ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

استانها

02
برنامه‌های هفته گردشگری استان یزد اعلام شد
چکیده: در آستانه فرا رسیدن هفته گردشگری برنامه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان یزد اعلام شد. ادامه »
02
با همکاری باستان‌شناسان ایرانی و آلمانی انجام شد

کشف مواد فرهنگی آغاز ایلامی در تپه سفالین

کشف مواد فرهنگی آغاز ایلامی در تپه سفالین
چکیده: هفتمین فصل کاوش‌های باستان‌شناسی تپه سفالین از سوی باستان‌شناسان ایرانی و آلمانی به کشف تعدادی از مواد فرهنگی مورد استفاده در مدیریت و نظارت اقتصادی جامعه شهرنشین دوره آغاز ایلامی منجر شد. ادامه »
02
برنامه‌های هفته گردشگری در خراسان‌شمالی تشریح شد
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌شمالی دیروز شنبه 1 مهر 96 از برگزاری برنامه‌های متنوع در هفته گردشگری همزمان با هفته دفاع‌مقدس خبر داد. ادامه »
01
اختتامیه برنامه‌های تابستانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایگاه میراث‌ جهانی شوش
چکیده: با پایان یافتن تابستان سال 1396، نمایشگاهی از آثار هنری از جمله نقاشی، سفال، کاردستی، آثار ادبی، شعر و داستان کودکان و نوجوانان 3 تا 16 ساله شرکت‌کننده در کلاس‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایگاه میراث‌ جهانی شوش برگزار شد. ادامه »
01
دنباله‌روی از عناصر گردشگری هویت‌بخش، عاملی مهم در توسعه اقتصادی
چکیده: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی گیلان اشاعه گردشگری از طریق معرفی جاذبه‌های کمتر شناخته شده را یک امر مهم دانست و تأکید کرد که دنباله‌روی از عناصر گردشگری هویت‌بخش در حوزه فرهنگی و گردشگری نقش مهمی در توسعه اقتصادی آن دارد. ادامه »
01
با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی

اقامتگاه بوم‌گردی زرین‌چاه در شهرستان سرایان افتتاح شد

اقامتگاه بوم‌گردی زرین‌چاه در شهرستان سرایان افتتاح شد
چکیده: اقامتگاه بوم‌گردی زرین‌چاه واقع در کویر سه‌قلعه شهرستان سرایان با حضور حسن رمضانی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، مهدی کریمی فرماندار سرایان و جمعی از مسئولان محلی عصر چهارشنبه 29 شهریور افتتاح شد. ادامه »
01
بازدید استاندار آذربایجان‌غربی از نمایشگاه جاذبه‌های گردشگری مدرسه شهید چمران ارومیه
چکیده: استاندار آذربایجان‌غربی در اولین روز از سال تحصیلی از نمایشگاه جاذبه‌های گردشگری استان در مدرسه تاریخی شهید چمران ارومیه بازدید کرد. ادامه »
01
 بالابردن مسئولیت‌پذیری در کارکنان، زیرساختی برای ترویج امر به معروف
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان بالابردن مسئولیت‌پذیری در کارکنان را زیرساخت و زیر بنای امر به معروف خواند و تأکید کرد که در صورت تحقق این امر با کاهش معضلات و منکرات در نظام اداری مواجه خواهیم شد. ادامه »
01
شروع مطالعات باستان‌شناسی در محوطه تاریخی سنگر ماکو
چکیده: طرح مطالعات قلعه سنگر ماکو با هدف کاوش و خواناسازی این محوطه تاریخی، شروع شد. ادامه »
01
علم‌بران تفرش آیینی کهن و  موروثی از پدر به پسر است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: «شهرستان تفرش به‌عنوان یکی از کانون‌های تشیع در مرکز ایران از صدر اسلام تاکنون مطرح بوده است.» ادامه »
01
برگزاری مسابقه عکاسی از جاذبه‌های گردشگری استان گلستان
چکیده: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان از برگزاری مسابقه عکاسی از جاذبه‌های گردشگری استان گلستان در هفته گردشگری خبر داد. ادامه »
01
آغاز عملیات مرمتی آب‌انبار حاجی‌علیرضا در روستای فیروزآباد شهرستان اشکذر
چکیده: در راستای اجرای طرح حمایت از مالکان بناهای تاریخی، آب‌انبار حاجی‌علیرضا در روستای فیروزآباد در شهرستان اشکذر مرمت و بازسازی می‌شود. ادامه »
01
مرمت ارسی‌های تالار خانه نصیرالملک رو به اتمام است
چکیده: بیش از 50‌درصد تثبیت و مرمت اُرسی‌های منحصر‌به‌فرد تالار خانه نصیرالملک شیراز با به‌کارگیری بهترین استادکاران مرمتی انجام شد. ادامه »
01
گردهمایی بزرگ‌ گروه گردشگران خارجی در شهر جهانی یزد
چکیده: شهر تاریخی جهانی یزد پنجشنبه 30 شهریور 96 میزبان گروه گردشگران خارجی مارکوپولو بود. ادامه »
01
برنامه‌های هفته گردشگری در اردبیل تشریح شد
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل امروز شنبه 1 مهر 96 در نشست مشترک با اصحاب رسانه به تشریح برنامه‌های متنوع در هفته گردشگری که از اول تا هفتم مهر در این استان برگزار می‌شود، پرداخت. ادامه »
01
آغاز عملیات 18 طرح پژوهشی و مرمت آثار تاریخی در روستای تاریخی ابیانه
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان صبح امروز یک مهر 96 از آغاز 8 طرح در حوزه‌های پژوهش، مرمت و مستند‌سازی آثار تاریخی روستای ابیانه خبر داد. ادامه »
01
اجرای طرح مبارزه با قاچاق صنایع‌دستی خارجی در چهارمحال‌وبختیاری
چکیده: طرح مبارزه با قاچاق محصولات صنایع‌دستی خارجی به منظور حمایت از فروش تولیدات داخلی در استان چهارمحال‌وبختیاری اجرا شد. ادامه »
01
اولین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان بیرجند افتتاح شد
چکیده: در آستانه هفته گردشگری، اولین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان بیرجند، به‌نام زاغ ‌بور، با حضور علی ناصری فرماندار بیرجند، حسن رمضانی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی و جمعی از فعالان گردشگری این استان در روستای اکبریه افتتاح شد. ادامه »
01
لزوم تأمین اعتبارات لازم برای آماده‌سازی زیرساخت‌های گردشگری در گیلان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان در بیست‌و‌ششمین جلسه از سلسله نشست‌های توسعه گیلان با موضوع گردشگری در اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه که پنجشنبه 30 شهریور 96 برگزار شد تأکید کرد که زیرساخت‌های صنعت گردشگری باید به‌موازات روبناها به‌سرعت آماده شود و این مستلزم تأمین منابع اعتباری است. ادامه »
01
عَلم‌گردانی هزاوه، آیینی سراسر ارادت به خاندان نبوت است
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: «آیین‌های عاشورایی استان غیر از ارزشی که به‌لحاظ میراث‌معنوی دارا هستند نمونه‌هایی بسیار اصیل و شاخص در نشان‌دادن ارادت مردم این خطه به شعائر‌الله به شمار می‌آیند.» ادامه »
صفحه 4 از 502ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها