چهارشنبه 04 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

استانها

02
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان‌شرقی خبر داد

سفر کارشناسان معاونت‌های سازمان میراث‌فرهنگی به تبریز

سفر کارشناسان معاونت‌های سازمان میراث‌فرهنگی به تبریز
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از سفر گروه کارشناسی متشکل از نمایندگان معاونت‌های تخصصی سازمان میراث‌فرهنگی به‌منظور بررسی پنج محور گردشگری این استان خبر داد. ادامه »
02
مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان در نشست کمیته میراث‌فرهنگی فریدون‌شهر تأکید کرد

کاهش آسیب‌های متوجه میراث‌فرهنگی در اصفهان با تکیه بر انجمن‌ها

کاهش آسیب‌های متوجه میراث‌فرهنگی در اصفهان با تکیه بر انجمن‌ها
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان، در نشست کمیته میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان فریدون‌شهر، گفت: «باید بکوشیم با تکیه بر انجمن‌های میراث‌فرهنگی تهدیدهای مربوط به این عرصه را در غرب استان اصفهان کاهش دهیم.» ادامه »
02
سرپرست معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فارس معرفی شد
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس در حکمی، سرپرست معاونت صنایع‌دستی این استان را منصوب کرد. ادامه »
02
آرامگاه حکیم اسرار به‌عنوان مرکز تحقیقات حکیم‌شناسی معرفی می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سبزوار از موافقت برای امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه حکیم سبزواری و میراث‌فرهنگی به‌منظور بهره‌برداری از آرامگاه حکیم اسرار به‌عنوان مرکز تحقیقات حکیم‌شناسی و موزه فلسفه خبر داد. ادامه »
02
تأکید استاندار گیلان بر متناسب‌سازی یادمان شهدای گمنام با فرهنگ بومی
چکیده: استاندار گیلان، با تأکید بر استفاده از طرح‌های ساده و ماندگار در ساخت یادمان شهدای گمنام، گفت: «توجه شود تا این یادمان‌ها متناسب با فرهنگ بومی مناطق استان ساخته شوند.» ادامه »
02
یک دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در شیراز منحل شد
چکیده: شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی گشت جهان متین در شیراز منحل شد. ادامه »
02
بهره‌برداری از اولین محوطه‌ گردشگری خوزستان در شوشتر
چکیده: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان از بهره‌برداری از نخستین محوطه‌ گردشگری خوزستان در شهرستان شوشتر خبر داد. ادامه »
02
سمنان میزبان جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری می‌شود
چکیده: سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان گفت: «استان سمنان از یکم تا سوم شهریور امسال میزبان جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری است.» ادامه »
02
آموزش، نخستین گام توسعه‌ گردشگری روستایی است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان آموزش را نخستین گام توسعه‌ گردشگری روستایی دانست و گفت: «برنامه‌های آموزشی در زمینه‌ تولید و اشتغال در روستاهای هدف گردشگری خوزستان در حال انجام است.» ادامه »
02
رشد 214درصدی گردشگران خارجی در شهرستان فردوس
چکیده: سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فردوس، امروز 2 مرداد 96، از رشد 214درصدی گردشگران خارجی در سه ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد. ادامه »
02
بازدید مدیرعامل صندوق احیا از نمایشگاه بین‌المللی الکامپ تهران
چکیده: مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره صندوق احیای بناهای تاریخی و فرهنگی با هدف آشنایی با فناوری‌های نوین از بیست‌و‌یکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ تهران بازدید کرد. ادامه »
02
با تلاش يگان حفاظت ميراث‎فرهنگی زنجان

ظرف برنجی دوران سلجوقی از چنگ قاچاقچيان درآمد

ظرف برنجی دوران سلجوقی از چنگ قاچاقچيان درآمد
چکیده: ظرف برنجی بسيار ارزشمند متعلق به دوره سلجوقی توسط مأموران يگان حفاظت میراث‌فرهنگی اداره‌كل ميراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان و با همکاری مأموران آگاهی این استان از چنگ قاچاقچيان درآمد. ادامه »
02
وضعیت حفاظتی محوطه باستانی شهر یری جای نگرانی ندارد/ سنگواره‌‌ها مستند‌نگاری شده‌اند و سرقت آن‌ها امکان‌پذیر نیست
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل گفت: «وضعیت حفاظتی شهر یری جای نگرانی ندارد و پایگاه دائمی حفاظت از میراث‌فرهنگی به‌صورت شبانه‌روزی در این شهر مستقر است و شرایط مجموعه از حیث فنی تثبیت شده است.» ادامه »
02
گلستان با آمادگی کامل به میزبانی دو جشنواره بزرگ فرهنگی و گردشگری می‌رود + تصاویر
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان ‌گلستان، در نشست با اصحاب رسانه  ــ اعم از صداوسیمای مرکز گلستان، خبرگزاری‌ها، نشریات و عکاسان ــ  که پیش‌ازظهر امروز 2 مرداد 96 در اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان برگزار شد، گفت: «استان گلستان با آمادگی کامل به‌میزبانی دو جشنواره بزرگ فرهنگی و گ... ادامه »
02
ایجاد 140هزار شغل پایدار در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در سال جاری
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، در حاشیه بازدید از عمارت خسروآباد سنندج، در جمع خبرنگاران تأکید کرد که می‌توان در سال 96 با تمرکز بر روستاها نزدیک به 140هزار شغل در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی ایجاد کرد. ادامه »
02
10 اثر تاریخی در شهرستان بوئین‌ومیاندشت تا پایان سال جاری ثبت می‌شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان گفت: «در راستای حمایت از میراث‌فرهنگی شهرستان بوئین‌ومیاندشت 10 اثر تاریخی در این شهرستان تا پایان سال جاری ثبت‌ملی می‌شوند.» ادامه »
02
 بازدید رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از هتل‌های درحال ساخت «لاله» و «شادی»
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در سفرش به کردستان ظهر امروز 2 مرداد 96 از دو هتل درحال ساخت «لاله» و «شادی» بازدید کرد. ادامه »
02
یک باستان‌شناس در نشست «گزارش‌به‌همکار»:

اطلاعات بسیار کمی از دوره نوسنگی در ایران و خاور نزدیک داریم

اطلاعات بسیار کمی از دوره نوسنگی در ایران و خاور نزدیک داریم
چکیده: یک باستان‌شناس گفت: «شروع جنگ تحمیلی و تغییر مسیر مطالعاتی به‌سمت لوانت که با 500 کاوش گسترده همراه بود باعث شد که امروزه ما اطلاعات بسیار کمی در مورد دوران نوسنگی در ایران و خاور نزدیک داشته باشیم.» ادامه »
02
مراسم ویژه استقبال از زائران پیاده رضوی در رباط طرق برگزار می‌شود
چکیده: سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: «مراسم ویژه استقبال از زائران پیاده رضوی از استان یزد در رباط طرق، به‌عنوان یکی از منزلگاه‌های مسیر جاده ولایت، ازجمله برنامه‌هایی است که این اداره‌کل در دهه کرامت برگزار خواهد کرد.» ادامه »
02
کاوش و گمانه‌زنی تعیین عرصه و حریم تپه منجاق2 آغاز شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی خراسان‌شمالی از کاوش و گمانه‌زنی به‌منظور تعیین عرصه و حریم در تپه منجاق2 خبر داد. ادامه »
صفحه 4 از 438ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها