چهارشنبه 01 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

01
راه‌های حفاظت و نگهداری قلعه چارک بررسی شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان به‌منظور بررسی راه‌های توسعه و حفاظت قلعه چارک جلسه‌ای مشترک با شهردار بندرچارک برگزار کرد. ادامه »
01
نهادینه کردن ارزش‌های والای میراث‌فرهنگی در اصفهان با افزایش سطح مشارکت مردم
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان صبح امروز 1 آذر 96 در دیدار با شهرداران شهرهای مرکز استان اصفهان تأکید کرد که بکوشیم با افزایش سطح مشارکت مردم ارزش والای میراث فرهنگی در جامعه نهادینه شود. ادامه »
01
5 محوطه و اثر فرهنگی‌تاریخی در فهرست پایگاه های ملی قرار گرفتند
چکیده: مدیرکل امور پایگاه‌های میراث جهانی از پیوستن پنج محوطه و اثر فرهنگی‌ تاریخی پیشنهادی از ادارات‌کل میراث‌فرهنگی استان در فهرست پایگاه‌های ملی کشور خبر داد. ادامه »
01
مراسم «میلک دگیر کرده» (شمع روشن کردن) شهر سرایان در فهرست میراث معنوی ثبت شد
چکیده: مسئول حوزه پژوهش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی از ثبت مراسم «میلک دگیر کرده» (شمع روشن کردن) شهر سرایان در فهرست میراث معنوی کشور خبر داد. ادامه »
01
ابلاغ مراتب ثبت دو اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار کرمان
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار کرمان مراتب ثبت دو اثر فرهنگی‌تاریخی را به او ابلاغ کرد. ادامه »
01
در نامه‌ای ازسوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

ابلاغ مراتب ثبت یک محوطه باستان‌شناختی به استاندار فارس

ابلاغ مراتب ثبت یک محوطه باستان‌شناختی به استاندار فارس
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دیروز سه‌شنبه 30 آبان 96 در نامه‌ای به استاندار فارس مراتب ثبت «محوطه باستان‌شناختی میان‌تل (تل نیمه)»در این استان را به او ابلاغ کرد. ادامه »
01
بازدید میدانی مسئولان و دوستداران میراث‌فرهنگی از سنگ‌نگاره‌های کمرمقبولا
چکیده: دوستداران میراث‌فرهنگی شهرستان طرقبه‌شاندیز به همراه فرماندار این شهرستان از سنگ‌نگاره‌های کمر مقبولا بازدید میدانی به عمل آوردند. ادامه »
01
مراتب تغییر نام اثر تاریخی «خانه عطارزاده» به «خانه بیوکیان» به استاندار یزد ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار یزد مراتب تغییر نام اثر ثبتی «خانه عطارزاده» به «خانه بیوکیان» را به او ابلاغ کرد.   ادامه »
01
در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار لرستان ابلاغ شد

مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار لرستان ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دیروز سه‌شنبه 30 آبان 96 در نامه‌ای به استاندار لرستان مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد. ادامه »
01
مراتب ثبت «خانه احمد قلی‌خان حاجی‌باشی» به استاندار مرکزی ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای  به استاندار مرکزی مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «خانه احمد قلی‌خان حاجی‌باشی» در این استان را به او ابلاغ کرد. ادامه »
01
در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

مراتب ثبت «بیمارستان شفا» به استاندار چهارمحال و بختیاری ابلاغ شد

مراتب ثبت «بیمارستان شفا» به استاندار چهارمحال و بختیاری ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار چهارمحال و بختیاری مراتب ثبت «بیمارستان شفا» را به او ابلاغ کرد.   ادامه »
01
معاون رئیس جمهوری مراتب ثبت «موقوفه تربیتی متقین» را به استاندار تهران ابلاغ کرد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای  به استاندار تهران مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «موقوفه تربیتی متقین (میردامادی)» در این استان را به او ابلاغ کرد. ادامه »
01
در نامه‌ای از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی صورت گرفت

ابلاغ مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار گلستان

ابلاغ مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار گلستان
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دیروز سه‌شنبه 30 آبان 96 در نامه‌ای به استاندار گلستان مراتب ثبت 2 اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد. ادامه »
01
مراتب ثبت «کوشک دربر ویریچ» از سوی مونسان به استاندار قم ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای  به استاندار قم  مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «کوشک دربر ویریچ» در این استان را به او ابلاغ کرد. ادامه »
01
در نامه‌هایی جداگانه ازسوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

مراتب ثبت 7 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار خوزستان ابلاغ شد

مراتب ثبت 7 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار خوزستان ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌هایی جداگانه به استاندار خوزستان مراتب ثبت هفت اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد. ادامه »
01
بهشتی: ایران سرزمین معنویت ادیان است
چکیده: سیدمحمد بهشتی ایران را سرزمین معنویت ادیان دانست و تصریح کرد: «در فرهنگ ایرانی، اولویت همیشه با معنویت دین بوده است، به همین دلیل وقتی اسلام به ایران می‌آید ایرانی‌ها خیلی سریع با جنبه‌های معنوی اسلام ارتباط و انس پیدا می‌کنند.» ادامه »
01
گالری دانژه میزبان آثار تلفیقی نقاشی و سفال هنرمند سمنانی
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سمنان گفت: «آثار تلفیقی نقاشی و سفال هنرمند صنایع‌دستی سمنان در گالری دانژه برپا شده است.» ادامه »
01
در نامه‌ای ازسوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی

مراتب ثبت «حمام فشکالی» به استاندار گیلان ابلاغ شد

مراتب ثبت «حمام فشکالی» به استاندار گیلان ابلاغ شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دیروز سه‌شنبه 30 آبان 96 در نامه‌ای به استاندار گیلان مراتب ثبت اثر فرهنگی‌تاریخی «حمام فشکالی» در این استان را به او ابلاغ کرد.  ادامه »
01
ابلاغ مراتب ثبت محوطه باستان‌شناختی حاج‌بتیار (بختیار) به استاندار ایلام
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار ایلام مراتب ثبت «محوطه باستان‌شناختی حاج‌بتیار (بختیار)» را به او ابلاغ کرد.   ادامه »
01
کشف آثار فرهنگی و بقایای انسانی و حیوانی متعلق به عصر آهن 1و 2 در رامسر
چکیده: در محدوده‌ای که زیر پوشش مطالعات ژئوفیزیک سنجش از دور قرار گرفته بود 16 گور از نوع حفره‌ای ساده، چهار چینه سنگی و کلان‌سنگی مگالیتیکی مورد کاوش قرار گرفته و تعدادی آثار فرهنگی و بقایای انسانی و حیوانی متعلق به عصر آهن 1و 2 کشف شد.  ادامه »
صفحه 1 از 1821ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها