ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

استانها

04
ورود بیش از ۱۱ میلیون زائر به مشهد در سه ماهه تابستان 96
چکیده: مدیر‌کل هماهنگی امور رفاهی زائران استانداری خراسان‌رضوی از ورود 11میلیون و 42هزار و 390 نفر در سه ماهه تابستان سال جاری به مشهد خبر داد. ادامه »
04
تور بازدید از آیین‌های عاشورایی در نیشابور برگزار می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیشابور با اشاره به برنامه‌های هفته گردشگری در این شهرستان گفت: «زنگ گردشگری همزمان با هفته گردشگری و روز جهان‌گردی در دبیرستان خیام نیشابور نواخته می‌شود.» ادامه »
04
کاوش‌های باستان‌شناسی هگمتانه به فصل بیستم رسید
چکیده: بیستمین کاوش باستان‌شناسی هگمتانه در قالب خوانا‌سازی برج و باروهای هگمتانه در حال انجام است. ادامه »
04
ساخت زائرسرای امامزادگان فردوس آغاز شد
چکیده: عملیات اجرایی احداث زائرسرای امامزادگان فردوس با حضور مسئولان این شهرستان درزمینی به مساحت 1700 متر‌مربع آغاز شد. ادامه »
04
تدوین طرح شناسه‌گذاری تجهیزات صنایع‌دستی با فناوری  NFC در استان ایلام
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام از تدوین تدوین طرح شناسه‌گذاری تجهیزات صنایع‌دستی با فناوری  NFC در استان ایلام خبر داد . ادامه »
04
گسترش همکاری‌های صندوق احیا و مسئولان خراسان‌رضوی برای احیا و بهره‌برداری از اماکن فرهنگی‌تاریخی
چکیده: مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، دوشنبه 3 مهر در سفر به خراسان‌رضوی، در دیدارهای جداگانه با معاون سیاسی‌امنیتی خراسان‌رضوی، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان و تعدادی از اعضای شورای شهر مشهد بر لزوم گسترش همکاری‌ها برای احیا و بهره‌برداری از اماکن فرهنگی‌تاریخی  تأکید کرد. ادامه »
04
نخل‌گردانی آیین کهن عاشورایی خراسان‌جنوبی
چکیده:  نخل‌بندی و نخل‌گردانی از آیین‌های کهن عاشورایی است که در اکثر شهرها و روستاهای استان خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود. ادامه »
03
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی استان مرکزی معرفی شد
چکیده: مراسم معارفه، محسن کریمی سرپرست جدید معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی امروز دوشنبه 3 مهر برگزار شد. ادامه »
03
برنامه‌های هفته گردشگری خراسان‌رضوی اعلام شد
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی امروز دوشنبه 3 مهر 96 در نشست خبری برنامه‌های هفته گردشگری و روز جهانی جهان‌گردی در خراسان‌رضوی را تشریح کرد. ادامه »
03
عملیات زیرساختی و مرمتی صورت‌گرفته در 2 سال اخیر در بازار تاریخی تبریز بی‌سابقه بوده است
چکیده: مدیر پایگاه میراث جهانی بازار تبریز گفت: «ایجاد و توسعه زیرساخت‌های بازار تاریخی تبریز با وجود مشکلات و موانع بی‌شمار موجود با جدیت در حال پیگیری و انجام است.» ادامه »
03
پایان مرمت بام بازار تاریخی قیصریه و مرمت کاروانسرای تاریخی وزیر در قزوین
چکیده: به‌دنبال اجرای پروژه‌های مرمت و احیای بناهای تاریخی از سوی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین، بام کاروانسرای تاریخی وزیر سامان‌دهی و مرمت شد. ادامه »
03
باغ قاجاری منشی‌باشی شیراز در دست مرمت است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: «بخش‌هایی از باغ تاریخی منشی‌باشی در شهر شیراز  با  اختصاص اعتباری بالغ بر 800میلیون ریال، در دست مرمت است.» ادامه »
03
با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی استان مرکزی انجام شد

نصب کاشی ماندگار بر سردر خانه محمد‌محسن سوری در اراک

نصب کاشی ماندگار بر سردر خانه محمد‌محسن سوری در اراک
چکیده: در مراسمی با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی و معاونان این اداره‌کل، امروز دوشنبه 3 مهر، کاشی ماندگار بر سردر خانه استاد محمد‌محسن سوری در اراک نصب شد. ادامه »
03
بازارچه تاريخی ركن‌آباد ميبد احیا و بازآفرینی می‌شود
چکیده: با مشارکت اداره میراث‌فرهنگی و دهیاری روستای تاریخی رکن‌آباد بازارچه تاريخی این روستا احیا و بازآفرینی می‌شود. ادامه »
03
قطار گردشگری هزارویک‌شب وارد یزد شد
چکیده: دهمین قطار گردشگری امروز دوشنبه 3 مهر 96 وارد شهر تاریخی جهانی یزد شد. ادامه »
03
رونق کارگاه‌های حوله‌بافی در شهرستان بیرجند
چکیده: از ابتدای سال 96 تا کنون اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بیرجند با همکاری بخشداری مرکزی اقدام به برگزاری دوره آموزش صنایع‌دستی با الویت رشته‌‎های بومی از جمله حوله‌بافی در روستاهای بخش مرکزی شهرستان کرده است. ادامه »
03
افتتاح نمایشگاه «آیینه و شهادت» به‌مناسبت هفته دفاع‌مقدس در موزه آیینه و روشنایی یزد
چکیده: نمایشگاه «آیینه و شهادت» به‌مناسبت هفته دفاع‌مقدس در موزه آیینه و روشنایی یزد با حضور جمعی از مسئولان استانی افتتاح شد.  ادامه »
03
مرمت و سامان‌دهی پل صفوی بیستون آغاز شد
چکیده: مدیر پایگاه تاریخی و جهانی بیستون از مرمت و سامان‌دهی پل صفوی بیستون خبر داد و گفت: «مرمت و سامان‌دهی پل صفوی بیستون به‌عنوان یکی از آثار ارزشمند این شهر در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر مرمت بخش‌هایی از این پل تاریخی آغاز شده است.» ادامه »
03
پروژه‌های گردشگری اصفهان تحت حمایت ستاد رفع موانع توسعه بنگاه‌های کوچک قرار می‌گیرد
چکیده: معاون سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان از موافقت استاندار اصفهان برای حمایت از پروژه‌های گردشگری استان در راستای رفع موانع توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی خبر داد. ادامه »
03
علم‌گردانی رسم کهن خراسان‌جنوبی
چکیده: علم‌گردانی از جمله مراسم عزاداری در استان خراسان‌جنوبی است كه در زمان‌های بسیار دور برای فوت اشخاص مهم انجام می‌شده است و بعدها كه اعتقادات مذهبی‌اسلامی شكل می‌گیرد این رسم نیز رنگ و شكل مذهبی گرفته و به صورت یكی از شیوه‌های عزاداری در ماه محرم اجرا می‌شود.  ادامه »
صفحه 2 از 502ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها