پنجشنبه 08 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
31
راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز آموزش تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در توس
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی اعلام کرد: «بزرگ‌ترین مرکز آموزش تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در شهر توس و در مجاورت روستا‌های توس سفلی و علیا تأسیس می‌شود.» ادامه »
31
فضاهای اندرونی باغ اکبریه بیرجند مرمت شد
چکیده: مدیر پایگاه میراث‌جهانی باغ اکبریه بیرجند گفت: «با تخصیص اعتبارات ملی از محل ردیف اعتبارات پایگاه‌های میراث جهانی، مرمت فضاهای اندرونی باغ اکبریه شامل مطبخ، انبار، حمام‌ها و حصار اندرونی آغاز شد.» ادامه »
31
براساس ابلاغیه‌ معاون رئیس‌جمهوری به استاندار تهران

کاخ ثابت‌پاسال در فهرست میراث ملی ثبت شد

کاخ ثابت‌پاسال در فهرست میراث ملی ثبت شد
چکیده: مراتب ثبت ملی «خانه ثابت (معروف به کاخ ثابت‌پاسال)» در نامه‌ای از سوی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استاندار تهران ابلاغ شد. ادامه »
31
خانه‌شهر کرمان زنده است؛ نباید مثله‌اش کرد
چکیده: خانه‌شهر کرمان از جمله آثار ارزشمند معماری معاصر ایران است که طرح و نما و عناصر آن مُلهم از معماری سنتی و بومی ایران است. ادامه »
31
اجرای طرح ضربتی اشتغال در روستاهای خور و نایبند ادامه دارد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، با اشاره به اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در آغازین‌روزهای سال 96، هدف از اجرای این طرح را ایجاد تحرک اقتصادی در روستاهای هدف‌گردشگری به‌منظور تحقق شعار امسال، یعنی «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» دانست. ادامه »
31
مدیر پایگاه جهانی مسجدجامع عنوان کرد

آغاز مرمت بام مسجدجامع اصفهان

آغاز مرمت بام مسجدجامع اصفهان
چکیده: مدیر پایگاه جهانی مسجدجامع اصفهان از اجرای پروژه‌های مرمتی در سال 96ـ97 با مرمت بام قسمت غربی مسجدجامع اصفهان خبر داد. ادامه »
31
سوت کارخانه ریسمان‌ریسی سمنان دوباره طنین‌انداز می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سمنان گفت: «سوت به‌سرقت‌رفته کارخانه ریسمان‌ریسی سمنان پس از دو سال، با تلاش مأموران پلیس آگاهی سمنان پیدا شد.» ادامه »
31
مرمت بقعه باباحاجی خالدآباد در شهرستان نطنز آغاز شد
چکیده: سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نطنز از آغاز مرمت بقعه باباحاجی خالد آباد از توابع شهرستان نطنز با تخصیص مبلغ 300میلیون ریال خبر داد. ادامه »
31
در بازدید مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی

نقاط خطر آفرین و سیستم برق بازار تاریخی ارومیه بررسی شد

نقاط خطر آفرین و سیستم برق بازار تاریخی ارومیه بررسی شد
چکیده: مدیركل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی از بازار ارومیه بازدید و آخرین وضعیت این مجموعه تاریخی را بررسی کرد. ادامه »
31
تهران، زیستن برای بازگفتن
چکیده: اگر می‌خواهیم شهری توسعه‌یافته و قابل‌زیست داشته باشیم، شهروندان باید به شهر خود حس تعلق داشته باشند. در سال‌های اخیر این حس تعلق تهرانی‌ها به پایتخت کمتر شده است.  ادامه »
31
اکوتوریسم: شرکت‌های هتل‌داری در ایران سرمایه‌گذاری می‌کنند
چکیده: پایگاه اینترنتی اکوتوریسم سه‌شنبه 30 خرداد 96 در گزارشی با اشاره به توافق هسته‌ای وین و بازگشت تدریجی شرکت‌های بین‌المللی هتل‌داری زنجیره‌ای به ایران، اعلام کرد تهران در نظر دارد تا سال 2025، تعداد گردشگران خارجی را به حداکثر برساند. ادامه »
31
نماینده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی:

توجه به باستان‌شناسی سبب روشن شدن زوایای تاریخی گذشته می‌شود

توجه به باستان‌شناسی سبب روشن شدن زوایای تاریخی گذشته می‌شود
چکیده: نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: «با توجه به ابهامات موجود در حوزه تاریخی تربت‌حیدریه، باستان‌شناسی باید به کمک رفع نقاط تاریک تاریخی بیاید.» ادامه »
31
زهرا احمدی‌پور*

اين چهره به صدقلم بيارا

اين چهره به صدقلم بيارا
چکیده: ايران كشوری تاريخی است. به هر نقطه‌ای از اين كشور كه سر بزنيد با يك اثر يا بنای تاريخی شاخص مواجه می‌شويد كه از قضا همين بناها و اشيای به ميراث رسيده از گذشتگان‌مان از ستون‌های جذب گردشگر داخلی و خارجی در هر منطقه‌ای هستند. ادامه »
30
ملاقات رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با پرسنل و ارباب‌رجوع
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ با تعدادی از کارکنان و ارباب‌رجوع‌های این سازمان ملاقات کرد. ادامه »
30
معاون رئیس‌جمهوری در دیدار با نمایندگان مردم بم و تالش در مجلس:

توجه به صنایع‌دستی و رونق‌بخشی به گردشگری راهکار اصلی رفع کمبود اشتغال است

توجه به صنایع‌دستی و رونق‌بخشی به گردشگری راهکار اصلی رفع کمبود اشتغال است
چکیده: در دیدار نمایندگان مردم بم و تالش در مجلس شورای اسلامی با معاون رئیس‌جمهوری، مهم‌ترین موضوعات مرتبط با مأموریت‌های سه‌گانه این سازمان در این دو منطقه بررسی شد. ادامه »
30
آداب و رسوم ماه رمضان در بوشهر: از دُم‌دُم سحری تا گلی‌گشو
چکیده: بوشهر آیین‌های خاص زیادی در ما‌ه‌های رمضان و محرم دارد. سنت‌هایی از قبیل آیین «دُم‌دُم سحری»، «عید تلخک» یا همان عید فطر، آیین «آبی بنوش»، «گلی‌گشو» و سینه‌زنی سنتی بوشهر از مهم‌ترین آیین‌های بوشهر در این ایام است. ادامه »
30
یازدهمین جلسه شورای راهبردی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد
چکیده: یازدهمین جلسه شورای راهبردی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران با حضور اعضای این شورا صبح امروز سه‌شنبه 30 خرداد 96 در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران برگزار شد. ادامه »
30
توسعه روابط ایران و ویتنام در حوزه گردشگری کشاورزی و دریایی/ خانه ایرانی در ویتنام راه‌اندازی می‌شود
چکیده: در دیدار معاون رئیس‌جمهوری با سفیر ویتنام در تهران، افزایش تعامل و روابط دو کشور در بخش گردشگری، به‌ویژه گردشگری کشاورزی و دریایی، مورد تأکید و توافق قرار گرفت. ادامه »
30
مراتب ثبت «خانه رسولی» به استاندار قزوین ابلاغ شد
چکیده: احمدی‌پور، در نامه‌ای مورخ 29 خرداد 1396، مراتب ثبت خانه رسولی را به استاندار قزوین ابلاغ کرد. ادامه »
30
آغاز فصل دوم مرمت قلعه نصوری در بندر سیراف
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بوشهر گفت: «فصل دوم عملیات مرمتی قلعه نصوری در بندر سیراف به‌همت این اداره‌کل آغاز شده است.» ادامه »
صفحه 10 از 5573اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین