پنجشنبه 03 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

15
در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صورت گرفت

ابلاغ ثبت ملی کارخانه سرم‌سازی رازی کلاردشت به استاندار مازندران

ابلاغ ثبت ملی کارخانه سرم‌سازی رازی کلاردشت به استاندار مازندران
چکیده: در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که امروز یکشنبه ۱۵ بهمن ۹۶ به استاندار مازندران ارسال شده است، مراتب ثبت ملی اثر فرهنگی‌تاریخی «کارخانه سرم‌سازی رازی کلاردشت» ابلاغ شد. ادامه »
15
بررسی مباحث مردم‌شناسی در کارگاه‌های تخصصی پژوهشگاه
چکیده: سه کارگاه علمی‌تخصصی در حوزه مردم‌شناسی توسط پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد. ادامه »
15
نخستین نشست تخصصی و کارگاه آموزشی ساخت سفال زرین‌فام در موزه آبگینه برگزار می‌شود
چکیده: مسئول موزه‌‎ها و ثبت معنوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران گفت: «نخستین نشست تخصصی و کارگاه آموزشی سفالینه‌های زرین‌فام با همکاری پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار فرهنگی‌تاریخی، موزه آبگینه و سفالینه‌های ایران و گروه هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی، از 28 تا 30 بهمن برگ... ادامه »
15
نمایشگاه شهر جهانی سفال در اهواز برپا می‌شود
چکیده: با همکاری اداره‎کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان و مؤسسه فرهنگی هنری نسیم ریحان همدان، نمایشگاه بزرگ هنرمندان شهر جهانی سفال (لالجین همدان) در شهرستان اهواز برپا شده است. ادامه »
15
شهردار اصفهان همزمان با دهه فجر در آیین تجلیل از فعالان گردشگری استان:

اجازه نمی‌دهیم هیچ مانعی در مسیر همکاری‌های مشترک میراث‌فرهنگی و شهرداری اصفهان قرار گیرد

اجازه نمی‌دهیم هیچ مانعی در مسیر همکاری‌های مشترک میراث‌فرهنگی و شهرداری اصفهان قرار گیرد
چکیده: شهردار اصفهان تأکید کرد که اجازه نمی‌دهیم هیچ مانعی در مسیر همکاری‌های مشترک میراث‌فرهنگی و شهرداری اصفهان خللی ایجاد کند. ادامه »
15
در سومین نشست تخصصی گروه گردشگری مطرح شد

نبود روند حرفه‌ای در صنعت گردشگری

نبود روند حرفه‌ای در صنعت گردشگری
چکیده: در سومین نشست تخصصی گروه گردشگری مطرح شد که هنوز در هیچ بخش صنعت گردشگری روند حرفه‌ای نداریم و تا این روند ادامه دارد شاهد مقاومت‌ها و نبود تمایل برای تغییرات مثبت خواهیم بود. ادامه »
15
«عزت» باستان‌شناسی ایران
چکیده: ۱۶ بهمن مصادف است با نهمین سالگرد در گذشت عزت‌الله نگهبان، باستان‌شناس شهیر ایرانی که به «پدر باستان‌شناسی ایران» ملقب شده است. ادامه »
15
افتتاح و بهره‌برداری از ۲ طرح اشتغال‌زایی صنایع‌دستی در سرایان همزمان با دهه فجر
چکیده: به مناسبت فرارسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دو طرح صنایع‌دستی در رشته‌های حوله‌بافی و میناکاری در سرایان به بهره‌برداری می‌رسد و به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. ادامه »
15
باستان‌شناسان در جست‌وجوی دلایل نابودی شهر تاریخی سیمره
چکیده: یکی از باستان‌شناسان با اشاره به تأثیر رخدادهای سیلابی در تغییر سکونتگاه‌های شهر تاریخی سیمره از تلاش باستان‌شناسان برای پی بردن به دلایل نابودی این شهر خبر داد. ادامه »
15
مرمت تابلوی نقاشی مینیاتور کاخ اختصاصی نیاوران به پایان رسید
چکیده: در راستای حفظ یکپارچگی و حفاظت آثار تاریخی فرهنگی موجود در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، تابلوی نقاشی مینیاتور و قاب خاتم مطلای این اثر مرمت شد. ادامه »
15
همکاری میراث‌فرهنگی و شهرداری مشهد در طرح‌های مرمتی و حفاظتی بافت فرسوده اطراف حرم رضوی
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: «این اداره‌کل در همه طرح‌های مرمتی و حفاظتی آثار ملی تاریخی به صورت مشارکتی با شهرداری همکاری می‌کند.» ادامه »
15
متعهد به ایجاد ۱۶هزار شغل در بخش بوم‌گردی هستیم/ سرو ۴۵۰۰ ساله ابرکوه ثبت جهانی می‌شود
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «برای ایجاد اشتغال فراگیر و همچنین اشتغال روستایی در صدد افزایش اقامتگاه‌ها هستیم ضمن آنکه ایجاد حدود ۱۶هزار شغل در بخش بوم‌گردی را هم متعهد شده‌ایم که این اتفاق خواهد افتاد.» ادامه »
14
بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان تفت استان یزد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه سفر خود به استان یزد با حضور در شهرستان تفت از اقامتگاه‌های بوم‌گردی نارتی تی و باغ دوسرو این شهرستان بازدید کرد. ادامه »
14
برگزاری تور قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان در کاخ اختصاصی نیاوران
چکیده: به‌مناسبت سی‌و‌نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اولین تور قصه‌گویی در دهه مبارک فجر با هدف آشنایی بهتر کودکان و نوجوانان با میراث فرهنگی و موزه، صبح امروز 14 بهمن 96 در کاخ اختصاصی نیاوران اجرا شد. ادامه »
14
توضیح مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران به مطلب روزنامه اعتماد درباره خانه نیما یوشیج/ دعوت از اصحاب رسانه برای بازدید از خانه نیما
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران در توضیح مطلب درج‌شده در روزنامه چهارشنبه اعتماد به‌نقل از شراگیم یوشیج درباره خانه نیما یوشیج توضیحاتی را ارائه کرد. ادامه »
14
ویژه برنامه شاهنامه‌خوانی و تحلیل آثار استاد بهزاد در کاخ ملت
چکیده: ویژه برنامه شاهنامه‌خوانی و تحلیل آثار استاد حسین طاهرزاده بهزاد در کاخ ملت برگزار می‌شود. ادامه »
14
افزایش تلاش‌ها برای بهره‌برداری بموقع از بناهای تاریخی در دوره جدید فعالیت صندوق احیا
چکیده: مدیرعامل صندوق احیا با قدردانی از همکاری‌های انجام‌شده مسئولان استان یزد برای افتتاح بموقع فاز نخست خانه تاریخی ابرکوه یزد، گفت: «در دوره جدید فعالیت‌های صندوق احیا، تلاش داشته‌ایم که بناهای واگذارشده را منطبق با جدول زمان‌بندی و به‌موقع به مرحله بهره برداری و افتتاح برسانیم.» ادامه »
14
پایین آمدن سطح آب علت ریزش بخشی از ۲ طاق‌ الحاقی در سازه‌های آبی شوشتر/ بازسازی طاق‌ ظرف ۲۰ روز آینده
چکیده: مدیر پایگاه سازه‌های آبی شوش‌تر تأکید کرد که پایین آمدن سطح آب، ملاط‌های ماسه‌سنگی طاق‌ را سست کرد و این طاق‌ ظرف ۲۰ روز آینده بازسازی می‌شود. ادامه »
14
توضیح روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی استان

گیلان، استانی ممتاز در ثبت میراث ناملموس

گیلان، استانی ممتاز در ثبت میراث ناملموس
چکیده: روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تأکید کرد که گیلان استانی ممتاز برای معرفی و ثبت آثار و داشته‌های تاریخی و فرهنگی در فهرست آثار ناملموس کشور به‌شمار می‌آید. ادامه »
14
تخریب عمدی انبار تلمبه‎خانه دارخوین به‌دست شهرداری/ منتفی شدن ساخت زیرگذر در منطقه ویژه شوش
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان در نشست خبری با اصحاب رسانه اقدام شهرداری دارخوین در تخریب انبار مجموعه تلمبه‎خانه تاریخی دارخوین را آگاهانه خواند و گفت: «این ارگان با علم به تاریخی بودن مجموعه به این اقدام دست زده است.» ادامه »
صفحه 9 از 1874ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها