جمعه 02 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

27
کاروانسرای میان‌کتل در کازرون مرمت می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی فارس اعلام کرد که تیم کارشناسان استان با نظارت کارشناسان میراث‌فرهنگی شهرستان کازرون به‌زودی فعالیت‌های حفاظتی و مرمتی را در کاروانسرای میان‌کتل، از ابنیه تاریخی متعلق به دوره قاجار، آغاز می‌کنند. ادامه »
26
معرفی کتاب: سنگ‌نگاره‌های گلپایگان، گذرگاه تاریخ
چکیده: «سنگ‌نگاره‌های گلپایگان، گذرگاه تاریخ» عنوان جلد اول از کتابی با عنوان کلی «سنگ‌نگاره‌های ایران» است که با پژوهش و نویسندگی محسن جمالی و با مقدمه‌ای از دکتر محسن جاوری، استادیار باستان‌شناسی دانشگاه کاشان و سرپرست پایگاه تپه سیلک، منتشر شده است. ادامه »
26
انجمن‌های میراث‌فرهنگی در تمام نقاط کشور تشکیل می‌شوند/ وظایف انجمن‌های میراث‌فرهنگی با تشکل‌ها فرق دارد
چکیده: دبیر انجمن‌های میراث‌فرهنگی کشور گفت: «انجمن‌های میراث‌فرهنگی با حضور مقامات و مسئولان با هدف حمایت از میراث‌فرهنگی و برای اجرای وظایف ذاتی سازمان میراث‌فرهنگی در سطح کشور تشکیل می‌شوند.» ادامه »
25
هزینه کردن در بخش میراث‌فرهنگی، نوعی سرمایه‌گذاری است
چکیده: استاندار سمنان، در بازدید از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این استان، گفت: «اختصاص اعتبار به بخش میراث‌فرهنگی و هزینه کردن برای آن نوعی سرمایه‌گذاری است.» ادامه »
25
تعطیلی بخش پیش‌ازاسلام موزه آذربایجان برای انجام عملیات مرمتی و بهسازی
چکیده: رئیس امور موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از تعطیلی بخش پیش‌ازاسلام موزه آذربایجان به‌دلیل آغاز پروژه مرمت کف‌پوش تالارهای این موزه خبر داد. ادامه »
25
مرمت خانه تاریخی شاکری قم آغاز شد
چکیده: خانه تاریخی شاکری قم، بازمانده از دوره قاجار که در فهرست آثار ملی به‌ثبت رسیده، به‌صورت مشارکتی مرمت می‌شود. ادامه »
25
حفاظت و مرمت 100 شی تاریخی‌فرهنگی در استان مازندران
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از حفاظت و مرمت 100 شیء تاریخی‌فرهنگی خبر داد. ادامه »
25
گردشگری از اولویت‌های سیاست‌گذاری دولت دوازدهم است
چکیده: رئیس‌جمهوری گفت: «ظرفیت‌های کشور در حوزه گردشگری این حوزه را به یکی از اولویت‌های سیاست‌گذاری کشور در سال‌های آتی تبدیل می‌کند.» ادامه »
25
معاون میراث‌فرهنگی کشور خبر داد

کاهش تخریب بناهای تاریخی در دولت یازدهم

کاهش تخریب بناهای تاریخی در دولت یازدهم
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت:‌ «آسیب‌رسانی و تخریب آثار تاریخی و میراثی در سه سال گذشته در کشور کاهش یافته است.» ادامه »
25
30 بنای تاریخی شهر تهران در میراث ملی ثبت می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهران از ثبت 30 بنای تاریخی شهر تهران در فهرست میراث ملی کشور خبر داد. ادامه »
25
عملیات اجرایی 80 پروژه مرمتی و گردشگری در چهارمحال و بختیاری آغاز شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال‌وبختیاری گفت: «عملیات اجرایی 80 پروژه مرمتی و گردشگری در چهارمحال‌وبختیاری آغاز شد.» ادامه »
25
تشکیل جلسه اولین کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی
چکیده: اولین جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی در سال 96، روز گذشته 24 خرداد، در سالن شهید نیکخواه استانداری، به‌ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، تشکیل شد. ادامه »
25
کشف یک دستگاه فلزیاب و دستگیری 5 حفار غیرمجاز در رودسر
چکیده: مجرمانی که قصد حفاری به‌قصد تحصیل اشیای عتیقه در یکی از روستاهای شهرستان رودسر را داشتند، به‌همت ضابطان پایگاه حفاظتی میراث‌فرهنگی این شهرستان، دستگیر شدند. ادامه »
25
آغاز مرمت کاشی‌کاری‌های رخبام مناره‌های ارگ تاریخی سمنان
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: «مرمت کاشی‌کاری‌های رخبام مناره‌های دروازه تاریخی ارگ سمنان آغاز شد.» ادامه »
24
موزه‌ها فقط ۶ روز در سال تعطیل هستند
چکیده: تعطیلات موزه‌ها و بناهای تاریخی زیرنظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در طول سال فقط شش روز است، در حالی که روزهای تعطیل تا سال گذشته ۱۵ روز بوده که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی اداره‌کل موزه‌ها به شش روز تقلیل پیدا کرده است. ادامه »
24
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از پروژه «گران‌میراث رشیدیه» بازدید کرد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، عصر امروز چهارشنبه 24 خرداد 96، با همراهی چند تن از معاونان این سازمان، از پروژه گردشگری‌تفریحی «گران‌میراث رشیدیه» در منطقه پونک تهران بازدید کرد. ادامه »
24
دستگیری یک متهم در محوطه تاریخی عسکر مکرم در خوزستان
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خوزستان، امروز چهارشنبه 24 خرداد 96، از دستگیری یک متهم در محوطه تاریخی عسکر مکرم خبر داد. ادامه »
24
با دستور معاون رئیس‌جمهوری به استان‌ها

اعتبارات ویژه‌ای به انجمن‌های میراث‌فرهنگی اختصاص می‌یابد

اعتبارات ویژه‌ای به انجمن‌های میراث‌فرهنگی اختصاص می‌یابد
چکیده: دبیر انجمن‌های میراث‌فرهنگی کشور، با اشاره به دستورهای جدید معاون رئیس‌جمهوری در مورد لزوم توجه بیشتر به انجمن‌های میراث‌فرهنگی، تصریح کرد: «در دستورهای ابلاغی جدید زهرا احمدی‌پور به استان‌ها بر تخصیص اعتبارات ویژه‌ای به انجمن‌های میراث‌فرهنگی تأکید شده است.» ادامه »
24
کاشت نهال در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به‌مناسبت روز ملی گل و گیاه
چکیده: به مناسبت روز ملی گل و گیاه، یک اصله نهال در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران با حضور سید رحمت‌الله رئوف‌حنان مدیر این مجموعه، امروز چهارشنبه 24 خرداد کاشته شد و بوته گل‌های فصلی و دائمی نیز در نقاط مختلف باغ در دل زمین جای گرفتند. ادامه »
24
آغاز عملیات پاک‌سازی و مرمت سقف ایوان کاخ چهلستون اصفهان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان از آغاز عملیات پاک‌سازی و مرمت سقف ایوان ستون‌دار کاخ چهلستون به‌عنوان بزرگ‌ترین سازه چوبی بناهای تاریخی کشور خبر داد. ادامه »
صفحه 8 از 1706اولین   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   آخرین