چهارشنبه 04 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

استانها

10
چکیده:   در گردهمايي كه همکاری انجمن ايكوموس و اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گراش در خانه تاريخي سعادت این شهرستان و در قالب مجموعه خونه كديم ٢ برگزار شد  ، از افراد قديمي و كساني كه به نوعي اطلاع از بازيهاي سنتي و محلي شهرستان گراش داشتند دعوت به عمل آمد تا در خصوص این بازی ها اطلاعاتی را در اختیار مردم قرار دهند .&n... ادامه »
10
آبشار پل دارمهر یکی از جاذبه های طبیعی بوانات
چکیده: وجود آبشار های متعدد در مسیر رودخانه اعظم بوانات، حضور گردشگران زیادی را در این شهرستان باعث شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس  شهرستان بوانات در دامنه رشته کوههای زاگرس مرکزی ایران در مجاورت کویر مرکزی ایران با آب و هوای متنوع کوهستانی و نیمه کوهستانی و بیابانی دارای طبیعت بسیار زیبا همراه با چشم... ادامه »
10
چکیده:   رئیس ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر خراسان شمالی بر لزوم برندسازی برای توسعه گردشگری و جذب گردشگر استان تأکید کرد . به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی، آدینه محمد سویدانلویی با اشاره به‌ضرورت توسعه گردشگری در این استان گفت: برای تحقق این مهم باید همه دستگاه‌های اجرایی پای‌ک... ادامه »
10
راهنمایان افتخاری در ایج استهبان
چکیده: شهر ایج با پیشینه تاریخی و همچنین جاذبه های گردشگری فراوان ازجمله تفرجگاه بندره ، تفرجگاه چشمه براق ، سد رودبار ، امامزاده شهباز و .. یکی از شهرهای توریستی استهبان به شمار می آید . به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس شهرستان ایج دارای دو اثر شاخص تاریخی بنام گنبد چهار طاقی و مسجد سنگی است که همه ساله در ایام نورو... ادامه »
10
چکیده: معاون گردشگری استان همدان با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی آمار بازدید مسافران نوروزی از اماکن تاریخی و گردشگری استان گفت: همزمان با تعطیلات نوروزی تا کنون ۳۶۷ هزار و ۲۷ نفر مسافر از اماکن گردشگری استان همدان بازدید کردند. علی خاکسار اظهار داشت: از 26 اسفند ماه سال گذشته تا هشتم فروردین ماه جاری 367 هزار و 27 نفر از اماکن گردشگری همدان بازدید داشته&zwn... ادامه »
10
چکیده: معاون فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان گفت: هم‌زمان با آغاز سفرهای نوروزی تا هشتم فروردین ماه ۱۱۳ هزار و ۲۰۴ نفر مسافر در اماکن اقامتی شهر همدان اسکان داده شده‌اند. محمدرضا بیاناتی اظهار داشت: از 28 اسفند ماه تا هشتم فروردین ماه 28 هزار و 268 خانوار در قالب 113 هزار و 204 نفر در اماکن اقامتی همدان اسکان داده شده‌اند.وی افزود: روز هشتم... ادامه »
10
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همدان با اشاره به اسکان ۱۳۴ هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی استان گفت: میزان اسکان مسافران نوروزی در استان نسبت به سال گذشته ۶ درصد افزایش یافته است. علی مالمیر اظهار داشت: از 26 اسفند ماه تا هشتم فروردین ماه 134 هزار و 556 نفر در اماکن اقامتی استان همدان از جمله هتل‌ها، مهمانپذیرها و سایر مراکز اقا... ادامه »
10
چکیده: ملایری ها  این روزها به بهانه از راه رسیدن نوروز شاهد شور و نشاط خاصی در سطح شهر هستند . سرپرست میراث فرهنگی ملایر با عنوان این خبر گفت :  با همکاری اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و اداره ورزش و جوانان و هیئت موتور سواری شهرستان ملایر کارناوال  اتومبیل های کلاسیک و قدیمی در روز هفتم فروردین برگزار شد . بهاری در این زمینه افزود: این ... ادامه »
10
بافته هاي معدن نمك چهرآباد
چکیده: بافته هاي مكشوفه از معدن نمك كه بيشتر متعلق به دوره هاي هخامنشيي و ساساني هستنداز ارزشمندترين اشيايي به دست آمده از معدن چهرآباد محسوب مي شوند. چرا كه در كمتر محوطه باستاني بافته هاي تاريخي با چنين كيفيت و حفظ شدگي و تعداد زياد ديده مي شود. اين بافته ها از نظر ابعاد و اندازه ، بافت ، طرح ، نقش و جنس تنوع فراواني داشته و آگاهي هاي زيادي از صنعت بافن... ادامه »
10
چکیده: معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: مشکل اشتغال استان گلستان با جذب سرمایه گذار حل می‌شود. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل، علی اصغر طهماسبی در بازدید از دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان اظهار داشت: خدمات‌رسانی به سفرهای مردمی هزینه‌های خاکستری دارد که دیده نمی‌شود. وی افزود: فعلان ستاد... ادامه »
10
چکیده: مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: آمار اقامت مسافران فرهنگی و غیر فرهنگی در مدارس استان گلستان رشد 40 درصدی را به نسبت سال گذشته نشان می دهد. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل محمدرضا وطنی، در حاشیه بازدید معاون سیاسی-امنیتی استاندار گلستان از ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان اظهار داشت: در مجموع در استان گلستان 18 پایگاه اسکا... ادامه »
10
چکیده: مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: از 27 اسفند تا هشتم فروردین امسال 156 هزار و 468 مسافر به پایگاه های هلال احمر استان گلستان مراجعه کرده اند. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل، حسین احمدی، در بازدید معاون سیاسی-امنیتی استاندار گلستان از ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان اظهار داشت: در این ایام همچنین 229 هزار و 782 بروشور... ادامه »
10
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: بر اساس آمارها در ایام نوروز تا کنون به نسبت سال گذشته 76 درصد ماندگاری مسافر را داریم. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل، ابراهیم کریمی، در بازدید معاون سیاسی-امنیتی استاندار گلستان از ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان اظهار داشت: تا کنون 315 هزار و 366 نفر در استان گلستان... ادامه »
10
ناظر ملی ستاد هماهنگی خدمات سفر از دزفول بازدید کرد
چکیده: ناظر ملی ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور از شهرستان دزفول بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی خدمات سفر خوزستان، دکتر ولی تیموری ظهر امروز از شهرستان دزفول و نحوه خدمات رسانی به گردشگران در این شهرستان بازدید کرد. بر اساس این گزارش، مدیر کل نظارت معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن بازدید از آثار تاریخی دزفول از سیا... ادامه »
10
چکیده:   معاون دفتر تسهیلات و تامین منابع  معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور  امروز نهم فروروین ماه هم زمان با بازدید از تاسیسات گردشگری همدان گفت :  خدمات رسانی در زمینه اسکان و اقامت گردشگران و مسافران نوروزی در همدان مطلوب است به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همدان معاون گردشگ... ادامه »
10
چکیده:   ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان مانند دیگر استان های کشور از 25 اسفند ماه آغاز به کار کرد ؛ برای فعالیت ستاد خدمات سفر سازمان‌های زیادی از جمله شهرداری و فرمانداری‌ها و سازمان میراث فرهنگی،... کمک می‌کنند. پیش‌بینی افزایش 20 درصدی ورود مسافران به همدان برای نوروز سال جاری   معاون عمرانی استاندار همدان پیش&zw... ادامه »
10
چکیده: مدير كل میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگري  همدان از نهايي شدن كانديداتوری لالجین به‌عنوان شهر جهانی سفال در شورای جهانی صنایع‌دستی خبر داد. علي مالمير اظهار داشت: شهر لالجین همدان برای سفال منحصربه فردش و مشهد نیز برای سفال و سنگ‌های قیمتی، برای ثبت بین‌المللی در شورای جهانی صنایع‌دستی کاندیدا شدند.وی عنوان کرد: این م... ادامه »
10
چکیده:   دبير اجرايي ستاد هماهنگي خدمات سفر استان يزد از رشد شصت درصدي حضور گردشگران نوروزي در نيمه اول تعطيلات نوروز ‎9‎5 و همزمان با آغاز جشنواره خوش آمد در شهر تاريخي يزد خبر داد. به گزارش روابط عمومي، امورفرهنگي و اجتماعي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد محمدمهدي شرافت در اين خصوص گفت: اين آمار و افزايش بازديدها نشا... ادامه »
10
چکیده: شهر کازرون بعنوان یک شاه راه ارتباطی در مسیر استانهای همجوار با آب و هوایی معتدل و آثار تاریخی برجسته به همراه جاذبه های طبیعی و رودهای پر آب ،با نام اوران مشاهیر علمی و ادبی همواره مورد توجه ویکی از مقصدهای گردشگران محسوب می گردد . به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس به همین سبب و در پی استقبال هموطنان از این ش... ادامه »
10
چکیده: دبیر ستاد نوروزی شهرستان شوشتر گفت: ورود میهمانان نوروزی به شوشتر تا پایان وقت هشتم فروردین از مرز 440 هزار نفر گذشت. به گزارش روابط عمومی ستاد هماهنگی خدمات سفر خوزستان، علی محمد چهار محالی گفت: بر اساس آمارگیری های انجام شده ورودی گردشگران تا پایان وقت روز هشتم فروردین ماه به شوشتر 440 هزار نفر بوده و این آمار به شدت در حال افزایش است. وی تاکید... ادامه »
صفحه 335 از 438ابتدا   قبلی   330  331  332  333  334  [335]  336  337  338  339  بعدی   انتها