پنجشنبه 08 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

08
گردشگری یگانه راه برون‌رفت از اقتصاد تک‌محصولی است/ باید ظرفیت‌ها را به مزیت بدل کنیم
چکیده: رئیس سازمان میراث‎فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شامگاه چهارشنبه، در نشستی با سمن‌های گیلان گفت: «تنها راه برون‌رفت از اقتصاد تک‌محصولی نفت توجه به گردشگری و توسعه‌ و رونق بخشیدن به این صنعت است.» ادامه »
07
احتمال صدور رأی قطعی به‌نفع کشورمان در آخرین دادگاه جدی است/ درصورت صدور رأی علیه ایران، اعتراض خود را به دادگاه لاهه می‌بریم
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «شکواییه مطرح‌شده، آخرین مهلت و فرصت اعتراض مدعیان پرونده الواح هخامنشی است که اکتبر سال جاری میلادی به آن رسیدگی می‌شود.» ادامه »
07
105 بیمارستان و 34 شرکت مجوز گردشگری سلامت دارند/ قطع ید دلالان در اولویت است
چکیده: مدیرکل توافق‌های ملی گردشگری، با بیان اینکه اکنون 105 بیمارستان و 34 شرکت مجوز رسمی گردشگری سلامت دارند، گفت: «باید سهم دلالان از گردشگری سلامت به حداقل برسد و نگاه سیستماتیک حاکم شود.» ادامه »
07
اموال تاریخی و فرهنگی مصونیت قضایی و اجرایی دارند/ پیگیری‌ها برای بازگرداندن الواح هخامنشی از آمریکا ادامه دارد
چکیده: معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌ها سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «اموال تاریخی و فرهنگی از اجرای احکام مربوط به توقیف اموال مستثنا هستند و تلاش سازمان میراث‌فرهنگی و معاونت حقوقی نهاد ریاست‌جمهوری برای بازگرداندن اشیای تاریخی کشورمان از ایالات متحده با جدیت ادامه دارد.» ادامه »
07
خط پرواز جدید کرمان ـ تفلیس راه‌اندازی شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان گفت: «خط پرواز جدید در مسیر کرمان ـ تفلیس (گرجستان) راه‌اندازی شد.» ادامه »
07
پرونده ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی تدوین می‌شود
چکیده: در جلسه هماهنگی برای تدوین پرونده ثبت‌جهانی جنگل‌های هیرکانی بر ضرورت مشارکت سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و کمیته ملی یونسکو در تهیه این پرونده تأکید شد. ادامه »
06
دستیار ویژه سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد

تدوین سیاست‌های کلی گردشگری با مشارکت مجمع تشخیص مصلحت نظام

تدوین سیاست‌های کلی گردشگری با مشارکت مجمع تشخیص مصلحت نظام
چکیده: مشاور و دستیار ویژه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تدوین سیاست‌های کلی گردشگری در نظام جمهوری اسلامی با مشارکت مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد. ادامه »
06
تصویب برگزاری آسپک در ایران/ بررسی پیشنهاد ایران برای حفاظت از موزه‌ها
چکیده: عضو هیئت اجرایی آسپک خبر داد که برگزاری نشست آسپک (کمیته همکاری‌های بین‌المللی موزه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه) 2017، به‌میزبانی ایران، در جلسه فوق‌العاده «برد آسپک» در محل ساختمان یونسکو به‌تصویب رسید. ادامه »
04
ابلاغ دو مصوبه دولت درخصوص برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و کشورهای روسیه و پرتغال
چکیده: معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه دولت درخصوص برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و کشورهای روسیه و پرتغال را به وزارت امور خارجه ابلاغ کرد. ادامه »
04
کاهش مخاطرات متوجه بناهای تاریخی با پایش منظم روند بهره‌برداری متروی اصفهان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان تأکید کرد که پایش منظم روند بهره‌برداری از متروی اصفهان مخاطراتی را که متوجه بناهای تاریخی محدوده چهارباغ است به حداقل می‌رساند. ادامه »
04
با راهنمایان متخلف برخورد می‌شود/ اتحادیه صنایع‌دستی بر فروشگاه‌ها نظارت کند
چکیده: فریدون الله‌یاری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اصفهان درباره اظهارات رئیس اتحادیه صنایع‌دستی این استان تأکید کرد که در  تخلفات مربوط به‌عرضه صنایع‌دستی یک پای تخلف فروشگاه‌های صنایع‌دستی هستند. ادامه »
04
ارزش حفظ و احیای میراث‌فرهنگی کشور
چکیده: حفاظت و احیای میراث‌فرهنگی دارای ارزش‌های متعدد فرهنگی، زیبایی‌شناختی، آموزشی، زیست‌محیطی، اجتماعی، تاریخی و... است که اخیراً علاوه‌بر این ارزش‌ها، ارزش اقتصادی حفاظت از میراث نیز برجسته شده است. ادامه »
03
رحمانی‌موحد در نشست کارگروه تخصصی راه ابریشم مطرح کرد

ارائه شرح وظایف و اهداف دبیرخانه توسعه گردشگری راه ابریشم به هیئت دولت

ارائه شرح وظایف و اهداف دبیرخانه توسعه گردشگری راه ابریشم به هیئت دولت
چکیده: در پی مصوبه مورخ 16 خرداد 96 شورای‌عالی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مبنی بر تشکیل دبیرخانه دائمی توسعه گردشگری راه ابریشم با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط، به‌زودی، ساختار، شرح وظایف و اهداف این دبیرخانه تهیه و برای تصویب به دولت ارائه می‌شود. ادامه »
03
مدیرکل ثبت آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد

ایران جزو ۲۰ کشور جهان با تنوع اقلیمی

ایران جزو ۲۰ کشور جهان با تنوع اقلیمی
چکیده: مدیرکل ثبت آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد که ایران جزو ۲۰ کشور جهان است که به‌دلیل تنوع در اقلیم خود ثبت شده است و ارمغان ایران برای جامعه بشری با کل آثار تمدنی بشری برابری می‌کند. ادامه »
03
نخستین نشست کارگروه میراث‌فرهنگی برای سند راهبردی گردشگری برگزار شد
چکیده: نخستین نشست کارگروه میراث‌فرهنگی با هدف ارائه پیشنهاد برای تدوین سیاست‌های کلی نظام در حوزه گردشگری با حضور صاحب‌نظران میراث‌فرهنگی چهارشنبه 31 خرداد 96 در دفتر معاونت میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد. ادامه »
03
سواحل مکران، دروازه گردشگری دریایی ایران
چکیده: برای رونق‌بخشی به گردشگری دریایی در نوار ساحلی سیستان‌وبلوچستان، اداره بنادر و دریانوردی استان، سازمان منطقه آزاد چابهار و اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان با هم درحال همکاری هستند. این مشارکت چندجانبه نویدبخش آینده‌ای روشن برای گردشگری دریایی در نوار ساحلی مکران است. ادامه »
02
نگاهی به ریزش مناره مسجد نوری و جنایت‌های به‌وقوع‌پیوسته علیه میراث بشر

نماد 800ساله بشریت فروریخت

نماد 800ساله بشریت فروریخت
چکیده: مسجد «نوری» بنای 800ساله شهر موصل است که در ادامه اسلام‌ستیزی‌های تروریست‌های داعش، درنهایت بُهت، در مقابل دیدگان همه فروریخت. ادامه »
02
معاون رئیس‌جمهوری در راهپیمایی روز قدس:

قدس یک تفکر است/ ملت ایران از یک میراث بشری دفاع می‌کند

قدس یک تفکر است/ ملت ایران از یک میراث بشری دفاع می‌کند
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری گفت: «قدس یک مکان نیست بلکه یک تفکر است که حاصل تجربه زیست بشر در کره زمین و تجربه پیامبرانی است که در سرزمین قدس آمده‌اند و انسان‌ها را به زندگی و آینده‌ای بهتر فراخوانده‌اند.» ادامه »
01
فراخوان همایش بین‌المللی «میراث رمضان در خراسان، افغانستان و ورارود» منتشر شد
چکیده: انجمن ادبی «جام جهان‌بین» تربت‌جام با همکاری همکاری انجمن ادبی «حافظ» خجند، گروه ایران‌شناسی و انجمن علمی ایران‌شناسی دانشگاه تهران، فراخوان ارسال مقاله برای شرکت در همایش بین‌المللی «میراث رمضان در خراسان، افغانستان و ورارود» را منتشر کرد. ادامه »
31
به‌منظور اجرایی کردن قانون برنامه ششم توسعه کشور

تشکیل کارگروه تدوین دستورالعمل اجرایی گردشگری دریایی تصویب شد

تشکیل کارگروه تدوین دستورالعمل اجرایی گردشگری دریایی تصویب شد
چکیده: معاون گردشگری کشور «تصویب تشکیل کارگروه تدوین دستورالعمل اجرایی گردشگری دریایی با رویکرد نقش حداکثری بخش‌خصوصی» را اقدامی به‌منظور اجرایی کردن قانون برنامه ششم توسعه برای سامان‌دهی سواحل شمالی و جنوبی کشور عنوان کرد. ادامه »
صفحه 1 از 715اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین