یکشنبه 03 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

استانها

16
نمايش توانمندي‌هاي صنايع‌دستي يزد در کاخ سعدآباد
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان يزد در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: هفته فرهنگي استان يزد از 16 تا 22 مهرماه سال 90 به ميزباني مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد عصر امروز آغاز به کار مي‌کند. «محمد بهشتي‌نژاد» افزود: استان يزد در قالب 33 غرفه توانمندي‌هاي خود را در عرصه‌هاي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به نمايش مي‌گذارد. ا... ادامه »
12
برگزاري هفته‌هاي فرهنگي زمينه‌ساز جذب گردشگران است
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، استاندار گيلان اظهار داشت: خطه سرسبز و شهيدپرور گيلان در طول تاريخ همواره نقش آفرين رويدادها و افتخارات بوده است، دلبستگي به اهل‌بيت(س) ‌و دلدادگي به خاندان عصمت و طهارت از آل‌بويه تا صفويه چنان در اين منطقه بي‌بديل و سرسبز خودنمايي مي‌کند که تشيع علوي به واسطه عشق و ايمان عميق مردمانش زمينه بسط و نفوذ تا سرزمين‌هاي دور ر... ادامه »
12
نمايشگاه هفته فرهنگي بوشهر در ارگ آزادي افتتاح شد
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري بوشهر در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر تصريح کرد: هفته فرهنگي استان بوشهر از يکشنبه دهم تا جمعه پانزدهم مهرماه در مجموعه فرهنگي ارگ آزادي برپا است. «احمد دشتي» هدف از برگزاري اين هفته فرهنگي را به نمايش گذاشتن آداب و رسوم و نحوه زندگي مردم استان بوشهر و هويت فرهنگي آنان عنوان کرد و گفت: ... ادامه »
12
استقبال گردشگران ايراني و خارجي از نمايشگاه فرهنگي استان مرکزي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، نمايشگاه هفته‌فرهنگي استان مرکزي در تهران که از 3 تا 8 شهريور با حضور مديران‌کل و هنرمندان استان مرکزي آغاز شد با استقبال بي‌نظير خارجي‌‌ها روبرو شد. جشنواره‌ اقوام ايراني در تهران که با اجراي موسيقي «فولکلوريک» گروه‌هاي هنري هالاي و اجراي چگورنوازي، مراسم کوسه‌ناقالدي و نقالي همراه بود مورد توجه مردم خصوصا گردشگران ... ادامه »
05
نماد فرهنگ و تاريخ پايتخت ميزبان هنرمندان صنايع‌دستي کرمانشاه
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان کرمانشاه در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين خبر گفت: در هفته فرهنگي اين استان بيش از 20 غرفه به منظور معرفي هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي کرمانشاه داير مي‌شود. «نصرت‌الله سپهر» با اشاره به اينکه توليدات هويت‌دار و سنتي اين استان در کاخ گلستان عرضه مي‌شود، افزود: توليداتي از جمله منبت، معرق، سفال، گليم، گيوه، نمد، موج، ... ادامه »
05
کاخ گلستان ميزبان هنرآفريني صنعتگران مهد صنايع‌دستي کشور
چکیده: «احمد اديب» در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر گفت: هفته فرهنگي استان اصفهان از روز گذشته آغاز و تا 8 مهرماه ادامه دارد. او اضافه کرد: معرفي فرهنگ، آداب، رسوم و نحوه زندگي مناطق مختلف استان اصفهان هدف اصلي برگزاري اين هفته فرهنگي است. معاون صنايع‌دستي اين استان ادامه داد: در کنار معرفي ويژگي‌هاي منحصر به فرد فرهنگي اصفها... ادامه »
05
افتتاح هفته فرهنگي استان مرکزي در سعدآباد
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، «محمدحسين فراهاني» مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در اين مراسم ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس با اشاره به ظرفيت‌هاي استان‌هاي مختلف کشور در حوزه‌هاي فرهنگي و گردشگري گفت: استان مرکزي جنس فرهنگي ديگري دارد، چراکه زادگاه رهبر کبير انقلاب است و از اين رو سرزمين خورشيد نام گرفته است. او با بيان اينکه ... ادامه »
04
برگزاري هفته فرهنگي کرمان در کاخ موزه سعدآباد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، «هادي ايرانمنش» سرپرست اداره کل ميراث‏فرهنگي، صنايع‏دستي و گردشگري استان کرمان با اعلام اين خبر گفت: اين هفته در راستاي معرفي و پاسداشت ظرفيت‏هاي فرهنگي، تاريخي و گردشگري استان پهناور کرمان برپا خواهد شد. او با اشاره به اينکه سازمان جهاني جهانگردي شعار «گردشگري پيوند دهنده فرهنگ‏ها» را براي سال جاري برگزيده است، افزود... ادامه »
03
تجليل از استادان برتر هنرهاي سنتي در هفته فرهنگي استان مرکزي
چکیده: «قاسم کاظمي» در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، افزود: هفته فرهنگي استان مرکزي از امروز يکشنبه سوم تا جمعه هشتم مهرماه در مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد برپا است. او هدف از برگزاري اين هفته فرهنگي را به نمايش گذاشتن آداب و رسوم و نحوه زندگي مردم استان مرکزي و هويت فرهنگي آنان عنوان کرد و گفت: به همين منظور برگزاري برنامه‌هاي متنوع در دستور کار... ادامه »
03
اجراي نمادين رزم رئيسعلي دلواري در هفته فرهنگي بوشهر
چکیده: «احمد دشتي» در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر هفته فرهنگي استان بوشهر را بهترين فرصت براي معرفي ظرفيت‌هاي گردشگري، تاريخي، فرهنگي و طبيعي اين استان دانست. او با اشاره به برپايي هفته فرهنگي استان از نهم تا پانزدهم مهرماه در ارگ آزادي ادامه داد: ارائه اقلام تبليغاتي با هدف معرفي ظرفيت‌هاي گردشگري موجود در استان از بخش‌هاي اين برنام... ادامه »
03
ارگ آزادي ميزبان هفته فرهنگي استان لرستان
چکیده: «محمد رحم‏دل»در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، اين خبر را اعلام کرد و اظهار داشت: اين اقدام دراستاي معرفي توانمندي‏هاي استان‏ در حوزه‏هاي ميراث‏فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و آواهاي بومي محلي صورت گرفته است. اين مقام مسوول ادامه داد: در زمان ياد شده هنرمندان برجسته استان در 35 غرفه نمايشگاهي حضور يافته و به معرفي داشته‏هاي ارزشمند استان مي‏پردازند.... ادامه »
03
عرضه گران‌ترين شيريني محلي ايران در سعدآباد
چکیده: معاون گردشگري استان مرکزي در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با بيان اين مطلب تصريح کرد: با کيفيت‌ترين سوغات محلي شهر نراق محصولي است به نام جوزقند که در گذشته از اين محصول به دليل بالا بودن ميزان کالري و حجم کم به عنوان جيره‌جنگي استفاده مي‌کردند. «مجتبي رضواني» ادامه داد: در راستاي توسعه و ترويج صنعت گردشگري شهر نراق در کنار مرمت، ساماندهي و باز... ادامه »
03
دستبافته‌هاي داري شيراز در سعد آباد پهن مي‌شود
چکیده: معاون صنايع‌دستي فارس در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: هنرمندان صنايع‌دستي اين استان در قالب هفت غرفه توليدات بومي خود را در هفته فرهنگي اين استان معرفي مي‌کنند. «حبيب شهبازي» با اشاره به اينکه هنرمندان شاخص براي حضور در اين نمايشگاه انتخاب شده‌اند، ادامه داد: نگارگري، مصنوعات چرمي، تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي، خا... ادامه »
01
مجلس از هنرمندان عرصه صنايع‌دستي حمايت مي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي خراسان رضوي، عضو کميسيون فرهنگي و اجتماعي مجلس شوراي اسلامي ضمن ابراز خرسندي از نحوه اجراي جشنواره هفته خراسان رضوي حفظ غناي فرهنگ بومي را از اولويت‌هاي کارهاي فرهنگي دانست و تصريح کرد: هر کجا هنرمندان نياز به قانون داشته باشند مجلس حمايت‌هاي لازم را انجام مي‌دهد. او تصريح ... ادامه »
01
تداوم برگزاري هفته‌‌هاي فرهنگي در ساير استان‌ها
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان‌رضوي نماينده مردم تربت‌حيدريه در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه چنانچه روي فرهنگ اقوام اقدامي صورت نگيرد آن فرهنگ محو خواهد شد، افزود: بايد تلاش کرد اينگونه جشنواره‌ها در راستاي حفظ فرهنگ ايراني و آداب و سنن اقوام ايراني پايدار باشند. حجت‌الاسلا... ادامه »
01
نواها و آواهاي آئيني معنوي محور هفته فرهنگي استان مرکزي
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر تصريح کرد: هفته فرهنگي استان مرکزي از يکشنبه سوم تا جمعه هشتم مهرماه در مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد برپا مي‌شود. «محمدحسين فراهاني» هدف از برگزاري اين هفته فرهنگي را به نمايش گذاشتن آداب و رسوم و نحوه زندگي مردم استان مرکزي و هويت فرهنگي آنان... ادامه »
01
بازديد رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي از نمايشگاه هفته فرهنگي استان‌ها
چکیده: رئيس‌سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در حاشيه اين بازديد در گفت‌وگو با ميراث‌‌آريا (chtn)، برگزاري هفته‌هاي فرهنگي را برجسته کردن ظرفيت‌هاي فرهنگي استان‌ها با اقليم‌هاي مختلف در سطح کشور دانست و افزود: برگزاري اين هفته‌ها علاوه بر معرفي، آشنايي بيشتر مردم با فرهنگ، آداب و رسوم و صنايع‌دستي به منظور حمايت از عرضه و توليدات صنايع‌دستي صورت ... ادامه »
01
مراسم گراميداشت ثبت ملي منظومه حيدربابا برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، به نقل‌ از روابط‌ عمومي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي ثبت اين منظومه در فهرست آثار ملي به مناسبت روز بزرگداشت استاد شهريار و روز شعر و ادب‌فارسي گرامي داشته شد. «اصغر فردي» شهريارشناس برجسته به عنوان سخنران تخصصي در زمينه اشعار و سروده‌هاي اين شاعر جهاني حضور داشت. همچنين در حاشيه اين بزرگداشت، ... ادامه »
01
استقبال گسترده از هفته فرهنگي قزوين در پايتخت
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قزوين، «اسدالله بيرانوند» مديرکل ميراث‌فرهنگي اين استان با اعلام اين خبر گفت: برگزاري هفته‌ فرهنگي استان‌هاي کشور در پايتخت که بزرگترين بازار هدف گردشگري براي استان قزوين به شمار مي‌رود مي‌تواند فرصت مناسبي براي معرفي ظرفيت‌هاي گردشگري استان‌ها به هم... ادامه »
31
برگزاري هفته‌هاي‌ فرهنگي از ضروريات سازمان ميراث‌فرهنگي است
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا (chtn)، اظهار داشت: يکي از وظايف سازمان ميراث‌فرهنگي معرفي قابليت‌ها و ظرفيت‌ها است که هر سال بخشي از اعتبارت سالانه سازمان در اين زمينه هزينه مي‌شود. او خاطرنشان کرد: تا کنون بيشتر اقدامات انجام گرفته در راستاي معرفي قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي استان در سه حوز... ادامه »
صفحه 335 از 336اولین   قبلی   327  328  329  330  331  332  333  334  [335]  336  بعدی   آخرین