چهارشنبه 04 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

استانها

31
«جشنواره گردشگری بستنی طرقبه» برگزار می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بینالود (طرقبه‌وشاندیز) گفت: «هم‌زمان با ولادت امام رضا(ع)، ”جشنواره گردشگری بستنی طرقبه“ برگزار می‌شود.» ادامه »
31
خانه‌مسافر، کانون جذاب و پُرطرفدار مازندران
چکیده: رحمانی‌موحد، در جلسه هماهنگی با شرکت‌های مجری خانه‌مسافر مازندران، تأکید کرد که خانه‌مسافر کانون جذاب و پُرطرفدار مازندران است. ادامه »
31
دو دوره فرهنگی نوسنگی و مفرغ در تپه گوران نمایان شد
چکیده: کاوش در تپه گوران ایلام سبب نمایان شدن دو دوره فرهنگی نوسنگی و مفرغ است که هرکدام در بستر فرهنگی خود دارای ویژگی‌های خاص هستند.  ادامه »
31
طرح مرمت اضطراری قلعه رشیدالدوله تکاب به‌اتمام رسید
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی از اتمام طرح مرمت اضطراری قلعه رشیدالدوله (دورباش) تکاب خبر داد. ادامه »
31
ارسال پرونده آیین صدساله بوانات به شورای ثبت میراث معنوی کشور
چکیده: مسئول حوزه مطالعات مردم‌شناسی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، از ارسال پرونده آیین چاووشی‌خوانی اول محرم مردم شهر سوریان بوانات برای ثبت در فهرست میراث معنوی کشور خبر داد. ادامه »
31
هنرمندان صنایع‌دستی کهگیلویه‌‌و‌بویراحمد بیمه می‌شوند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه‌وبویراحمد از بیمه هنرمندان صنایع‌دستی در تمام شهرستان‌های این استان خبر داد. ادامه »
31
انجمن‌های میراث‌فرهنگی کمک‌حال حفاظت از آثار تاریخی هستند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی انجمن‌های میراث‌فرهنگی را کمک‌حال حفاظت از آثار تاریخی عنوان کرد. ادامه »
31
اولویت اصلی ما اتمام بموقع پروژه مرمتی بازار تاریخی خوی است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، در بازدید از پروژه مرمتی بازار تاریخی خوی، پایان پروژه و رعایت اصناف و کسبه بازار را از اولویت‌های اصلی این پروژه عنوان کرد. ادامه »
31
مرمت چهار بنای تاریخی در شهر اردبیل آغاز شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل از مرمت بازار تاریخی اردبیل، پل‌های تاریخی سیدآباد و ابراهیم‌آباد و حمام اوچدوکان در این استان خبر داد. ادامه »
30
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی:

«تبریز۲۰۱۸» آغازی برای شکوفایی و شروع مناسب گردشگری در ایران است

«تبریز۲۰۱۸» آغازی برای شکوفایی و شروع مناسب گردشگری در ایران است
چکیده: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رویداد «تبریز۲۰۱۸» یک فرصت بی‌نظیر برای توسعه و معرفی صنعت گردشگری ایران به جهان است گفت: «"تبریز۲۰۱۸" آغازی برای شکوفایی و شروعی مناسب برای گردشگری در ایران است.» ادامه »
30
حضور سازمان میراث‌فرهنگی در نمایشگاه بین‌المللی الکامپ
چکیده: رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «غرفه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک برپا شد.» ادامه »
29
رومیانی از ششمین بازارچه دائمی صنایع‌دستی کشور بازدید کرد
چکیده: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ششمین بازارچه دائمی صنایع‌دستی کشور بازدید کرد. ادامه »
29
معاون سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد

تخصیص ردیف بودجه برای مرمت اضطراری قلعه ایزدخواست

تخصیص ردیف بودجه برای مرمت اضطراری قلعه ایزدخواست
چکیده: کارگروه گردشگری ایزدخواست با حضور معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد. ادامه »
29
همایش «اسطوره در سیستان» برگزار می‌شود
چکیده: به‌پیشنهاد اعضای انجمن میراث‌فرهنگی زابل، همایش «اسطوره در سیستان» با دبیری سیداحمد محیط‌طباطبایی به‌صورت سالانه یا دوسالانه برگزار می‌شود. ادامه »
29
بازدید معاون امور مجلس سازمان میراث‌فرهنگی از آثار تاریخی ایزدخواست
چکیده: معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از کاروانسرا و قلعه ایزدخواست بازدید کرد. ادامه »
29
2000 خانه‌مسافر فعال در سراسر کشور
چکیده: مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی، در اولین نشست هم‌اندیشی مجریان خانه‌مسافر در شهرکرد، اظهار کرد: «درحال‌حاضر، 2هزار خانه‌مسافر در کشور فعال‌اند که تاکنون فقط 5درصد از این تعداد در سامانه مدیریت خانه‌مسافر ثبت شده است.» ادامه »
28
ثبت جهانی، دریچه‌های جدیدی به‌روی بافندگان گلیم سیرجان می‌گشاید
چکیده: نماینده مردم سیرجان و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به سفر ارزیابان سازمان یونسکو برای ثبت جهانی گلیم سیرجان ابراز امیدواری کرد با این کار از زوال هنر ناب بافندگان سیرجانی جلوگیری و فصل جدیدی برای آن آغاز شود. ادامه »
28
جشنواره «تهران‌گردی در خنکای تابستان» برگزار می‌شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران گفت: «جشتواره "تهران‌گردی در خنکای تابستان"  در دو بخش عصرانه و شبانه از 3 مرداد با مشارکت شهرداری منطقه 12 در تهران آغاز به فعالیت می‌کند.» ادامه »
28
خانه تاریخی حسینی در شهرستان میبد مرمت می‌شود
چکیده: در راستای اجرای طرح حمایت از مالکان بناهای تاریخی، خانه تاریخی حسینی در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می‌شود. ادامه »
28
در نشست راه‌ها و راه‌آهن تهران به ری در دوره ناصری مطرح شد

راه‌های تاریخی، نه‌تنها اتصال فیزیکی، که وسیله انتقال فرهنگ‌ها، دین‌ها و کالاها بودند

راه‌های تاریخی، نه‌تنها اتصال فیزیکی، که وسیله انتقال فرهنگ‌ها، دین‌ها و کالاها بودند
چکیده: راه‌های تاریخی، نه‌تنها اتصالی فیزیکی بین دو حوزه تمدنی، که وسیله انتقال دین‌ها، فرهنگ‌ها و کالاها نیز محسوب می‌شوند؛ ازاین‌رو، باید به راه هم به‌شکل یک خط هم به‌عنوان یکی از عناصر سازنده منظر فرهنگی توجه کرد. ادامه »
صفحه 8 از 438ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها