پنجشنبه 08 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
06
تصویب برگزاری آسپک در ایران/ بررسی پیشنهاد ایران برای حفاظت از موزه‌ها
چکیده: عضو هیئت اجرایی آسپک خبر داد که برگزاری نشست آسپک (کمیته همکاری‌های بین‌المللی موزه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه) 2017، به‌میزبانی ایران، در جلسه فوق‌العاده «برد آسپک» در محل ساختمان یونسکو به‌تصویب رسید. ادامه »
06
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان در افتتاحیه برنامه رادیویی «گلبانگ ساحل» در تابستان 96:

ستاد اجرایی خدمات‌سفر مازندران از آمادگی خوبی برخوردار است

ستاد اجرایی خدمات‌سفر مازندران از آمادگی خوبی برخوردار است
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران، در افتتاحیه برنامه رادیویی «گلبانگ ساحل» ویژه تابستان 96، از آمادگی بالای ستاد اجرایی خدمات‌سفر استان در کمیته‌های دوازده‌گانه، به‌خصوص در حوزه‌های نظارتی و فرهنگی، خبر داد. ادامه »
06
کرمانشاه، کوهستان پناهگاه تابستان
چکیده: «بیستون را عشق کَند و شهرتش فرهاد بُرد.» البته این روزها شهرت بیستون را کرمانشاه می‌برد. خوردن دنده‌کباب اصل کرمانشاهی در حاشیه دریاچه، پای کتیبه بیستون، در ایام  تابستان می‌تواند خاطره‌ساز باشد.  ادامه »
05
همدان، خنکای نسیم تابستانی در پایتخت کهن ایرانی
چکیده: شهر همدان قدیمی‌ترین پایتخت فلات ایران است، شهری که موزه زنده از آثار تاریخی و یادمان‌های فرهنگی است و همچنان می‌تواند چشم گردشگران را به خود خیره کند. برای همین این شهر می‌تواند مقصد یک سفر کوتاه تابستانی باشد. ادامه »
05
چالوس در انتظار شما، خنکای جاده در فصل گرما
چکیده: شاید در تصور اول فکر کنیم رسیدن به مقصد هدف یک سفر و گردش است، اما برخی مواقع خود مسیر سفر و جاده‌ای که ما را از مبدأ به مقصد می‌رساند هدف گردشگری است. جاده چالوس دقیقاً همین موقعیت را دارد و در این گزارش می‌خواهیم با برخی از ویژگی‌های گردشگری این خطه بیشتر آشنا می‌شویم. ادامه »
05
پيام تسليت معاون رئيس‌جمهوری به نماينده مردم ملاير در مجلس شوراى اسلامى
چکیده: در پی درگذشت پدر حجت‌الاسلام آزادی‌خواه نماینده‌ مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پیام تسلیتی صادر کرد. ادامه »
04
ابلاغ دو مصوبه دولت درخصوص برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و کشورهای روسیه و پرتغال
چکیده: معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه دولت درخصوص برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و کشورهای روسیه و پرتغال را به وزارت امور خارجه ابلاغ کرد. ادامه »
04
حفاظت و مرمت از سد عباس‌آباد زیرنظر یونسکو انجام می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران درخصوص خبر منتشرشده درباره سد عباس‌آباد اعلام کرد که حفاظت و مرمت از این سد، با بِروز‌ترین روش‌ها، زیرنظر یونسکو انجام می‌شود. ادامه »
04
کاهش مخاطرات متوجه بناهای تاریخی با پایش منظم روند بهره‌برداری متروی اصفهان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان تأکید کرد که پایش منظم روند بهره‌برداری از متروی اصفهان مخاطراتی را که متوجه بناهای تاریخی محدوده چهارباغ است به حداقل می‌رساند. ادامه »
04
مرور خاطرات گیلان در هر تابستان
چکیده: استان گیلان از دیرباز یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری برای همه ایرانیان بوده است. خاطرات شمال، آن هم در ایام تابستان، از ماندگارترین تجربه‌های مشترک ایرانیان است. در این گزارش با چند جاذبه کمترشناخته این مقصد گردشگری رطوبت‌خیز و پُرطراوت بیشتر آشنا می‌شویم. ادامه »
04
استان قزوین برای میزبانی از گردشگران تعطیلات عید فطر آماده است
چکیده: جلسه ستاد اجرایی خدمات‌سفر قزوین ویژه تعطیلات عید سعید فطر، با حضور علی فرخزاد معاون امور عمرانی استانداری و جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات‌سفر استان قزوین، محمد‌علی حضرتی‌ها مدیر‌کل میراث‌فرهنگی و دبیرستاد اجرایی خدمات‌سفر این استان و نمایندگان دستگاه‌های عضو این ستاد، شنبه 3 تیر 96، در استانداری قز... ادامه »
04
با راهنمایان متخلف برخورد می‌شود/ اتحادیه صنایع‌دستی بر فروشگاه‌ها نظارت کند
چکیده: فریدون الله‌یاری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اصفهان درباره اظهارات رئیس اتحادیه صنایع‌دستی این استان تأکید کرد که در  تخلفات مربوط به‌عرضه صنایع‌دستی یک پای تخلف فروشگاه‌های صنایع‌دستی هستند. ادامه »
04
طرح ضربتی تولید و اشتغال روستایی، ادای دین سازمان به روستاها بود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی مرکزی تأکید کرد که اجرای مرحله اول طرح ضربتی تولید و اشتغال، گام نهادن در مسیری بود که سال‌ها از آن صحبت می‌شد اما هیچگاه اقدامی مؤثر و عملی در راستای آن صورت نمی‌گرفت. ادامه »
04
ارزش حفظ و احیای میراث‌فرهنگی کشور
چکیده: حفاظت و احیای میراث‌فرهنگی دارای ارزش‌های متعدد فرهنگی، زیبایی‌شناختی، آموزشی، زیست‌محیطی، اجتماعی، تاریخی و... است که اخیراً علاوه‌بر این ارزش‌ها، ارزش اقتصادی حفاظت از میراث نیز برجسته شده است. ادامه »
04
اهدای 1000 جلد کتاب به کتابخانه تخصصی اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی
چکیده: انتشارات به‌نشر آستان قدس‌رضوی، امروز یکشنبه 4 تیر 96، بیش از هزار جلد کتاب تخصصی در حوزه میراث‌فرهنگی را به کتابخانه تخصصی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی اهدا کرد. ادامه »
04
تهیه و تدوین 30 پرونده ثبتی آثار تاریخی‌وفرهنگی در هرمزگان
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان از تهیه و تدوین 30 پرونده ثبتی آثار فرهنگی‌وتاریخی برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. ادامه »
04
مرمت و احیای آب‌انبار خوسف آغاز شد
چکیده: مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان خوسف از مرمت و احیای آب‌انبار واقع در بافت تاریخی خوسف خبر داد. ادامه »
04
سنگ‌‌نگاره‌های سبزوار برای  ثبت ملی مستند‌سازی شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سبزوار گفت: «مستند‌سازی و گزارش درخواست برای ثبت ملی سنگ‌نگاره‌های سبزوار در شهرستان‌های جغتای، خوشاب و داورزن انجام شد.» ادامه »
04
برپایی نمایشگاه دست‌سازه‌های چوبی استاد یارائی در بیرجند
چکیده: به‌مناسبت عید سعید فطر و استقبال چشمگیر علاقه‌مندان از نمایشگاه دست‌سازهای چوبی، نمایشگاهی از آثار استاد یارائی از 3 تیر 96، در نگارخانه سرو، واقع در باغ عمارت جهانی اکبریه، درحال برگزاری است. ادامه »
04
متلاشی شدن باند سرقت تزیینات خانه‌های تاریخی‌‌فرهنگی بافت شیراز
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی فارس اعلام کرد که تزیینات قدیمی به‌سرقت‌رفته از خانه‌های بافت تاریخی‌‌فرهنگی شیراز کشف و ضبط شدند. ادامه »
صفحه 4 از 5573اولین   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین