ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

استانها

01
دو خانه‌ قاجاری شیراز در دست مرمت است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از بازسازی و مرمت بخش‌هایی از خانه‌های تاریخی توجه و آموزگار واقع در بافت تاریخی‌فرهنگی شیراز خبر داد.  ادامه »
01
معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی کشور:

مناطق نمونه گردشگری استان اصفهان الگوی مناسبی برای توسعه گردشگری ایران است

مناطق نمونه گردشگری استان اصفهان الگوی مناسبی برای توسعه گردشگری ایران است
چکیده: معاون امور سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سفر به استان اصفهان و پس از بازدید از طرح‌های توسعه گردشگری استان اصفهان تأکید کرد که مناطق نمونه گردشگری استان اصفهان، الگوی مناسبی برای توسعه گردشگری ایران به‌شمار می‌رود. ادامه »
01
رد پای جنگجویان اشکانی در وستمین
چکیده: کاوش‌های نجات‌بخشی باستان‌شناسی در محوطه اشکانی وستمین که در جریان خط انتقال گاز به استان‌های شمالی، از قوشه سمنان تا نیروگاه نکا کشف شد، در دومین فصل خود به آثار منحصر‌به‌فردی انجامید که در نوع خود بی‌نظیر بوده و نشان از توان کشور‌داری و جنگ‌آوری اشکانیان دارد .   ادامه »
01
تقدیر نماينده مردم سيرجان و بردسير از مديركل ميراث‌فرهنگی كرمان
چکیده: نماينده مردم سيرجان و بردسير در مجلس شوراي اسلامی از تلاش‌های مديركل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری كرمان در راستای ثبت سيرجان به عنوان شهر جهانی گليم قدردانی كرد. ادامه »
01
با مشارکت مهندسان ایرانی و ایتالیایی

نخستین هتل 5ستاره لاهیجان ساخته می‌شود

نخستین هتل 5ستاره لاهیجان ساخته می‌شود
چکیده: نخستین هتل 5 ستاره لاهیجان با مشارکت مهندسان معمار ایرانی و ایتالیایی و با بهره‌گیری از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا احداث می‌شود. ادامه »
01
با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سایه‌سیر‌ شرق در بیرجند افتتاح شد

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سایه‌سیر‌ شرق در بیرجند افتتاح شد
چکیده: شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری سایه‌سیر‌ شرق، در آستانه هفته گردشگری در مراسمی پنجشنبه 30 شهریور با حضور مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان این استان، افتتاح شد. ادامه »
01
استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی و گردشگری عدالت اجتماعی را به‌دنبال دارد/ باید از فضای مجازی برای معرفی و تبلیغ ظرفیت‌ها استفاده شود
چکیده: متمم سوم تفاهم‌نامه بین سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و صندوق کارآفرینی امید امروز شنبه 1 مهر 96 به امضای علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  و اصغر نورالله‌زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید رسید. ادامه »
01
در دومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های مردم‌نهاد استان مرکزی تأکید شد

حضور مقتدر سمن‌ها ضامن توسعه بینش جامعه در خصوص فرهنگ گردشگری است

حضور مقتدر سمن‌ها ضامن توسعه بینش جامعه در خصوص فرهنگ گردشگری است
چکیده: نشست هم‌اندیشی سازمان‌های مردم‌نهاد استان مرکزی امروز شنبه 1 مهر 96 با حضور نمایندگان 18 تشکل در محل اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی برگزار شد. ادامه »
01
احیای بناهای تاریخی به ایجاد اشتغال برای بخش مهمی از جامعه کمک می‌کند
چکیده: عضو شورای اسلامی شهر مشهد، با تأکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت بناهای تاریخی در توسعه صنعت گردشگری گفت: «احیای بناهای تاریخی، در ایجاد اشتغال به‌صورت مستقیم و غیر‌مستقیم نقش شایان توجهی دارد و می‌تواند به ایجاد اشتغال پایدار برای بخش‌های مهمی از جامعه کمک کند.» ادامه »
01
تور یک‌روزه خواف‌گردی برای گردشگران آمریکایی برگزار شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خواف گفت: «گردشگران آمریکایی جمعه 31 شهریور در سفر به شهرستان خواف از مهم‌ترین جاذبه‌های تاریخی این شهرستان بازدید کردند.» ادامه »
01
محمدرحیم رهنما*

شهیدان همیشه زنده هستند

شهیدان همیشه زنده هستند
چکیده: شهریور ۱۳۵۹ جنگ خانمان‌سوز عراق علیه ایران آغاز شده بود. من بعد از گرفتن دیپلم عازم جبهه شدم و پس از آموزش‌های لازم درحالی‌که در گردان ۲۱۴ سوار زرهی خدمت می کردم 10 اسفند ۵۹ عازم منطقه جنوب شدم. ادامه »
01
مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی:

بخش مغفول میراث‌فرهنگی ناملموس احیا شود

بخش مغفول میراث‌فرهنگی ناملموس احیا شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: «بخش مغفول میراث معنوی (ناملموس) باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و این میراث احیا و ثبت شود.» ادامه »
01
استاندارد ملی گلیچ‌بافی در سمنان تدوین می‌شود
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان سمنان اعلام کرد که برای نخستین بار در استان سمنان، استانداردسازی رشته بومی گلیچ بافی در حال انجام است. ادامه »
01
طرح گردشگری محیط‌زیستی سفر سبز در روستای مایان طرقبه برگزار شد
چکیده: طرح سفر سبز به همت انجمن ملی مردم‌نهاد اتازیس در زمینه گردشگری و محیط‌زیست جمعه 31 شهریور در روستای مایان طرقبه  برگزار شد. ادامه »
01
رئیس اداره میراث‌فرهنگی خلیل‌آباد

ترویج توریسم ورزشی نقش مؤثری در جذب گردشگر دارد

ترویج توریسم ورزشی نقش مؤثری در جذب گردشگر دارد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خلیل‌آباد با بیان اینکه به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و هفته گردشگری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی با حضور پر شور مردم این شهرستان برگزار شد گفت: «ترویج توریسم ورزشی نقش مؤثری در جذب گردشگر دارد.» ادامه »
01
سال ٩٧ زنگ مقصد گردشگری در خراسان‌ شمالی نواخته می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان‌ شمالی اعلام کرد که با انجام اقدامات مؤثر در حوزه گردشگری استان، سال ٩٧ زنگ مقصد گردشگری در خراسان‌ شمالی نواخته خواهد شد. ادامه »
01
اردبیل در حوزه صنایع‌دستی فراتر از توان نیروی انسانی و اعتبارات دولتی عمل کرده است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل گفت: «اردبیل جزو استان‌هایی است که توانسته است فراتر از توان نیروی انسانی و اعتبارات دولتی ظاهر شود و اخذ سه نشان ملی جغرافیایی از عملکردهای شاخص در این حوزه در سال‌های گذشته است.» ادامه »
01
سرمایه‌گذاری  150میلیون دلاری البین‌بانک روسیه در حوزه گردشگری اردبیل
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل از حمایت تمام‌قد این اداره‌کل از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بر اساس ضوابط و مقررات قانونی خبر داد. ادامه »
01
آغاز کاوش‌های باستان‌شناسی در حوزه سد چندیر شهرستان رازوجرگلان
چکیده: مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان رازوجرگلان گفت: «فصل اول کاوش‌های باستان‌شناسی در حوزه سد چندیر جرگلان آغاز شده است.» ادامه »
01
 تفاهم‌نامه بین میراث‌فرهنگی استان و حوزه علمیه ارومیه به‌منظور حفاظت از مسجد جامع
چکیده: در پی ورود ماشین‌آلات سنگین به محوطه کارگاهی مرمتی مسجد جامع ارومیه، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی با مدیر حوزه علمیه ارومیه دیدار و گفت‌وگو کرد. ادامه »
صفحه 5 از 502ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها