پنجشنبه 30 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

12
مدیرکل امور موزه‌ها با تشریح روند پرونده اشیاء تاریخی کشور در دستگاه قضایی آمریکا:

فقط 1 رای برای بازگشت الواح هخامنشی به ایران باقی مانده است

فقط 1 رای برای بازگشت الواح هخامنشی به ایران باقی مانده است
چکیده: فرآیند بازگرداندن الواح هخامنشی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود، روندی که برای بازگشت این اشیاء طی شده غیرقابل بازگشت است و فقط یک رای دیگر تا ورود این اشیاء تاریخی فاصله داریم. ادامه »
12
نمایشگاه و همایش "فرهنگ‌های پیش‌ازتاریخ حاشیه بیابان لوت" در موزه ملی ایران برگزار می‌شود
چکیده: موزه ملی ایران در نظر دارد به مناسبت ثبت بیابان لوت در فهرست آثار جهانی (یونسکو) نمایشگاه و همایشی را با ارائه سخنرانی‌هایی در خصوص فرهنگ‌های پیش‌ازتاریخ لوت در روز سه شنبه، چهارده دی ماه سال جاری برگزار کند. به گزارش میراث آریا، حسین عزیزی خرانقی، سرپرست بخش پیش از تاریخ موزه ملی ایران و دبیر همایش در این خصوص گفت: بیابان لوت علاوه... ادامه »
12
نمایش اشیای فرهنگی- تاریخی استردادی از ایتالیا در موزه ملی ایران
چکیده: مدیر موزه ملی ایران از برپایی نمایشگاه مجموعه اشیاء فرهنگی- تاریخی استردادی از ایتالیا در این موزه خبر داد. به گزارش میراث آریا، جبرئیل نوکنده با اعلام این خبر گفت: مشکل خروج غیرقانونی اشیا تاریخی- فرهنگی از کشورهای مختلف ازجمله دغدغه‌های مهم یونسکو و کشورهای عضو است و یونسکو به‌منظور فراهم آمدن شرایط بازگشت چنین اشیایی به کشورهای مبدأ و... ادامه »
12
"میراث آریا" از پشت پرده و نتایج واگذاری یک بنای تاریخی گزارش می‌دهد

تراژدی عمارت مسعودیه

تراژدی عمارت مسعودیه
چکیده: کشمکش‌ها بر سر عمارت مسعودیه همچنان ادامه دارد. این عمارت که در  سال ۸۹، مطابق با قرارداد ۵۹ ساله با هزینه مرمت ۴ میلیارد تومانی، به شرکت "عظام" واگذار شد، در اوایل سال جاری به همت مسئولان صندوق احیا و طرح دعوا و دادخواست کیفری از شرکت عظام، قرارداد, واگذاری فسخ و تا اسفندماه سال جاری، این عمارت به صندوق احیا واگذار شد.  به گزارش می... ادامه »
12
بازدید دکتر احمدی پور از موزه ملی قرآن کریم
چکیده: دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عصر امروز (یکشنبه 12 دی‌ماه) از موزه ملی قرآن کریم بازدید کرد. ادامه »
12
دکتر احمدی‌پور در دیدار با اعضای فراکسیون گردشگری مجلس:

رویکرد سازمان میراث فرهنگی ایستادگی در مقابل توسعه نیست

رویکرد سازمان میراث فرهنگی ایستادگی در مقابل توسعه نیست
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و معاون رئیس‌جمهور با اعضای فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی دیدار کرد. ادامه »
12
پیکرک‌های تپه سراب کرمانشاه به ثبت رسید
چکیده: جلسه کمیته ثبت آثار منقول در فهرست آثار ملی ایران با حضور فرهاد نظری مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی، و تعدادی از کارشناسان اداره کل موزه‌ها برگزار شد. ادامه »
12
حفاظت و مرمت درب لاکی قاجاری موزه هنر ملل سعدآباد
چکیده: درب لاکی قاجاری موزه هنر ملل (موزه اختصاصی فرح پهلوی) واقع در زیرزمین کاخ ملت سعدآباد حفاظت و مرمت می‌شود. ادامه »
12
 سرمایه‌گذاری در بافت‌های تاریخی می‌تواند رونق را به کالبد آن‌ها بازگرداند
چکیده: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: احیاء بافت‌ها و بناهای تاریخی بازنده کردن هویت‌های اجتماعی و فرهنگی محلات و ارتقاء سطح اقتصادی خانوارهای ساکن در این قسمت‌ها می‌تواند نقش بسیار قابل‌توجهی در کاهش میزان بزهکاری در شهرها داشته باشد. ادامه »
12
تقویت ارتباط صندوق احیاء با شهرداری‌ها تأثیر عمیقی در احیاء بناهای تاریخی دارد
چکیده: نائب رئيس شوراي شهر ساري گفت: همان‌طور که حوزه مرمت و بازسازی بناهای تاریخی یک حوزه تخصصی است به نظر می‌رسد که مدیریت، بازاریابی و جذب سرمایه برای آن‌هم حوزه‌ای تخصصی باشد که این تخصص قطعاً در تمام شهرهای ایران وجود ندارد، حال‌آنکه هر شهری در کشورمان حداقل چند بنای تاریخی باارزش دارد که امکان احیاء آن وجود داشته باشد. ادامه »
12
موزه استاد باستانی پاریزی تأسیس می‌شود
چکیده: مشاور فرهنگی و گردشگری اتاق بازرگانی ایران از تاسیس موزه استاد فقید محمدابراهیم باستانی پاریزی خبر داد. ادامه »
12
نخستین همایش تخصصی توانمندسازی بناهای تاریخی در برابر زلزله برگزار می‌شود
چکیده: نخستین همایش تخصصی توانمندسازی بناهای تاریخی در برابر زلزله در روزهای سیزدهم و چهاردهم دی‌ماه به همت پژوهشکده ابنیه و بافت‌های فرهنگی- تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌شود. ادامه »
12
کشف ردپای صنعت در محوطه تاریخی تم مارون
چکیده: اشیا به دست آمده در لایه نگاری محوطه تاریخی تم مارون واقع در حوزه خلیج فارس نشانگر انجام فعالیت های صنعتی نظیر فلزگری، شیشه گری و سفالگری دربین جوامع این دوره است. ادامه »
12
احمدی‌پور در جلسه شورای سیاست‌گذاری ثبت و حریم آثار مطرح کرد

"آزادسازی حریم" اولویت برنامه‌ریزی برای ثبت جهانی قلعه "فلک‌الافلاک"

"آزادسازی حریم" اولویت برنامه‌ریزی برای ثبت جهانی قلعه "فلک‌الافلاک"
چکیده: جلسه شورای سیاستگذاری ثبت و حریم، با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، محمدحسن طالبیان، معاون میراث‌فرهنگی کشور و دیگر اعضای این شورا پیش از ظهر امروز در محل این سازمان برگزار شد. ادامه »
11
در نامه‌هایی جداگانه به وزارت امور اقتصادی و دارایی

رییس جمهوری 8 قانون مصوب مجلس را ابلاغ کرد

رییس جمهوری 8 قانون مصوب مجلس را ابلاغ کرد
چکیده: دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در نامه‌های جداگانه به وزارت امور اقتصادی و دارایی، هشت قانون مصوب مجلس را برای اجرا، ابلاغ کرد. ادامه »
11
در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران؛

آیین اختتامیه هفته فرهنگی ویتنام برگزار شد

آیین اختتامیه هفته فرهنگی ویتنام برگزار شد
چکیده: آیین اختتامیه هفته فرهنگی ویتنام با همکاری مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران و با حضور سفرا، دیپلمات ها و مقامات شامگاه جمعه 10 دی ماه در تالار آبی کاخ نیاوران برگزار شد. ادامه »
11
کتاب "چند خط چند رنگ" منتشر شد
چکیده: کتاب "چند خط چند رنگ" به همت و کوشش اکرم السادات حسینی، توسط انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر شد. ادامه »
11
کشف پیاده رو دوران صفوی در چهار باغ عباسی اصفهان
چکیده: کشف کرت بندی پیاده رو از دوره صفوی در چهار باغ عباسی، منطبق بر سفرنامه‌ها و کتاب‌های تاریخی که با کرسی چینی لاشه سنگی و دور چین آجری مزین است بخشی از کشفیات حاصل از بررسی‌های باستان شناسی در این منطقه اصفهان است. ادامه »
09
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وارد قم شد
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دقایقی پیش وارد شهر قم شد. به گزارش میراث آریا، دکتر زهرا احمدی پور در بدو ورود به قم مورد استقبال سید مهدی صادقی استاندار قم، مدیر کل میراث فرهنگی استان قم و جمعی از مسئولان و مدیران این شهر مذهبی قرار گرفت. دکتر احمدی پور سپس با حضور در استانداری قم با سید مهدی صادقی استاندار قم ... ادامه »
09
دکتر احمدی پور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم تاكيد كرد

ستاد فرماندهى اقتصاد مقاومتی با رویکرد تسهیل گرايانه به دنبال اتمام پروژه ها است

ستاد فرماندهى اقتصاد مقاومتی با رویکرد تسهیل گرايانه به دنبال اتمام پروژه ها است
چکیده:   هجدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم با حضور دکتر زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سعید شیرکوند، معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سید مهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مدیران این استان در محل استانداری قم برگزار شد. به گزارش میراث آریا، دکتر زهرا احم... ادامه »
صفحه 9 از 1629اولین   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   آخرین