۱۸ بهمن ۹۶ به نمایش گذاشته می‌شود. ادامه »
16
دو نمایشگاه عکس تاریخی در سعدآباد برگزار می‌شود
چکیده: به‌مناسبت سی‌و‌نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر، دو نمایشگاه عکس با عنوان «نظامیان قاجار در قاب تصویر» و «سعدآباد، نخستین سال‌ها پس از بهمن ۱۳۵۷» در سعدآباد برگزار می‌شود. ادامه »
16
در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صورت گرفت

ابلاغ ثبت ملی خانه عباسعلی میر به استاندار سیستان‌وبلوچستان

ابلاغ ثبت ملی خانه عباسعلی میر به استاندار سیستان‌وبلوچستان
چکیده: در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که روز گذشته یکشنبه ۱۵ بهمن ۹۶ به استاندار سیستان‌وبلوچستان ارسال شده است، مراتب ثبت ملی اثر فرهنگی‌تاریخی «خانه عباسعلی میر» ابلاغ شد. ادامه »
16
نمایش تکوک زرین موزه رضا‌ عباسی در نمایشگاه «شکوه میراث ملی»
چکیده: تکوک زرین موزه رضا‌ عباسی در نمایشگاه «شکوه میراث ملی» در موزه بانک ملی ایران به نمایش گذاشته خواهد شد. ادامه »
16
در نامه‌های جداگانه از سوی معاون رئیس‌جمهوری انجام شد

ابلاغ مراتب ثبت ۷ اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار خوزستان

ابلاغ مراتب ثبت ۷ اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار خوزستان
چکیده: در نامه‌هایی جداگانه از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مراتب ثبت هفت اثر فرهنگی‌تاریخی در فهرست آثار ملی به استاندار خوزستان ابلاغ شد. ادامه »
16
ده‌حسین تنها معدن با شواهد معدن‌کاری باستانی است
چکیده: مدیر گروه زمین و ژئوفیزیک دانشگاه آزاد با اشاره به معمای منابع قلع باستانی گفت: «بر اساس شواهد جغرافیایی ده‌حسین تنها معدن کانسار مس ـ قلع با شواهد معدن‌کاری باستانی است که تا کنون در شرق میان‌رودان و درست در مرز شرقی منطقه لرستان شناخته شده است.» ادامه »
15
با موافقت شورای ثبت سازمان ميراث‌فرهنگی كشور

ميدان انقلاب زنجان در فهرست آثار ملی جای می‌گيرد

ميدان انقلاب زنجان در فهرست آثار ملی جای می‌گيرد
چکیده: مديركل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری زنجان گفت: «با موافقت شورای ثبت سازمان ميراث‌فرهنگی كشور، ميدان انقلاب شهر زنجان، متعلق به دوره پهلوی اول، در فهرست آثار ملی جای می‌گيرد.» ادامه »
15
مراتب ثبت ملی خانه لطفعلی‌زاده به استاندار کرمان ابلاغ شد
چکیده: در نامه‌ای که امروز یکشنبه ۱۵ مهر ۹۶ از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار کرمان ارسال شد، مراتب ثبت ملی اثر فرهنگی‌تاریخی «خانه لطفعلی‌زاده» به او ابلاغ شد. ادامه »
صفحه 8 از 1874ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها