شنبه 05 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

05
روی خط نوروز متفاوت 96 - 107

قزوین، نگینی در میان دشت

قزوین، نگینی در میان دشت
چکیده: قزوین از دیرباز شهری مهم تلقی می‌شده است. شهر قزوین به‌دلیل اینکه روزگاری پایتخت هم بوده اماکن تاریخی زیبایی دارد؛ درنتیجه هنوز هم یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری برای مسافران محسوب می‌شود. در این گزارش به معرفی این مقصد گردشگری زیبای کشورمان می‌پردازیم. ادامه »
05
افزایش ساعت کاری موزه‌های چهارمحال و بختیاری
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی استان چهارمحال و بختیاری گفت: «ساعت کاری موزه‌های سراسر استان به مدت یک ساعت افزایش یافت.» ادامه »
05
اجرای ویژه‌برنامه نوروزگاه در نی‌ریز
چکیده: مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نی‌ریز گفت: «برنامه نوروزگاه هم‌زمان با سراسر کشور در نی‌ریز آغاز به‌کار کرد.» ادامه »
05
طالبیان: کاخ‌موزه‌ها انتظارات سازمان میراث‌فرهنگی را در نوروز برآورده کرده‌اند
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هم‌زمان با چهارمین روز سال جدید از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران بازدید کرد. ادامه »
05
آغاز به‌کار چند نمایشگاه در نوروز متفاوت قزوین
چکیده: به منظور فراهم آوردن نوروزی متفاوت برای گردشگران نوروزی و شهروندان در ایام نوروز 96 نمایشگاه عکس «معماری، طبیعت و مردم‌شناسی» در گالری آب‌انبار تاریخی سردار برگزار شد. ادامه »
05
بازدید از موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی اردبیل افزایش 11درصدی داشته است
چکیده: به‌گفته مسئول موزه‌های استان اردبیل در ایام نوروز 96 بازدید از موزه‌های این استان 11درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است. ادامه »
04
توسعه همه‌جانبه گیلان در سایه هم‌گرایی گیلانیان نام‌آور
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان اجرای نشست‌های توسعه‌محور از سوی گیلانیان مقیم تهران را گامی در جهت ارتقای جایگاه استان در سطح ملی و توسعه اصولی در کشور خواند. ادامه »
04
گردشگران نوروزی باغ فین کاشان با رادیو همسفر به‌استقبال سال جدید رفتند
چکیده: میهمانان نوروزی بازدیدکننده از باغ‌موزه فین کاشان، واپسین روز از اسفند 95 و ساعت‌های منتهی به حلول سال نو را در این مکان تاریخی با ویژه‌برنامه شاد و جذابِ «رادیوی محیطی همسفر» با حضور گوینده‌ها و صداپیشه‌های جوان کاشانی سپری کردند. ادامه »
04
آغاز آیین مذهبی پخت سمنو در نوروزگاه اصفهان با حضور معاون حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی
چکیده: آیین مذهبی پخت سمنو شهرضا در نوروزگاه اصفهان برگزار شد.  ادامه »
04
ثبت رکورد 135هزار بازدید نوروزی از کاخ‌موزه‌های مجموعه سعدآباد
چکیده: در پایان سومین روز از سال 1396، مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، با حدود 135هزار نفر بازدید، رکورد بی‌نظیری را در جلب گردشگران داخلی و خارجی ثبت کرد و هزاران نفر از گردشگران و علاقه‌مندان از برنامه‌های فرهنگی و هنری نوروزی سعدآباد استقبال کردند. ادامه »
04
نمایش قطعه خط تزئینی با موضوع تبریک نوروز در موزه خط و کتابت میرعماد سعدآباد
چکیده: قطعه خط تزیینی به خط نستعلیق جلی شش‌دانگ با موضوع تبریک نوروز، متعلق به حسن زرین‌قلم تاج‌الشعرا از خوش‌نویسان نیمه دوم قرن 13 ه.ق و اوایل قرن 14 ه.ق در موزه خط و کتابت میرعماد سعدآباد به‌نمایش درآمد. ادامه »
04
نماینده زرند و کوهبنان: سازمان میراث‌فرهنگی یکی از سازمان‌های اصلی در توسعه، اشتغال و اقتصاد مقاومتی کشور است
چکیده: حسین امیری خامکانی، با توصیف زیبایی‌‌هایی طبیعی و ظرفیت‌های گردشگری استان کرمان، این استان را از استان‌هایی نامید که زیبایی‌های آن ناشناخته مانده است. ادامه »
04
فعالیت سه کارگاه صنایع‌دستی کاشمر در طرح کارگاه‌گردی صنایع‌دستی
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان کاشمر گفت: «سه کارگاه صنایع‌دستی از کاشمر در طرح کارگاه‌گردی صنایع‌دستی ویژه نوروز متفاوت 96 فعال خواهند بود.» ادامه »
04
حضور راهنمایان افتخاری در ایستگاه شناخت تخصصی مجموعه طبیعی‌تاریخی بیشاپور
چکیده: مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کازرون، با اشاره به استقبال همه‌ساله گردشگران و مسافران در ایام نوروز از مجموعه طبیعی‌تاریخی بیشاپور، از استقرار ایستگاه شناخت تخصصی این مجموعه با حضور افتخاری راهنمایان گردشگری خبر داد. ادامه »
04
اجرای نمایش پرده‌خوانی در ميدان گنجعلی‌خان كرمان
چکیده: رئیس كمیته اسكان و راهنمایی گردشگران ستاد خدمات سفر استان كرمان گفت: «هم‌زمان با اجرای رویداد فرهنگی نوروزگاه و برنامه‌های ویژه نوروز 96، آیین پرده‌خوانی نوروزی در محل میدان گنجعلی‌خان كرمان اجرا می‌شود.»   ادامه »
04
اجرای نمایش‌ خیابانی در پارک‌ها و کمپ‌های گردشگری تربت‌حیدریه
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تربت‌حیدریه از اجرای نمایش‌های خیابانی در پارک‌ها و کمپ‌های گردشگری تربت‌حیدریه خبر داد. ادامه »
04
گوردخمه کیکاوس، جالب توجه گردشگران نوروزی در شهرستان صحنه
چکیده: مدیر اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان صحنه گفت: «در نوروز 96، گوردخمه کیکاوس در شهر صحنه با استقبال ویژه گردشگران مواجه شده است.» ادامه »
04
سفر معاون حقوقی سازمان میراث‌فرهنگی به خمینی‌شهر/ افتتاح خانه هنرمندان و صدور مجوز احداث مجموعه گردشگری
چکیده: معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سفر به استان اصفهان از مجموعه بام سبز شهرستان خمینی‌شهر بازدید کرد. ادامه »
04
برگزاری جشنواره‌های نوروزی و برپایی نوروزگاه در سیستان‌وبلوچستان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان‌وبلوچستان گفت: «جشنواره‌های نوروزی در شهرستان‌های مختلف سیستان‌وبلوچستان درحالِ برگزاری است و با استقبال بی‌نظیر مسافران نوروزی، گردشگران و مردم منطقه مواجه شده است.» ادامه »
04
موزه‌ها نهاد عمومی است نه اماکن اداری که تعطیل شود/ امکان بازدید از موزه جنگ برای اولین بار فراهم شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تهران تصریح کرد: «موزه‌ها نهادهای عمومی و متعلق به همه جامعه است و نباید سلیقه‌ای و براساس ساعت اداری آن‌ها را اداره کرد.» ادامه »
صفحه 1 از 1628اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین