شنبه 07 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

17
جهش در حوزه آموزش یکی از موارد تاثرگذار در انتخاب سازمان به عنوان دستگاه برتر است
چکیده: اقدامات و اتفاقات بسیار خوبی که در موسسه آموزش عالی سازمان صورت گرفته است در انتخاب سازمان به عنوان دستگاه برتر موثر بوده است. شهرود امیرانتخابی رییس موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در گفتگو با میراث آریا(chtn) تصریح کرد: موفقیت سازمان میراث فرهنگی در جشنواره شهید رجایی با تلاش و همکاری کرکنان این سازمان و انرژی ... ادامه »
17
 باستان شناسی و موزه به کتاب درسی تاریخ راه یافت
چکیده: موضوع باستان شناسی و موزه برای نخستین بار به کتاب تاریخ پایه دهم تحصیلی دبیرستان راه یافت. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ،لیلا کفاش زاده مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه با اعلام این خبر افزود:این دفتر از سال های گذشته همکاری های گوناگونی با وزارت آموزش و پروش داشته است . وی برنامه ریزی های هماهنگ با کمیته رشد و تکامل همه... ادامه »
17
چکیده: طی نشستی صمیمانه مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد به پاس همکاری و همیاری در پیشبرد اهداف مجموعه، از پرسنل این مجموعه قدردانی کرد. به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ در این نشست که با حضور مهندس موسوی مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و جمعی از مسئولین موزه ها و واحدها و پرسنل این مجموعه برگزار شد، در ابتدا برخی از مسئولین و پرسنل موزه ای و اداری به نق... ادامه »
17
مدیرکل امور پایگاه های میراث جهانی کشور:

پایگاه های میراث جهانی نقش موثری در توسعه گردشگری کشور دارند

پایگاه های میراث جهانی نقش موثری در توسعه گردشگری کشور دارند
چکیده:     مدیرکل امور پایگاه های میراث جهانی کشور گفت: پایگاه های میراث جهانی نقش موثری در توسعه گردشگری کشور دارند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، فرهاد عزیزی در مراسم افتتاحیه کارگاه بین المللی یونسکو در بیستون اظهارکرد: برگزاری این کارگاه آموزشی در ادامه برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی یون... ادامه »
17
پرونده 120 اثر تاریخی برای ثبت موقت جهانی آماده شده است
چکیده:   معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آماده شدن پرونده 120 اثر تاریخی در کشور برای ثبت موقت در فهرست جهانی خبر داد و گفت: اکنون 21 اثر تاریخی در ایران در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه،  محمدحسین طالبیان در مراسم آغاز به... ادامه »
17
اطلاعیه صندوق احیاء در پاسخ به نامه برخی هنرمندان به رییس جمهور:

دعوت صندوق احیاء از هنرمندان؛ با حضور در «مسعودیه» از عمق خسارت های وارده مطلع شوید

دعوت صندوق احیاء از هنرمندان؛ با حضور در «مسعودیه» از عمق خسارت های وارده مطلع شوید
چکیده:    صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن و بناهای تاریخی و فرهنگی به منظور تنویر افکار عمومی و شفاف‌ سازی اذهان آحاد ملت ایران و جامعه هنری درمورد نامه منتسب به برخی هنرمندان درباره عمارت مسعودیه، اقدام به انتشار اطلاعیه‌ای کرد و ضمن تشریح آنچه بر این عمارت تاریخی گذشته، از هنرمندان دعوت به عمل آورد تا با بازدید از عمارت مسعودیه، ... ادامه »
17
باز سازی سه سرای تخریب شده عرصه بازار تاریخی ارومیه آغاز شد
چکیده: سه سرای « نخجوانی»، « سروش»و « مهدی زاده» واقع در عرصه بازار تاریخی ارومیه با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی بازسازی می شود. به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی كشور، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با اعلام این خبر گفت: در پی بازنگری حریم بازار تاریخی ارومیه ... ادامه »
17
چکیده: لباس نمدی بافته شده طی کارگاه آموزشی طراحی و ساخت پارچه در موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد، درروزهای 20 و 21 شهریور ماه برای عموم به نمایش در خواهد آمد. به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ پارچه نمدین این لباس حاصل تمرین و فعالیتهای خلاقانه هنرجویان کارگاهآموزشی این موزهمی باشد که در روزهای 6 و 7 شهریور ماه برگزار شده بود وپس از اتصال قطعات و طراحی و دوختآن ت... ادامه »
17
رئیس مجلس ملی فرانسه در بازدید از موزه ملی ایران:

تمدن با شکوه ایران همیشه جاوید است

 تمدن با شکوه ایران همیشه جاوید است
چکیده: رئیس مجلس فرانسه، به همراه هیات پارلمانی اين كشور از موزه ملی ایران بازدید و با بخش هاي مختلف اين موزه از نزديك آشنا شد. به گزارش روابط عمومي موزه ملي ايران، کلود بارتولونه در اين بازديد به تمجيد از شكوه و عظمت تمدن ايراني پرداخت. رئیس مجلس فرانسه در پایان بازدید در دفتر یادبود موزه ملی ایران  چنین نوشت: از شکوه هنری تخت جمشید  تا ... ادامه »
16
همزمان با انتخاب سازمان میراث به عنوان دستگاه برتر کشوری انجام شد:

پیام تبریک مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق احیاء به دکتر سلطانی فر

پیام تبریک مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق احیاء به دکتر سلطانی فر
چکیده: مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره، مدیران و کارکنان صندوق احیاء صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، در پیامی انتخاب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عنوان دستگاه برتر کشور به دکتر مسعود سلطانی‌فر معاونرئیسجمهورورییس این سازمانتبریک گفتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در متن این پیام آمده است: جناب آقای ... ادامه »
16
کارگاه آموزشی نقش موزه در یادگیری درس تاریخ، در موزه ملی ایران برگزار شد
چکیده: در راستای تفاهم نامه همکاری بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت آموزش و پرورش که در سال 1393 به امضا رسید، کارگاه آموزشی نقش موزه در یادگیری درس تاریخ پایه دهم، مقطع دوم متوسطه، برای دبیران و معلمان تاریخ سراسر کشور برگزار شد. به گزارش روابط عمومي موزه ملي ايران، در ابتدای این کارگاه دکتر عباس پرتوی مقدم، سرگروه تالیف کتب درسی از... ادامه »
15
عکاسی، شناسایی و ثبت پرنده سسک بیدی سبز در مجموعه سعدآباد
چکیده: پرنده سسک بیدی سبز برای اولین بار در باغ موزه سعدآباد مشاهده و عکاسی شد. به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد؛ قاسم چابک از پرسنل مجموعه سعدآباد موفق به عکاسی از گونه ای با ارزش از یک پرنده با نام سسک بیدی سبز شد. بنا بر این گزارش، سسک بیدی سبز یک گونه از پرندگانی است که در مناطق جنگلی شمال کشور زادآوری دارد و این روزها در حال مهاجرت به سمت مناطق... ادامه »
15
 مدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسکو در تهران از مدیر مجموعه سعدآباد تقدیر کرد
چکیده:  در نشستی صمیمانه استر کیش لاروش، مدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، از مهندس موسوی مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تقدیر کرد. به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ در این نشست که در دفتر مدیریت مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با حضور لاروش، مدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسکو، مهندس موسوی مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، عباس هدایتی... ادامه »
15
چکیده: اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین به زودی لیستی از بناهای تاریخی قابل واگذاری این استان را به صندوق احیاء، اعلام می کند.    در پایان یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم محمدرضا پوینده، مدیر عامل صندوق احیاء و غلامعلی دهقان عضو هیئت مدیره این صندوق با دعوت محمد علی حضرتی ها، مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین از کاروانسرای حاج موسی وز... ادامه »
15
در جریان یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم مطرح شد

پیشنهاد عضو هیات مدیره صندوق احیاء برای احیاء کاروانسراهای مسیر جاده ابریشم

چکیده: عضو هیات مدیره صندوق احیاء در نشست تخصصی «نقش شهروندان برای صلح» که در جریان یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم برگزار شد بر نقش میراث فرهنگی و احیاء بناهای تاریخی تاکید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) در جریان برگزاری یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم در یک پنل تخصصی نقش شهروندان برای صلح مطرح مطرح ... ادامه »
15
انتشار کتاب کرفتو بوم زمان ،بررسی نقوش صخره ای
چکیده: کتاب کرفتو بوم زمان ،بررسی نقوش صخره ای توسط پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری منتشر شد.  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری ، این کتاب که به قلم طاهر ،اکام و سوران قسیم به رشته تحریر در آمده  به بررسی نقوش صخره ای غار کرفتو کردستان پرداخته است.  در دیباچه این کتاب آمده است:مدارک باستان شناسی نشان می دهند که غارها حدا... ادامه »
15
ابراز تمایل سفیر هند برای ارتباط بیشتر و همکاری دو جانبه با صندوق احیاء
چکیده: سفیر هند در تهران در حاشیه یازدهمین اجلاس جهانی شهرداران جاده ابریشم که در مجموعه تاریخی سعدالسلطنه قزوین برگزار شد، در دیدار با مدیرعامل صندوق احیاء از علاقه خود برای ارتباط بیشتر با این مجموعه و زمینه سازی جهت همکاری های دو جانبه در خصوص احیاء بناهای تاریخی خبر داد. به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء (صابتا) محمدرضا پوینده در ابتدای این دیدار گفت:... ادامه »
15
سفیر یونسکو در ایران اعلام کرد

امضای 8 تفاهم نامه برای احیاء جاده ابریشم

امضای 8 تفاهم نامه برای احیاء جاده ابریشم
چکیده: سفیر یونسکو در ایران گفت: احیای جاده ابریشم به عنوان میراث و ارزش مشترک برای توسعه پایدار منجر به امضای 8 تفاهم نامه شده است، هدف اصلی ما توسعه محلی و فرا ملی جاده ابریشم است که در این میان با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران تفاهم کردیم. به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء (صابتا)، «استر کیش لاروش»، سفیر و مدیر منطقه‌ای یونسکو در... ادامه »
15
راه جهانی شدن از جاده ابریشم می‌گذرد
چکیده: مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، راه توسعه و جهانی شدن را به جاده ابریشم مربوط دانست و افزود: راه ابریشم نماد صلح، پیشرفت و تبادلات دوستانه برای کشورهای این حوزه است. به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء، «محمدرضا پوینده» که ظهر روز یک‌شنبه (14 شهریور) در مراسم اختتامیه یازدهمین اجلاس جاده ابریشم در قز... ادامه »
15
کارگاه آموزشی بین المللی «مدیریت گردشگری پایدار در محوطه‌های جهانی» برگزار می‌شود
چکیده: کارگاه آموزشی  بین المللی با عنوان «مدیریت گردشگری پایدار در محوطه های میراث جهانی ایران »  از 17 تا 20 شهریور ماه در در هتل لاله بیستون برگزار می‌شود. مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون با اعلام این خبر گفت : این کارگاه با حضور استر کیش لاروش مدیر منطقه ای یونسکو  در تهران، معاون سفیر اسپانیا، نماینده وزارت فرهنگ و آمو... ادامه »
صفحه 9 از 1605اولین   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   آخرین   
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

بیشترین مجوز مشاغل خانگی گناباد را میراث‌فرهنگی صادر کرده است

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گناباد از صدور 39 مجوز مشاغل خانگی در قالب پشتیبا...